Annem ve mal ayrımı

kendi evlatlarının hakkında çok sahip çıkmış gibi bir de babanızın yerine getirdiği yeni kocasının eski çocuklarının hakkının derdine düşmüş yazıklar olsun. hak hukuk düşünen ahlaki, vicdani birisi olsa gidip kocasını aldatmazdı.

burada hukukçular yazdı mı bilmiyorum ama belki zaten yasal olarak adamın oğulları hak sahibi değildir bu malda. bu biraz karışık bir konu, bir avukat ile görüşüp ona göre tavrınızı koyun

kendi evlatlarının hakkında çok sahip çıkmış gibi bir de babanızın yerine getirdiği yeni kocasının eski çocuklarının hakkının derdine düşmüş yazıklar olsun. hak hukuk düşünen ahlaki, vicdani birisi olsa gidip kocasını aldatmazdı.

burada hukukçular yazdı mı bilmiyorum ama belki zaten yasal olarak adamın oğulları hak sahibi değildir bu malda. bu biraz karışık bir konu, bir avukat ile görüşüp ona göre tavrınızı koyun
Hukukçu degilim ama bir ölüm aninda eşte mirasçı oluyor eş mirasçı olduğu için adamın çocukları babalarının kendisine düşen maldan pay alabilirler.

Hukukçu degilim ama bir ölüm aninda eşte mirasçı oluyor eş mirasçı olduğu için adamın çocukları babalarının kendisine düşen maldan pay alabilirler.
ben de bilgi sahibi değilim ama mesele ikinci evliliklerde mal edinimi evlilik sonrası oldu ise ilk eşten çocuklar pay alamıyor gibi bazı durumlar olabiliyor. bunu da bir bilene sormak danışmak lazım

Plani yapmışlar. TRde satip almanyadan ev alacaklarmış.
Eğer kari/koca almanyadan ev alirlarsa adamin ilk eşinden olan çocuklara hak düşüyor malasef

Babanız annenize altını taktığı anda altınlar artık annenin malı olur. Haliyle arsa da annenizin yani babanızla hiç bir alakası yok. Kadının kendi malını nasıl pay edeceğine de kendisi karar verir bana göre

Tam öyle değil malasef.
Ev/ araba değerinden kadının hakkı olan ziynet eşyası değeri düşürülür. Geri kalan değer paylaştirilir. Bu dediğim tabiki yaşayan kişiler için geçerli (Boşanma aşamasında).

Tam olarak boşanma nezaman gerçekleşti bilmiyorum ama kadin şanslıymiş. 99dan önce olsaydı zina suçundan boylardi :) ve ziynetin kulpunu bile alamazdi.

Ayrica türk kanunlarına göre aldatan kadin nafaka, tazminat alamaz ve mal paylaşiminda payi azalır.

Ziynet konusunda türk kanunu, klasik boşanma davasi alman kanununa göre uygulanmış galiba.

Kadin arsizin teki. Normalde kadınları savunurum ama bu kadının ne insani ne hukuki açıdan savunulacak bir yani yok.
Kadina hibe edilen Ziynetin sebebi örf ve adete göre kadini korumaktir. Kadin adami boynuzlasin, peşine adamin malini mülkünü adamla yesin diye değil.

Tam öyle değil malasef.
Ev/ araba değerinden kadının hakkı olan ziynet eşyası değeri düşürülür. Geri kalan değer paylaştirilir. Bu dediğim tabiki yaşayan kişiler için geçerli (Boşanma aşamasında).

Tam olarak boşanma nezaman gerçekleşti bilmiyorum ama kadin şanslıymiş. 99dan önce olsaydı zina suçundan boylardi :) ve ziynetin kulpunu bile alamazdi.

Ayrica türk kanunlarına göre aldatan kadin nafaka, tazminat alamaz ve mal paylaşiminda payi azalır.

Ziynet konusunda türk kanunu, klasik boşanma davasi alman kanununa göre uygulanmış galiba.

