Annelerin Güncesi

Arkadaşlar malumunuz biz ne durumdaydık biliyorsunuz ama şuan şükürler olsun daha iyiyiz en azından ağlama krizleri çok az kaldı söylediklerimi yapıyor neşeli haline geri döndü uykusuda düzelmeye başladı gerçekten net ve sınırları kesin kurallar koyup doğru mesajı verince çocuklar çabuk kabul ediyorlar önce süper dadı abartı geliyordu üç günde nasıl düzene giriyor diye ama gerçekten oluyor size de tavsiyem sizde kural koyun ve hep beraber uyun pedagog un önerdiği kitabı bende şiddetle tavsiye ediyorum yabanci bir yazar örneklerle açıklıyor örnekler biraz bizim yaşam tarzimiza göre abartı ama kendimize göre ayarlayınca çok yol gösterici biz çook faydasını görmeye başladık bilginize kitabın adı çocuğuna sınır koyma 1 ve 2

Komşu memleket dilleri benziyor ama aynı değil :)
Ayni desende inanirim halloyu gorunce daldim ben
cok sevindim canim duzelmesine. Alayim bende belki yemek konusunda faydasini gorurum

Akşam hastayım diye Arda yı eşime bırakıp erkenden yattım. Sabah Arda babannesine gittiğinde ateşi varmış, hemen doktora götürmüşler. İshal kusma salgını varmış. Doktor böyle bir durum olursa hemen getirin demiş.

Kendi derdimden çocuğumun ateşini görmedim kendime kızıyorum.

Oyle dusunme hamilesin suan. Icinde bi can var kendine ekstra dikkat etmen lazim. Ki zaten cocugunu basi bos birakmadin ki babasina emanet ettin.

Kendine boşu boşuna kızma canım. Sonuçta sen uyuyup ardayı tek başına bırakmadın ki. Bazen bende çok yorgun oluyorum erkenden uyuyum gökçeyede eşim bakıyor.
Sen dün benim yaptığımı bilsen.
Gökçe yaklaşık iki aydır kabızlık yaşıyor. Yeri geliyor 4 gün kaka yapmıyor sonra yaparkende ağlaya ağlaya yapıyo. Dünde uykudan uyanınca hiç durmamış sürekli ağlamış karnım ağrıyor die tabi kaka yapmıyor acıyo die bende hemen giydirdim doktora götürdüm. Kapıda eşimi beklerken yanağını yanağıma değdirip oh ne sıcaksın gökçe diyorum bide :/ meğer çocuğun ateşi varmış doktor diyene kadar haberim yok. Hem de 38.5 ateşi. Doktor demese haberim yok çocuğumdan.
İdrar tahlili yapıldı lökosit kristal falan çıktı. Ateşten böyle çıkmış olabilir dedi. Cuma günü gene yapılacak idrar tahlili. Boğazı da kızarmış. Çocuğum hasta ateşi var ben ne kadar sıcaksın diyip kendimi ısıtıyorum. Ne kadar üşüdüysem.

İştahsızlığa çözüm bulan var mı arkadaşlar
Canm onun bi cozumu yok galiba. Herseyi denedim ben pekmezdir suruptur. Ama nafile. Cani isterse yiyo istemezse yemiyo. Bide bazi donem istahliysa bazende istahsiz.

Çok geçmiş olsun canım
brnim kızda hasta malum deli gibi öksürüyo kaç gecedir uyumuyoruz boğuluyo gibi oluyo dün sabaha karşı bi kaç saat ses seda çıkmadı uyuduk işten annemi arıyorum şükür sabaha karşı uyuduk öksürmedi diye annemi diyoki kızım iyimisin çocuk asıl sabah hiç susmadı diye sonra eşim aradı ne kdr öksürdü diye kızım o haldeyken nasıl uyudum diye yedim kendimi

İştahsıslığın çözümü yok ama bunu kafaya takmamak diye bi çözüm var :))

Kizlar cok kotuyuz kac gundur. Bu balgam mahfetti cocugu kafayi yastiga koydugu an basliyo oksurmeye. Midesi bulaniyo kusacak gibi oluyo. 2 gunde yemrk yerken 7 kez kustu balgam yuzunden midesi bulanip. Artik rahatlasin diye parmagimi bogazina sokup kusturasim geliyo.
Her seyi deniyorum heralde. Suan koltugun basina kafasini koyup uyudu bende elimde sicak demlenmis ihlamuru burnuna tutuyorum. Bogazini yumusatsin oksurmesin diye. Bitek boyle rahat etti. Ama benim kolum pert oldu artik. Ne belaymis su balgam kurtulamadik

gecmis olsun canim. Bazen daliyo insan bi de ats olsada baska belirtileri olmayabiliyo farkedemiyoruzister istemez

