5 yaşında çocuğa ölümü anlatmak

Bu oğlanlarda hiç hayır yok ya,geçen benimki gelmiş"Ben pilot olup kendime çok lüks ev yaptırıcam, uçaklarım,arabalarım olacak"dedi.Kiminle yaşıcaksın peki dedim "Aşkımlaaa" diyor.Bende babasıyla yaşıcakmışım...:işsiz: O kadar hayalin arasında anası yok aşkı var:KK12:
Küçük oğlan da beni teselli etmek için "Üzülme anneee,ben sana çadır alacağım,çadır çok güzel diyor." :olamaz:
Burçları ne bu bebekoların?

Ben alfa kuşağından çok korkuyorum,çok zekiler ve zehir gibiler,taşlarlar diye korkumdan konu açamam herhalde:olamaz:
İki laf söyleyince baş döndürüyorlar şimdiden,yaşlanınca o kadar lafa dayanamam,tık diye giderim valla :cry:
Sabah sabah soruya bakar mısın? Köpek balığı köpek balığını yediği için mi bebek köpek balığı geliyor

Sabah sabah soruya bakar mısın? Köpek balığı köpek balığını yediği için mi bebek köpek balığı geliyor
Çocuk ne güzel sorguluyor işte zekice ve mantığına yattığı gibi,ben yıllarca beni leyleğin bacadan attığına inanıp,evde sobaya bakarak ben nasıl pişmedim diye düşünüyordum ve buna inanıyordum... Ortaokula kadar hemde:olamaz:

Çocuk ne güzel sorguluyor işte zekice ve mantığına yattığı gibi,ben yıllarca beni leyleğin bacadan attığına inanıp,evde sobaya bakarak ben nasıl pişmedim diye düşünüyordum ve buna inanıyordum... Ortaokula kadar hemde:olamaz:
Bu kadar geride bir nesilken böyle ileri bir nesli yetiştirmeye çalışmak çok zor 🥹

Ooo beylere bak sen şimdiden hanımcı olmuşlar😅😅

Ağlama canım bende de iki oğluş var yandık yandık şimdiden:)
Hadi ben duygusalım,eşim oğlak ve asker adamın sinirler çelikten gibiydi onu da bastırdılar.
Her gün birimiz sabır çekip evden kaçma planları yapıyoruz,adam balkona çıkıp hayatı sorgulamaya başladı.Bizimkiler de gayet rahat "İstersen köye gidebilirsin" modunda. Bir söylersem beş söylüyorlar şimdiden "Abartma anneeeğğ".
Ulen valla şanssızım görümce,kaynana tüm tü kaka kulvarlarda varım,sabah sabah moralim bozuldu..

Hadi ben duygusalım,eşim oğlak ve asker adamın sinirler çelikten gibiydi onu da bastırdılar.
Her gün birimiz sabır çekip evden kaçma planları yapıyoruz,adam balkona çıkıp hayatı sorgulamaya başladı.Bizimkiler de gayet rahat "İstersen köye gidebilirsin" modunda. Bir söylersem beş söylüyorlar şimdiden "Abartma anneeeğğ".
Ulen valla şanssızım görümce,kaynana tüm tü kaka kulvarlarda varım,sabah sabah moralim bozuldu..
Bu aynı bizim ev benim eşim de asker . Sadece bizim tek çocuk allahtan 2. Yapmıyorum

Bu aynı bizim ev benim eşim de asker . Sadece bizim tek çocuk allahtan 2. Yapmıyorum
Benim cahillik dönemime denk geldi..
İlki bebekken çok sakindi,ikinci anamı ağlattı..
Şimdi büyüdükçe çete olup ikisi birden ağlatıyor.İki çocuk tavsiye etmiyorum,ben biri kız olur hoydur hoydur gezeriz diye düşünmüştüm ne güzel hayallerim vardı..Şimdi enerjim bile kalmadı :KK12:

Benim oğlum da 12 Aralık doğumlu bir Yay :)

Beş yaşındayken ona bir soru sormuştuk bize; üzülmeyin size bahçede kulübe yaparım siz orda yaşarsınız demişti. Evleneceği kızla bizim evde yaşayacakmış biz bahçedeki kulübede🤔🤣🤣
Çok tatlı ve komikmiş , bu yaylarda var bir rahatlık o kesin :)

Benim cahillik dönemime denk geldi..
İlki bebekken çok sakindi,ikinci anamı ağlattı..
Şimdi büyüdükçe çete olup ikisi birden ağlatıyor.İki çocuk tavsiye etmiyorum,ben biri kız olur hoydur hoydur gezeriz diye düşünmüştüm ne güzel hayallerim vardı..Şimdi enerjim bile kalmadı :KK12:
Bende yorgunum hep çok hareketliydi hala öyle . Zor durumdayım sürekli kalp krizi modum aktif . 2 hafta önce bisikletten düştü ilçe devlet hastanesinde burnu kırık dediler altına yıldız vida batmış birde şekli çıkmış resmen . Allahtan kırık değilmiş . Neyse arada birkaç gün geçti o arada dedim ki çok hızlı sürüyorsun söz dinlemiyorsun kask alacağım sana . Bana dedi ki evet al ben çok yavaş sürüyordum kaskım gelince çok hızı süreceğim iyi olur. Aradan 2 gün geçti yine düştü ve bu sefer de parmağı 🤦🏻‍♀️ el tırnağı düştü daha olayları anlamıyorum sürekli olay durmadan

X