annem babamı aldatıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Annem çok iyi bir manipülatördür. Babam daha önce rahatsız edici birkaç şey fark etmiş ve uyarmıştı annem o zaman da üste çıkmıştı. Ben çok dahil olmuyordum 2li ilişkilerine. Babam 30 yıldır falan sürekli azarlandığı ve beğenilmediği için özgüveni düşük bir insan. Evde otoriteri yok. Bu kadar bariz fark edilen bir şeyi nasıl fark etmez diye düşünüp duruyorum.
babanıza o kadar üzüldüm ki anlatamam
bu yaştan sonra adama bu durumu açıklamayın allah korusun...
annenizle de evde yalnızken çekin bi kenara sorun. inkar ederse zorla aratın. aramazsa da onun yanında arayın

çok zor çok :KK43:

O babaya yazık. Ben olsam anlatırdım duzgunce. Ayrılmalarını saglardım.babamı bu yasında maskara edicek degilim bildigim halde.annem de ne halt yerse yesın derdim ilişkımı keserdim.bu ahlaksızlık

Benim anladığıma göre anneniz ve babanız arasındaki "karı koca" ilişkisi bitmiş ve bunun yerini "ev arkadaşlığı" almış. 45 yaşında gözüken 60 yaşındaki anneniz babanızda bulamadığı heyecan ve tutukuyu dışarda arayamaya başlamış ve görüldüğü üzere de bulmuş. Bizler 60 yaşından sonra begenilme, istenilme ve cinsellik güdülerinin azalması gerektigini düşünüyoruz ama demek ki öyle olmuyormuş. Annenizin bunu (aldatma olayini) sizin yaninizda da cok rahat sekilde yapiyor olmasinin sebebi bunu yapmakta kendinde hak bulması bence. Babanızın onun beklentilerini karşılamayan ve bunun icin caba sarf etmeyen, pasif, sorgulamayan, cesaretsiz bir insan oluşu ona onu aldatması icin bir bahanesi oldugunu düşündürtüyor. Bu konuda haklı oldugunu düşündüğü icin de yaptigi ona göre dogru bir sey ve dolayisiyla bunu yaparken de sizden ve babanizdan utanma hissi yaşamıyor. Yani kısacası konu arsızlık boyutuna ulaşmış. Bunu ögrendiginiz halde babanıza söylememiş olmanin vicdan azabini uzerinizden atın bence. Ben babaninizin bunu bilmediğini ya da hissetmedigini dusunmuyorum. Olsa olsa mevcut konforunu sarsmamak adina üç maymunu oynuyordur. Ben sizin yerinizde olsam annemi karsima alir konusurum. Bu yaptığını tasvip etmedigimi, kırıldığımı, hayal kırıklığına ugradigimi, ogrendigim bu olayin bende yarattigi duygulardan filan bahsederdim. Onu benle, babamla ve kardesimle empati yapmaya davet ederdim. Bu iliskiye devam etmek istiyorsa, bunu benim degil kendisinin babama aciklamasinin gerektigini ve bosanmasi gerektiginden filan bahsederdim.

Son düzenleme:
Annem çok iyi bir manipülatördür. Babam daha önce rahatsız edici birkaç şey fark etmiş ve uyarmıştı annem o zaman da üste çıkmıştı. Ben çok dahil olmuyordum 2li ilişkilerine. Babam 30 yıldır falan sürekli azarlandığı ve beğenilmediği için özgüveni düşük bir insan. Evde otoriteri yok. Bu kadar bariz fark edilen bir şeyi nasıl fark etmez diye düşünüp duruyorum.
bence babaniz herseyin farkinda galiba inanin erkekler düsüsndügümz kadar salak varliklar degil biz kadinlar seziyorsak onlar da seziyordur ama kendi erkek egolarina yedirmeme adina susuyordur bilmiyorum görmüyorumu oynuyor gibi geldi bana . Cünkü buna benzer bisi bende yasadim Annemle ...

babaniz gercekten Nadide erkeklerden biri

Görüyoruz ne yazikki haberlerde genelde cinayet ile sonuclaniyor malesef

Merhaba.

