Belkide evlilik herkese gore degildir!!

Roman olur anlattıklarınız. Ne film aile. Ben hala evliliğinize mutluluk katabileceğinize inanıyorum. Eşinizden, yuvanızdan bu kadar kolay vazgeçmeyin. Hayır psikopat annesinden vazgeçmiyecek kadar yufka yürekli olanda sizsiniz, size bu kadar nefret ile yaklaşan birini niye 1 ay evinize davet ediyorsunuz?

Eşinizle konuşun, gerekirse yardım alın. Yuvanıza tekrar canlılık, neşe getirmek istediğinizi bilsin. Güler yüzünüzü eksik etmeyin. Oda size adım atacaktır. Onun ailesi ile de hiç görüşmeyin. Gerekirse babası göstersin getirsin çocuğunuzu. TR'ye geldiğinizde yanında kalacağınız bir aileniz var zaten.

Tesekkur ederim tavsiyelerinize..

Yazdıklarını okuyunca içim şişti.Aslında sen en başta don kişot olmuşsun yel değirmenlerine karşı kendini şövalye ilan edip onları yenebileceğini düşünüp evlilik yapmışsın.Bizim hatamız bu herşey düzelir onlar bana ilişmez bizim sevgimiz büyük herşeyi halleder diyoruz ama maalesef hep sonu hüsran.Bende aynı sorunların daha farklısını yaşıyorum benim kiler senin eşinin ailesi kadar psikopat değil ama dünyaya bakışımız farklı onlarda at gözlüğü var ve ben 13 senedir bunu mücadelesini veriyorum.Bu 13 sene de ne mi oldu bende yoruldum eşimin hep onları haklı görmesinde bıktım,benim en acılı günlerimde yanımda olmamasından bıktım ve bu duygular artık beni yordu ailesinden hiç kimseyi sevmez oldum kimse bu durumu tabi ki bilmiyor.Ama gücün varsa bu evliliği bitir çünkü bu evlilik işinin devam çocuklar büyüdükçe daha zorlaşıyor yeni bir düzen oluşturacaksan çocuğun küçükken yap çünkü o kavgaları sorunları görmesin.Yok devam edeceğim ben gibi sahte şovelye olacaksan hiçbir şeyin değişmeyeceğini bil.Mümkün mertebe onun ailesi ile az görüş az konuş,torunlarını görmek hakları gibi düşünme gelinini sevmeyen inan torununa aşk ile bağlanmaz.

Dogru soze ne denir!!Allah sizede kolaylik versin,yardimci olsun,tesekkurler..

biz çok iyi anlaşabilen, gayet mutlu ve birbirini anlayabilen bi çift olmamıza rağmen doğumuma son 1 hafta kala olmak üzere halen (bebeğim3.5 aylık) eski halimize dönebilmiş değiliz asla.birbirimizi kırmaya korkan biz bebeğin çorabı için bile tartıştığımız zamanlar oldu, oluyorda.dün akşam eşim yine bebeğim yüzünden fena halde gereksiz bi konu yüzünden kükredi resmen.o yüzden aranızdaki ilişkinin yıpranmış olmasına kesinliklikle şaşırmamak gerek.
birbirinize saygılısınız, kırmamaya dikkat ediyorsunuz ve muhtemelen hala ikinizde birbirinizi seviyorsunuz.bence boşanmayı aklınıza dahi getirmeyin, sizin ailelerden sıyrıldığınızda aslında güzel bi ilişkiniz var bence.

bi de inanıyor musun böyle şeylere bilmiyorum ama eşinin yengesinin ve halalarının dediklerini kulak arkası etmemeni öneririm.herşey insanlar için.akıl sağlığı yerinde olmayan bi insan için hobi sayılabilir böyle şeyler.

Yazdiklarinizi okurken bizi gordum sanki.
Sukurler olsun Allah bizlere evlat verdi,isteyen herkesede nasip etsin.
Ama gurbette kimsesiz,yardimsiz evlat buyutmek oldukca zor.
Hele birde kreslere, bakicilara emanet etmeye korkuyorsaniz.
4 yil boyunca esimle imkanlarimiz olcusunde kendi basimiza yasadik, canimizin istedigini istedigimiz zamanlarda yaptik.
Ama bebegimiz geldikten sonra cok buyuk bir sorumluluk eklendi hayatimiza.
Onun herseyine kostururken esimle ilgilenmeye,oturup 2 cumle konusmaya bile firsat bulamadik.
Ustune oglumuz benimle ayri bir odada,esimde diger odada uyuyor aylardir.
Bu da iyice sogukluga sebep oldu.
Esim isten yorgun argin gelip yarim saat oglumuzu sevip sonrasinda dinlenmek,biraz rahatlamak istedi.
Bende tum gunun yorgunluguyla tukenmis oluyordum.
Ufacik bir sey bile tartismaya donusebiliyordu.
Boyle boyle devam ederken birbirimize uzak,cocugumuza yakin,zaten ailevi problemleri olan ,aslinda hicbir seye yaramayacak bir evliligin icinde oldugumuza inandik.
Hem insan psikolojisi hep en son yasadigi seyleri hatirlar.
Bizde onceden mutlumuyduk,guzel gunlerimiz var miydi,hepsini unuttuk.
Allah sizinde yardimciniz olsun,cok tesekkurler..

