annem babamı aldatıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Durumu bildiğimi tam olarak biliyor mu bilmiyor mu bilmiyorum. Bildiğimi belli etsem bile görüşmeye devam eder mi etmez mi bunu nasıl kontrol edeceğimi bilmiyorum. Mesela önceki sayfalarda insanlar yazmış ölen abisinin üzerine yemin edip sonra görüşmeye devam eden ebeveynler var. Ben bunu nasıl kontrol edeceğim? "görüşmüyorum tamam" dese ve ben de tamam diyerek inansam, ama aslında görüşse ne yapacağım?

Evet pasifim. Bunun nedeni de tepki gösterdiğimde karşılığında göreceğim şeylerden emin olamamam.
Mesela "baban biliyor sana ne?" diyebilir. 2. olarak 3 sene önce kardeşim tepki gösterdiğinde annem babamı dahi doldurmuştu. "Oğlun her gün aytenle konuşuyorum ama erkeklerle konuşuyor" diyor demişti. Ve bu olay kapanmıştı.

Ben zaten annem babamı aldatmadan önce aldatıldım ve ayrıldım, konuda bir takım bilgileri kimliğim anlaşılmasın diye değiştirdiğim için sizin yaşımla ilgili vs yaptığınız tahminleri anlıyorum. Ama babamın bunu dinleyip dinleyip ayrılmamasını bir tercih olarak görmeye başladım. Konuda da bunu anlamaya çalışıyorum. Mesela öyleyse ben bu kadar yüz göz olmuş şekilde nasıl hayatıma devam edeceğim?
Bu olay yalnızca babanıza karşı işlenmiş bir ayıp değil ki. Aynı zamanda size karşı da yapılan bir ayıp. Babanız bilip ses etmiyor olabilir o onun tercihi. E siz ne olacaksınız? Sizin evlat olarak "evli oldugu halde başka erkeklerle görüşen bir anne istememe" hakkınız ne olacak? Şahsen ben böyle bir anne istemezdim. Beni dünyaya getirdiyse benim de böylr birşey isteme hakkım var. O zaman boşansın babanızdan kiminle görüşüyorsa görüşsün. Sizin her zaman olanları kabullenmeme hakkınız var. Ben olsam ya biz ya o görüştüğün adamlar derim. Kendi bilir. Çocuklarına karşı diğerlerini seçecekse zaten size hiç anne olamamıştır. Bu olay her zaman annenizle aranızda koca bir dağ gibi duracak artık. Annenizle her iletişiminizde bunu hissedeceksiniz. Çok yazık. Size bu duyguyu yaşatmaya ne hakkı var.

Merhaba.

Kötü hissettiğim için biraz karışık yazabilirim. Elimden geldiğince net yazacağım. 60 yaşında annem ve babam var. Küçüklüğümden itibaren annemin babama değer vermediğini görerek büyüdüm. Anneannem yıllarca benim bakımımla ilgilenmek ilgilenmek için bizle yaşadı. Babam o sofraya oturmadan yemek yemezdi, anneannemin elinden tutar hastanelere götürürdü. Çok kıymet verirdi anneanneme ve teyzelerime. Annem babamın sülalesi ile bir takım haklı nedenlerden görüşmek istememişti. 3 yaşından beri babam uzak tutar bizi onlardan. Anneme laf ettirmez. Hayatlarındaki her şey annemin istediği gibi oluyor para annemde toplanır. Babam ise evde hep azarlandığı için suya sabuna karışmaz. Bunları anlatıyorum iki taraflı annemin dominasyonunu ve babamın psikolojik tahlilini iyi yapın diye. Babam orduda çalışıyordu yıllarca çalıştı, zaten işi çok zordu. Emekli olduğunda annem evde kavga çıkardı "maaşın azaldı" diyerek. Babam tekrar işe girdi özel sektörde çalıştı bu sefer de yıllarca. Yeni emekli oldu hobiler edindi adam 60 yaşından sonra ilk kez babamı mutlu ve huzurlu görüyorum son 1 yıldır.

3 sene önce erkek kardeşim evde annemin ayten diye bir kadınla sürekli telefonda konuştuğunu söylüyordu. Annemin hali ve tavrının şüphe verici olduğunu sürekli whatsapp görüşmelerini kardeşimin yanında bile ekranı açarak göstere göstere sildiğini söylüyordu. Kardeşim ile annemi darlamaması konusunda tartıştım. Kadının arkadaşlarıyla özel konular konuşabileceğini onu ilgilendirmediğini söyledim. Annem ise tam 5 tane farklı ayten isminde arkadaşı olduğunu hep aynı kişiyle konuşmadığını söyledi. Bu konu bu şekilde kapandı gitti.

