annem babamı aldatıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Diyelim ki bosandilar. Baban kendi basina ev tutup kalabilir mi yoksa senin yaninda kalabilir mi?
Bilmiyorum ya cok zor bir durum. Allah yardimciniz olsun. Sabirlar dilerim.

Ben öğrenciyim yurtta kalıyorum maalesef. Çok teşekkür ederim zaman ayırdınız yardımcı oldunuz bana bu saatte.

Şu yazınız çok isabet yazmadan geçemedim,bildiğinizide deseniz o kişiden vazgeçmez taki o kişi bırakana kadar,prmbe bulutların üstünde gözü birşey görmez.tıpkı eski eş kişisini anlatmışsınız.bende aldatılmış bir kadınım.sanki bir ilaç gibi vazgeçmiyorlar kanlarına işliyor demediğim kalmadı artık başedemedim ben pes ettim 2 çocukla.laftan anlamıyorlar malesef.umarım konu sahibi bir evlat olarak sizi dinler

Benden çekinecek olsa yanımda adamla konuşmazdı bence. konuşmaya çalıştıktan sonra suç bastırabilir gibi geliyor. Annem çalışıyor evi arabası var boşansa gül gibi yaşar gider. Kendi boşanmıyor çünkü konfor alanını terk etmek istemiyor. Siz kendinizi kurtarmışsınız ne mutlu size. Mesela babamın bu durumu görüp göz yumuyor olma ihtimali bile babama duyduğum saygıyı sarstı. çocuklarınız çok şanslı.

bendemistim bendemistim benim de aramda bahsettiğin mesafe oldu. Babam yapsa bu kadar üzülmezdim. Mesela düşünüyorum erkek arkadaşımla nasıl tanıştırcam diye. Kimseye de söyleyemiyorum.

O duyguyu da bilirim. nişanlıyım ve nişanlım annemi çok seviyor. Diyalogları çok iyi. Her fırsatta annen çok iyi bi kadın, annenle otur konuş, bi kahve iç, yakınlaş der. O da farkında yani uzaklığımızın. Ama içimden gelmiyor işte. 15 yıl olmuş yaklaşık. Sen de içindeki öfkeyi annene anlatmadan aşamazsın bu konuyu. Sustukça yara oluyo çünkü. Çocukluğum annesiyle abla kardeş gibi olanlara özenmekle geçti. Çok kötü bi durum. Allah yardımcın olsun

O duyguyu da bilirim. nişanlıyım ve nişanlım annemi çok seviyor. Diyalogları çok iyi. Her fırsatta annen çok iyi bi kadın, annenle otur konuş, bi kahve iç, yakınlaş der. O da farkında yani uzaklığımızın. Ama içimden gelmiyor işte. 15 yıl olmuş yaklaşık. Sen de içindeki öfkeyi annene anlatmadan aşamazsın bu konuyu. Sustukça yara oluyo çünkü. Çocukluğum annesiyle abla kardeş gibi olanlara özenmekle geçti. Çok kötü bi durum. Allah yardımcın olsun

Çok teşekkür ederim. iyi ki yazdın konuma, sağol...

Şu yazınız çok isabet yazmadan geçemedim,bildiğinizide deseniz o kişiden vazgeçmez taki o kişi bırakana kadar,prmbe bulutların üstünde gözü birşey görmez.tıpkı eski eş kişisini anlatmışsınız.bende aldatılmış bir kadınım.sanki bir ilaç gibi vazgeçmiyorlar kanlarına işliyor demediğim kalmadı artık başedemedim ben pes ettim 2 çocukla.laftan anlamıyorlar malesef.umarım konu sahibi bir evlat olarak sizi dinler
Size de gecmis olsun. Bosandiniz mi peki?

Ben öğrenciyim yurtta kalıyorum maalesef. Çok teşekkür ederim zaman ayırdınız yardımcı oldunuz bana bu saatte.
Ya ne demek. Cok uzuldum. Cok gecmis olsun. Keske yapabilecegimiz baska birsey olsa. Cok gecmis olsun. Ara ara gelisme oldugunda bildirirseniz sevinirim.