Kötü hissettiğim için biraz karışık yazabilirim. Elimden geldiğince net yazacağım. 60 yaşında annem ve babam var. Küçüklüğümden itibaren annemin babama değer vermediğini görerek büyüdüm. Anneannem yıllarca benim bakımımla ilgilenmek ilgilenmek için bizle yaşadı. Babam o sofraya oturmadan yemek yemezdi, anneannemin elinden tutar hastanelere götürürdü. Çok kıymet verirdi anneanneme ve teyzelerime. Annem babamın sülalesi ile bir takım haklı nedenlerden görüşmek istememişti. 3 yaşından beri babam uzak tutar bizi onlardan. Anneme laf ettirmez. Hayatlarındaki her şey annemin istediği gibi oluyor para annemde toplanır. Babam ise evde hep azarlandığı için suya sabuna karışmaz. Bunları anlatıyorum iki taraflı annemin dominasyonunu ve babamın psikolojik tahlilini iyi yapın diye. Babam orduda çalışıyordu yıllarca çalıştı, zaten işi çok zordu. Emekli olduğunda annem evde kavga çıkardı "maaşın azaldı" diyerek. Babam tekrar işe girdi özel sektörde çalıştı bu sefer de yıllarca. Yeni emekli oldu hobiler edindi adam 60 yaşından sonra ilk kez babamı mutlu ve huzurlu görüyorum son 1 yıldır.

3 sene önce erkek kardeşim evde annemin ayten diye bir kadınla sürekli telefonda konuştuğunu söylüyordu. Annemin hali ve tavrının şüphe verici olduğunu sürekli whatsapp görüşmelerini kardeşimin yanında bile ekranı açarak göstere göstere sildiğini söylüyordu. Kardeşim ile annemi darlamaması konusunda tartıştım. Kadının arkadaşlarıyla özel konular konuşabileceğini onu ilgilendirmediğini söyledim. Annem ise tam 5 tane farklı ayten isminde arkadaşı olduğunu hep aynı kişiyle konuşmadığını söyledi. Bu konu bu şekilde kapandı gitti.

Bu ay ailemin yanına birkaç günlüğüne tatile gittim. Telefon çalıyor ekranda Burcu yazıyor, annem "aa kankim arıyor kızım konuşcam" dyerek telefonu alıp saatlerce Burcu ile konuşuyordu. Babam evde zaten. Televizyon izliyoruz. Annem "burcu ile konuşacağım diyerek gidiyordu". Yapıyorsun bari gözüme sokma da öğrenmeyeyim be kadın! 3 günlük tatilimde şahit olduğum şeyler: annemin burcu ile trip atma konusunda telefonla sessiz sessiz tartışması ve benim duymadığımı düşünerek sonrasında bana "burcu da hasta bir arkadaşımızın yanında refakatçı çok iyi kadın" demesi. Operatörünün tarifesini değiştirmem için bana operatörün web sitesinden işlem yapmamı istemesi ve bu işlemi yaparken her ay 7 000 dk bu Burcu ile konuştuğunu görmem ve ikinci sırada görüştüğü kişiyle sadece 200 dk görüşmüş olmadı (bu fark dikkatimi o sırada çok çekti). Ve bana sürekli Burcu ile ilgili bir şeyler anlatırken benim çalıştığım hastanede 5 tane Burcu isminde hemşire arkadaşım var demesi ve rehberinde sadece 1 burcunun kayıtlı olduğunu fark etmem. Ayrıca ben annemin tüm arkadaşlarını tanırım burcu diye biri yok. Kendi bu kadar yalan söyleyerek bulandırmaya çalışmasa fark etmeyecektim bile. Şüphelendiğim an da telefon numarasını kafama kaydettim aradım numarayı bir erkek açtı. Anneme bildiğimi söylemedim.

