Annem sürekli bana vicdan azabı yaşatıyor

Her şeyimizi satıp buraya geldik işlerimizi bıraktık bu sebeple geri dönme kararı o kadar kolay olmuyor ki ilerde çocuğumuza iyi bir gelecek sağlayabilmek için geldik amacımız turistik bir gezi veya şımarıklık degil

Plansız programsız, bakıcı ücretini dahi araştırmadan, nerede çalışırım kaygısı olmadan her şeyi satıp, işleri bırakıp gitmişsiniz. Bence paralel..

Bana yazdığınız bir sonraki mesaja da buradan cevap vereyim, ben çocuğumu bırakacağımı bilmiyordum ki demişsiniz bilecektiniz işte her şeyi araştıracaktınız. Hele bebek için en ufak detaylara dahi hakim olmaya çalışacaktınız.

Türkiye'de de çalışınca ya anne ya KV bakıyor demişsiniz, hayır kendi imkanlarıyla bakmaya çalışan kadınlar da var, hatta biri de çok yakın bir tanıdığım.

Çocuğum gelecek kaygısı taşımasın diye geldik buraya demişsiniz. Sadece kendinizi geliştirerek değil çocuğunuzu da geliştirerek çocuğa gelecek kaygısı vermemiş olursunuz. O da bebeklikten başlar işte.

Bakın burada bir üye yazmış, çocuk annesini 20gün görmedi diye anne demedi küstü annesine. Yazık değil mi?

Yüksek lisans, yurtdışında çalışma isteği, hayat şartlarını iyileştirmek için verilen mücadeleniz takdire şayan fakat bebek bu şartlarda bırakılmak zorunda kalmasaydı.

zaten ingilterede yüksek lisans 1 yıl eğitimden sonra da ülke 2 yıl çalışma izni veriyor bu süreyi değerlendirirseniz kendinize daha iyi bir iş bulabilirsiniz büyük bölgelerin gideri de büyük oluyor maalesef
Evet o 2 yılı iyi değerlendirmem iz lazım ama küçük bölgede ve üniversite olan bir yerdeyiz çok fazla mezun ve göçebe var iş potansiyeli az o yüzden

Plansız programsız, bakıcı ücretini dahi araştırmadan, nerede çalışırım kaygısı olmadan her şeyi satıp, işleri bırakıp gitmişsiniz. Bence paralel..

Bana yazdığınız bir sonraki mesaja da buradan cevap vereyim, ben çocuğumu bırakacağımı bilmiyordum ki demişsiniz bilecektiniz işte her şeyi araştıracaktınız. Hele bebek için en ufak detaylara dahi hakim olmaya çalışacaktınız.

Türkiye'de de çalışınca ya anne ya KV bakıyor demişsiniz, hayır kendi imkanlarıyla bakmaya çalışan kadınlar da var, hatta biri de çok yakın bir tanıdığım.

Çocuğum gelecek kaygısı taşımasın diye geldik buraya demişsiniz. Sadece kendinizi geliştirerek değil çocuğunuzu da geliştirerek çocuğa gelecek kaygısı vermemiş olursunuz. O da bebeklikten başlar işte.

Bakın burada bir üye yazmış, çocuk annesini 20gün görmedi diye anne demedi küstü annesine. Yazık değil mi?

Yüksek lisans, yurtdışında çalışma isteği, hayat şartlarını iyileştirmek için verilen mücadeleniz takdire şayan fakat bebek bu şartlarda bırakılmak zorunda kalmasaydı.
Buraya gelip yazamadan söylediğiniz çoğu şeyi yapamıyorsunuz mesela iş başvurusunu Türkiyeden yapsam çalışma izni olmadan zaten dönüş bile yapmıyorlar bunun gibi bazı şeyleri gelmeden tecrübe etmeden öğrenmemiz mümkün olmadı.Çok haklısınız bende bu durumu yaşatacağımı bilmiyordum keşke önceden tahmin edebilseydim ama bu benim eksikliğim oldu

Buradaki herkese iyi yada kötü yorumu için teşekkür ederim en azından vakit ayırıp yazdınız.

Bilmiyorum onu da anlamaya çalışıyorum fakat benim çocuğum çok küçük evladımın annesiyle vakit geçirmeye ihtiyacı var, ben 30 yaşındayım benim durumumla onun durumu aynı değil . Ki dediğim gibi zaten gelip beni gördüler
Zaten yurt dısındaymıssınız ,cocugunuzda kayınvalıdenızde
Geldıgınızde cocukla annenızde kalsaydınız bırazda
Neden 1 gun gıttınız anlamadım

zor durumda kalmışsınız üzüldüm adınıza. danisman sizi yanlış yonlendirmis muhtemelen hiç başka biri yoktu ve bilemeden güzel işinizi de bırakıp girmişsiniz. kimse istemez bebeğinin en bıcır bıcır zamanlarını kaçırmak. elbette sizin için oldukça zor bir durum. ben elestirmeyecehim çünkü kimse sinanmadigi bir konu hakkında başka birine yuklenmemeli hele ki şu an kalbi yaralı bir anneye. insallah en kısa zamanda çıkar yolunu bulursunuz. hayatta hiçbir şey toz pembe değil ama birkaç yıla insallah hersey gönlünüzce olur. annenizi de anlıyorum sizi görmek istemiştir. kisacasi hani bir laf var ya " ben yanarım yavrum sana, yavrum yanar yavrusuna" olmuş. sizde 30 yaşında bile olsaniz annenizin yavrususunuz. o yüzden annenizj de anlayın, kızmayın. çünkü hayatta hiçbir şey evladın anneyi kırdığı kadar kirmiyor bir anneyi. annenize de size de bebeğinize de güzellikler dilerim. tez vakitte kavuşun insallah

