Annelerin Güncesi

Yok canım abartmayı düşünmüyorum bende, yani kızlar iyi niyetle düşünememiştir vakti olmamıştır dedi ama, devamlı yanımızda düşünememe vakit bulamama gibi durumlar söz konusu değil. Onun doğum günü olduğunda ben hediyesini almıştım nişanlı bile değildi o zaman. Yani bunlar önemli şeyler değilde aptalca davranmak istemiyorum sadece.

Sınav stresi ayrı tercih stresi ayrı.. Valla benim kız ilkokula başlayacak şimdiden stres yapıyorum yaş-okul-öğretmen konularında. İnşallah hakkınızda hayırlısı neyse o olur

Sınav stresi ayrı tercih stresi ayrı.. Valla benim kız ilkokula başlayacak şimdiden stres yapıyorum yaş-okul-öğretmen konularında. İnşallah hakkınızda hayırlısı neyse o olur
aynen canım iki gündür çok gerildim moralim bozuldu bir yandan da şunu dusunup kendimi teselli etmeye çalışıyorum okuyacak olan her yerde okur iş çocukta bitiyor teog birincisi muşta çobanlık yapan bir çocuktu kısıtlı imkanlarıyla çok çalışmış ve helal olsun kazanmış anne babanın çabası bir yere kadar hayırlısı olsun inşallah hepimiz icin

Aynen öyle. Benim kız kardeşim ve erkek kardeşim aynı evde aynı ortamda büyüdüler aynı okulda okudular hatta oglanın üstüne daha çok düşüyorlardı babamın maddi durumu hiç yok bari çocuklar kurtarsın kendini diye. Kız kardeşim okulu da dershaneyide hep kendi kazandı ücretsiz okudu erkek kardeşimi en iyi dershanelere parayla zorla gönderdiler. Sonuç kız eczacılık fakültesinde oğlan özel üni radyoloji bölümünde. Tabiki okulun öğretmenin de önemi büyük ama asıl mesele çocuğun kendisi

Ne güzel canım maşallah kardeşine kızlar daha azimli oluyor zaten benim oğlum düzenli ders çalışmadi çalışsaydı basaricagina emindik çünkü dersleri çok iyi kuzenim rehber öğretmen o da görevli teog yerlestirmelerinde bayramda konuştuk çalışmamasına rağmen bu puanı çok iyi almış keşke calissaymis dedi 500 üzerinden 451 aldı ama yetmiyor dün babasıyla okula gittiler eşim puanın yetmediğini duyunca kızmış bayağı ama hiç umrunda değil eve geldi kulaklığı takip müzik dinledi sıpa:)

Bugün yemekten yirttim kızlar bayramda gorumceme gittik evde yoktu ikiciye aradık düğüne gitcekmis gidemedik gorusemedik de hiç esimi arayıp yemeğe çağırmış akşama erken gitcem evin önünde park var onların kızımı oynatiriz biraz

Benim kardesimden depek umudumuz yoktu zaten ama simdi herhangi bir duz liseye gitme ihtimali bile dusuk. Uzak ilcelerde olursa olur sadece. Onda da yatili kalmasi gerekir kardesim hic yapamaz. Temel liseye vermeyi dusunuyolar hic bi yer gelmezse.

Buyuk kiz kardesim yuksek ihtimal bu sene bi uni kazanacak. Ankara olmaz heralde. Bi kucugu yeni girecek uni. Sinavina. Dershane fiyatlari el yakiyo resmen. Normal dershaneye gitse ders saati az. Okulu zaten zorlayan bi yer. Okuldan cik oraya git baya vakit kaybedecek. Onu ya temel liseye ya da ozel anadolulardan birine yazdircaz mecbur. 19 bin lira fiyat vermisler. Daha iyi olan yerler var ama siyatlar ucuyo. Gitmiskende az duzgun bi yere gitsin istiyoruz. Babam pazarlikla erkek kardesimi 9. Digerini de son sinif olarak ayni yer icin 22 bin liraya dusurmus. Kucuge buyuk ihtimal tesvik cikmasi garanti gibi. 19 bin oluyo. Bunun bi de yol parasi harcligi kitabi var. Ayni anda 3 cocuk 2 si ozel biri uni. Nasil altindan kalkacak bilmiyorum. Bir de babam emekli 3 bin lira emekli maasi var. Suan yine calisiyi aksama kadar sirf cocuklar okusun diye. Bizim ozellikle kucuk hala isin dalgasinda.

