annem babamı aldatıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Gerçekten o kadar net özetlwmişiniz ki. Annemi aldatan babamı yakaladığımızda aynen bu cümleleri kurmuştu ama yeminler etmişti. İkinci yakalamamı kendisi 5 damar değişimi için açık kalp ameliyatına girdiği sırada korkarak ve neolur allahım ben haksız çıkayım diye dua ederk telefonunu karıştırırken gerçekleştirdim. Ne düşüneceğimi o orda canı ile cebelleşirken ne dua edeceğimi bilemedim. Çocuğum dedeee diye hastane koridorlarını inletirken lanet ettim neden dedim nasıl yaparsın şu dede diye ağlayan torunundanda mı utanmadın? Benim öprendiğimi öğrendiği an msj attı bana. Ben anladım ki bu hayatta kendimden kıymetli birşey yokmuş ben diğer tarafa gittim geldim bundan sonra sadece kendim için yaşayacağım diye. Ben de yaptığın pisliği bile bile senin için göz yaşı döktüm sen rahat et diye refakatçılığında gözüne baktım ama madem öyle babamsın hakkını helal et yaşamında mutluluklar dilerim. Sen başımı öne eğmene rağmen ben sana yüzümü dönmedim ama sen evli ve çocuklu olmasına rağmen seninle birlikte olan senin gibi bir pislik için tırnağı bile olamayacak annemi ve bizi çoktan silmişsin helal olsun dedim.

Ben de yüzüne haykırsam aşağı yukarı bu cevabı alacağımı düşünüyorum. Bu insanlarda utanma duygusu yok.
Zaten annem her konuda kendisini haklı görür.

Sizin anneniz, benim de babam yüzsüz olmuşlar bence bu konuda yoldan çıkmışlar. Onları korkutmamızın bir işe yarayacağını sanmıyorum. Annene sakın birşey söyleme deyip durdu bana. Soğuk davranıyorum, eskiden çok çalışıyor diye üzülür eve gittiğimde hep boynuna sarılırdım annemden çok onu düşünürdüm. Artık umrumda değil ama daha kötüsü o bunu takmıyor bile. Eve gitmiyim istiyordur hatta bence.

O kadar benziyor ki durumumuz. Benimki tatillerde arkadaşlarımla plan yapayım diye 2 senedir epey masraf yaptı benim için. normalde aşırı cimridir. kardeşimle şaşırmıştık noluyor diye. meğerse eve az gelelim diye yapıyormuş bu masrafları

Benim anladığıma göre anneniz ve babanız arasındaki "karı koca" ilişkisi bitmiş ve bunun yerini "ev arkadaşlığı" almış. 45 yaşında gözüken 60 yaşındaki anneniz babanızda bulamadığı heyecan ve tutukuyu dışarda arayamaya başlamış ve görüldüğü üzere de bulmuş. Bizler 60 yaşından sonra begenilme, istenilme ve cinsellik güdülerinin azalması gerektigini düşünüyoruz ama demek ki öyle olmuyormuş. Annenizin bunu (aldatma olayini) sizin yaninizda da cok rahat sekilde yapiyor olmasinin sebebi bunu yapmakta kendinde hak bulması bence. Babanızın onun beklentilerini karşılamayan ve bunun icin caba sarf etmeyen, pasif, sorgulamayan, cesaretsiz bir insan oluşu ona onu aldatması icin bir bahanesi oldugunu düşündürtüyor. Bu konuda haklı oldugunu düşündüğü icin de yaptigi ona göre dogru bir sey ve dolayisiyla bunu yaparken de sizden ve babanizdan utanma hissi yaşamıyor. Yani kısacası konu arsızlık boyutuna ulaşmış. Bunu ögrendiginiz halde babanıza söylememiş olmanin vicdan azabini uzerinizden atın bence. Ben babaninizin bunu bilmediğini ya da hissetmedigini dusunmuyorum. Olsa olsa mevcut konforunu sarsmamak adina üç maymunu oynuyordur. Ben sizin yerinizde olsam annemi karsima alir konusurum. Bu yaptığını tasvip etmedigimi, kırıldığımı, hayal kırıklığına ugradigimi, ogrendigim bu olayin bende yarattigi duygulardan filan bahsederdim. Onu benle, babamla ve kardesimle empati yapmaya davet ederdim. Bu iliskiye devam etmek istiyorsa, bunu benim degil kendisinin babama aciklamasinin gerektigini ve bosanmasi gerektiginden filan bahsederdim.

ne kadar guzel yasmissiniz. tam benim dusunduklerim. +1 deyip sade frappe ile ayni fikirde oldugumu soylemek iatiyorum.