durumunuz ne kadarda benımkıne benzıyor ınsan mucadele edıyor edıyor ama bır yerde bıtıyor sız sonucunda meyvenızı almıssınız esınız yanınızda dogruları gorebılmıs sukurler olsun kı dort elle sarılın bırbırınıze...
benım esım hala aılesının yaptıklarını goremeyıp bıde benım ustume gelen bırı oldu hep 4yıl 2 aylık evlılıgımı bugun sonlandırmak uzere avukata gıttım...
daha fazla dayanamadım ben benden gıttım dusunemıyorum bır bosluk ıcınde yasıyorum sankı 3 ay once evını bzıı bırakıp aılesının sehrınde ıs bulup gıttı ne kadar acı degılmı.... çok bekledım acık kapı bıraktım ama yok... ustune 2 hafta once ablasından kufur dolu sozler telefonda yetmedı kapadım msjlar kaldıramıyorum artık agzımı acıp 1 tekıne cevap vermez ıken ....anama babama dıl uzatıldı yettı artık dedım cocugum ıcın bıle olsa bu fırsatı verme esın adam olsaydı bu lafları sana soyletmez engellerdı bosanma dılekcemı verdım hakkımda hayırlısı bır tarafım kın dolu bır tarafım acı yasanmıslıklar guzel gunler ..... nasıp canım cok yanıyor en cokta evladım ıcın 2 yasında daha :KK14:
sen sen ol esın madem yanında o ruh saglıgı bozuk ınsanları onemseme .... keske benım esımde yanımda olsaydıda bu evlılık bu raddeye gelmeseydı

ne gusel solemıs ama bır kere yuz goz olununca o evlılıkten hayır gelmıyor malesef aıle olmadan bır butun olunmuyor psıkologunuz sadece karı koca ılıskısını duzeltmek ıcın solemıs .....

heh ıste tamda buydu solemek ıstedıgım aıleyle tartıstın cozuldumu hayır o tutar ese yansıtır es tutar sana bu dongu bole devam edıyor malesef
neden huzurlu olmak varken bu dert neden bole sorunlar anlamam neyı paylasamıyoruz:KK14:

Cok uzuldum okurken,Rabbim yardim etsin,size hayirli kapilar acsin.
Cok ugrasmissiniz evlilginiz icin,dilerim hakkinizda hayirliysa esiniz farkeder yaptiklarinizi.
Evladinizi Allah bagislasin,sizede huzur mutluluk nasip etsin,dualarimdasiniz..

Direk eşinle bir sorun göremedim.
Evet aile tek başına boşanma sebebi olabiliyor çok etkiliyor gerçekten ama.
Ailesinin eksilerinin farkında olan bir eş var ortada.
Sana onların yüzünden baskı yapmıyorsa.
Görüş, yakın ol, sev gibi...
Boşanmanız yanlış olur.
Çocuğunuza ve eşinize sarılın diğerlerini yok sayın..
Yılda bir kaç gün görseniz de sorun çıkar eminim ama o günleri yaşanmamış sayın ki evliliğiniz zarar görmesin..
Bu evlilik için bu kadar çaba değer..

Cok tesekkurler esim baski yapmiyor ama ailesiyle turkiyede gorusmemi,burada onlari istedikleri zaman misafir etmemizi ve ne yaparlarsa gormezden gelip bildigimi okumami soyluyor.
Aslinda kulaga cok hos geliyor.
Ancak bir araya gelindiginde bunlari uygulamasi guc oluyor,karsimdaki insanlar saglikli olmadiklari icin.
Ama bir seferde hicbirseyi duymayip,gormeyip, kimseyi takmadan denemekten bir zarar gelmez heralde.
Tum arkadaslarin yorumlari bu yonde ve hepiniz haklisiniz.

Bende arkadaslara katiliyorum kesinlikle bosanmayi dusunme bile. Yasadiklarin kolay degil Allah sabir versin esin iyi biri ve de yurtdisinda oldugunuz icin en azindan sanslisin. Sana tavsiyem esinle arani sicak tut gunlerini zehir etme zaman akip geciyo yazik degilmi heder olmaya gul gibi gecinmek varken Allah yardimciniz olsun insaAllah duzelir aranjz

Cok uzuldum okurken,Rabbim yardim etsin,size hayirli kapilar acsin.
Cok ugrasmissiniz evlilginiz icin,dilerim hakkinizda hayirliysa esiniz farkeder yaptiklarinizi.
Evladinizi Allah bagislasin,sizede huzur mutluluk nasip etsin,dualarimdasiniz..
amin arkadaşım sende benım dualarımdasın rabbım bıızm ıcın hayırlısı ne ıse onu versın hersey kader
alnımıza yazılmıs bazı seyler yasıyoruz :KK43: 4 yıl once bunların olacagı bana soylenseydı aklımın ucundan gecmezdı....
ınsanı 3.şahıslar nerelere getırıyo koca bır evlılıgı bıtırebılıyorlar yuva yıkanın yuvası olmaz dıyorum ben ....
allah yarına bırakır ama yanına bırakmaz kımsenın....Rabbım kalbını ferah tutsun ınsallah dayanma gucu versın sana:KK24:

X