2 haftadir gokceye balparmak in apitera zen diye biseyi var belki reklamlarda gormussunuzdur. Ondan veriyoruz. Tek kullanimlik paketlerde. Icinde bal propolis zencefil tarcin karanfil karabiber limon varmis. Kullanmaya basladiktan 3 gun sonra bi istah artisi oldu cocukta. Anne yemek getirsene falan dedi. Ne bileyim sorunsuz yemek yiyo suan. Tabi sorunsuz dedigim miktari soylesem bu mu dersiniz ama en azindan yarim kase corbayi hic itirazsiz yiyo. Arada 1 kase yedigide oluyo. Ilk defa elma cigneyip yuttu hatta.
Su aralar balgam yuzunden yedigini kussa da istek var enazindan.

Bununla mi alakali yoksa artacagi mi varmis bilmiyorum ama belki denemek istersiniz.
Bir de uzerinde 3 yasin altina doktora danisin yaziyo ben sormadim ama 1 tanesinden 1 yemek kasigi kadar cikiyo ben yarisini veriyorum gunde

Biz de aynıyız hele o kusmalar zaten iki kaşık yiyo sonra mide suyuna kdr çıkarıyor ama beş dakika sonra yine balgam kabus gibi

Size de çok geçmiş olsun canım. Allah şifalar versin kuzulara.

Kızlar dolven vermiş doktor alerji yaptı yüzünde kabarcıklar çıktı. 39.6 ateş gördük. Fitil yaptık düşmedi. Eşim nöbetçi eczaneye gidiyor. Yüksek ateş de ne kullanıyorsunuz?

Geçmiş olsun canım, bazen dalgınlığına gelebiliyor insanın.
Canm onun bi cozumu yok galiba. Herseyi denedim ben pekmezdir suruptur. Ama nafile. Cani isterse yiyo istemezse yemiyo. Bide bazi donem istahliysa bazende istahsiz.
Bende birçok şeyi denedim ama
Ben onları öyle kabul ettim, hem bende çok iştahlı biri değilim ama şu etrafımızdaki insanlar yok mu... En başta da annem, şu huyundan bi vazgeçiremedim. Neredeyse 30 yaşındayım bana bile laf ediyorlar kaldı ki çok zayıf bir insanda değilim. İster istemezde yapılan yorumlar yüzünden strese giriyorum bazen, bak yazarken bile sinir oldum
Bizde de balgam ve öksürük var canım alerjik bünyeli oldukları içinde buhar kullanıyorum maalesef. Geçmiş olsun sizede.
Çocuklar düzelmezse kontrole götüreceğim olmadı dra sorar bunu da denerim. Gerçi üç yaşın altı için denmiş kızıma kullanabilirim zira o oğlandan da beter

Kızlar dolven vermiş doktor alerji yaptı yüzünde kabarcıklar çıktı. 39.6 ateş gördük. Fitil yaptık düşmedi. Eşim nöbetçi eczaneye gidiyor. Yüksek ateş de ne kullanıyorsunuz?
Soyup onune legenle su koyun isterseniz. Icine oyuncaklari da atinca Hem biraz keyfi yerine geliyo hem atesi dusuyo. Caktirmadan islak bezlede silersiniz yine. Her yer batiyo ama ona gore bi yere oturtmakta fayda var.

Biz genelde pedifen aliyoruz ama ayni miydi ki o dolvenle bilemedim

Calpol pedifen dolven ateşli durumlarda kullandığımız şuruplar. Düşmeyen, yüksek ateşte kullanılan başka şuruplarda varda onlar dr kontrolunde kullanılmalı diye biliyorum, daha ağırlar galiba.

Evet canım pedifenlr dolven aynı

Biz de aynıyız hele o kusmalar zaten iki kaşık yiyo sonra mide suyuna kdr çıkarıyor ama beş dakika sonra yine balgam kabus gibi
cok kotu oksuruyolar bi de ya. Bogazi tahris olacak
Bi sumkurmeyi ogretebilseydim belki biraz rahatlardi ama onuda ogretemedim.
Supurgeyle ceken seyi de esim olur mu oyle sey zarar verir cocuga diye buyuk tepkiyle karsiladi. Gizlice alsam mi ki diye dusunuyorum resmen

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…