Annelerin Güncesi

Selam kizlar.Ben de emrenin kahvalti duzenini degistirmeye calisiyorum hazir tatildeyken.omlet ve salatalik yiyo sadece.gece sut icmeye devam ediyo.Bir ara bayagi azaltmistik ama bu aralar gece uyandgnda su versem ciglik cigliga agliyo sutu icene kadar.istahinda problem yoktu zaten cok sukur smdi de yiyo ama istemedigi zaman hic zorlamiyorum.Kendisi yemiyo ama benm yedirmem lazim.kahvaltida salatigi ve patates kizartmasini kendi yiyo sadece o kdar.digerlerini dokup saciyo ben de kendm yediriyorum.Yanlis mi yapiyorum bilmiyorum.Bezi de birakamadik.Pazartesi tatile gitcz bakalim ilk defa birlikte ucaga bincz.Son iki üc aydir o kadar ciglik atiyo ki her seye cildiriyorum artik.Aksi bisey soylediginde basiyo cigligi nerde olursa olsun.Babasini gorunce bes katina cikiyo cigliklar:KK43:Konusamadigi icin boyle davrandigini dusunuyorum acikcasi.Tek tük kelimeler soyluyo hala.Hayirlisiyla bi konussa artik cildirmam an meselesi:sinirli:

Bebisim de buyuyo teyzeler.kiz demsti dr ama gecen hafta %80 erkek dedi:emir_bebek:saglikli hayirli evlat olsun ama kiz istiyodum ben:KK51:cumartesi tekrar gitcm bakalim daha ayrintili bakmasini istycem kizdir belki:p

Ayy benim kizim bu konuda bi usengecki anlatamam anne yedir diyo hos bu ara sadece meyve ve kuruyemisle besleniyor ama sicaklardan herhalde hatta su su diyo sulugun mutfakta al kizim diyorum sen al diye kendini yerlere atiyor inat doneminden herhalde ama kendi asla yemiyor
bu iyiymis ya hepsi ayri bi alem :KK70: bende tum ayak islerini gokceye yaptiriyorum :KK70:

İzinli olarak eve geldim hergun gdip gelice. Merak eden soranlara col tesekkurederim
Ms teshisi koyuldu ikinci atagi gecoriyomusum. Cerrahpasaya devam edicem kortizon tedavisinden sonra. Kizima kavustum :)
cok sevindim canim eve donmene. Teshis kesinlestigine gore artik ona gore dikkat edersin bundan sonrasi daha kolay olur insallah senin icin

Canım kolay gelsin baya yol katetmissiniz. Bundan sonrası da kolay olur inşallah. Keremalp de ben çok zorlanmistim aşırı emiyordu çünkü, 3 gün fena değildik ama sonra şiddetli ağlama krizlerine filan girmişti. Eğitim psikolojisinde de varya davranış azalma noktasına gelirken aglamalar siddetlenebiliyor. Ben onu yaşadım. Sonra atlattık ama uyku duzeni konusunda çok bocaladim. Hala daha bi tam düzen yok. Birçok yol denedim uyutmak için kaç ay oldu anca anca yanına yatıyorum uyuyor ama uyutmaya ikna etmek çok zor. Yataga götüren kadar canım çıkıyor. Valla çok zormuş bu işler, Allah yardımcımız olsun. Gökçe zaten emerek uyumuyordu şimdi geçiş döneminde diye öyledir, düzene girer inşallah güzel günler bizi bekliyor:))) Umut dünyası :KK66:
ara ara oluyo dedigin gibi aglama krizleri. Meme ya da emzik istemiyo ama agliyo oyle sacma sapan. Emzirmeyi emzikten once biraksaymisim emzirme isi daha kolay olurmus gibi geliyo bana da. Biri demisti aslinda bana burdan da anlayamamisim o zaman.
8 bucuk 9 da yataginda uyumasi rn fazla yarim saat suren cocuk gitti. Yerine sabah 6 dan 7 den aksam 11 e kadar kuduruk bi vaziyette donup dolanan cocuk geldi aynen sizde ki gibi. Onda da benim zorumla gidiyo yataga. Cok umutsuz olmakla birlikte dedigin gibi umut dunyasi bekliyorum :)

