Annelerin Güncesi

Kiyamam ya cabuk iyilessin inşallah pütürlü konusunu da Kafana takma canım elbette yiyecek birgün herşey geçiyor ve buyuyorlar Allah başka dert vermesin
1 haftadir ilk defa bugun kan gelmemisti. Eve gelince evi topliyim dedim yine kan geldi.

Burda bu durumu yasayanlar vardi, bu ne zaman gecer kizlar?
canım benim 12 haftalıkken plesanta yukarı çıkmıştı öncesinde asgidaydi ve kanamam geliyordu Dr 12. Haftaya kadar büyük ihtimalle yukarı çıkar ama dinlen bol bol demişti biraz zor belki ama 12. Haftaya kadar sen dikkat et normale döner inşallah

Çok güzel köşeler var canım L koltuk yani L nin uzun kenarına kolçak takıp bi de çekyat yapıp takım yapıyorlar çok kullanışlı oluyor hem misafirin falan da yatar L koltuklar geniş ve rahat yatak oluyor

Kızlar berrini 1 ay aşısına götürmüştüm asmye fatihi de ölçtü tarttı hemşire gitmişken 13600 çıktı maşallah ama boyu 89cm kısa geldi bana siz hep 90 üstü rakamlar yazıyordunuz buraya kızlarda bile şaşırdım yani sağlıklı da beslenmyor zaten canım sıkıldı yaa kahvaltıdan sonra hep ıvır zıvırla geçiriyor günü adam akıllı yemek yemiyor yerse bile makarna pilav patates karbonhidrat ağırlıklı besleniyor müdahale etmeli miyim sizce yoksa kendi tercihlerine saygı mı duyayım

Ivır zıvırdan kastın ne. Tercihleri sağlıklı değilse müdahele etmelisin tabiki.
Mesela çocuklarım benim hazırladığım şeyi yemiyorsa çok zorlamıyorum ama ıvır zıvır yani market ürünlerini de vermiyorum. Böylece acıkınca beni tatmin edecek kadar olmasada birkaç lokma sağlıklı besleneceklerdir. Ama yemeğini güzelce yemişse arada bir müsade ediyorum

Canim benim kizimda bu hafta 90 cm geldi çok uzun değil benimki de ama önemli olan boyu uzamış mi uzadiysa çok kafana takma
Yemek konusunda benim kizimda neyi ne kadar isterse o kadar giyiyor önceden zorla da olsa ağzına birkaç lokma daha koyuyordum ama simdi kendim yicem diyor kendi yiyiyor bana asla elletmiyor yemeğini ne kadar isterse yiyiyor ben hadi hepsini bitir falan diyorum kesinlikle yemiyor ama oğlun market ürünlerini yemeyi alışkanlık haline getirdiyse ona sınır koyabilirsin canım bizimki de yiyiyor arada abileri yiyince zaten engel olamiyorum ama sürekli olmamasına gayret ediyorum

Umutta uyku vakti diyince çıldırıyor bende artık uyuma ama biraz dinlenmen gerek dinlenme vakti falan diye kandırıyorum yoksa hemen bırakacak öğle uykusunu:)

Öncelikle maşallah.89 normal ama belki yanlışda ölçülmüş olabilr.2-3 cm önemli deil.boy uzama nöbet şeklinde gelişirmiş zaten.belki şuan durmuştur bidahaki aya atar boyu.kilosu çok iyi.bence 2 kaşıkta olsa sağlıklı bişeler geçmeli boğazından.ıvır zıvıra çok düşkğn deil benim çocuklarım ama belirli zamanlarda seçici olmak koşuluyla alabiliriz.Ben sürekli meyve koyarım masanın üstüne birde kuru yemişler süslerim onlarıda o şekilde ara öğün yer.onun dışında yaptığım yemeklerden de bazen istekli bazen isteksiz yediririm.

Bu arada pütürlü yememe ile ilgili konuşmuşlar eğer bir yaşına kadr çiğnemediyse dört yaşına kadar bu işi öğretemezsiniz demiş
Canım sizede çok geçmiş olsun.kıyamam kuzuya hasta ya ondan öyledir.çabucak iyileşsin inşallah.yok ya alışır pütürlüye zamanla şimdi midesi almıyo ne yapsın.biliyon işte Ayşenaz kızın gibiydi küçücük ekmek bile doğrasam kusardı.yada pütürlü sebzelerde falan gözleri dolardı boğulurdu ve yine kusardı illa.düşünüyorumda şimdi kreşe gittiğinde düzelmişti yani tam 4 yaşındaydı

Bende cvp vermiştim ama banane banane

1 haftadir ilk defa bugun kan gelmemisti. Eve gelince evi topliyim dedim yine kan geldi.

Burda bu durumu yasayanlar vardi, bu ne zaman gecer kizlar?
İlk çocukta olmamıştı.Akifte öyleydim cnm.accık iş yapsam kan gelirdi.plesantam öndeymiş oyüzdenmiş.Ardayada çok geçmiş olsun hemencecik iyi olur inş

Ayyy şimdi uyudu yine. Ben dayanamıyorum o nasıl dayanıyor uykusuzluga.
Ben 10.30 da yatak odasina goturdum uyusun diye kalktı sürekli kahkaha attı ben yatiriyorum o kalkıyor aşağıya inip mobilyaların üstüne çıkıyor tam süper dadılık çocuk en sonunda bıraktım salona gittik babası salladı yine uyumadi 12 gibi benim kucagimda uyuyup kaldı

E Esinn10 yeni evine taşındin huzurlu ağız tadiyla otur inşallah. Komşularindan çok çektin sen. umarim inşaat sesi olmayan, komşu gürültüsü olmayan sakin bi yer olur kafa dinlersin.

Bunlar hep aynı valla. Ben geç uyuyacagini bildigim için 12 gibi yatak odasina götürdüm anne kalk deyip mutfağa gitmek istedi epey bi dolaştık geri geldik uzun uğraşlar sonucu yeni uyudu ama kararliyim sabah erken saatlerinde uyandıracam ki akşam erken uyusun.

E Esinn10 yeni evine taşındin huzurlu ağız tadiyla otur inşallah. Komşularindan çok çektin sen. umarim inşaat sesi olmayan, komşu gürültüsü olmayan sakin bi yer olur kafa dinlersin.
Sağol canım evet çok çektim burası çok iyi ferah, eve gelenler çok beğendi iyi ki tasinmissin dediler benim evimin önü kapalıydı ruhum daraliyordu orada çocuklar için de iyi oldu site içinde parka gidiyorlar kızımı bazen ben bazen abileri indiriyor parka üst komşu abimin eşinin tanidigiymis öğretmenmis o da tanismadik henüz simdilik herşey iyi gibi umarım boyle devam eder
inşallah işe yarar canım aksam geç yatmalari yoruyor gerçekten

Teşekkürler kızlar ıvır zıvırdan kastım market ürünlerinin yanısıra süt meyve ev keki falan market ürünü olarak çikolata dondurma acıkınca süt iççem diye tutturuyo mümkün değil başka birşeye ikna edemezsin ben de doysun diye karbonhidrata yükleniyorum yediği kadar yesin dersem bi saat sonra süt çuka diye tututuruyo bilemiyorum işte

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…