Kadin arsizin teki. Normalde kadınları savunurum ama bu kadının ne insani ne hukuki açıdan savunulacak bir yani yok.
Kadina hibe edilen Ziynetin sebebi örf ve adete göre kadini korumaktir. Kadin adami boynuzlasin, peşine adamin malini mülkünü adamla yesin diye değil.
Kanunu hiç bilmediğim için öğrenmek amaçlı soruyorum. Adam kadına verdi altını kadında bununla yatırım yaptı mal tamamen kadının hakkı mi oluyor yoksa yarı yarıya mı?
Açıkçası ben konu sahibinin yerinde olsam o anneyle zaten görüşmem ondan gelecek malı da istemem. Babamı aldattığı gün silerim

Kanunu hiç bilmediğim için öğrenmek amaçlı soruyorum. Adam kadına verdi altını kadında bununla yatırım yaptı mal tamamen kadının hakkı mi oluyor yoksa yarı yarıya mı?
Açıkçası ben konu sahibinin yerinde olsam o anneyle zaten görüşmem ondan gelecek malı da istemem. Babamı aldattığı gün silerim

Biraz karmaşık.
Kadin ziynetini bozdurup evlilik içinde mülk edindiyse (ev/araba) ziynetin değeri kadina verilir ve üstü paylaştirilir.
Diyelim 40 sene önce 4 tane 20 gramlık bilezik verip Istanbul bebekten daire aliyor.
40 sene sonra boşanma aşamasında kadina 4 tane 20 gramlik bilezik verilir. Evin değeri diyelim 12 milyon. 6 milyon kadina 6 milyon adama olarak bölüşülür. Bu şekilde kadin hem ziynetini alir hemde evden hakkini alir.

Konusahibin olayi çok karmaşık. Artik hukuki açıdan birşey ispatlayamaz. Tapu zaten anneanne üzerinde. Kadin istediğini yapar.

Birgün avukatın biri aradı beni işte üvey babamın oğlu benim numaramı yazdırmış herhalde telefon aldığı yere ve borcunu ödememiş avukat illaki diyor babasına ulaşmamız lazım bu kişinin falan babada ödemezse haciz falan deyince annemi aradım ve baya tartıştık avukata nasıl beni arar oğlunun borcu için diye ki üvey babamın çocuklarıyla konuşmayız bile numaramı nasıl biliyor ona şaşkınım.Neyse ben birkaç avukata danıştım işte dedilerki malesef tapu annenizin adına olduğundan ileride pay sahibi oluyorlar tek çözüm annenizin bu yerleri bi yabancıya satıp garantiye almanız bende annemi zorladım gel bu 2 eve noterlikten kağıt yap bana birşey olursa tek mirasçı çocuklarım diye ve buna kocası olcak surat asmış kimi anneler var gerçekten çocukları için çabalayan ve kimisi var kocalarını mutlu etmek uğruna hak yemekten korkmayıp çocuklarını hiçe Sayan malesef…
Alman yasaları çok ilginçmiş, bizde boşandıktan sonra eşler arasında alacak verecek meselesi de bitmiş oluyor..zina yapan eş boşanma davasinda zaten mal talep edemiyor, hakimin insiyatifinde..annenizin bu 2.esden çocuğu yok galiba,adamın kendi çocukları..annenizin ölümü halinde mal annenizin üzerineyse kocası 1/4 alacak ,kalan annenizin cocuklari arasında bölünecek..ama anneannenin olan arsa nolacak..anneanne ölürse bu arsa anneannenin tüm çocuklarına kalacak..sadece annenize de kalmayacak..tek çocuk değilse tabii

Tam öyle değil malasef.