mesela ben senin yerinde olsam makarna istiyo ve yiyo diye havalara uçardım..esnemek lazım biraz artık onlarında istekleri var her gün makarna yemiyosa bir öğünü tamamen makarna yese olmaz mı bilmiyorm tabi doğru mudur ama ben artık eskisi kadar sıkmıyorum teklif ediyorum istemiyorum diyosa güzel güzel yemeğimi yiyorum ben daha mutluyum kızım da daha çok oyun oynar olduk saatlerce bir kaşık bir kaşık diyerek peşinde koştuğum zamanlara yazık bak en çok bize olan oluyo gerçekten 2 yılda sinir sistemimiz harap olmuş
@eatmeat in dediği gibi elbet yiyecekler herşeyi elbet bezi bırakacaklar emziği bırakacaklar bunları belli bi yaşta yapacaklar diye şartlamak mahvetti bizi keyfini çıkarmaktansa hep bi mücadele halindeyiz
rabbim sağlık versin beraber nefes aldığımız her an öyle değerli ki :dua:

anne baba olmak bu sıfatları hak etmek tam olarak bu olsa gerek..rabbim güç kuvvet versin..
Dogru soyluyorsun canim ama makarna ve pilav yemeyi aliskanlik yapmaya basladi sadece makarna ya da sadece pilav yemek istiyor kac gundur sesimi cikartmiyordum dun izin vermedim mumkun olduginca esnek davranmaya calisiyorum kahvaltida mesela oyle pek birsey yemez sadece bir yumurta arada birkac zeytin ustunde durmuyorum meyve bir sure hic yemedi ben verdim o yemedi biraktim simdi yemeye basladi evet yipranan biz oluyoruz onlar yese de yemese de buyuyorlar bunu cok iyi biliyorum ama guzelim yemek varken ozenerek bir suru malzeme koydum icine yemek istemeyip makarnayi tercih etmesi sinirlendirdi beni
Bu ara bende senin gibi yapiyorum. Tabaga tum.yemeklerden koyuyorum. Dokup saciyo. Mutfak halisini falan kaldirdim. Arada bi kac kasik corba falan aliyo.
Super dadi da koyuyolar birakiyolar ya. Bi de bunu deneyeyim dedim. Ne kaybedicem. Zaten emzik emzirme falan derkeb yiprandim. Biraz kafa dinlemis oluyorum.

E Esinn10 canim sende biraz oyle denesen. Iki yemegi de ayni tabaga koyup biraksan onune.
Obur turlu o makarna yicem diye inatlasiyo. Sende turlu yiyeceksin diye inatlasiyosun gibi oluyo. Masallah guzel de yiyo kizin. Sogumasin yemekten
Yukarida da yazdim canim son zamanlarda sadece pilav ya da makarna yemek istiyor ama bu mantikli oyle yapayim heme yemekten hem makarna ya da pilavdan koyayim tabagina o sekilde ikisinden de yer belki sagol canim

Selam kizlar.Ben de emrenin kahvalti duzenini degistirmeye calisiyorum hazir tatildeyken.omlet ve salatalik yiyo sadece.gece sut icmeye devam ediyo.Bir ara bayagi azaltmistik ama bu aralar gece uyandgnda su versem ciglik cigliga agliyo sutu icene kadar.istahinda problem yoktu zaten cok sukur smdi de yiyo ama istemedigi zaman hic zorlamiyorum.Kendisi yemiyo ama benm yedirmem lazim.kahvaltida salatigi ve patates kizartmasini kendi yiyo sadece o kdar.digerlerini dokup saciyo ben de kendm yediriyorum.Yanlis mi yapiyorum bilmiyorum.Bezi de birakamadik.Pazartesi tatile gitcz bakalim ilk defa birlikte ucaga bincz.Son iki üc aydir o kadar ciglik atiyo ki her seye cildiriyorum artik.Aksi bisey soylediginde basiyo cigligi nerde olursa olsun.Babasini gorunce bes katina cikiyo cigliklar:KK43:Konusamadigi icin boyle davrandigini dusunuyorum acikcasi.Tek tük kelimeler soyluyo hala.Hayirlisiyla bi konussa artik cildirmam an meselesi:sinirli:

