ANNEM BOŞANMAMI İSTİYOR.

İşini yeni bıraktı zaten 1 ay oluyor bu süre de taşınma annemin çalışma boşver okulunu oku baskısıyla geçti. Şimdi iş arıyor zaten bulduğu gibi çalışacak. Yoksa bayılmıyor benim paramı yemeye ki hayat bu yaa bugün ben de var yarın onda. Yarın ben çalışamaycak durumda olsam koca parası yiyorum diye üzülecek miyim. Anlamıyorum ben erkekler nasıl ki çalışıp evi geçindiriyorsa kadınlar da bunu yapabilir. Ben bunu eziklik olarak görmüyorum ki bu geçici bir süre. Ayrıca o da çalıştı sadece bünyesi gece çalışıp gündüz okula gitmeyi kaldıramadı, şimdi akşam ve hafta sonları çalışacak iş arıyor. Biz evlenirken bu zorlukları çekeceğimizi biliyorduk, çocuk da istediğimiz bir şey değildi. ama hayat bu noktaya sürükledi. yoksa planda programda bunların hiçbiri yoktu.
Bir derdinizi paylaşmışsınız ve kendinizi gayet iyi ifade etmişsiniz bence. Ancak yok niye böyle yaptın, yok eşin niye çalışmıyor, yok niye hamile kaldın vs vs. Yaptığınız fedakarlık bilinçsiz bir fedakarlık değil. Geleceğinizin güzel olması için maalesef bir yoldan geçmeniz gerekmiş. Sizde o yolda ilerlemeye çalışıyorsunuz. Dar günün ömrü kısadır. İnşallah evinize geçince ve bebek dünyaya gelince hayat sizin için daha güzel olur. Bu günleriniz tatsız da olsa bir anı olarak ömür sayfanıza yazılır. Zaten psikolojik olarak sıkıntıda olan, ayrıca hamile olan kadınların bu kadar üzerine gidilmesini doğru bulmuyorum. Çok mutlu olmanız dileğiyle.

İşini yeni bıraktı zaten 1 ay oluyor bu süre de taşınma annemin çalışma boşver okulunu oku baskısıyla geçti. Şimdi iş arıyor zaten bulduğu gibi çalışacak. Yoksa bayılmıyor benim paramı yemeye ki hayat bu yaa bugün ben de var yarın onda. Yarın ben çalışamaycak durumda olsam koca parası yiyorum diye üzülecek miyim. Anlamıyorum ben erkekler nasıl ki çalışıp evi geçindiriyorsa kadınlar da bunu yapabilir. Ben bunu eziklik olarak görmüyorum ki bu geçici bir süre. Ayrıca o da çalıştı sadece bünyesi gece çalışıp gündüz okula gitmeyi kaldıramadı, şimdi akşam ve hafta sonları çalışacak iş arıyor. Biz evlenirken bu zorlukları çekeceğimizi biliyorduk, çocuk da istediğimiz bir şey değildi. ama hayat bu noktaya sürükledi. yoksa planda programda bunların hiçbiri yoktu.
Eşim çalışıyor ben doğum iznindeyim. 4 aylık bebeğim var yalnızca anne sütü almasına rağmen bi ton masrafı var ve geçinemiyoruz. Bakalım bebek olduğunda bi aşısına 300 tl verdiğinde ya da veremediğinde, parasızlık yüzünden strese girip sütün kesildiğinde mama alacak para bulamadığında da böyle konuşabilecek misin ? Bakalım o zaman kocanın bu hali gözüne batacak mı ? Ve bakalım o zaman beğenmediğin anana gidip yardım isteyecek misin istemeyecek misin ?

ya ben su olayi anlamiyorum biri bana anlatsin ya sagligin yerindeyse su dunyada sahip olamayacagin hic bisey yok ben evlenirken kirik ignem yoktu ve ustune dunya kadar borcumuz vardi esim askere gitti 1 tane cocugumuz vardi tek calistim cabaladim adam askerden geldi 1 kac ay isiz oldu sonra valisti memur oldu ve suan 4 cocugumuz var rabbime sukir hetseyin istesinden geliyoruz esim tek calisiyor suan bunlar gelip gecici aklin varsa herseyin ustesunde gelirsin k bakma annen dusmanin sanirimmm

Bir derdinizi paylaşmışsınız ve kendinizi gayet iyi ifade etmişsiniz bence. Ancak yok niye böyle yaptın, yok eşin niye çalışmıyor, yok niye hamile kaldın vs vs. Yaptığınız fedakarlık bilinçsiz bir fedakarlık değil. Geleceğinizin güzel olması için maalesef bir yoldan geçmeniz gerekmiş. Sizde o yolda ilerlemeye çalışıyorsunuz. Dar günün ömrü kısadır. İnşallah evinize geçince ve bebek dünyaya gelince hayat sizin için daha güzel olur. Bu günleriniz tatsız da olsa bir anı olarak ömür sayfanıza yazılır. Zaten psikolojik olarak sıkıntıda olan, ayrıca hamile olan kadınların bu kadar üzerine gidilmesini doğru bulmuyorum. Çok mutlu olmanız dileğiyle.
Beni anlayan bir kişinin çıkması o kadar mutlu etti ki beni anlatamam. Teşekkür ederim. Yaptıklarımı aptallık olarak görmüyorum asla. Her şeyin bir amacı var. Amacıma ulaşana kadar evet zorluk çekeceğimi biliyordum ama bu kadarını beklemiyordum. Tekrar teşekkürler.