Kadının profiline girdim bugün kocasından ayrılmış. Umarım işler daha kötüye gitmez. Kadın fotoğraflardan o yolun yolcusu gözüküyor zaten 2 oğluna rağmen.

Ben adamın faceini bulamıyorum mesela. Annemde ekli değil adam. Ve sanırım beni de engellemiş adam. Bulamıyorum. Bulsam kesin kendimi tutamam ben de

ne kadar guzel yasmissiniz. tam benim dusunduklerim. +1 deyip sade frappe ile ayni fikirde oldugumu soylemek iatiyorum.

Evet gerçekten zaman ayırıp uzun uzun yazmış sağolsun. Fakat iş kendisinin de belirttiği üzere arsızlık boyutuna ulaştığı için ben annemle konuştuğumda muhtemelen "sen bana iftira atıyorsun diyecek" veya benim üzerime yemin edecek bitirdiğine dair ama bitirmeyecek.

Psikolojim o kadar bozuldu ki. İnsanlara güvenmemek çok kötü bir şey

Ben adamın faceini bulamıyorum mesela. Annemde ekli değil adam. Ve sanırım beni de engellemiş adam. Bulamıyorum. Bulsam kesin kendimi tutamam ben de

Sizin annenizle babanıızın arası iyi değilmiş fakat bizimkileri görseniz her şey güllük gülistanlık. Babam anneme bu yaştan sonra sırayla tek taş, beş taş aldı. araları her anlamda iyi ama babam aç galiba bilmiyorum. Gözümün önünde anneme aşk gösterileri yapması, annemin buna inanması beni daha çok üzüyor.

Erkek arkadaşınız var mı bilmiyorum ama benim ilişkilere bakış açım değişti. Daha bencil oldum galiba, daha mantıklı bakmaya başladım her şeye. Duygusallık her zaman üzüyor insanı

Sizin annenizle babanıızın arası iyi değilmiş fakat bizimkileri görseniz her şey güllük gülistanlık. Babam anneme bu yaştan sonra sırayla tek taş, beş taş aldı. araları her anlamda iyi ama babam aç galiba bilmiyorum. Gözümün önünde anneme aşk gösterileri yapması, annemin buna inanması beni daha çok üzüyor.

I Imsh3kill her gün belki bunlar iyi günlerimizdir, kim bilir ilerde başımıza neler gelecek diye düşünmekten kendimi alıkoyamıyorum.

I Imsh3kill her gün belki bunlar iyi günlerimizdir, kim bilir ilerde başımıza neler gelecek diye düşünmekten kendimi alıkoyamıyorum.

Ben de aynı şekilde. Allah beterinden korusun. Babamın pislikleri gün yüzüne çıkmadan, annemi ve bizi elaleme rezil etmeden bitsin ömürlerimiz. Düşünüyorum kaç sene daha birlikte yaşayacağızki. Öldüğünde ne hissedeceğim. Benim ona soğuk durmam bile umrunda değil ne vardı bu kadar arsızlaşacak.

Erkek arkadaşınız var mı bilmiyorum ama benim ilişkilere bakış açım değişti. Daha bencil oldum galiba, daha mantıklı bakmaya başladım her şeye. Duygusallık her zaman üzüyor insanı
Evet var. Bende de benzer bir tesiri oldu bu olayın. Erkek arkadaşımın babası rahmetli olmuş annesi 20 yıldır yalnız yaşıyor çocuğuyla. Yeniden evlense kimse kötü bir şey diyemezdi. Erkek arkadaşımın annesi öyle, benim annem böyle.

