Annelerin Güncesi

Bizimkilerde aynı durumda, yine senin baban emekli sonra düzenli bir işi var. Babamın malesef düzenli bi mesleği yok 3 gün iş varsa 5 gün yok çok çabalıyor ama bi aşama kaydedemiyor. Gençliğinden beri arabası vardı iş icabı. At arabasıyla başlamış yıllar içinde çalış çabala bi kamyonet sahibi olabilmişti onu da bu yıl borç harç işsizlik derken kaybetti. Çok şükür ki ev kira değil. Çocuklarıda kıt kanaat okutmaya çalışıyor, 2si üniversitede biri ilkokul.

Allahtan emekliligi var. Zamaninda yokluk cekmisler baya. Babam iki iste birden calismis 2 ayri yerden sigortali oldugu icinde emekli maasi iyi o yonden cok sansliyiz. Ama malesef dayimla yaptigi bi is yuzunden cok yuklu bi miktar borcu var. Dedemden kalan arsadan bi dukkan dustu. Kucuk bi market acti bi yastan sonra sabah 7 de gidip aksam 11 de donuyo eve. Dededen kalan arsa olmasa mumkun degildi zaten toparlamamiz. Yine buna sukur tani ama bi rahat edemediler. 10 senedir borcla ugrasiyolar. Yoksa cok rahat gecinirlerdi emeklisiyle..
Allah yardimcilari olsun cidden. Okadar pahalilasmis ki hersey

Son düzenleme:
Bebislerinin odasini ayoran hanimlar nasil oldu cok zorlandinizmi biz simdi kizimin odasinin eksiklerini almaya basladik sadece perde kaldi herseyi tamam oldu ama yanimda yatmayacak olmasi hrm beni sevindiriyo hemde cok uzuyo tek basina bi odada nasil uyuyacak diye telaslaniyorum

Canım 1.5 ay oldu odasını ayıralı çok uyanıyor eskisinden perişanım bir de iki yatak odası arasındaki koşmalarımı hiç saymıyorum. Uyku eğitimi vermek lazım ama nasıl yapıcam bilmiyorum birkaç kez denedim ama çok ağlıyor. Canım sen odasını ayırdığında ilk iş uyku eğitimine başla derim.

mesela ben senin yerinde olsam makarna istiyo ve yiyo diye havalara uçardım..esnemek lazım biraz artık onlarında istekleri var her gün makarna yemiyosa bir öğünü tamamen makarna yese olmaz mı bilmiyorm tabi doğru mudur ama ben artık eskisi kadar sıkmıyorum teklif ediyorum istemiyorum diyosa güzel güzel yemeğimi yiyorum ben daha mutluyum kızım da daha çok oyun oynar olduk saatlerce bir kaşık bir kaşık diyerek peşinde koştuğum zamanlara yazık bak en çok bize olan oluyo gerçekten 2 yılda sinir sistemimiz harap olmuş
E eatmeat in dediği gibi elbet yiyecekler herşeyi elbet bezi bırakacaklar emziği bırakacaklar bunları belli bi yaşta yapacaklar diye şartlamak mahvetti bizi keyfini çıkarmaktansa hep bi mücadele halindeyiz
rabbim sağlık versin beraber nefes aldığımız her an öyle değerli ki

anne baba olmak bu sıfatları hak etmek tam olarak bu olsa gerek..rabbim güç kuvvet versin..

Bu ara bende senin gibi yapiyorum. Tabaga tum.yemeklerden koyuyorum. Dokup saciyo. Mutfak halisini falan kaldirdim. Arada bi kac kasik corba falan aliyo.
Super dadi da koyuyolar birakiyolar ya. Bi de bunu deneyeyim dedim. Ne kaybedicem. Zaten emzik emzirme falan derkeb yiprandim. Biraz kafa dinlemis oluyorum.