Annemlerin cektigi zorluklarigordukce cok cocuk fikrinden soguyorum

Aynen canım çok zor Allah babanın yardımcısı olsun anne baba olmak çok zor onun için en iyisini istiyorsun ama bakiyorsun çocukta gayret yok kardeşinin de hakkında hayırlısı olsun inşallah

Kizlar varmi.2. Cocugu dusuneniz burda pek komsuluk yok hep kizimla beraberiz kışın zaten hep evdeyiz yazin ancak parka cikabiliyoruz acaba kardeşi olsa iyimi olur diye arada aklima geliyor hem arkadas olurlar gibi geliyo siz ne dusunuyorsunuz

Canım bence 3 yaşı bekle bu düşünce için, iyice yaşayın bu zamanları onunla... 3yaş öncesi ilk çocuk için haksızlık diye düşünüyorum nacizane fikrim

Canım bence 3 yaşı bekle bu düşünce için, iyice yaşayın bu zamanları onunla... 3yaş öncesi ilk çocuk için haksızlık diye düşünüyorum nacizane fikrim
Sadece dusunuyorum canim oda kendi kendime esim cok hevesli ama ben pek hazir degilim ama arada aklıma geliyor belkide herkes soyledigi icin sizinde fikrinizi almak istedim

Sadece dusunuyorum canim oda kendi kendime esim cok hevesli ama ben pek hazir degilim ama arada aklıma geliyor belkide herkes soyledigi icin sizinde fikrinizi almak istedim
Anladım canım cümlelerim biraz müdahale gibi olmuş ama anlatabildim sanırım ne demek istediğimi
2. olan arkadaşlar belki daha yaşanmış deneyim paylaşabilir

ben bir kaç yıl daha düşünmüyorum sonra yeniden düşünür müyüm eminde değilim içimden bi de oğlum olsa güzel olur diye geçiriyorum o ayrı :))
henüz hiç deliksiz uyumadım emzirme serüveni sancılı bi şekilde bitmeye çalışıyo tuvalet başlamadı pütürlü sorunu ve iştahsızlık benim yapmama gerekçelerim
yapmayı arada düşündüren şeyse kardeşlik bağını bilmem

iş çıkışı abimle kahve içmeye gidicez başbaşa ne kdr uzun zaman olmuş baş başa birşeyler yapmayalı en çok ben liseye giderken yapardık şimdi söz alıcam bir kaç ayda bir de olsa bir kahve içimlik zamanımız olsun sonra da diğer kardeşlerle belki de bunu kimseye çaktırmadan gizli beşi bi yerde görüşmelerine çeviririz

Benim ilk çocuğum geç oldu. Kızımı doyasıya sevmek için 3 yaşından sonra kardeş düşünüyorduk. İlk çocuğa tedavilerle yıllar sonra hamile kalmışken ikinci çocuk kazayla oldu kızım 15 aylıkken. Biraz bocaladım açıkçası kızım emiyordu küçüktü ben kemik erimesi illetinden yeni yeni kurtulmuştum, napıcaktım nasıl bakacaktım. Bütün bunlara rağmen kalp atışını duyduğumda çok heyecanlanmıştım ve mutluydum ama 9 haftalıkken kalbi durdu söylediğim ve aklımdan geçen her cümle için çok pişman oldum üzüldüm ağladım.
Sonra oğluma hamile kaldım, kızımla araları tam üç buçuk yaş. İyiki doğurmuşum, başlarda biraz sıkıntı çekmiş olsamda benim huzur kaynağım onlar. Birbirlerine olan sevgileri bağlılıkları sarılıp öpmeleri 3. şahıslara karşı birbirlerini korumaları o kadar güzel ki. Bence kalabalık aileler daha güzel. Beni düşündüren tek şey insanlığın gidişatı. İleride cesaretimi toplayabilirsem bir kardeş daha yaparım Allahın izniyle

Ne güzel canım Allah ayırmasın

Valla eşin konusunda Allah sana kolaylik versin.
Buarada çok geçmiş olsun. Şimdi nasıl. Oldu fıstık

Bazen korunmayi bırakmak istiyorum bnde ama kredi öderken iki çocuk bakıcı kreş masrafı şuaralar bizi çok zorlar. Seneye mart gibi korunmayi birakicam sanırım. Kısmet bakalım.

Canım çok geçmiş olsun, acil şifa bulsun kuzucuk.
Biz bugün konyadayiz Antalyaya geçerken uğradık. Geniş bir zaman olsaydı görüşmek güzel olurdu ama başka bir zamana inşallah.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…