Size de gecmis olsun. Bosandiniz mi peki?
Sağolun.Boşandım bitti.2 çocuk ben hayata tutunmaya çalışıyoruz.kolay değil tabiki zor hemde çok.çocuklarıma üzülmekten başka bir tasam yok çok şükür.onlara baktıkça içim cız ediyor.neden o anne baba sıcaklığındaki bir evde büyüyebilme şansı olabilecekken bunu tadamadan büyüyorlar diye çok yıprandım halada o hissi atamıyorum.kıymetlilerim brnim çocuklarım hiç kıyamıyorum.çocuk gibi oturuyorum onlarla oyunlar oynuyorum istediği yemeklerden yapıyorum gezmeye götürüyorum onlara çok daha fazla vakit ayırmaya çalışıyorum.vicdanım hiç iyi değil eş kişisi bizi mahvetmesine rağmen.çocuklarıma bişeylerin eksik olacağını bilmek öyle hayatla tanışıyor olmalarını görmek beni kahrediyor.çok küçükler bilemiyorum:KK43:( siz ne zaman ayrıldınız alışabildinizmi

Bence karışmayın. Belkide babanızın hissedip de bilmek istemediği birsey? Bu yaştan sonra değişiklik istemiyor belki hayatında. Eşimle aramdaki konulara çocuklarımın karışmasını hoş karşılamazdim ben.

Sağolun.Boşandım bitti.2 çocuk ben hayata tutunmaya çalışıyoruz.kolay değil tabiki zor hemde çok.çocuklarıma üzülmekten başka bir tasam yok çok şükür.onlara baktıkça içim cız ediyor.neden o anne baba sıcaklığındaki bir evde büyüyebilme şansı olabilecekken bunu tadamadan büyüyorlar diye çok yıprandım halada o hissi atamıyorum.kıymetlilerim brnim çocuklarım hiç kıyamıyorum.çocuk gibi oturuyorum onlarla oyunlar oynuyorum istediği yemeklerden yapıyorum gezmeye götürüyorum onlara çok daha fazla vakit ayırmaya çalışıyorum.vicdanım hiç iyi değil eş kişisi bizi mahvetmesine rağmen.çocuklarıma bişeylerin eksik olacağını bilmek öyle hayatla tanışıyor olmalarını görmek beni kahrediyor.çok küçükler bilemiyorum:KK43:( siz ne zaman ayrıldınız alışabildinizmi
Benim 7 yil olacak. Uzulmeyin. Cocuklar bu duruma daha kolay alisiyor. Hem onlar babasiz degil ki, babalari var. Lutfen oyle dusunmeyin. Anne ve baba bosandi sadece. Cocuklar babalarindan bosanmadi. Siz boyle dusunurseniz cocuklar da oyle dusunur. Ayrica babasiz diye cocuklari cok simartmayin sonra siz cok zorluk cekersiniz. Ozellikle ergenlikte. Evli iken nasilsa yaklasiminiz simdi de oyle olsun, abartmayin. O hatalari ben yaptim, oglumun ergenliginde cok zorluk cektim. Siz onlarin annesisiniz, hep oyle kalin. Onlara sadece sevginizi verin onlar hissediyordur zaten. Her daim yanlarinda oldugunuzu hissettirin ama bosandik diye bu isi abartmayin. Cocuklar bunu cok guzel suistimal ediyor sonra. Babalariyla hakimin belirledigi surelerde gorusuyordur umarim cocuklar. Vicdaniniz rahat olsun. Cocuklar daha guclu oluyor merak etmeyin. Birseylerden de eksik kalmiyorlar inanin. Baba evde olsaydi yine tum yuk sizde olacakti.

Iki ucu şeyli degenek. Söylesen tüm aile birbirine girer söylemesen bile bile susmak seni bitirir.

Aldattığı kişi genc mi yaşlı mı. 60 ından sonra bu ne yahu. Annenle konuşmalısınız bunu

Belkide yıllardır aldatıyordur.Siz yeni farkettiniz.Bence babanıza bu kötülüğü yapmayın.Boşansınlar.

Bence biz ne dersek subjektif olur. Böyle bir durumda profesyonel yardım almalısınız. Bir aile danışmanı ile görüşün derim .Bu konuda anneniz ile yüzgöz olmanız doğru olmaz. Anne ve baba arasında ne yaşanırsa yaşansın siz onların çocuğusunuz . Bir yanlış yaparsanız herkes çok üzülür. Uzman yardımı alın lütfen

46 yaşındaki annemde aynı maalesef. Evli olduğu adamı (üvey baba) aldatıyor. Öğrendiğim zaman yüzüne haykırdım herşeyi. Beni öldürmekle tehdit etti. Bıçakla üstüme bile geldi. Çünkü çok rezil şeylerdi yaptıkları. Hani bu aldatmanın açığı kapalisi yokta kendisi kapalı feraceli , herkese ahlak dersi veren herkesin küçücük çocuğunun dedikodusunu yapan bir insan. Bu olaydan sonra bir daha asla görüşmedim. Eşine söylemeyi düşündüm. Ama anneme bisey yapar diye korktum söylemedim. Yazsam roman olur . Bırak ne hali varsa görsün de diyemiyorum babana yazık...