Siz herhangi biriyle bu konuyu konuşup dertleşebildiniz mi? yoksa içinize mi atıyorsunuz siz de?

Yerinde olsam babamı karşıma alıp annemle boşanmanı seni seven sayan değer veren bir kadınla hayatını devam etmesini desteklediğimi kadının annem gibi bir varlık olmadığını hayatı kolaylaştıran varlıklar olduğumuzu büyüyünce anladığımı artık kendi hayatını yaşaması gerektiğini düşündüğümü dile getiren bir konuşma yapardım belki de adam bir destek bekliyordur boşanmak için o desteği evlat olarak verirseniz sadece aldatan bir kadından değil desbot bir varlıktan kurtulmasını sağlarsınız ..bu saatten sonra saygı görmesini sağlarsınız bence artık bu konuya el atma zamanınız gelmiş..dünyadaki bencil insanların hep kazanmasına ve hiç bir şey olmamış gibi hayatlarına devam etmelerine çanak tutmayın lütfen..

60 yasına gelsem herhalde sıfır enerji İle bütün gün Müge anlı izler gün falan yaprdım 😳 bence ben olsam annemle konsurdum birebir kanıtlarımı sunardım yaptgnn yanlıs oldugunu yüzüne vururdum tavır alırdım belki bu yüzdende olsa davranısından vazgeçer he hiç mahcup olmıosada bosanması için diretirdim adamada yazık

Evet var. Bende de benzer bir tesiri oldu bu olayın. Erkek arkadaşımın babası rahmetli olmuş annesi 20 yıldır yalnız yaşıyor çocuğuyla. Yeniden evlense kimse kötü bir şey diyemezdi. Erkek arkadaşımın annesi öyle, benim annem böyle.

Siz herhangi biriyle bu konuyu konuşup dertleşebildiniz mi? yoksa içinize mi atıyorsunuz siz de?

Kimseyle paylaşamadım maalesef

Annenizden neden korkuyorsunuz? Maddi olarak ona bağımlısınız diye mi? Masraflarınızı yalnızca babanız karşılayabilir mi? Eğer öyleyse annenizden birşey istemeyin kabul de etmeyin. Durumu bildiğinizi de söyleyin. Şimdi öğrendiğimi tahmin ediyordur diyorsunuz. O tahmin ediyorsa ve siz buna rağmen susuyorsanız daha kötü. El birliğiyle kadını at koşturur hale getirmişsiniz. Babanız neyse de sizin bu kadar annenizin karşısında pasif kalmanızı anlayamam. Babanızı boşayabilir ama sizi boşayamaz. Ölene dek sizinle yüz yüze bakacak bakmak zorunda. Sizlerle kötü olmayı göze alamaz. Eğer ki siz sesinizi çıkarabilirseniz. Kardeşiniz kaç yaşında? Yaşı büyükse siz konuşamıyorsanız o konuşsun annenizle. O evde annenize "bi dur bakalım sen" diyecek kimse yok mu? Belki huy olarak babanıza çektiniz pasifsiniz bilemiyorum. Ama şu olaya vakıp kendinize ders çıkarmanız lazım. Pasif kalırsanız başınıza böyle şeylerin gelme olasılıgı yüksek. O yüzden yaşınız henüz gençken bu huyunuzu değiştirin. Bugün annenize ses etmezseniz yarın bir gün siz de aldatılırsanız yine ses edemezsiniz. Size kızdım doğrusu. Annemle başedemeyiz de ne demek. Edeceksiniz etmek zorundasınız.

Çok üzüldüm gerçekten. Aldatma çok üzücü bir şey ve her ili tarafa da yakışmıyor. Allah ıslah etsin annenizi.

Annenizle konuşun açık açık. Burada yazdıklarınızı aynen annenize deyin. Geç bile kalmışsınız.