Konu sahibini üzmek için yazmadim ama su konuya anne yazsa keşke de rahat rahat saydirsam.
Daha hanımefendinin ölmüş ,boşanmış olduğu kocasinin annesinden gelen arsada gözü var.
Yok bilezik alacam bilmem ne diye konuşuyormuş utanmadan
Çoluğunun çocuğunun rızkını yaşlarının küçük olmasını firsat bilip elalemin ahlaksizinin üstüne geçirmiş birde üste çıkıyor

Konu sahibini üzmek için yazmadim ama su konuya anne yazsa keşke de rahat rahat saydirsam.
Daha hanımefendinin ölmüş ,boşanmış olduğu kocasinin annesinden gelen arsada gözü var.
Yok bilezik alacam bilmem ne diye konuşuyormuş utanmadan
Çoluğunun çocuğunun rızkını yaşlarının küçük olmasını firsat bilip elalemin ahlaksizinin üstüne geçirmiş birde üste çıkıyor

100% haklısınız. Ben böylelerine anne sifatini cok görüyorum.

Haklısınız... Arsa ananeye ait gibi göründüğü için oda kızına veriyor. Hukuki kısmı bilemem ancak bildiğim kadarıyla babanıza ait olduğunu ispat etmeniz zor yine de Avukata danışın...

Yanlış anlamayın ama anneniz normal biri olsaydı babanı aldatmazdı... Allah sabır versin. Yüz göz olmayın...

Bu konu psikolojimi bozdu yahu. Bu nasıl ama bu nasıl anneanne.

Birde benim KVdeyi gör.
KVdenin yeni eşi benim eşimin yüzünü işirmiş. Isirmiş derken resmen yanaginin eti kopmuş ve hastanenin çektiği fotoğraflarda eşimin çene kemiği gözüküyor. Köpek ısırığı gibi.

Bunun üzerine KVdem eşine avukat tutmuş ve eşimi (oğlunu) suçlu çıkarmaya çalışmış.

Olay dükkanda yaşandığı için kamera kayıtları varmış. Adam dükkanın kasasi boşaltmak istemiş. Eşim izin vermeyince ilk boğmaya çalışmış sonrada ısırmış işte.
Sonuç, KVdem 17 yaşındaki oğlunu cebinde kuruş olmadan evden atmış.
KVdem hala olayi farklı anlatiyor. Bildiğin piskopat. Kamera kayıtları ve hastanenin çektiği fotoğraflar olmasina rağmen eşimi suçluyor

Birde benim KVdeyi gör.
KVdenin yeni eşi benim eşimin yüzünü işirmiş. Isirmiş derken resmen yanaginin eti kopmuş ve hastanenin çektiği fotoğraflarda eşimin çene kemiği gözüküyor. Köpek ısırığı gibi.

Bunun üzerine KVdem eşine avukat tutmuş ve eşimi (oğlunu) suçlu çıkarmaya çalışmış.

Olay dükkanda yaşandığı için kamera kayıtları varmış. Adam dükkanın kasasi boşaltmak istemiş. Eşim izin vermeyince ilk boğmaya çalışmış sonrada ısırmış işte.
Sonuç, KVdem 17 yaşındaki oğlunu cebinde kuruş olmadan evden atmış.
KVdem hala olayi farklı anlatiyor. Bildiğin piskopat. Kamera kayıtları ve hastanenin çektiği fotoğraflar olmasina rağmen eşimi suçluyor
Ben senin yorumlarını takip ediyorum kaynanan kafadan sıyrık cidden.🙄 Bazı insanlar kendi evlatlarına düşman gerçekten.

Ben senin yorumlarını takip ediyorum kaynanan kafadan sıyrık cidden.🙄 Bazı insanlar kendi evlatlarına düşman gerçekten.

Öyle olduğu kesin zaten. Burda yazdıklarım devede kulak.
Daha 4 sene öncesine kadar kocamda kocam diye ortada geziyordu. Sonunda para suyunu çekince adam boşandı :)

Beni artık hiçbir KV/Anne konusu şok edemiyor malasef.
KVdem sayesinde psikopatliğin 50 çeşit grisinle tanıştım

X