Merhaba sevgili kadinlar

Cocuklugum huzurdan eksik surekli kavga dövüş bir ortamda gecti. Büyüdüm evlendim ama annemin surekli sacma baskıları devam etti. Bize niye gelmiyosun beni niye hergün aramiyosun gibi beni sürekli vicdanen rahatsız eden davranislari. Ki ben evlenene kadar onlar rahat etsin mutlu olsun diye kendimden cok fedakarlik yaptim. Evlendikten sonra kendi aileme odaklanmam 3 yilimi aldi. Cunku anne evindeki problemler kavgalar surekli bana aktarildi annem tarafindan huzurum hep bozuldu. Psikolojik destek bile aldim onlar yüzünden. Esim bu sebeple aileme soguk davraniyor haklida bende zamanla arama mesafe koydum. Simdi kendim cocugum var 22 aylik. Gurbetteyim ve oglum turkiyede , onu gormek icin turkiyeye gittim uzaktanda yine calismaya devam ettim. Annemler bir gun bana geldi gormek icin,ben onlara gidemedim hem uzak mesafedeler hemde cocugumla oraya gitmem kolay degildi birakmak istemedim oglumuda. Aradan bir ay gecmis bana annene gelip bir cay icmedin diye soyleniyor. Cok sinirlendim gercekten ben oglumun hasretiyle kafayi yemis durumdayim burada ne haldeyim neler yasiyorum onun icin onemli degil neymis onun evine gitmemisim. E zaten siz gelip beni gordunuz amac ozlem gidermekse zaten tamam. Surekli bu sekilde vicdan azaplari yüklüyor bana ne yapacagimi bilmiyorum. Nolur bir akil verin bana
22 aylık çocuğu Türkiye'de bırakıp yurt dışına mi gittiniz 🤯

zor durumda kalmışsınız üzüldüm adınıza. danisman sizi yanlış yonlendirmis muhtemelen hiç başka biri yoktu ve bilemeden güzel işinizi de bırakıp girmişsiniz. kimse istemez bebeğinin en bıcır bıcır zamanlarını kaçırmak. elbette sizin için oldukça zor bir durum. ben elestirmeyecehim çünkü kimse sinanmadigi bir konu hakkında başka birine yuklenmemeli hele ki şu an kalbi yaralı bir anneye. insallah en kısa zamanda çıkar yolunu bulursunuz. hayatta hiçbir şey toz pembe değil ama birkaç yıla insallah hersey gönlünüzce olur. annenizi de anlıyorum sizi görmek istemiştir. kisacasi hani bir laf var ya " ben yanarım yavrum sana, yavrum yanar yavrusuna" olmuş. sizde 30 yaşında bile olsaniz annenizin yavrususunuz. o yüzden annenizj de anlayın, kızmayın. çünkü hayatta hiçbir şey evladın anneyi kırdığı kadar kirmiyor bir anneyi. annenize de size de bebeğinize de güzellikler dilerim. tez vakitte kavuşun insallah
Çok naifsiniz çok teşekkür ederim gerçekten yazamadan bilinmiyor
İyi dilekleriniz ve güzel yorumunuz içimi ısıttı sağolun gerçekten
İyi insanlarla karşılaşın insallah 🙏

Zaten yurt dısındaymıssınız ,cocugunuzda kayınvalıdenızde
Geldıgınızde cocukla annenızde kalsaydınız bırazda
Neden 1 gun gıttınız anlamadım
Annemler bizden uzak çocukla gitmem mümkün değildi zaten uzaktan calistim Türkiye’de de çocuğumla doğru dürüst vakit geçiremedim o sebeple gidip kalmakta içime sinmedi zaten yavruma hasretim bir saniye bile kayıp çok geldi
Annemler geldi beni görmeye gayette iyi vakit geçirdik ama döndüğümde bunun lafını yaptı amaç zaten bir arada olup özlem gidermekle gördüm zaten onları

Allah kimseyi sınamasın bu dıyecegımle tabi ama evladı bırakmak.. Bılemıyorum
Ben cocugumdan uc ayı bırakın 24 saat ayrı kalmayı dusunemedım

Cok rahat Cok profesyonelsiniz 25.cocugunuz mu?

benzer anne deneyimlerimiz var ve mesafe dışında çözüm yok. Bu hayatta herkesi silebilirim ki annemi silmeyi çok denedim, silinmiyor. Şuanda benzer ruh hallerine sahip bile olabiliriz. Sabah gelme gitme konuşuldu çünkü. Bu tip bir anne çok zor. Benim annem eşime ben yokken bağırdı, benim kızımı niye aldın dedi. Ki anne kız yaşıyorduk. İşin özü özlem değil, manipüle edilecek insan sizsiniz sizi kullanıyor. Aynısı.

