Annem ve mal ayrımı

Babanın annene taktığı altınlar yasal olarak annenin zaten ev için küçüktük paramızı aldı kendine daire aldı diye dava açılabilir herhalde

Kocasıda hak sahibi olamıyor öylemi ? Zaten orayıda satarlar onlar için çok sorun değil diğer evi satmak istedikleri gibi..biz bile kardeşler arasında diyoruzki bizim değil babamızındı utanarak hakkımız diyoruz adam gelmiş utanmadan benle bunun tartışmasını yapıyor
O adam sizin öz babanız bile olsa boşanma durumunda annenize miras olarak kalan maldan tek kuruş hak iddia edemez, ancak annenizin ölümü durumunda -mal hala duruyorsa- yasal mirasçı sayılabilir diye biliyorum....Hukukçu arkadaşlar düzeltebilir yanlışım varsa...Ama sizin anneniz pek mal tutacak birine benzemiyor zaten satıp yiyecek gibi görünüyor, buna da siz engel olamazsınız...

Canınızı çok sıkmayın, ilahi adalet elbet bir gün haklıdan yana olur. Yarına kalır ama kimsenin yanına kalmaz
Tşkr ederim evet artık öyle avutucam kendimi
Anneniz olduğu için ağır konuşmak istemiyorum ama çok vicdansız biri gibi görünüyor. Hem adamı aldatmış, hem adamın evini satıp bir güzel aldattığı kişi ve kendine ev almış, evlatlarının hakkınıda yiyerek. Şimdi de arsayıda kocasına yedirmek istiyor birde size baktı diyor oh ne ala memleket. Siz mi dediniz baksın elin ahlaksız adamı size diye. Aldatıp babamı kalpten götürmeseydiniz ahlaksız kocanla derdim ben. Adamı öldürüp mallarını da yerken nasıl vicdan azabı çekmiyor. Çocuklarımın bunda hakkı var nasıl demiyor. Ben böyle anneyle muhatap olmazdım. Öldü sayardım.
Yazdıklarınızı harfiyen söylüyorum kendisine çünkü içim içimi yiyor ve evet bu söyledikleri içimi parçalıyor diyorum anne benmi evlen dedim insan bunun lafını etmemeli baktı dan kastı karnımızın doyması gerçekten hiçbirşey yapmadı düğünüm olacağında bile ben yapamam durumum yok dedi o kadar yok elinde tmm suçlamıyorum ama babamdan ne varsa konmaktan gocunmuyor ve tartışmasını yapıyor

Anneniz babanizi aldattigi adamla evli olmasi hazmedilir degil hele sizin açınızdan evlatlar olarak babanizdan size kalan kismi da vermedeydiniz keske? Anneanneniz size bakti adam nankor diyorda anneniz aldatmasaydi aileniz yikilmasaydi da oz babaniz zaten size bakardi. 1 kurusu yedirmeyin elinizden geleni yapin derim

O adam sizin öz babanız bile olsa boşanma durumunda annenize miras olarak kalan maldan tek kuruş hak iddia edemez, ancak annenizin ölümü durumunda -mal hala duruyorsa- yasal mirasçı sayılabilir diye biliyorum....Hukukçu arkadaşlar düzeltebilir yanlışım varsa...Ama sizin anneniz pek mal tutacak birine benzemiyor zaten satıp yiyecek gibi görünüyor, buna da siz engel olamazsınız...
Bende çok bilgili değilim ama sanırım hak sahibi oluyo ve kahroluyorum çünkü benim babam bizler için çabalayan bir adamdı hem karısını alıp hem malına göz dikemezsin çok çabaladım tartıştık uçak bileti aldırdım eşime en erkeni cumartesiye malesef ve küs olduğumuzdan odadan bile çıkamıyorum 😁😏

Anneniz babanizi aldattigi adamla evli olmasi hazmedilir degil hele sizin açınızdan evlatlar olarak babanizdan size kalan kismi da vermedeydiniz keske? Anneanneniz size bakti adam nankor diyorda anneniz aldatmasaydi aileniz yikilmasaydi da oz babaniz zaten size bakardi. 1 kurusu yedirmeyin elinizden geleni yapin derim
Çok tşkr ederim böyle msjları okurken bir nebze rahatlıyorum çünkü evet ben bana göre haklıyım ama bencil mi davranıyorum sorusu çok olur bende ve bana görede ben haklıyım artık evlendiysen kocanla napıyorsan yap ama eski kocandan olan hiçbirşeye bende ona karılık yaptım deme ya düşme ya bu kadar..

Hadi küçüktünüz gücünüz yoktu büyük aile sahibi bir kadınsınız anneniz bile olsa böyle bir insanın evine gelip nasıl yatılı kalıyorsunuz?

Çok tşkr ederim böyle msjları okurken bir nebze rahatlıyorum çünkü evet ben bana göre haklıyım ama bencil mi davranıyorum sorusu çok olur bende ve bana görede ben haklıyım artık evlendiysen kocanla napıyorsan yap ama eski kocandan olan hiçbirşeye bende ona karılık yaptım deme ya düşme ya bu kadar..
İşte karılık da yapmamış ki aldatmış babanızı . Annenizin enteresan bir düşünce biçimi var. Muhtemelen mallar da size yar olmayacak.