Ben olsam annemle konuşur herşeyi bildiğimi söyler devam etmesi halinde babama anlatacağım derdim sert bir dille.Hiç korkmayın bu gibi insanlar insanları sindirmeye alışmışlardır.Sizide geri püskürtmeye çalışır sakın izin vermeyin.Babanızıda ezdirmeyin.Ayni benim kv.Böyleleri de hep aynı oluyor o da küçüçük aklıyla bizi kandırmaya çalışmıştı.iftira attınız bana diye ortalığı ayağa kaldırmışti.Halbuki halinden edasindan tavrından hersey anlasiliyor.Bayanla konuşuyorum diyordu karsida erkek sesi 10 yaşinda çocuk anlar.Çok kiziyordum kayinbabaya oğullarina kadına kimse bisey diyemiyordu.At koşturuyordu kadın.Süslenip gezip tozup eğlendi yıllarca kayınbaba hastalandı bakmadı öldü adam.Ben gencim hayatımı yaşayacağım deyip başka biriyle evlendi.Şimdi de çok pişman ne yaptım ben diyo evlendiği adam ve çoçuklarına bize yaptıklarını yapamadığı için.Burda her nazına kaprisine yalanına iftiralarına dedikodularına kimse korkudan bişey diyemıyordu.Beter olsun inşallah.Sizde babanızı koruyun bu kadından yeter yaptıkları taş olsa çatlar.Annenize herşeyi söyleyin

Merhaba.

Kötü hissettiğim için biraz karışık yazabilirim. Elimden geldiğince net yazacağım. 60 yaşında annem ve babam var. Küçüklüğümden itibaren annemin babama değer vermediğini görerek büyüdüm. Anneannem yıllarca benim bakımımla ilgilenmek ilgilenmek için bizle yaşadı. Babam o sofraya oturmadan yemek yemezdi, anneannemin elinden tutar hastanelere götürürdü. Çok kıymet verirdi anneanneme ve teyzelerime. Annem babamın sülalesi ile bir takım haklı nedenlerden görüşmek istememişti. 3 yaşından beri babam uzak tutar bizi onlardan. Anneme laf ettirmez. Hayatlarındaki her şey annemin istediği gibi oluyor para annemde toplanır. Babam ise evde hep azarlandığı için suya sabuna karışmaz. Bunları anlatıyorum iki taraflı annemin dominasyonunu ve babamın psikolojik tahlilini iyi yapın diye. Babam orduda çalışıyordu yıllarca çalıştı, zaten işi çok zordu. Emekli olduğunda annem evde kavga çıkardı "maaşın azaldı" diyerek. Babam tekrar işe girdi özel sektörde çalıştı bu sefer de yıllarca. Yeni emekli oldu hobiler edindi adam 60 yaşından sonra ilk kez babamı mutlu ve huzurlu görüyorum son 1 yıldır.

3 sene önce erkek kardeşim evde annemin ayten diye bir kadınla sürekli telefonda konuştuğunu söylüyordu. Annemin hali ve tavrının şüphe verici olduğunu sürekli whatsapp görüşmelerini kardeşimin yanında bile ekranı açarak göstere göstere sildiğini söylüyordu. Kardeşim ile annemi darlamaması konusunda tartıştım. Kadının arkadaşlarıyla özel konular konuşabileceğini onu ilgilendirmediğini söyledim. Annem ise tam 5 tane farklı ayten isminde arkadaşı olduğunu hep aynı kişiyle konuşmadığını söyledi. Bu konu bu şekilde kapandı gitti.