Bebisim de buyuyo teyzeler.kiz demsti dr ama gecen hafta %80 erkek dedi:emir_bebek:saglikli hayirli evlat olsun ama kiz istiyodum ben:KK51:cumartesi tekrar gitcm bakalim daha ayrintili bakmasini istycem kizdir belki:p
Canim oncelikle bebisin saglikli sekilde dunyaya gelsin insallah kiz olmasini istemen cok normal insan her iki duyguyu da yasamak istiyor gonlunce olur insallah erkekse de uzulme birbirlerine cok iyi arkadas olurlar yaslari da yakin zaten benimkiler su anda oyle denize gidiyoruz birlikte yuzuyorlar birbirleriyle ilgileniyorlar maca birlikte gidiyorlar hic canlari sıkılmiyor iki erkek annesi olmakta guzel
Ayrica iyi tatiller canim

Oğlum şimdi camiden geldi kuran kursuna gidiyor abisi açtı kapıyı beni çağırmış ne oldu dedim anne arkadaşlarım bize gelebilir mi diye sordu gelsinler kaç kişiler dedim 4 dedi :KK57: bende bir yada iki kişi sanıyorum birazdan gelecekler bende kızımı uyutup onlara yiyecek birşeyler hazırlayacagim:))

Canim oncelikle bebisin saglikli sekilde dunyaya gelsin insallah kiz olmasini istemen cok normal insan her iki duyguyu da yasamak istiyor gonlunce olur insallah erkekse de uzulme birbirlerine cok iyi arkadas olurlar yaslari da yakin zaten benimkiler su anda oyle denize gidiyoruz birlikte yuzuyorlar birbirleriyle ilgileniyorlar maca birlikte gidiyorlar hic canlari sıkılmiyor iki erkek annesi olmakta guzel
Ayrica iyi tatiller canim

Cok sagol canim hayirlisi tabiki

Kizlar ucaga binerken sirt cantasi alcm yanima sadece.Digerlerini esim sonra arabayla gelrken getrcek.El bagajinda neler yasakti ya biliyo musunuz?emrenin biberonu sutu kremi makyaj malzemelerimi ve kiyafet alcm yanima bikac gunluk idare etck kadar.Bayagi oldu binmeyeli ucaga.En son bindgmde deodorantlari falan attirmislardi cöpe

Oğlum şimdi camiden geldi kuran kursuna gidiyor abisi açtı kapıyı beni çağırmış ne oldu dedim anne arkadaşlarım bize gelebilir mi diye sordu gelsinler kaç kişiler dedim 4 dedi :KK57: bende bir yada iki kişi sanıyorum birazdan gelecekler bende kızımı uyutup onlara yiyecek birşeyler hazırlayacagim:))
Ne guzel ya:KK200:

Kizlar ucaga binerken sirt cantasi alcm yanima sadece.Digerlerini esim sonra arabayla gelrken getrcek.El bagajinda neler yasakti ya biliyo musunuz?emrenin biberonu sutu kremi makyaj malzemelerimi ve kiyafet alcm yanima bikac gunluk idare etck kadar.Bayagi oldu binmeyeli ucaga.En son bindgmde deodorantlari falan attirmislardi cöpe
ben geçen yıl binerken kızımın şuruplarını kremini suluğunu fln koymuştum bi sorun olmadı tabi şimdi daha sıkı denetimler var nasıldır bilemedim
bu haftalarda daha doğru tahmin ediyorlar sanki ama belli de olmaz arkadaşıma dokuz ay kız dediler doğumdan sonra hepimiz şok pembiş hazırlıkların arasında bir erkek belki sende de tersi olur :) rabbim hayırlısıyla sağlıkla kucağına almayı nasip etsin :dua: bunda olmazsa üçüncüde kız olur belki :p

ayy bol aglamali bi surec diyosun yani bilemedimki simdi ben suan yanimdan ayrilip nasil yalniz yatcak kisminda duygusal boyutundayim olayin

tesk ederim canim daha yerlestiremedik canim odayi perdeyide diktirince Ins yerlestiricez dolabini daha dogmadan siteler gibi bi yerde yaptirdik adini tam hatirlamiyorum halisi padişah hali cicekli yatagi bazali yatsan dan aldik canim bide heveslensin diye kendine sectirdim hepsini tac lisansli pike takimi aldik onuda kendi secti hosuna gitti
Canim takim almak yerine ayri ayri alıp bütün olusturmusunuz heralde. Bizde yatagi yatsan dan harem yatağıni aldik ama bazasini farkli yerden aldik. Padisah haliya bakmak hic aklima gelmedi ben royal den aldım kelebekli ve cicekli. nevresimini de altinbasak aldim ama haliya uymadığı icin haliya uygun bir de pike takımı almayi düşünüyorum. Perde ile avize almadım ne alacağımı bilmiyorum.
Canim kizim hala odasinda yatmiyor babasini yolluyor kendi odasına :)

