annem babamı aldatıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Diyelim ki bosandilar. Baban kendi basina ev tutup kalabilir mi yoksa senin yaninda kalabilir mi?
Bilmiyorum ya cok zor bir durum. Allah yardimciniz olsun. Sabirlar dilerim.

Ben öğrenciyim yurtta kalıyorum maalesef. Çok teşekkür ederim zaman ayırdınız yardımcı oldunuz bana bu saatte.

Benden çekinecek olsa yanımda adamla konuşmazdı bence. konuşmaya çalıştıktan sonra suç bastırabilir gibi geliyor. Annem çalışıyor evi arabası var boşansa gül gibi yaşar gider. Kendi boşanmıyor çünkü konfor alanını terk etmek istemiyor. Siz kendinizi kurtarmışsınız ne mutlu size. Mesela babamın bu durumu görüp göz yumuyor olma ihtimali bile babama duyduğum saygıyı sarstı. çocuklarınız çok şanslı.

bendemistim benim de aramda bahsettiğin mesafe oldu. Babam yapsa bu kadar üzülmezdim. Mesela düşünüyorum erkek arkadaşımla nasıl tanıştırcam diye. Kimseye de söyleyemiyorum.

O duyguyu da bilirim. nişanlıyım ve nişanlım annemi çok seviyor. Diyalogları çok iyi. Her fırsatta annen çok iyi bi kadın, annenle otur konuş, bi kahve iç, yakınlaş der. O da farkında yani uzaklığımızın. Ama içimden gelmiyor işte. 15 yıl olmuş yaklaşık. Sen de içindeki öfkeyi annene anlatmadan aşamazsın bu konuyu. Sustukça yara oluyo çünkü. Çocukluğum annesiyle abla kardeş gibi olanlara özenmekle geçti. Çok kötü bi durum. Allah yardımcın olsun

Çok teşekkür ederim. iyi ki yazdın konuma, sağol...

Size de gecmis olsun. Bosandiniz mi peki?

Ben öğrenciyim yurtta kalıyorum maalesef. Çok teşekkür ederim zaman ayırdınız yardımcı oldunuz bana bu saatte.
Ya ne demek. Cok uzuldum. Cok gecmis olsun. Keske yapabilecegimiz baska birsey olsa. Cok gecmis olsun. Ara ara gelisme oldugunda bildirirseniz sevinirim.

Size de gecmis olsun. Bosandiniz mi peki?
Sağolun.Boşandım bitti.2 çocuk ben hayata tutunmaya çalışıyoruz.kolay değil tabiki zor hemde çok.çocuklarıma üzülmekten başka bir tasam yok çok şükür.onlara baktıkça içim cız ediyor.neden o anne baba sıcaklığındaki bir evde büyüyebilme şansı olabilecekken bunu tadamadan büyüyorlar diye çok yıprandım halada o hissi atamıyorum.kıymetlilerim brnim çocuklarım hiç kıyamıyorum.çocuk gibi oturuyorum onlarla oyunlar oynuyorum istediği yemeklerden yapıyorum gezmeye götürüyorum onlara çok daha fazla vakit ayırmaya çalışıyorum.vicdanım hiç iyi değil eş kişisi bizi mahvetmesine rağmen.çocuklarıma bişeylerin eksik olacağını bilmek öyle hayatla tanışıyor olmalarını görmek beni kahrediyor.çok küçükler bilemiyorum( siz ne zaman ayrıldınız alışabildinizmi

Bence karışmayın. Belkide babanızın hissedip de bilmek istemediği birsey? Bu yaştan sonra değişiklik istemiyor belki hayatında. Eşimle aramdaki konulara çocuklarımın karışmasını hoş karşılamazdim ben.

Benim 7 yil olacak. Uzulmeyin. Cocuklar bu duruma daha kolay alisiyor. Hem onlar babasiz degil ki, babalari var. Lutfen oyle dusunmeyin. Anne ve baba bosandi sadece. Cocuklar babalarindan bosanmadi. Siz boyle dusunurseniz cocuklar da oyle dusunur. Ayrica babasiz diye cocuklari cok simartmayin sonra siz cok zorluk cekersiniz. Ozellikle ergenlikte. Evli iken nasilsa yaklasiminiz simdi de oyle olsun, abartmayin. O hatalari ben yaptim, oglumun ergenliginde cok zorluk cektim. Siz onlarin annesisiniz, hep oyle kalin. Onlara sadece sevginizi verin onlar hissediyordur zaten. Her daim yanlarinda oldugunuzu hissettirin ama bosandik diye bu isi abartmayin. Cocuklar bunu cok guzel suistimal ediyor sonra. Babalariyla hakimin belirledigi surelerde gorusuyordur umarim cocuklar. Vicdaniniz rahat olsun. Cocuklar daha guclu oluyor merak etmeyin. Birseylerden de eksik kalmiyorlar inanin. Baba evde olsaydi yine tum yuk sizde olacakti.

Iki ucu şeyli degenek. Söylesen tüm aile birbirine girer söylemesen bile bile susmak seni bitirir.

Aldattığı kişi genc mi yaşlı mı. 60 ından sonra bu ne yahu. Annenle konuşmalısınız bunu

Belkide yıllardır aldatıyordur.Siz yeni farkettiniz.Bence babanıza bu kötülüğü yapmayın.Boşansınlar.