Bu ay ailemin yanına birkaç günlüğüne tatile gittim. Telefon çalıyor ekranda Burcu yazıyor, annem "aa kankim arıyor kızım konuşcam" dyerek telefonu alıp saatlerce Burcu ile konuşuyordu. Babam evde zaten. Televizyon izliyoruz. Annem "burcu ile konuşacağım diyerek gidiyordu". Yapıyorsun bari gözüme sokma da öğrenmeyeyim be kadın! 3 günlük tatilimde şahit olduğum şeyler: annemin burcu ile trip atma konusunda telefonla sessiz sessiz tartışması ve benim duymadığımı düşünerek sonrasında bana "burcu da hasta bir arkadaşımızın yanında refakatçı çok iyi kadın" demesi. Operatörünün tarifesini değiştirmem için bana operatörün web sitesinden işlem yapmamı istemesi ve bu işlemi yaparken her ay 7 000 dk bu Burcu ile konuştuğunu görmem ve ikinci sırada görüştüğü kişiyle sadece 200 dk görüşmüş olmadı (bu fark dikkatimi o sırada çok çekti). Ve bana sürekli Burcu ile ilgili bir şeyler anlatırken benim çalıştığım hastanede 5 tane Burcu isminde hemşire arkadaşım var demesi ve rehberinde sadece 1 burcunun kayıtlı olduğunu fark etmem. Ayrıca ben annemin tüm arkadaşlarını tanırım burcu diye biri yok. Kendi bu kadar yalan söyleyerek bulandırmaya çalışmasa fark etmeyecektim bile. Şüphelendiğim an da telefon numarasını kafama kaydettim aradım numarayı bir erkek açtı. Anneme bildiğimi söylemedim.

Babam evde, biz evdeyiz. Bari sadakat duygun yok azıcık saygılı ol bize de biz evdeyken konuşma. Bu nasıl bir genişlik. Babama söylesem üzüntüden hastalanır. Nasıl davranacağını öngöremiyorum ya bir şey yaparsa? O gün başka bir şeyi bahane edip İstanbula geri döndüm. Annem arıyor açmıyorum. O an öyle bir şok yaşadım ki nasıl davranacağımı bilemedim. Kafamda her ihtimali değerlendiriyorum kendime çıkış yolu bulamıyorum.
Diyeceksiniz ki madem babana nasıl söyleyeceğini bilmiyorsun neden deştin? Ben deşmedim kendi gözüme gözüme soktu. Aldatıyorsan git evin dışında konuş, bir saklama çabasına gir değil mi? 4 kişinin ortasında adamla konuşmak nasıl bir terbiyesizlik. Dahası adamla görüşüyorlar ama adam facebookunda ekli değil. Ama arama motorunda ismini gördüm. Kendi facebookumda arattığımda adamın beni engellediğini fark ettim. Adam aynı zamanda da annemin whatsappında engelli sadece birbirlerini arayarak görüşüyorlar. Saklasaydı keşke telefonunu benden öğrenmeseydim.
Babama bile kızasım geliyor. sen evdesin kadın her gün burcu diye biriyle konuşuyor hiç mi bu nedir diye düşünmedin. Anneme saygım kalmadı sevgim kalmadı. Yüzüme baka baka 3 günde dünyanın yalanını söylüyordu. Ben hiçbir şeyi sormamama rağmen kendi kendine bana hikaye anlatıyordu.
Allah annenizi ıslah etsin.Sizede yardım etsin .Bence annenıze soyleyın.Adamıda arayın bir guzel acın agzınızı yumun gozunuzu.

canım benim yaa ne desem ki ben en çok babanıza üzüldüm ama çoğu arkadaşın dediği gibi anneni tehdit ediceksin anne duydum hemen ya bitiriyosun bu işi yada seni rezil ederim ele güne cıkamaz olursun diceksin ve acımıcaksın annene asla vijdansız gibi gözükmeyim ama acıma o babana acıdımı adam daha napsın ona neyse eger devam ederse babanı yanına al en azından adam kızıyla gurur duyar Allah yardımcın olsun ama annenle konus dua edicem sana

Ben üniversite öğrencisiyim. Maddi anlamda annemle babama bağımlıyım. Çalışsaydım kafamda tam bahsettiğiniz plan vardı. Bence en makul seçeneklerden biri de buydu. Annem hiç yetinmiyor. Ailesini 1. öncelik yapsaydı o kadar mutlu biri olabilirdi ki. Çok bakımlıdır zaten şimdi insanlar 60 yaşında olduğunu duyunca gülüyorlar haliyle kendisi 45 yaşında filan gözüküyor çok dikkat eder kendisine. Zavallı bir durum evet.
Anladim. Babaniza eve cikmak istediginizi ama korktugunuzu onun da gelmesini cok istediginizi soyleseniz. Bir ayrilik olacak anne ve babaniz icin. Sadece bu surecte islerin cirkinlesip babanizin olaylarin ortasinda kalmasini istemiyorum. Annenizi hasta olarak dusunun. Yaptiklari hastalikli dusuncelerin sonucu. Evlat olarak bunlari yasamamaniz gerekiyordu. Bazen evlatlar anne babalarina dogrusunu ogretmek zorunda kalabilirler. Bu durumun okul hayatinizi etkilemesine izin vermeyin. Aksine daha cok calisin. Ek is yapin. Hayatta her zaman kendi gucunuze guvenin. Bugun anneniz babanizi boyle rezil bir sekilde aldatir,asagilar yarin esiniz size yapar. O zaman cekip gidebilmeniz icin ben basimin caresine bakabilirim demeniz ve bunu uygulamaniz gerekir. Zor oldugunu gorebiliyorum. Ama ustesinden gelebilecek gucunuz var inanin.