Babam evde, biz evdeyiz. Bari sadakat duygun yok azıcık saygılı ol bize de biz evdeyken konuşma. Bu nasıl bir genişlik. Babama söylesem üzüntüden hastalanır. Nasıl davranacağını öngöremiyorum ya bir şey yaparsa? O gün başka bir şeyi bahane edip İstanbula geri döndüm. Annem arıyor açmıyorum. O an öyle bir şok yaşadım ki nasıl davranacağımı bilemedim. Kafamda her ihtimali değerlendiriyorum kendime çıkış yolu bulamıyorum.
Diyeceksiniz ki madem babana nasıl söyleyeceğini bilmiyorsun neden deştin? Ben deşmedim kendi gözüme gözüme soktu. Aldatıyorsan git evin dışında konuş, bir saklama çabasına gir değil mi? 4 kişinin ortasında adamla konuşmak nasıl bir terbiyesizlik. Dahası adamla görüşüyorlar ama adam facebookunda ekli değil. Ama arama motorunda ismini gördüm. Kendi facebookumda arattığımda adamın beni engellediğini fark ettim. Adam aynı zamanda da annemin whatsappında engelli sadece birbirlerini arayarak görüşüyorlar. Saklasaydı keşke telefonunu benden öğrenmeseydim.
Babama bile kızasım geliyor. sen evdesin kadın her gün burcu diye biriyle konuşuyor hiç mi bu nedir diye düşünmedin. Anneme saygım kalmadı sevgim kalmadı. Yüzüme baka baka 3 günde dünyanın yalanını söylüyordu. Ben hiçbir şeyi sormamama rağmen kendi kendine bana hikaye anlatıyordu.
Anneniz kisilik yonuyle midemi bulandirdi.Lutfen kirilmayin burdaki hanimlar kocalarindan dert yanarken babaciginiz annenizin siddetine sadakatsizligine maruz kalmis.Keske ogrensede kalan ömrunu huzurlu gecirse

7000 dk mı? Günde 4 saate mi tekabül ediyor ben mi yanlış hesap yaptım? Bu yaştan sonra ne macera arıyosun kendine ah teyzem ah...

malesef duygusal bosluk bu hale getiriyor bence ..... Kadin galiba yeterince sevgi görmedigini düsüp baslamistir bu pisliklere

Mesela babama dair küçüklüğümden hatırladığım şeyler sürekli azarlanması, babamın sakarlığı, üşengeçliği vs vs... O kadar azara taş olsa çatlar ama babam susardı. Babam doğum gününde gitti 600 liralık hediye aldı. ben mi bunu al dedim bunun rengi çirkin diye kaç gün surat astı. Duygusal boşluk vardır mutlaka. Çünkü babam güçsüz bir imaj çiziyor ve saygı duymuyor o yüzden.

Küçükken arkadaşlarıyla otururken benim yanımda babamı kastederek ben hiç ona aşık olmadım demişti. O zaman 6 yaşındaydım. Kafamda eşlerin birbirleriyle kurduğu ilişkiye aşk denir şeklinde bir tanım vardı. O gün çok üzülmüştüm.

Aynı durumun babam annemi aldatıyor versiyonunu yaşıyorum maalesef. çok üzüldüm sizin için de. Konumu okuyun isterseniz.
Ayrı yaşamamıza ayda 1 kez görüşmemize rağmen babam benim yanımda kadına mesaj attı ve öyle öğrendim. Rezil bir durum.

46 yaşındaki annemde aynı maalesef. Evli olduğu adamı (üvey baba) aldatıyor. Öğrendiğim zaman yüzüne haykırdım herşeyi. Beni öldürmekle tehdit etti. Bıçakla üstüme bile geldi. Çünkü çok rezil şeylerdi yaptıkları. Hani bu aldatmanın açığı kapalisi yokta kendisi kapalı feraceli , herkese ahlak dersi veren herkesin küçücük çocuğunun dedikodusunu yapan bir insan. Bu olaydan sonra bir daha asla görüşmedim. Eşine söylemeyi düşündüm. Ama anneme bisey yapar diye korktum söylemedim. Yazsam roman olur . Bırak ne hali varsa görsün de diyemiyorum babana yazık...

Sizin konuyu da okudum. Ben bildiğimi söylesem yüz göz olucaz belki de senin başına gelenler benim başıma gelecek.
Ama evden apar topar gitmemden ve telefonlarını çok az açmamdan dolayı bildiğimi hissettiğini düşünüyorum. Telefonda sesi çok tedirgin geliyor. Ben zaten hiç aramıyorum.
Annemle çok ciddi iletişim sorunları yaşardım. Bunlar ergenlikle ilişkilendirilmeyecek problemler. Beni hayata dair yanlış yönlendirdiği çok durum oldu. Şimdi fark ediyorum ki aslında öncelikleri arasında asla çocukları ve eşi olmaması ile alakalı.
Sizin konuyu okudum dedim ya. Herkesi eleştiren, herkesi kınayan anne... pek yabancı gelmedi işte.