Bu ay ailemin yanına birkaç günlüğüne tatile gittim. Telefon çalıyor ekranda Burcu yazıyor, annem "aa kankim arıyor kızım konuşcam" dyerek telefonu alıp saatlerce Burcu ile konuşuyordu. Babam evde zaten. Televizyon izliyoruz. Annem "burcu ile konuşacağım diyerek gidiyordu". Yapıyorsun bari gözüme sokma da öğrenmeyeyim be kadın! 3 günlük tatilimde şahit olduğum şeyler: annemin burcu ile trip atma konusunda telefonla sessiz sessiz tartışması ve benim duymadığımı düşünerek sonrasında bana "burcu da hasta bir arkadaşımızın yanında refakatçı çok iyi kadın" demesi. Operatörünün tarifesini değiştirmem için bana operatörün web sitesinden işlem yapmamı istemesi ve bu işlemi yaparken her ay 7 000 dk bu Burcu ile konuştuğunu görmem ve ikinci sırada görüştüğü kişiyle sadece 200 dk görüşmüş olmadı (bu fark dikkatimi o sırada çok çekti). Ve bana sürekli Burcu ile ilgili bir şeyler anlatırken benim çalıştığım hastanede 5 tane Burcu isminde hemşire arkadaşım var demesi ve rehberinde sadece 1 burcunun kayıtlı olduğunu fark etmem. Ayrıca ben annemin tüm arkadaşlarını tanırım burcu diye biri yok. Kendi bu kadar yalan söyleyerek bulandırmaya çalışmasa fark etmeyecektim bile. Şüphelendiğim an da telefon numarasını kafama kaydettim aradım numarayı bir erkek açtı. Anneme bildiğimi söylemedim.

Babam evde, biz evdeyiz. Bari sadakat duygun yok azıcık saygılı ol bize de biz evdeyken konuşma. Bu nasıl bir genişlik. Babama söylesem üzüntüden hastalanır. Nasıl davranacağını öngöremiyorum ya bir şey yaparsa? O gün başka bir şeyi bahane edip İstanbula geri döndüm. Annem arıyor açmıyorum. O an öyle bir şok yaşadım ki nasıl davranacağımı bilemedim. Kafamda her ihtimali değerlendiriyorum kendime çıkış yolu bulamıyorum.
Diyeceksiniz ki madem babana nasıl söyleyeceğini bilmiyorsun neden deştin? Ben deşmedim kendi gözüme gözüme soktu. Aldatıyorsan git evin dışında konuş, bir saklama çabasına gir değil mi? 4 kişinin ortasında adamla konuşmak nasıl bir terbiyesizlik. Dahası adamla görüşüyorlar ama adam facebookunda ekli değil. Ama arama motorunda ismini gördüm. Kendi facebookumda arattığımda adamın beni engellediğini fark ettim. Adam aynı zamanda da annemin whatsappında engelli sadece birbirlerini arayarak görüşüyorlar. Saklasaydı keşke telefonunu benden öğrenmeseydim.
Babama bile kızasım geliyor. sen evdesin kadın her gün burcu diye biriyle konuşuyor hiç mi bu nedir diye düşünmedin. Anneme saygım kalmadı sevgim kalmadı. Yüzüme baka baka 3 günde dünyanın yalanını söylüyordu. Ben hiçbir şeyi sormamama rağmen kendi kendine bana hikaye anlatıyordu.
Kader arkadaşımmissin. Ne yazık ki gözlerini para hırsı bürüyor.

Bence babanıza söyleyin zaten sizlerde büyüksunuz anneniz ve babanız ayrılabilir pekala adam zaten evde huzur görmüyormuş belki de ayrılsa daha mutlu olacak.. Ben olsam kendimi asla tutamazdım ya

O değil de 60 yaşında bunları yapan kadın, gençliğinde neler yapmamıştır. Babanız gerçekten babanız mı acaba bunu bile düşündüm.

Gerekli ve yeterli cevapları aldım ve derdimi büyük ölçüde çözdüm. Olayın arkasından çok alakasız ve saçma bir şey çıktı. Herkese yapıcı yorumları için teşekkür ediyorum.

Mune Mune konumu kapatır mısınız acaba?

Gerekli ve yeterli cevapları aldım ve derdimi büyük ölçüde çözdüm. Olayın arkasından çok alakasız ve saçma bir şey çıktı. Herkese yapıcı yorumları için teşekkür ediyorum.

Mune Mune konumu kapatır mısınız acaba?
Bizimle de paylaşsaydınız keşke. O kadar günahını aldık kadının hep beraber 😀

Bizimle de paylaşsaydınız keşke. O kadar günahını aldık kadının hep beraber 😀

Aslında colin sana teşekkür ederim sabaha kadar senin yazdıklarını düşündükten sonra annemi aradım sabah.
Annem terapist. Yakın arkadaşının arkadaşının çocuğunun yardıma ihtiyacı varmış ve babasının hattından çocuğa ücretsiz yardımcı oluyormuş. 3 yıl önceki olaydan dolayı telefonunun sürekli kurcalandığını düşündüğü için ismini beyfendinin kız kardeşinin ismi olarak kaydetmiş ve sürekli mesaj atıp durmasın diye whatsapptan engellemiş. Ben bağırıp olay çıkarınca adamın oğlu adam ve kadın beni arayıp durumu anlattılar. Çocuk anneme arkadaşça sıkıntılarını anlatıyormuş. Anneme telefonunda casus yazılım yüklediğimi söyledim. Beni arayan telefon numaralarını 118de arattım. İsimler ve soyisimler tutarlı çıktı. Yaptığı şeyin bu kadar farklı anlaşılacağını düşünmediğini, zora düşünce hep yalan söylemeye meyilli olduğunu söyledi. Bu olaya vesile olan arkadaşını tanıyorum o da arayıp olayı doğruladı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X