Çocuğunuza çok üzüldüm. Eminim en son tercih buydu ama o çocuğun ilerdeki durumunu bir düşünün.

Ben bu şekilde olmasını ister miydim sizce bu benim elimde olan birsey olsaydı yada gelmeden önce çocuğumdan ayrı kalacağını bilseydim gelmezdim zaten

Eeee kalmışsın işte kızım, sen şimdi ne iş yapıyorsun? Yani anlayamadım gerçekten çuvalla para vermişsiniz, memuriyetş bırakmışsın bunların hepsini garsonluk yapan kocayla sürünmek için mi yaptın? Attan inip eşşeğe binmişsiniz. ben de gçömenim ama okul bursum vardı, çocuğum da yoktu mesleğim de kaymak. Yani şartlar iyi değilse gitmenin en anlamı var gerçekten anlamıyorum, bir göz odada 3 kişi garson geliriyle geçinmek hiç akıl karı değil :KK51: 1 yıl uzun değil ben olsam çocuğumla kalırım Türkiyede, adam iş bulunca giderim, bana kalırsa da eski işine geri dön ya neyse.

Kocan iş bulup çalışan biri olsa, bir projede yer alsa anlarım ama ne alaka yükseklisans için evli barklı çocuklu perişan halde gitmeye kalkmak.

Ben katılıyorum, çocuğum için gidiyorum diyenlerin hepsi iş bulup gidiyor belli bir standartta yaşıyor eyvallah. Ama çocuğum için gidiyorum diyip kendin sürünmenin çocuğu da bırakmanın gerçekten hiçbir anlamı yok:KK51:Bebeğin varsa öyle gözü kapalı maceraya giremezsin kardeşim. Konu sahibesi umarım memuriyetten oldum diye kafasını taşlara vurmaz.

Annemler bizden uzak çocukla gitmem mümkün değildi zaten uzaktan calistim Türkiye’de de çocuğumla doğru dürüst vakit geçiremedim o sebeple gidip kalmakta içime sinmedi zaten yavruma hasretim bir saniye bile kayıp çok geldi
Annemler geldi beni görmeye gayette iyi vakit geçirdik ama döndüğümde bunun lafını yaptı amaç zaten bir arada olup özlem gidermekle gördüm zaten onları
salla gitsin anneni yani şu an derdin annen mi gerçekten?
"he anne he her şeyi bırakıp senin tribini mi çekeceğim ben el kadar yavrumdan ayrı kaldım ne yaşıyorum farkında mısın? madem çok özlüyorsun sen de kayınvalidem gibi 6 aylık vize al gel hem torununa bakarsın hem bana destek olursun hem özlem gideririz. bunu yapamayacaksan şu an çok rica ediyorum bir de şikayetlenme zaten derdim başımdan aşmış" de.

benzer anne deneyimlerimiz var ve mesafe dışında çözüm yok. Bu hayatta herkesi silebilirim ki annemi silmeyi çok denedim, silinmiyor. Şuanda benzer ruh hallerine sahip bile olabiliriz. Sabah gelme gitme konuşuldu çünkü. Bu tip bir anne çok zor. Benim annem eşime ben yokken bağırdı, benim kızımı niye aldın dedi. Ki anne kız yaşıyorduk. İşin özü özlem değil, manipüle edilecek insan sizsiniz sizi kullanıyor. Aynısı.

Çocuğunuza çok üzüldüm. Eminim en son tercih buydu ama o çocuğun ilerdeki durumunu bir düşünün.
Evet sadece manipülasyon yapıyor benim üzerimden bende sürekli bu şekilde psikolojik olarak zorlaniyorum
Çocuğuma inanın kıyamıyorum her gün mahvoluyorum insallah bir çıkar yol bulup bir an önce kavusucaz

salla gitsin anneni yani şu an derdin annen mi gerçekten?
"he anne he her şeyi bırakıp senin tribini mi çekeceğim ben el kadar yavrumdan ayrı kaldım ne yaşıyorum farkında mısın? madem çok özlüyorsun sen de kayınvalidem gibi 6 aylık vize al gel hem torununa bakarsın hem bana destek olursun hem özlem gideririz. bunu yapamayacaksan şu an çok rica ediyorum bir de şikayetlenme zaten derdim başımdan aşmış" de.
Annem yeğenime bakıyor gelemez keşke öyle bir şansım olsa değişimli gelebilirler bende yavrumdan ayri kalmam
Hem yardımcı olamıyor onu da anlıyorum kızmıyorum ama bu şekilde bana destek olması gerekirken birde beni üzmesi zoruma gitti

X