Annelerin Güncesi

Valla böyle bıdı bıdı yapcaksanız ben gelmem de veya gidince sizene çocuk benim zevk benim diyerek kapat ağızlarını herkes herşeyi çok biliyo
evet doğru diyorsun. bi cesaret geldi şimdi içime. demi ama zor zamanda kimse yanımda değil. konuşmaya gelince karşımdalar. hiç gidesim yok. 13 saatlik yol. tüm düzenim bozulacak. hayırlısı bakalım..

benim kızım 6 ay boyunca hem kucakta hem yatakta hem arabada neresi aklınıza gelirse ağladı millet bu çocuk aç dedi kucak istiyor dedi üşüyor dedi neler yaptılar neler. agustosun ortasında battaniyeye sarmalar kaşıkla mama içirmeler hocalara götürmeler drlara götürmeler..

ne yaptıysak boşş.. takdiri ilahi buymuş.. böyle olması gerekiyormuş yaşadık.. psikolojim bozuldu.. kafayı yemek üzereydim nerdeyse.. burda biçok şeyi topikteki arkadaşlarımızla atlattık çok şükür geçti gitti.. şimdi hem yaramaz hem sakin bir hatunum var.. benim kızım 23 aylık

konuşanlara kesin ve net tavırla konuşursan belki 2. kez konuşmayabilirler Allah yardımcın olsun.. alttan alırsan
üzülen yıpranan sen olursun..

ben kızımı koynumda çok uyuttum ve evet sonra yatağa alıştırmak için çile çektik ama değdi yahu şimdi istesemde yatmıyo koynumda
ay ayrıca sanki millet çekiyo ya günümüzü göreceksek de biz görücez

Ay alışsa ne olur adem güneş kitaplarını oku eğer okumadıysan elbet bir gün bırakacak doğuştan başladığı meme alışkanlığını bırakıyor bebeler bunu mu birakmicak

ama uyurken annesi azcık rahat etsin yaa. kıyamam ben ona ıkı dk uzansa o uyurken keyıf yapsa olmaz mı fayika he.. bende az uyumadım öyle kamburum bile çıktı ahhh ahhh

allah bağışlasın evladınızı... ben dederdimi kimseye anlatamayınca bu topikte size danışmak istedim. bi de siz tecrübelisiniz emzirme konusunda özellikle. emzirdiğim ilk bebeğim diye ona yorumluyorum bu durumu ben de. takmayacam kimseyi.. ama bu lafların çoğunu annenniz size söylese nereye kadar takmazsınız ki.. annem çok ilgisiz bir kadın..

Alışsın ne güzel 6-7 10-15 yaşında iste bakalım gelcekmi kucağına bebekmiyim ben dicek
Sadece uykudaysa sıkıntı yok dinlenirsin sende benimki de öyle uyurdu sonra bıraktı şimdi kucağıma alınca uyutmak için yırtıyo kendini :)

bu konuda sizi en iyi ben anlarim heralde. Benim kizimda bi kacay kucagimda uyudu. Yatinca kucagimda dursa yine iyi. Dik oturmami istiyodu. Gece bile oturarak uyudum etrafimi yastiklarla cevirerek.
Baktim olmuyo boyle. Bi yerden sonra ayirmaya basladim.yavas yavas uzaklastirdim. Yatargibi yaparak. Sonra yataga yatip iyice ona sokuldum. Usttedr sarildim. Sanki kucagimdaymis gibi hissetsin diye. Ilk boyle uyumasi 1 saatr yakin surdu. 1 saat boyunca yatip konustum saclarina sirtina masaj taptim. Burnun ust kismindan kaslarin ortasina dogru parmagimla hafifce git gel yapinca acaip mayisiyodu. Boyle boyle 1 ayda sanirim yavas yavas alistirdim yataga. Biraz vakit aliyo ama boylesi daha zordur eminim. Benimde kimsem yoktu kendim hallettim her seyi
Bu arada allah bagislasin 3 uzunuz varmis bi de masllah hepsine

Bence biraz daha ertele gitme işini çok yıpranmış olarak dönceksin anlaşılan
Uyku eğitimi deneyebilirsin eğerdayanırım diyorsan

Ay alışsa ne olur adem güneş kitaplarını oku eğer okumadıysan elbet bir gün bırakacak doğuştan başladığı meme alışkanlığını bırakıyor bebeler bunu mu birakmicak
ademgüneşi okuyorum canım.. instegramdan da takip ediyorum. güvenli bağlanma ve mahremiyet eğitimini okudum. çevreme anlattım. delisin sen dediler. çalışan işe geri dönecek olan anneler için yazılmamış o kitaplar diyorlar ve adem güneşin fikirlerini saçma buluyorlar.