E Esinn10 canim sende biraz oyle denesen. Iki yemegi de ayni tabaga koyup biraksan onune.
Obur turlu o makarna yicem diye inatlasiyo. Sende turlu yiyeceksin diye inatlasiyosun gibi oluyo. Masallah guzel de yiyo kizin. Sogumasin yemekten

Mumkunse odasının resmini koyar misin? Bir de hali ve mobilyalarıni hangi marka aldiniz canim.
Gule gule kullansın.

bizim doktorun söylediğine göre şuan yemek yememesinin en önemli nedeni bu aşırı zorlama ve inatlaşmalar zaten eğer yiyeceği yoksa o iki kaşığı ben dünyayı önüne sersem ya da ne kdr inatlaşsam yemiyo çok net o kdr zorlamayla da ne kdr kilo aldığı ortada bırakayım en azından yiyecekse de keyifli yesin diyorum geç oldu biraz ama bende yeni yeni sağlıklı düşünür haldeyim

Sinirlerim yıpranmış olarak çıkıyorum evden, dün gün boyu da kvyi yıpratmış bayağı

En mantiklisi olacak sanirim su durumda..hani bi kasik yemegi yese ne olacak yemese ne olacak. Neye yarayacak o diyebiliyorum artik.
Arada agzini zorla actirip kasigi icine sokasim gelmiyo degil hala ama sabrediyorum

Simdi bir saate yakindir mama sandalyesindr oturuyo. Onune bir suru sey koydum peynir zeytin yumurta salatalik domates. Gerci peynir ve yumurta disinda digerlerini yemisligi yok ama tabak guzel gorunsun dedim. Salataliklari tek tek yalayip kenara ayirdi. Domatesleri yere atti. Zeytinleri uzum diye agzina atip ogurerek cikardi. Bi de bana bakiyo ne yapiyorum diye. Aferin aferin cikar kizim diyorum o da guluyo.

En azindan boylesi daha kolay. Daha az yipratici. Sukur de deriz insallah

ayy bol aglamali bi surec diyosun yani bilemedimki simdi ben suan yanimdan ayrilip nasil yalniz yatcak kisminda duygusal boyutundayim olayin

Mumkunse odasının resmini koyar misin? Bir de hali ve mobilyalarıni hangi marka aldiniz canim.
Gule gule kullansın.
tesk ederim canim daha yerlestiremedik canim odayi perdeyide diktirince Ins yerlestiricez dolabini daha dogmadan siteler gibi bi yerde yaptirdik adini tam hatirlamiyorum halisi padişah hali cicekli yatagi bazali yatsan dan aldik canim bide heveslensin diye kendine sectirdim hepsini tac lisansli pike takimi aldik onuda kendi secti hosuna gitti

Ayy benim kizim bu konuda bi usengecki anlatamam anne yedir diyo hos bu ara sadece meyve ve kuruyemisle besleniyor ama sicaklardan herhalde hatta su su diyo sulugun mutfakta al kizim diyorum sen al diye kendini yerlere atiyor inat doneminden herhalde ama kendi asla yemiyor

İzinli olarak eve geldim hergun gdip gelice. Merak eden soranlara col tesekkurederim
Ms teshisi koyuldu ikinci atagi gecoriyomusum. Cerrahpasaya devam edicem kortizon tedavisinden sonra. Kizima kavustum :)

İzinli olarak eve geldim hergun gdip gelice. Merak eden soranlara col tesekkurederim
Ms teshisi koyuldu ikinci atagi gecoriyomusum. Cerrahpasaya devam edicem kortizon tedavisinden sonra. Kizima kavustum :)
Geçmiş olsun canım, şüphe değil miydi ya sadece

Canım kolay gelsin baya yol katetmissiniz. Bundan sonrası da kolay olur inşallah. Keremalp de ben çok zorlanmistim aşırı emiyordu çünkü, 3 gün fena değildik ama sonra şiddetli ağlama krizlerine filan girmişti. Eğitim psikolojisinde de varya davranış azalma noktasına gelirken aglamalar siddetlenebiliyor. Ben onu yaşadım. Sonra atlattık ama uyku duzeni konusunda çok bocaladim. Hala daha bi tam düzen yok. Birçok yol denedim uyutmak için kaç ay oldu anca anca yanına yatıyorum uyuyor ama uyutmaya ikna etmek çok zor. Yataga götüren kadar canım çıkıyor. Valla çok zormuş bu işler, Allah yardımcımız olsun. Gökçe zaten emerek uyumuyordu şimdi geçiş döneminde diye öyledir, düzene girer inşallah güzel günler bizi bekliyor:))) Umut dünyası

lutita Canım çok geçmiş olsun, kızına kavuşmana çok sevindim. Daha önce de mr çekilmiştin nasıl teşhis koyamamislardi ya, şifa versin Allah

geçmiş olsun canım minişine kavuşmana çok sevindim

cok gecmis olsun canim bir daha hic ayrilmazsiniz inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…