Gözüme soka soka yapmasaydı asla öğrenmicektim. Ailemde bile aile bütünlüğü yok, ilerde eşim kim bilir bana neler yapacak.

Mesela babama dair küçüklüğümden hatırladığım şeyler sürekli azarlanması, babamın sakarlığı, üşengeçliği vs vs... O kadar azara taş olsa çatlar ama babam susardı. Babam doğum gününde gitti 600 liralık hediye aldı. ben mi bunu al dedim bunun rengi çirkin diye kaç gün surat astı. Duygusal boşluk vardır mutlaka. Çünkü babam güçsüz bir imaj çiziyor ve saygı duymuyor o yüzden.

Küçükken arkadaşlarıyla otururken benim yanımda babamı kastederek ben hiç ona aşık olmadım demişti. O zaman 6 yaşındaydım. Kafamda eşlerin birbirleriyle kurduğu ilişkiye aşk denir şeklinde bir tanım vardı. O gün çok üzülmüştüm.

Babanız isterse dünyanın en sakar, en üşengeç, en pasif insanı olsun kimse kandırılmayı ve aldatılmayı haketmez.
Arkasından iş çevirmeye cesaretin varsa ayrılmaya da olmalı diye düşünüyorum.
Babam gidip cuma namazı kılıyor, kendince sevaplar yapıyor ben bir tarafımla gülüyorum mesela.

Aynı durumun babam annemi aldatıyor versiyonunu yaşıyorum maalesef. çok üzüldüm sizin için de. Konumu okuyun isterseniz.
Ayrı yaşamamıza ayda 1 kez görüşmemize rağmen babam benim yanımda kadına mesaj attı ve öyle öğrendim. Rezil bir durum.

Okudum okumaz olur muyum. Hatta size neden babası ile hemen konuşmuyor, neden annesine söylemiyor diye kızmıştım :) İşte eşekten düşenin halinden eşekten düşen anlıyor. Ben de aynı durumdayım. Yılda 2 3 kere giderim. Adamı aramadan duramadı. Koca kadın.

Babanız isterse dünyanın en sakar, en üşengeç, en pasif insanı olsun kimse kandırılmayı ve aldatılmayı haketmez.
Arkasından iş çevirmeye cesaretin varsa ayrılmaya da olmalı diye düşünüyorum.
Babam gidip cuma namazı kılıyor, kendince sevaplar yapıyor ben bir tarafımla gülüyorum mesela.

Siz konuyu açtıktan bir ay sonra da benim başıma geldi işte. Güya teknolojiden anlamazlar, instagram ne bilmezler, ama Ayten diye Ali diye kaydederler.

Okudum okumaz olur muyum. Hatta size neden babası ile hemen konuşmuyor, neden annesine söylemiyor diye kızmıştım :) İşte eşekten düşenin halinden eşekten düşen anlıyor. Ben de aynı durumdayım. Yılda 2 3 kere giderim. Adamı aramadan duramadı. Koca kadın.

Söylenmiyor değil mi? Ama susamıyorum biliyor musunuz hala babama da kadına da özelden taciz mesajları atıyorum.
Babamla geçen gün yine konuştum beni özelden birisi arayıp seninle ilgili tehdit ediyor beni ne hale soktun ne rezil insanlar var anlamıyorum diyorum. Kalktı benim üstüme yemin etti artık görüşmediğine dair. Bilmediğim şeyler varmış.
Şaka gibi.