Bende tasininca çocukların odalarına ayar cekcem ve kızımın odasını o zaman ayırmayı dusunuyorum birazdan yine emlakçıya gitcez bir yandan heyecanliyim bir yandan korkulu ben korkuyorum esime vazgecelim bir süre daha dedim ama o kararlı vazgeçmiyor ben çok panigim hayırlısı artık zamana bıraktım kismette ne varsa o

Canim takim almak yerine ayri ayri alıp bütün olusturmusunuz heralde. Bizde yatagi yatsan dan harem yatağıni aldik ama bazasini farkli yerden aldik. Padisah haliya bakmak hic aklima gelmedi ben royal den aldım kelebekli ve cicekli. nevresimini de altinbasak aldim ama haliya uymadığı icin haliya uygun bir de pike takımı almayi düşünüyorum. Perde ile avize almadım ne alacağımı bilmiyorum.
Canim kizim hala odasinda yatmiyor babasini yolluyor kendi odasına :)
evet canim hepsini ayri aldik ama avize hic aklima gelmemisti onada bakayim canim ben birbirine uysunda istiyorum ama daha cok kizim hangisini secerse onu kabul ediyorum uymasada aliyorum heveslensin diye

evet canim hepsini ayri aldik ama avize hic aklima gelmemisti onada bakayim canim ben birbirine uysunda istiyorum ama daha cok kizim hangisini secerse onu kabul ediyorum uymasada aliyorum heveslensin diye
Ben kızımın secebilecegini hiç düşünmedim esimle beraber begendik. Kizima biraksam pepeli nevresim takimi, pepeli halı ve pepeli daha ne varsa onu secerdi.. pepee yi cok seviyor seni pepee ye verecem diyorum

Ben kızımın secebilecegini hiç düşünmedim esimle beraber begendik. Kizima biraksam pepeli nevresim takimi, pepeli halı ve pepeli daha ne varsa onu secerdi.. pepee yi cok seviyor seni pepee ye verecem diyorum
:KK70: olsun canim pepeli olsun heveslensinde tek bizim hali cicekli dolabina pepeli cikartma yapistirdik pikeside minie mouse lu tamamen karisik oldu ama renk uyumu var sadece ama olsun hepsini gorunce benim diyo cok seviniyo heveslensin yeter dedim ben cunku kendi giyecegi kiyafeti corabina kadar kendi seciyo onun istemedigini giydirirsem cikarana kadar agliyo bende mecbur saygi duyuyorum hic giymedigi kiyafetler de var mesela ama zorlamiyorum zevki var demekki diyorum ayakkabisini alirken falanda hep kendi secti seviyo ona sorulmasini bende fikirlerine saygi duyuyorum

Nevresim halı falan alabilirsin aslında pepeli heveslenir hem

:KK70: olsun canim pepeli olsun heveslensinde tek bizim hali cicekli dolabina pepeli cikartma yapistirdik pikeside minie mouse lu tamamen karisik oldu ama renk uyumu var sadece ama olsun hepsini gorunce benim diyo cok seviniyo heveslensin yeter dedim ben cunku kendi giyecegi kiyafeti corabina kadar kendi seciyo onun istemedigini giydirirsem cikarana kadar agliyo bende mecbur saygi duyuyorum hic giymedigi kiyafetler de var mesela ama zorlamiyorum zevki var demekki diyorum ayakkabisini alirken falanda hep kendi secti seviyo ona sorulmasini bende fikirlerine saygi duyuyorum
Benim kız ısrarcı olmadi hic kıyafet konusunda. Ben pek sormadigimdan da olabilir. Bundan sonra daha cok sorayım. Ama kitap veya oyuncak pepe ya da niloya ise ısrar ediyor. evde niloya fincanindan, kitabina pantolonuna kadar hep niloya. Pepe bardagi, kitaplari, oyuncagina kadar hep pepe... Amaa odada düşünemiyorum erkek cocugu odasi gibi olur diyorum ne bileyim pepeli nevresim düşünemiyorum. Niloya olsa tamam da...pepe:olamaz:

X