Amin.. cümlemizinkini inşallah.. valla annende olsa yabancı da olsa susturman gerekiyor.herkes annesinden de çekiyor kv sinden de komşusundan da.. artık olayları yaşayacak olan sensin. üçüzler kaç yaşında bilmiyorum ama yaşları küçükse annen onlarla ilgilensin.. Anneni tanıyorsun. kv olsaydı daha çok batardı lafları..

benim ilk kızım 17 yaşında ve hiç emzirememiştim. bunu çok emzirmek istedim. emzirmeyi bırakalı 3 hafta oldu şimdi biraz daha rahatım..

allah razı olsun canım...sizin de evlatlarınızı allah bağışlasın.. üçüzlerde inan zorlanmadım bu kadar. koyduğum yerde uyur kalırdılar. biz maddı sıkıntı çektik üçüzlerde. hergün bir paket bez bir kutu mama.... eşim üç iş yaptı yeri geldi. ozaman ben de çalışmıyordum. şimdi maddi açıdan rahatım tam anlamıyla olmasa da ama şükür biz bize yetiyoruz. kendi ailem destek versebiraz belki manevi konuda daha rahat olacam ama onlar parayı beni sevdiklerinden daha fazla seviyor.. ne varsa eşimin ailesinden var. emekli aylıklarıyla varlarını yoklarını bize harcamaya çalışıyorlar.. bazen hayat çok zorrrr

Ya iki gündür baş ağrısı canım hiç bişey yapmak istemiyo öf

Kızlar imkanı yok size yetişmemin :)
Dün teyzemlerdeydik oğlumun elini kedi tırmaladı çok minik bişey herkes bişey olmaz dedi eşim normalde çok paniktir ama tırmığın küçüklüğünden olsa gerek o da bişey olmaz dedi ama içimize sinmedi akşam veteriner arkadaşına sormuş igne ucu kadarda olsa aşı olması lazım demiş. Drnu aramış eşim o da hemen yaptırın demiş üstünden de birkaç saat geçmişti hemen gittik aşımızı olduk diğer aşılarada mutlaka gelmeniz lazım yoksa polis zoruyla getirilirsiniz dediler. Tetanoz aşısının önemli olduğunu biliyordum ama hayati önem taşıdığını bilmiyordum.

Off cok zor gercekten bi tanenin bezi icin nerde indirim var diye kosuyoruz simdi. 3 tanehele bi de sut de yetmez unune mamalar zaten cok pahali. Gecmis gitmis sukur.
Isteristemez cevredekiler konusuyokar. Kizim baska yerdeuyumaz. Ankaraya her gittigimde. Annem uyur sen uyutmuyosun diye inatlasir hala benimle. Takmamayi ogrenmek lazim biraz. Bebegin rahat olsun hic aldirma. Onlar kafalarini yastiga koyunca senin derdini gram dusunmezler. Agzi olan konusuyo iste.

tetanoz aşısı mı kuduz aşısı mı? geçmiş olsun canım.. benim büyük kızı da küçükken kedi tırmaladı butun iğnelerini yaptırdık.. kudurmadı çok şükür ama sonradan itiraf etti kedinin kuyruğunu çekmiş kedi ondan dolayı tırmalamış

üçüzlerim 15 yaşında.. annem çok despot bir kadın. kv ise kesin cennetlik. annem okumuş maaşı evi herşeyi var ama kuruşkoklatmaz ki bırak bebelerime baksın. kocan ve ailesi bakmak zorunda der çıkar. onları yanıma çağırdım erzuruma. siz emekli insansınız sizi bağlayan bişey yok gelin çocuklarıma bakın göz kulak olun dedim. annemler bize kiralık ev tut kirasını öde gelelim dedi. ben zaten kiradayım üc bebe okuyor kız küçük. nasıl karşılarım onların kirasını.. ama kv keşke gelseydı, kp felç olunca gelemediler. kv bi görseniz o kadar iyi bir insan ki anlatamam size.. sırf onlar da gelir diye bir odası fazla olan geniş ev tuttuk ama kp ben hamileyken felç geçirdi. nasıp olmadı ben de o odayı oğlanlara namaz kılsın diye mescit yaptım cami halısı aldım duvarlaarı allah yazılarıyla süsledim. böylelikle namaza alıştılar. herşeyde var bir hayır

kuduzmu ki

canım bi yanılgı var sanıyorum ortada bu durumda kuduz aşısı yapılması gerekiyor benim başıma geldi üç tane aşı oldum üstelik sadece bazı devlet hastanelerinde yapılan bir aşı ve evet ilkini olduğunda ikincisi üçüncüsü için polis geliyor
mutlaka çocuk doktorunu arayıp durumu izah et
hatta mavibebeğim var ya ig de onun kızını da kedi tırmalamıştı süreci yazmıştı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…