Benim anladığıma göre anneniz ve babanız arasındaki "karı koca" ilişkisi bitmiş ve bunun yerini "ev arkadaşlığı" almış. 45 yaşında gözüken 60 yaşındaki anneniz babanızda bulamadığı heyecan ve tutukuyu dışarda arayamaya başlamış ve görüldüğü üzere de bulmuş. Bizler 60 yaşından sonra begenilme, istenilme ve cinsellik güdülerinin azalması gerektigini düşünüyoruz ama demek ki öyle olmuyormuş. Annenizin bunu (aldatma olayini) sizin yaninizda da cok rahat sekilde yapiyor olmasinin sebebi bunu yapmakta kendinde hak bulması bence. Babanızın onun beklentilerini karşılamayan ve bunun icin caba sarf etmeyen, pasif, sorgulamayan, cesaretsiz bir insan oluşu ona onu aldatması icin bir bahanesi oldugunu düşündürtüyor. Bu konuda haklı oldugunu düşündüğü icin de yaptigi ona göre dogru bir sey ve dolayisiyla bunu yaparken de sizden ve babanizdan utanma hissi yaşamıyor. Yani kısacası konu arsızlık boyutuna ulaşmış. Bunu ögrendiginiz halde babanıza söylememiş olmanin vicdan azabini uzerinizden atın bence. Ben babaninizin bunu bilmediğini ya da hissetmedigini dusunmuyorum. Olsa olsa mevcut konforunu sarsmamak adina üç maymunu oynuyordur. Ben sizin yerinizde olsam annemi karsima alir konusurum. Bu yaptığını tasvip etmedigimi, kırıldığımı, hayal kırıklığına ugradigimi, ogrendigim bu olayin bende yarattigi duygulardan filan bahsederdim. Onu benle, babamla ve kardesimle empati yapmaya davet ederdim. Bu iliskiye devam etmek istiyorsa, bunu benim degil kendisinin babama aciklamasinin gerektigini ve bosanmasi gerektiginden filan bahsederdim.

Uzun bir süre evden uzakta olacağım. Annem bildiğimi hissetti sanırım beni çok az arıyor, ama bu süreçte sizin yazdıklarınızı düşüneceğim

Siz konuyu açtıktan bir ay sonra da benim başıma geldi işte. Güya teknolojiden anlamazlar, instagram ne bilmezler, ama Ayten diye Ali diye kaydederler.

Çok düşündüm her ihtimali. Ayrılsalar annem daha mı mutlu olacak dedim. Bu imkansız bir kere.
Hatta benim konuma bir bayan cevap yazmıştı. 'Ben gençlik aklımda dayanamaz söylerdim ama babamdan bu yüzden ayrılan ve yıllardır yalnız yaşamak isteyen anneme sordum, bilmek istemedi' demişti.

Çok düşündüm her ihtimali. Ayrılsalar annem daha mı mutlu olacak dedim. Bu imkansız bir kere.
Hatta benim konuma bir bayan cevap yazmıştı. 'Ben gençlik aklımda dayanamaz söylerdim ama babamdan bu yüzden ayrılan ve yıllardır yalnız yaşamak isteyen anneme sordum, bilmek istemedi' demişti.

O kadar doğru ki. Ben de düşünüyorum her ihtimali. Mesela o adama bir ton hakaret mesajı atmak istiyorum. Annem laftan anlayacak biri değil. Nasıl anlatsam... Kimseye saygı duymaz zaten. Suratıma bakarak 100lerce yalan söyler. Şu haliyle bile yüküm çok fazla adama hakaret etsem de hırsımı alamayacağımı biliyorum. Nitekim sen de rahatlayamıyorsun bak...

O kadar doğru ki. Ben de düşünüyorum her ihtimali. Mesela o adama bir ton hakaret mesajı atmak istiyorum. Annem laftan anlayacak biri değil. Nasıl anlatsam... Kimseye saygı duymaz zaten. Suratıma bakarak 100lerce yalan söyler. Şu haliyle bile yüküm çok fazla adama hakaret etsem de hırsımı alamayacağımı biliyorum. Nitekim sen de rahatlayamıyorsun bak...

Sizin anneniz, benim de babam yüzsüz olmuşlar bence bu konuda yoldan çıkmışlar. Onları korkutmamızın bir işe yarayacağını sanmıyorum. Annene sakın birşey söyleme deyip durdu bana. Soğuk davranıyorum, eskiden çok çalışıyor diye üzülür eve gittiğimde hep boynuna sarılırdım annemden çok onu düşünürdüm. Artık umrumda değil ama daha kötüsü o bunu takmıyor bile. Eve gitmiyim istiyordur hatta bence.

Kadının profiline girdim bugün kocasından ayrılmış. Umarım işler daha kötüye gitmez. Kadın fotoğraflardan o yolun yolcusu gözüküyor zaten 2 oğluna rağmen.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X