ya ben su olayi anlamiyorum biri bana anlatsin ya sagligin yerindeyse su dunyada sahip olamayacagin hic bisey yok ben evlenirken kirik ignem yoktu ve ustune dunya kadar borcumuz vardi esim askere gitti 1 tane cocugumuz vardi tek calistim cabaladim adam askerden geldi 1 kac ay isiz oldu sonra valisti memur oldu ve suan 4 cocugumuz var rabbime sukir hetseyin istesinden geliyoruz esim tek calisiyor suan bunlar gelip gecici aklin varsa herseyin ustesunde gelirsin k bakma annen dusmanin sanirimmm
İşte bende bunu anlamıyorum hayat bu anlık değil ki evet bende biliyorum çocuk olunca masrafı olacak ben de biliyorum zorluk çekeceğim ama kendim aç kalırım çocuğumun ihtiyacını karşılarım. Onu zorda bırakmam. Ayrıca eşim bana çok teklif etti okulu dondurup çalışayım diye kabul etmedim. Benim eşim asalak değil, gururu var, kolay olmayacak ama eninde sonunda biz de güzel günler göreceğiz.

Anneniz haklı. Ezici davranışlarında degıl ama diger herseye haklı

Empati yaptım, evladım yok ablam uzerınden dusundum. Ablam butun gun calıssa kocası evde yatsa sebebinin ne oldugu umrumda degıl adama bende bilenirdım.

Ablam milletin agız kokusunu cekecek sabahtan aksama kadar hemde hamıle haliyle kocası yatacak? Bence cok itici bir durum. Kadında evladına kıyamıyor, yatan adama da saygı duymuyor onu kımıl zararlısı olarak goruyor.

Ne demeye hamıle kaldın diye ıcten ıce sana da sinir olduguna emınım annenın. Kendinize bakamıyorsunuz cocuga nasıl bakacaksınız diye dusunup yiyodur kadın kendisini
Bir vermıs uc gelmıssınız.
Annenizde hak verdim, kusura bakmayın.

Sizin temel probleminizi söyleyeyim, geleceğe dönük olarak cevrenizdeki insanlari da(es dost anne baba, kv, kardes vs) hesaba katıp şöyle olacak böyle olacak diye kendi kafanizda planlar yapip, eşiniz konusunda da kendinizi tüm bunlara inandirip sonra bunlar düşündüğünüz gibi olmayinca vay efendim annem şöyle annem böyle diye hayiflanmak. Gercekler acidir, bir evlilik hali icerisinde degilsiniz. Ciddi olumsuz tecrubelerinize ragmen hiç ders cikarmamissiniz. Yenidogan hakkinda zerre fikriniz yok en onemli tavsiyem annem annem diye dolanacaginiza yenidoğan, bebek bakimi, bebek büyütmek uzerine okumalar yapmaya baslayin. El kadar cocuk ne isteyecek diyip kv den medet ummayi (surekli birilerinden medetlisiniz, babaniz da çöp aldirmayacak ya) bir kenara birakin gercek hayata bir kafanizi cikarip bakin. Ha bir de, gecici surec gecici surec diye vurgulamissiniz, o zaman bir diger öneri amaaan gecici nasilsa diyip böyle takilmaya devam edin. Ben bebege uzuldum.

Anneniz haklı. Ezici davranışlarında degıl ama diger herseye haklı

Empati yaptım, evladım yok ablam uzerınden dusundum. Ablam butun gun calıssa kocası evde yatsa sebebinin ne oldugu umrumda degıl adama bende bilenirdım.

Ablam milletin agız kokusunu cekecek sabahtan aksama kadar hemde hamıle haliyle kocası yatacak? Bence cok itici bir durum. Kadında evladına kıyamıyor, yatan adama da saygı duymuyor onu kımıl zararlısı olarak goruyor.