Allah yardımcınız oldun.
Bence babanıza söylemeyin :KK43:
Ayrılmasını söyleyin ama aldattığını söylemeyin.
Gerçi konuda açılalı baya olmuş ama ne yaptınız

Annenin yüzüne vur ama babana aldatıyor deme.
Ne olur ne olmaz.
Elinden bi kaza çıkar sonra al basına belayı.

Annenizden neden korkuyorsunuz? Maddi olarak ona bağımlısınız diye mi? Masraflarınızı yalnızca babanız karşılayabilir mi? Eğer öyleyse annenizden birşey istemeyin kabul de etmeyin. Durumu bildiğinizi de söyleyin. Şimdi öğrendiğimi tahmin ediyordur diyorsunuz. O tahmin ediyorsa ve siz buna rağmen susuyorsanız daha kötü. El birliğiyle kadını at koşturur hale getirmişsiniz. Babanız neyse de sizin bu kadar annenizin karşısında pasif kalmanızı anlayamam. Babanızı boşayabilir ama sizi boşayamaz. Ölene dek sizinle yüz yüze bakacak bakmak zorunda. Sizlerle kötü olmayı göze alamaz. Eğer ki siz sesinizi çıkarabilirseniz. Kardeşiniz kaç yaşında? Yaşı büyükse siz konuşamıyorsanız o konuşsun annenizle. O evde annenize "bi dur bakalım sen" diyecek kimse yok mu? Belki huy olarak babanıza çektiniz pasifsiniz bilemiyorum. Ama şu olaya vakıp kendinize ders çıkarmanız lazım. Pasif kalırsanız başınıza böyle şeylerin gelme olasılıgı yüksek. O yüzden yaşınız henüz gençken bu huyunuzu değiştirin. Bugün annenize ses etmezseniz yarın bir gün siz de aldatılırsanız yine ses edemezsiniz. Size kızdım doğrusu. Annemle başedemeyiz de ne demek. Edeceksiniz etmek zorundasınız.

Durumu bildiğimi tam olarak biliyor mu bilmiyor mu bilmiyorum. Bildiğimi belli etsem bile görüşmeye devam eder mi etmez mi bunu nasıl kontrol edeceğimi bilmiyorum. Mesela önceki sayfalarda insanlar yazmış ölen abisinin üzerine yemin edip sonra görüşmeye devam eden ebeveynler var. Ben bunu nasıl kontrol edeceğim? "görüşmüyorum tamam" dese ve ben de tamam diyerek inansam, ama aslında görüşse ne yapacağım?

Evet pasifim. Bunun nedeni de tepki gösterdiğimde karşılığında göreceğim şeylerden emin olamamam.
Mesela "baban biliyor sana ne?" diyebilir. 2. olarak 3 sene önce kardeşim tepki gösterdiğinde annem babamı dahi doldurmuştu. "Oğlun her gün aytenle konuşuyorum ama erkeklerle konuşuyor" diyor demişti. Ve bu olay kapanmıştı.

Ben zaten annem babamı aldatmadan önce aldatıldım ve ayrıldım, konuda bir takım bilgileri kimliğim anlaşılmasın diye değiştirdiğim için sizin yaşımla ilgili vs yaptığınız tahminleri anlıyorum. Ama babamın bunu dinleyip dinleyip ayrılmamasını bir tercih olarak görmeye başladım. Konuda da bunu anlamaya çalışıyorum. Mesela öyleyse ben bu kadar yüz göz olmuş şekilde nasıl hayatıma devam edeceğim?

Abo ben olsam ortalıgı ayaga kaldırırdım 60 yas ne demek ya kv dem 63 yasında kadın kocasının yanında bıle yatmıyor hayatları cocuk torun olmus. 60 yasında hala bu ıslerle ugrasmak acayıp. Valla sız yıne hıc bısey yapmamıssınız ben olsam neler derdım ya gıderdı o adama yada bıterdı babamada soylerdı annemde oösa oyle bı kadına bukadar fedakarlık yapmasını kabullenemezdım hıcbır ınsan hak etmıyor helede bırılerı bılıp soylemeyınce daha kotu duysun hasta olsun ama onun emegını yıyıp baska adamlarla kırıstırmasın annen

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X