Benim babama yakıştıramadığım ama şüphelendiğim şeyi siz dillendirmişsiniz aslında. Ses olayına gelince 3 yıl önce erkek kardeşimin kıyameti koparmasının nedeni "sinemle konuşuyosun erkek sesi geliyor bu nasıl iş demişti" ben de kadının sesi kalındır ne var bunda demiştim. Babamın bundan da haberi az buçuk vardı.
İçeri gidip kimmiş bu kadın diyip whatsappına bakmak zor mu? Ben nasıl davrancam anneme?

Üzgünüm ama ortada sizlik bir durum yok.icinizin almaması cok normal eğer icinde tutamam diyorsanız açıkça aptal olmadığınizi anladiginizi belli edin. Ama utanacaginiveya adamlarla görüşmeyi keseceğini hic sanmam.

Ben aldatildigim icin bosandim. Babani anlayabiliyorum. Bosanma cesareti gosterebilmek, o karari verebilmek cok zor. Ben 41 yasindaydim. 60 yasinda yasini basini almis hele de bir erkek icin cok zor ki ben tek cocukla cok zorlandim ilk basta. Yaralarimi sarmak uzun surdu. Erkek bir de kimsenin yanina da sigmaz. Bu yastan sonra neden bosandigini millete anlatmak da zor. Bence biliyor. Sizin 2 gunde anladiginizi o mu anlamayacak. Bosanmayi o da eminim dusunmustur. Olcup tartmistir. Kendince hesaplari vardir belki de.
Annenize gelince aldatanin ne kadar arsiz oldugunu bildigim icin onu su yasadigi pembe bulutlardan onu hicbirsey indiremez. Bildiginizi soyleseniz de o kisiden vazgecmez ta ki o kisi bunu birakana kadar devam eder. Kendince belki de bunu aldatma olarak gormuyordur. Cinsellik yok sadece telefonla gorusup desarj oluyorum diye bile dusunuyor olabilir. Benim de ilgiye ihtiyacim var, kadin oldugumu hissediyorum gibi zirvaliklarla kendini kandiriyordur. Aldatanin hic yuzunun kizardigini gormedim ben. Hatta bir de yaptiginin sucunu hep karsi tarafa atar. Yani babanin pasifligine, masaya yumrugunu vurabilen bir erkek olmadigina, cinselliklerinin bittigine, ilgisizligine... herseye baglayabilir... aldatan icin suc hep karsi taraftadir. Onlarin hep bir bahanesi vardir.
Gerçekten o kadar net özetlwmişiniz ki. Annemi aldatan babamı yakaladığımızda aynen bu cümleleri kurmuştu ama yeminler etmişti. İkinci yakalamamı kendisi 5 damar değişimi için açık kalp ameliyatına girdiği sırada korkarak ve neolur allahım ben haksız çıkayım diye dua ederk telefonunu karıştırırken gerçekleştirdim. Ne düşüneceğimi o orda canı ile cebelleşirken ne dua edeceğimi bilemedim. Çocuğum dedeee diye hastane koridorlarını inletirken lanet ettim neden dedim nasıl yaparsın şu dede diye ağlayan torunundanda mı utanmadın? Benim öprendiğimi öğrendiği an msj attı bana. Ben anladım ki bu hayatta kendimden kıymetli birşey yokmuş ben diğer tarafa gittim geldim bundan sonra sadece kendim için yaşayacağım diye. Ben de yaptığın pisliği bile bile senin için göz yaşı döktüm sen rahat et diye refakatçılığında gözüne baktım ama madem öyle babamsın hakkını helal et yaşamında mutluluklar dilerim. Sen başımı öne eğmene rağmen ben sana yüzümü dönmedim ama sen evli ve çocuklu olmasına rağmen seninle birlikte olan senin gibi bir pislik için tırnağı bile olamayacak annemi ve bizi çoktan silmişsin helal olsun dedim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X