Annem sürekli bana vicdan azabı yaşatıyor

Yanimdaydi normalde kreşler tatil olduğu için Türkiye’ye yollamak zorunda kaldım kayınvalidem bakıyor yaklaşık 3 ay ayrı kalicaz
Ne kadar saçma bir şey, bakıcı niye tutmadınız yazık değil mi çocuğa
İlerde çok pişman olursunuz bunu yaptığınıza

Dediğim gibi buraya yeni yerleştik ve durumumuz şuan iyi değil bakıcı vs masrafini karşılayacak durumda degilim
O zaman birini getirteceksiniz yanınıza, siz de anneniz gibi kendi çocuğunuza nur topu gibi bir travmalar silsilesi bırakmışsınız hayırlı olsun

Daha annem de annem diyorsunuz

Planımız vardı kayınvalidem 6 ay turist vizesiyle kaldı bitince yeniden vizeye başvururuz sanıyordum danışman öyle demişti ama olmadığını öğrendik buraya geldikten sonra seneye ancak gelebilecek

O zaman birini getirteceksiniz yanınıza, siz de anneniz gibi kendi çocuğunuza nur topu gibi bir travmalar silsilesi bırakmışsınız hayırlı olsun

Daha annem de annem diyorsunuz
Ben bu şekilde olmasını ister miydim sizce bu benim elimde olan birsey olsaydı yada gelmeden önce çocuğumdan ayrı kalacağını bilseydim gelmezdim zaten

Bu bahane değil zaten mecbur kaldım
Çocuğa nasıl bir yara bırakıyorsun farkında değilsin. Benim yeğenim annesinden 20 gün ayrı kalmak zorunda kaldı ve annesine anne demeyi bırakıp küstü. Sürekli telefonda görüntülü konuştukları halde. Şuan hala annesine tavırlı

Gerçekten farkındayım ama inanın elimden bir şey gelmiyor her gün kalbim ağrıyor çok zor bir durum yaşamayan anlayamaz Allah kimseye de yasatmasin

Gerçekten farkındayım ama inanın elimden bir şey gelmiyor her gün kalbim ağrıyor çok zor bir durum yaşamayan anlayamaz Allah kimseye de yasatmasin
Kredi çekip kreşe verseydiniz keşke. Elbet vardır kreş. Ya da işi bırakıp 3 ay sonra devam edebilirdiniz. Çocuktan önemli değildi

Varımız yogumuzu satıp geldik sırf çocuğumuzun iyi bir geleceği olsun diye Türkiyede kredi çekip burada kreşe göndermem mümkün değil kreşin aylığı 1300 pound Türk parasıyla bu olacak iş değil
Ve iş konusunda İngilizcem yok bu işimde Türklerin yanında zar zor buldum bırakıp gelsem geri döndüğümde iş bulamayabilirdim dilim olmadığı için zor oluyor iş bulmak
İnanın her şeyi düşündüm günlerce uykusuz kaldım ağladım bir yolunu bulabilsem yapacağım bir şey değildi yavrumu birakmak

Tamamen sıfır planla gitmişsiniz ama hanımefendi. Dil yok hem de Almanca Fransızca değil yani İngilizceniz yok. Çocuğa nasıl kim bakacak planı yok, ama çocuğun geleceği için diyorsunuz. Şu anki durum hiç mantıklı değil ama çocuğunuzun geleceği açısından. Sanki bi anda bi aydınlanma gelmiş de gitmiş gibisiniz , neyse yolunuz açık olsun

Mesafeden kastım her gün arıyorsam haftada bire düşürdüm inanın psikolojim kaldırmıyordu artık kendi aileme de yansıtiyordum . Özlemez olur muyum ama keşke annemde beni biraz düşünde üzmese diye düşünüyorum zaten kolay şeyler yasamıyorum keşke sadece nasılsın diye sormak için arasa

Öyle değil eşim burada yüksek lisans yapıyor ve yarı zamanlı çalışıyor İngilizcem a2 seviyesinde üniversite mezunuyum iş bulurum sandım ama iş bulamadım sonra Türklerin yanında çalışmaya başladım az para çok iş mantığı var onlardada

Yani sıfır İngilizce değil ama buradakiler için yeterli değilim

Bir şey diyemedim Allah kolaylık versin ama çok iyi bi planınız olsaydı keşke çocuk için üzücü çünkü. A2 ile elbette bulamazsınız bu arada. En azından B2 yapmaya gayret gösterin bari bence

Bir şey diyemedim Allah kolaylık versin ama çok iyi bi planınız olsaydı keşke çocuk için üzücü çünkü. A2 ile elbette bulamazsınız bu arada. En azından B2 yapmaya gayret gösterin bari bence
Çok teşekkür ederim cabaliyorum kendimi geliştirmek için yoksa bu şekilde olacak gibi değil

Kocan erkek adam madem yükseklisans yapıyor, öğrenci yurdunda ucuza tek başına kalsın, çalışsın, sen türkiye'de kal, çalış, bebeğine bak.

Kocan iş bulup çalışan biri olsa, bir projede yer alsa anlarım ama ne alaka yükseklisans için evli barklı çocuklu perişan halde gitmeye kalkmak.

Kocam ilk başta tek gelseydi sonra bizi yanında aldırması zor bir ihtimaldi bu sebeple birlikte gelmek zorundaydik

Sizin hala ananızın manüplasyonunu kafaya takacak ahvaliniz mevcut mu ? 22 aylik el kadar çocuk hiç kusura bakmayin mecburdum mahkumdum içim yanıyor demekle olmuyor o is bakici tutacak paraniz dahi olmayacaksa gitmeyecektiniz yurt disina ozaman .. hicbirseyi ayarlayamamissiniz kayinvalideye muhtac halde cocuk dogurmussunuz yetmiyor gibi bide hicbirsey ayarlamadan yol yordam dusunmeden yurtdisina gitmissiniz .. pes .. yaziklar olsun

Ben çocuğumu tatil yapmak için bırakmadım şuna çalışmal zorunda olduğum için ve bakacak kimsem olmadığı için bıraktım biraz sağduyulu olun lütfen
E siz gitmeseydiniz o zaman. Şartları iyileştirene kadar eşiniz çalışsaydı orada, siz sonra gitseydiniz. Millet böyle yapıyor. Ya da yanınıza anne/kayınvalide gelseydi turist vizesiyle falan ne bileyim. Şaka gibisiniz. Para yüzünden el kadar bebeği aylarca ailesinden ayırıyorsunuz. Annenize laf edeceğinize önce kendinize bakın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…