Ne demeye hamıle kaldın diye ıcten ıce sana da sinir olduguna emınım annenın. Kendinize bakamıyorsunuz cocuga nasıl bakacaksınız diye dusunup yiyodur kadın kendisini
Bir vermıs uc gelmıssınız.
Annenizde hak verdim, kusura bakmayın.
Hay nickini sevdiğim kadın nasılda güzel anlatmış 😁

önceki evliliğim ben başka şehirde olmama rağmen anneme iyi davranmıyor diye bitti. Ona da ağza alınmayacak laflar etti. Nişanlım da ona tahammül edemediğini söylemişti. Eşim sorumsuz değil, biz bu zorlukları bilerek evlendik. Başta 1.5 sene okuyacaktı ama Sivil Havacılık yönetmeliği gereği okul ona 2 seçenek sundu. İstersen 1.5 senede bitir okulu ama lisans almak için 17 tane sınavın 1000er dolarlık ücretini kendin ödersin ya da 4 sene okursun sınavları okul içinde yaparız dediler. O da 4 seneyi tercih etti. 4 sene okuması da beklediğimiz bir şey değildi.

Ne zorluğu o ? Eşiniz sırtını size, ailenize yaslamış okuyor. Çocuğunu bile kayınbabanın maaşına bırakmış. Ne güzel hayat. Bu sorumluluk değil ki. İnsanlar sizinle aynı durumda olunca evlenmiyorlar. Korkuyorlar geleceklerinden hele de çocuk sahibi olurken defalarca kez düşünüyorlar. Siz diyorsunuz ki hata oldu hamile kaldım. İkinizde de bir olgunluk göremedim. Annenize muhtaç babanıza muhtaç yaşıyorsunuz.

Erkek kardeşinize sunulan imlanları eşinize istemek yerine kendi çocuğunuz için imkan sağlayın. İnsanın sorumluluğu çocuğuna olur. O da bir yere kadar olur bana kalırsa. Çok değişik bir düşünce yapınız var. Babanız eşinize araba alsa ohh iyi oldu kardeşime de aldı diyeceksiniz.

İşte bende bunu anlamıyorum hayat bu anlık değil ki evet bende biliyorum çocuk olunca masrafı olacak ben de biliyorum zorluk çekeceğim ama kendim aç kalırım çocuğumun ihtiyacını karşılarım. Onu zorda bırakmam. Ayrıca eşim bana çok teklif etti okulu dondurup çalışayım diye kabul etmedim. Benim eşim asalak değil, gururu var, kolay olmayacak ama eninde sonunda biz de güzel günler göreceğiz.

Umarım başarırsınız, Rabbim yardımcınız olsun
Ancak sana ; yok zengin adamla imam nikahlı yaşa, yok bunu boşa bebeği aldır gibi baskılar yapacak kadar ahlak ve merhamet şirazesi kaymış annenden uzak dur lütfen. Kesin sınırlarını koy iyisiyle kötüsüyle eş senin eşin ve herşeyi sen yaşayacaksın , bu evladını sevmek değil sadece kendi egosunu tatmin etmek. Annen seni seviyor olsa idi git adamın biriyle imam nikahlı yaşa demezdi, sevseydi taşıdığın bebeğe bu kadar merhametsiz olamazdı o yüzden uzak dur

Hayretler içinde okudum...
Annenizi belli noktada anlıyorum ama yüzde 85 kontrol manyağı anneniz o belli...
Ha size diyecegım annenizi hayatınıza karıştırmayın diye amma velakin siz zaten ailelerinize muhtaç durumdasınız...

Sadece anneniz değil ilerde belki bu yardımların bile lafı olacak...
Maddi açıdan sürekli yanlış kararlar aldığınız için...
O yüzden evliliğiniz bağımsızlık kazanana kadar bu böyle gider...

bana annenizin dediği sözler denilecek ben o evde hayatta yaşamam yahu anladığım kadarıyla okul çok da yoğun değil...

en basitinden ben de okuyorum son gittiğim işi anlatayım, bu black friday için internetteki alışveriş siteleri yoğunluk fazla olduğu için kapış kapış insan alıyor...

bakın devamlı iş değil istedıgın gıbı de ayarlıyorsun...
Hem işsiz koca hem bebek yanlış kararlar silsilesi herkes sormuş annenizin huyunu bile bile nasıl kalıyorsunuz diye...

cevap basit bağımsızlıkları yok mecburlar ee mecbur oldukları için de seslerini çıkarmıyorlar...

annenizin bence çok kontrolcü ve bencil kötü insan demiyorum ama öyle...
Ama sadece de aşkı düşünerek hareket edemezsin de...

hayattaki doğru kararımızın kaymağını yicez yanlış kararlarında pişmanlığını çekicez...
Ee hayat bu...

sizde bunlara güzelce katlacaksınız boşanmayıda sizin istemeniz gerekıyor

annenizle de az muhattap olursunuz(bagımlısınız ama neyse)

Yorumları okuyorum da konu sahibesinin yazdıklarını okumuyor musunuz arkadaşlar ; anne kızını evli bir adamla imam nikahlı yaşamaya zorlamış, hiç günahsız bir bebeği aldırması için baskı yapıyor, kızının ilk evliliğinin ve bir tane de nişanının bitmesine sebep olmuş , herkes eşinin çalışmamasına takılmış ama bu anne size normal mi geliyor ?

X