Annem sürekli bana vicdan azabı yaşatıyor

Kaç tane yüksek lisans başvurusu yaptınız yurtdışında acaba?
Dil yeterliliği kabul vs bizim toplamda 1 sene sürmedi çünkü.
Siz anne veya babaysaniz daha iyi olursunuz umarım ama tanımadığı insanlara bunu söyleyen kendi yavrusuna nasıl davranır muamma

eşiniz sadece yüksek lisans mı yapıyor yoksa yüksek lisans dışında bir işi var mı orda

Kimse avrupa ya da abd'deki yükseklisans programlarına öyle kafadan bir senede gitmiyor. Başvurmak için referans mektupları, dil sınavı belgeleri vs. Bunlar tamamlanacak. Dil sınavı dediğim öyle yds değil. Üstelik vize başvurusu vs var.

Siz sırf yurtdışına gitmek için gitmişsiniz. İnsan bir burs programlarını araştırırdı. Ya da iş için giderdi.

Meb bursu var, tev var, avrupa'nın hükümet bursları var, abd'de burslar var. Sırf kabul alınınca koştue koştur gidildiğini hiç görmedim. Üstelik para yokken.

Koştur koştura gitmedik danismanlik firması ile çalıştık ve okul bize burs olarak örneğin 16000 ise seneliği 3000 indirim yaptı 13000 oldu onun dışında bir burs vs bulunmuyor en azından bizim bildiğimiz. Ve kabul almak vs zor değil önemli olan ieltsden en az 5.5-6 almak bu da eşimin alt yapısı olduğu için zor olmadı.
Diğer dediğiniz burslar İngilterede varmı bilmiyorum araştırırım ama sağolun

katılıyorum hazırlıksız olmuş sizinkisi sizin de o bir sene içinde dilinizi geliştirip bir referans mektubu alıp gitmeden önce kendi mesleğinizde bir iş ayarlamanız gerekirdi eşiniz de gitmeden önce yapabileceği daha iyi bir iş ayarlayabilirdi yüksek lisans öğrencisinin part time yapacağı iş ingilterede garsonluk değildir. biraz araştırırsanız ekonomik olarak kendinizi rahatlatabilirsiniz

o şekilde burs almanız zor zaten ama hocaları aracılığı ile kurumlardan kişilerden bulabilirsiniz yada aileniz size ekonomik yardım sağlayabilir mi
Ailem Türkiye şartlarında zar zor geçiniyor keşke benim durumum olsa onlara destek olsam
Diğer türlüde ilk başta okul ücretinde bize indirim yapmışlardı 3000 pound belki onu burs olarak satıyor olabilirler. Yani burada herkes devletten yardım alıyor sadece başka bir kurum bilmiyorum gerçekten

siz her şeyinizi satıp 13 bin pound okul ücretini mi ödediniz

Ben bankada çalışan bir memurdum burada kendi işimi yapmam İçin İngilizcemi baya iyi seviyeye taşımam gerekirdi çocuk bir yandan ve o zamanda çalışıyordum kendimi geliştiremedi bu konuda haklısınız daha donanımlı gelseydim belki bunları yaşamak zorunda kalmazdim. Eşimde çok iş aradı hala arıyor ama küçük bir bolgedeyiz iş çok yok muhtemelen taşınmamız gerekecek

zaten ingilterede yüksek lisans 1 yıl eğitimden sonra da ülke 2 yıl çalışma izni veriyor bu süreyi değerlendirirseniz kendinize daha iyi bir iş bulabilirsiniz büyük bölgelerin gideri de büyük oluyor maalesef

Eşin bence gitmek için seni oyuna getirmiş. Eğer eşin senle hemen hemen yaşıtsa türkiye'deki çoğu burs 30 yaşa kadar geçerli. Hem yaşı var hem dil biliyor danışmanlığa ihtiyacı yok. Üstelik türkiye'de bir yükseklisans kaydı oluşturup yine avrupa'da abd'de projelerde dönemlik maaş alarak çalışabilirdi.

Benim bir tanıdığım 36-37 yaşındaydı o zaman, abd'ye bursla gitti sırf çocuğunun doğumunu amerika'da olsun, amerikan vatandaşı olsun diye.

Ya da avrupa'da birçok türk özel üniversitesi var onlarla görüşüp pazarlık yapabilirdi.

Sizin durum çok ilginç olmuş.

fişeklemek istemiyorum ama ben de eşinizi biraz bencil buldum sizin bi suçunuz yok siz de şartlara uyum sağlamak zorunda kalmışsınız

Eşim beni niye oyuna getirsin birlikte geldik biz buraya
Sizin tanıdığınz insanlar bu kadar kolay yolunu bulabilmiş olabilir projeler vs meslek ve yaş önemli bir mühendisse tanıdığınız yapabilir ama benim eşim mümessilim yapıyordu yani bahsettiğiniz projeler vs bize uyacak şeyler değil

fişeklemek istemiyorum ama ben de eşinizi biraz bencil buldum sizin bi suçunuz yok siz de şartlara uyum sağlamak zorunda kalmışsınız
Yok sizi anlıyorum da eşimde bende tamamen çocuğumuzun geleceği odaklı geldik yani cocugumza bir oturum izni verseler yarın gideriz buradan diye kendisi dedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…