Biz vermedik aslında 18 yaşından küçüktük devlet verdi annem başvurdu daha doğrusu çocuklarıma ev alıcam diye ve Almanya da yaşıyoruz devlet kabul etti cocukların için alıyorsan onaylıyoruz gibi yani.Onunla ev aldılar turkiyeden o evin üzerinde eski sahipleri soy isimleri ile villa yazdırmışlar üvey babam ve annem o eski sahiplerin ismini sildirip üvey babam kendi soy isimlerini yazdırdılar villa yazısının üzerine yani ASLAN VİLLA yazıyor görgüsüzlüğün daniskası ve hiç unutmam küçüktüm öyle zoruma gitmiştiki sonuçta biz 3 kardeş onlarla aynı soyisimi taşımıyoruz niye böyle yaptılar diye ve babamın ve annemin parasıydı o adam yememeliydi

Hadi küçüktünüz gücünüz yoktu büyük aile sahibi bir kadınsınız anneniz bile olsa böyle bir insanın evine gelip nasıl yatılı kalıyorsunuz?
pasaport işim için geldim doğru kalmamam gerek ama nerde kalabilirim ve Buda sondu asla ne gelicem ne konusucam

Çok haklısınız ama anneniz verecek gibi durmuyor
Bencede vermez diyorki anneannenizden aliim yoksa vermicek sen dersenki anne ev yapıcam senşn payını vericem bende dedim hyr benim payımı verme kardeşleriminkinide ver ben bana ver Satim derdinde değilim sadece yedirme artık yeter

pasaport işim için geldim doğru kalmamam gerek ama nerde kalabilirim ve Buda sondu asla ne gelicem ne konusucam
Bilmişlik taslamak için yazmadım elbet bildiğiniz vardır. Ama yani gönlü size annelik yapmakta değilmiş. Babanıza çok üzüldüm ya. Avukata danıştınız mı, hukuki ne işlem yapabiliyorsunuz?

Bencede vermez diyorki anneannenizden aliim yoksa vermicek sen dersenki anne ev yapıcam senşn payını vericem bende dedim hyr benim payımı verme kardeşleriminkinide ver ben bana ver Satim derdinde değilim sadece yedirme artık yeter
Orayı satıp eşi ile yiyecek olabilir

Tşkr ederim evet artık öyle avutucam kendimi

Yazdıklarınızı harfiyen söylüyorum kendisine çünkü içim içimi yiyor ve evet bu söyledikleri içimi parçalıyor diyorum anne benmi evlen dedim insan bunun lafını etmemeli baktı dan kastı karnımızın doyması gerçekten hiçbirşey yapmadı düğünüm olacağında bile ben yapamam durumum yok dedi o kadar yok elinde tmm suçlamıyorum ama babamdan ne varsa konmaktan gocunmuyor ve tartışmasını yapıyor
Kusura bakmasında size lütuf mu etmiş aç köpek babanızın parasıyla alınan evde yaşıyor. Eşşek gibi size bakacak tabi ki asla bakmış sayılmaz size. Kendinizi üzmeyin gönülden Allah’a havale edin ikisinide ve bence böyle merhametsiz ve utanma duygusu olmayan bir insanla anneniz bile olsa görüşmeyin. Acaba o Almanya’da sattığı sizin payınız için kardeşler olarak dava açamaz mısınız? Ben olsam bir avukata danışır ona göre hareket ederdim eğer bir sonuç çıkma ihtimali varsa dava açardım. Onların da huzuru kaçsın. Çok sinir oldum ya böyle yüzlük yok.

Biz vermedik aslında 18 yaşından küçüktük devlet verdi annem başvurdu daha doğrusu çocuklarıma ev alıcam diye ve Almanya da yaşıyoruz devlet kabul etti cocukların için alıyorsan onaylıyoruz gibi yani.Onunla ev aldılar turkiyeden o evin üzerinde eski sahipleri soy isimleri ile villa yazdırmışlar üvey babam ve annem o eski sahiplerin ismini sildirip üvey babam kendi soy isimlerini yazdırdılar villa yazısının üzerine yani ASLAN VİLLA yazıyor görgüsüzlüğün daniskası ve hiç unutmam küçüktüm öyle zoruma gitmiştiki sonuçta biz 3 kardeş onlarla aynı soyisimi taşımıyoruz niye böyle yaptılar diye ve babamın ve annemin parasıydı o adam yememeliydi
Peki gecmise yonelik dava açabilir misiniz devlet çocukları adına alacaksa diye müsade etmis size birakmadigini kanıtlarsaniz ?

Bilmişlik taslamak için yazmadım elbet bildiğiniz vardır. Ama yani gönlü size annelik yapmakta değilmiş. Babanıza çok üzüldüm ya. Avukata danıştınız mı, hukuki ne işlem yapabiliyorsunuz?
Estafrullah..Malesef hiçbirşey yapılamıyor sorduk kardeşlerimle anneannemiz sağolsun seneleeeer boyunca vermedi tapu adına oldukça keyif aldı sanırım verdim vericem deyip oyaladı babam hep annemle bunun tartışmasını yapardı sanırım kan çekiyor vicdansızlık anneannem kızına acımadan seneler boyunca vermemiş şimdide annem bizleri düşünmeden hareket ediyor

Peki gecmise yonelik dava açabilir misiniz devlet çocukları adına alacaksa diye müsade etmis size birakmadigini kanıtlarsaniz ?
Yani onun için Almanya’da çok vakit geçirmem gerek uğraşmalıyım ve ben evlenip turkiyede yaşıyorum oğlum okula bu sene başlicak Allah nasip ederse yani vaktim yok açıkcası

X