Annelerin Güncesi

nasıl tencere senin ki pilav mı düdüklü mü çorba mı bak burdan iyi ipucu çıkar
takmadığına göre nasıl bişi olabilir ki acaba... çorba mı acaba? bence beni hiiiççç tahmin etmiyor sanki.. pas vermiyor bana

Ana kuzusu o ne kadar babası ilgilense de senin yerin farklı Can'ım. içim bir fena oldu. Ben bir gün ayrı kaldım oğlumun huyu suyu değişti. Dayanamazdınız iyi olmuş geldikleri
huyu suyu değişmemiş çok şükür ama çok özlemiş tabii ki bende onu... evi bile özlemiş garaja geldiklerinde geldik demiş.. yanımda olsunlar bana bişi olmaz...

Corba tenceresi mi pek puturlu yemiyor demek ki hmm kosun kizlar S Sunset5 L Leydiminik @Pilavustukuru

Kziniz kac aylik? Boyu nasil? Benim kizim daha 2 kelime yi yanyana getirip hic konusmadi. Acikinca nadir mama der. Susayinca sulahinin yanina gidip isaret eder. Onin disinda kziim yanima gel deyince geliyooo der. Bitti dustu bunlari soylemeye calisir. Kzim tam harfleri cikartamiyor. Mesela 1 e di diyor. Ac ve al derken cok zorlaniyor uzatarak soyluyor al a avvv diyor ac a accccc diyor harfleri cikartmaya calisirken zorlaniyor

Yapmaya calisayim canim sen bana ozelden gunde kac kere emzirdigini yaz o isteyince mi emziriyosun sadece onuda yaz gece kac kere emiyor yaz bide sut icmeye basladimi sut icenler daha cabuk birakiyor sanki
benimki sütü ağzına bile almazdı şimdi maşallah günde küçük 2 kutu götürüyor...

sevgili anneler... ben de 4 çocuklu çalışan birr anneyim. kızım neredeyse 9 aylık. diş çıkartıyoruz. sağlık sorunumuz yemek derdimiz hiç yok. o açıdan çok şanslıyım ama tek derdim kızım gündüz uykularını kucağımda geçiriyor. emzirip uyuduktan sonra yatağa koyduğumda sanki bebeği 15. kattan aşağıbırakınca yaşanan korku gibi korkuyor ve dehşet içinde ağlıyor. gece yapmıyor böyle. gece de sık uyanıyor ama korkmuyor en azından. şu an bile bunları yazarken kızım kucağımda uyuyor. diğer üç çocuğum böyle değildi. gerçi onları emzirmedim. onlar üçüzdü. bunu emzirdiğim için mi böyle anlamadım. bir de bayramda memlekete gidecem. orda da böyle uyumaya devam ederse beni kınarlar eminim. ben ne yapabilirim sizce. tecrübelisiniz siz.. bana yardımcı olun lütfen...

Balkon dar benim canım olmuyor maalesef
doğru söylüyorsun canim ama onlari görünce üzüldü babası da parka goturcem ben seni kızım dedi balkonda uygun değil benim
ben odasının tavanına kilitli kanca taktırdım. Salıncağı oraya kurdurdum. Salıncak çıkarılıp takılıyor. ig de görmüşsündür belki canım. öyle birşey yapabilirsin belki

Başka birinin kucağında uyutmayi deneyin gündüz derdi sizin kokunuz mu teniniz mi onu teyit edin

Başka birinin kucağında uyutmayi deneyin gündüz derdi sizin kokunuz mu teniniz mi onu teyit edin
ben gurbetteyim. tayinlele erzuruma geldik. aylıksız izindeyim. kimse yok yanımda. çocuklar okulda. eşim işte. ben kızımla baş başayım akşama kadar... gurbette akrabalardan uzak çocuk büyütmek ne zormuş

kök ameliyatı neden olunuyo canım

emin misin

ooo emzirmeden sonra tuvalet eğitimi
Önde ki dört dişim çenemde kist üretiyormuş o da çene kemiğimi eritiyordu. Ya dört dişi çekip yerine diş takıcaz ya da diş etlerini açıp köklerini kesicez dediler. O zaman üniversitedeydim. çekilsin istemedim. Ameliyat oldum. Diş etlerim sağlıklı olmadığı için dikiş tutmadı. kanamam çok oldu. hastaneye yatırıp kan nakli filan yaptılar. Bir yıl ön dişlerimi hiç kullanamadım.Şimdi de sinirleri de olmadığı için ölü dişlerim. siyahlaşmaya başladı içeriden. çektirip implant yaptırıcam. Ama diş Eti ameliyatı çok kolaydı.ilk gün sadece ağrı kesici içtim o kadar.

ben gurbetteyim. tayinlele erzuruma geldik. aylıksız izindeyim. kimse yok yanımda. çocuklar okulda. eşim işte. ben kızımla baş başayım akşama kadar... gurbette akrabalardan uzak çocuk büyütmek ne zormuş
yada yatarak emzirebilirsiniz. yavaşça ağzından çekebilirsiniz..

Yapmaya calisayim canim sen bana ozelden gunde kac kere emzirdigini yaz o isteyince mi emziriyosun sadece onuda yaz gece kac kere emiyor yaz bide sut icmeye basladimi sut icenler daha cabuk birakiyor sanki
Tamam canım en kısa süre mesajı atıcam. Tecrübenden faydalanmam lazım. zira pek tutarsız bir anneydim. şu hastalığı iyice bir atlatsın

Corba tenceresi mi pek puturlu yemiyor demek ki hmm kosun kizlar S Sunset5 L Leydiminik @Pilavustukuru

ya müthiş bi yerden yakalamışsın fayika sende iyi kıvırmışsın @suselser

haziranda 2 yaşında olacak boyu 2 yaş ortalamasında uzun ya da kısa değil yani
benim kızım ikili üçlü cümle kuruyor dediysem bizimki gibi net kelimelerle değil tabiki mesela y harfini söyleyemiyo şuan ve uzun kelimelerin son hecesini sadece işine gelldiğinde çıkarır yoksa söylmez kelime söylememesinden ziyade bizi anlamaları önemli sanki ben genelde yeni bişi öğrenmesini istediğimde onu vurguluyorum abartılı hareketlerle bile anlatıyorum eğlendiriyorum bir de işaret ettiğinde üzerine basarak ismini söylüyorum söyletmeye çalışıyorum

başkasının kınaması kısmına takılıp üzmeyin kendinizi ah şu etraf bi anlasa anneleri acaba üçüz bakmışlıkları var mı hiç ve üstüne bir de bebek
ama fayika ya katılıyorum başkası da denese uyumasını benim kızım mesela ben uyuttuysam ayağımdan ya da kucağımdan koyduğumda hayatta uyumazdı ama annemle hiç böyle bi sorunu olmadı yani birkaç kez değil de bir süre başkasının uyutmasında fayda olabilir

çok geçmiş olsun canım ya zormuş cidden
bende eylül gibi diş eti küretajı yaptırcam umarım sorunsuz geçer

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…