Bence biz ne dersek subjektif olur. Böyle bir durumda profesyonel yardım almalısınız. Bir aile danışmanı ile görüşün derim .Bu konuda anneniz ile yüzgöz olmanız doğru olmaz. Anne ve baba arasında ne yaşanırsa yaşansın siz onların çocuğusunuz . Bir yanlış yaparsanız herkes çok üzülür. Uzman yardımı alın lütfen

46 yaşındaki annemde aynı maalesef. Evli olduğu adamı (üvey baba) aldatıyor. Öğrendiğim zaman yüzüne haykırdım herşeyi. Beni öldürmekle tehdit etti. Bıçakla üstüme bile geldi. Çünkü çok rezil şeylerdi yaptıkları. Hani bu aldatmanın açığı kapalisi yokta kendisi kapalı feraceli , herkese ahlak dersi veren herkesin küçücük çocuğunun dedikodusunu yapan bir insan. Bu olaydan sonra bir daha asla görüşmedim. Eşine söylemeyi düşündüm. Ama anneme bisey yapar diye korktum söylemedim. Yazsam roman olur . Bırak ne hali varsa görsün de diyemiyorum babana yazık...

Ben olsam annemle konuşur herşeyi bildiğimi söyler devam etmesi halinde babama anlatacağım derdim sert bir dille.Hiç korkmayın bu gibi insanlar insanları sindirmeye alışmışlardır.Sizide geri püskürtmeye çalışır sakın izin vermeyin.Babanızıda ezdirmeyin.Ayni benim kv.Böyleleri de hep aynı oluyor o da küçüçük aklıyla bizi kandırmaya çalışmıştı.iftira attınız bana diye ortalığı ayağa kaldırmışti.Halbuki halinden edasindan tavrından hersey anlasiliyor.Bayanla konuşuyorum diyordu karsida erkek sesi 10 yaşinda çocuk anlar.Çok kiziyordum kayinbabaya oğullarina kadına kimse bisey diyemiyordu.At koşturuyordu kadın.Süslenip gezip tozup eğlendi yıllarca kayınbaba hastalandı bakmadı öldü adam.Ben gencim hayatımı yaşayacağım deyip başka biriyle evlendi.Şimdi de çok pişman ne yaptım ben diyo evlendiği adam ve çoçuklarına bize yaptıklarını yapamadığı için.Burda her nazına kaprisine yalanına iftiralarına dedikodularına kimse korkudan bişey diyemıyordu.Beter olsun inşallah.Sizde babanızı koruyun bu kadından yeter yaptıkları taş olsa çatlar.Annenize herşeyi söyleyin

Allah annenizi ıslah etsin.Sizede yardım etsin .Bence annenıze soyleyın.Adamıda arayın bir guzel acın agzınızı yumun gozunuzu.

canım benim yaa ne desem ki ben en çok babanıza üzüldüm ama çoğu arkadaşın dediği gibi anneni tehdit ediceksin anne duydum hemen ya bitiriyosun bu işi yada seni rezil ederim ele güne cıkamaz olursun diceksin ve acımıcaksın annene asla vijdansız gibi gözükmeyim ama acıma o babana acıdımı adam daha napsın ona neyse eger devam ederse babanı yanına al en azından adam kızıyla gurur duyar Allah yardımcın olsun ama annenle konus dua edicem sana

Anladim. Babaniza eve cikmak istediginizi ama korktugunuzu onun da gelmesini cok istediginizi soyleseniz. Bir ayrilik olacak anne ve babaniz icin. Sadece bu surecte islerin cirkinlesip babanizin olaylarin ortasinda kalmasini istemiyorum. Annenizi hasta olarak dusunun. Yaptiklari hastalikli dusuncelerin sonucu. Evlat olarak bunlari yasamamaniz gerekiyordu. Bazen evlatlar anne babalarina dogrusunu ogretmek zorunda kalabilirler. Bu durumun okul hayatinizi etkilemesine izin vermeyin. Aksine daha cok calisin. Ek is yapin. Hayatta her zaman kendi gucunuze guvenin. Bugun anneniz babanizi boyle rezil bir sekilde aldatir,asagilar yarin esiniz size yapar. O zaman cekip gidebilmeniz icin ben basimin caresine bakabilirim demeniz ve bunu uygulamaniz gerekir. Zor oldugunu gorebiliyorum. Ama ustesinden gelebilecek gucunuz var inanin.

Üzgünüm ama ortada sizlik bir durum yok.icinizin almaması cok normal eğer icinde tutamam diyorsanız açıkça aptal olmadığınizi anladiginizi belli edin. Ama utanacaginiveya adamlarla görüşmeyi keseceğini hic sanmam.

Gerçekten o kadar net özetlwmişiniz ki. Annemi aldatan babamı yakaladığımızda aynen bu cümleleri kurmuştu ama yeminler etmişti. İkinci yakalamamı kendisi 5 damar değişimi için açık kalp ameliyatına girdiği sırada korkarak ve neolur allahım ben haksız çıkayım diye dua ederk telefonunu karıştırırken gerçekleştirdim. Ne düşüneceğimi o orda canı ile cebelleşirken ne dua edeceğimi bilemedim. Çocuğum dedeee diye hastane koridorlarını inletirken lanet ettim neden dedim nasıl yaparsın şu dede diye ağlayan torunundanda mı utanmadın? Benim öprendiğimi öğrendiği an msj attı bana. Ben anladım ki bu hayatta kendimden kıymetli birşey yokmuş ben diğer tarafa gittim geldim bundan sonra sadece kendim için yaşayacağım diye. Ben de yaptığın pisliği bile bile senin için göz yaşı döktüm sen rahat et diye refakatçılığında gözüne baktım ama madem öyle babamsın hakkını helal et yaşamında mutluluklar dilerim. Sen başımı öne eğmene rağmen ben sana yüzümü dönmedim ama sen evli ve çocuklu olmasına rağmen seninle birlikte olan senin gibi bir pislik için tırnağı bile olamayacak annemi ve bizi çoktan silmişsin helal olsun dedim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…