Annelerin Güncesi

emzirmeden kesme işi bayaca zorluyor bizi ki daha geceye başlamadım kızım çok hırçınlaştı artı olur olmaz herşey ağlıyo meme diye yanıma geldiğinde olmaz dediğimde de küsüyo dün nerdeyse doğru dürüst hiç gelmedi bana anane içirsin anane oynasın anane elimden tutsun halbuki daha çok düştüm üstüne sürekli aşkım canım kızım seni çok seviyorum özledim modundayım bir dediğini ikiletmemeye çalışıyorum yeterki aramızdaki bağın meme olmadığı anlasın diye ama uğraşlarım nafile oldu sanırım onu ittiğimi düşünüyo dün pes edecek gibi oldum ama belki bu sefer daha tamirsiz bir yola girerim diye vazgeçmedim tabi geceleri hırsla emdiği için daha kötü ya durum
keşke izin alıp ikimiz başbaşayken kalkışsaymışım bu işe ananesini bana karşı silah olarak kullanıyo da olabilir daha iyi anlardım ruh halini

Canım hiç öyle düşünme, çocukların genel bu dönemdeki ruh halleri, biri ile bir şey yapmayı istiyorlar, yarın bakmışsın, o yaptığını başka biri ile yapmak istiyor, şu an duygusal olduğun için sana karşı yaptığını düşünüyorsun ama öyle değil emin ol canım

Geçmiş olsun canım kuzucuk iyileşir umarım. Ankarada iki aydır bi salgın var bitmedi bi türlü. Kime sorsam çocuğu hasta yüksek ateş ve kusmuş var.

Allah kolaylık versin canım zor hem kızın hem senin için. Ama alışacak elbet kendini suçlama. Hem gündüz yanında olsan seni daha çok zorlar sanki.

Canim sen gorumcenin dediklerini hic dikkate bile alma pek dedikleri onemsenecek bir karaktere sahip.degil ne yazikki
Yok canım bu büyük görümcem :) Aslında severim kendisini de binde birde olsa görümcelik yapıyor işte :) üstünde durmuyorum ama.
Senin dediğin küçük görümcem. Dün konuştuk çok zor durumdaymış nerdeyse ağlayacaktı anlatırken. Ne kadarda sorun yaşamış olsak çok üzüldüm kendisine (
Geçmiş olsun cnm inşallah çabuk toparlar.
Bu drların tutarsızlığı yüzünden, iyi bir çocuk dru bulup aynı dra devam etme kanaatindeyim ben. Kızım 6 yaşında doğduğu günden beri aynı dra götürüyorum benden iyi biliyor herşeyini :))

Sen şimdi çok duygusalsın, üzme kendini hepimiz aynı yoldan geçtik, artık zamanı geldi prensesin tepkileri de senin duygusallığında gayet olağan azıcık daha sık dişini

Kızlar yazıp yazmamakta kararsız kaldım ama siz daha objektif bakarsınız diye danışayım istedim. Bizim adetimizde bayramda vs gelinin (nişanlı iken) evine gidilir hediyeler alınır. Bizim gelin uzakta olduğu için hiç böyle bir ortam olmadı. Yakında düğünümüz var görümcelerim geline hiç birşey alamadık düşüncesiyle şimdi eksiklerini alıyorlar. Bende almayı düşünüyordum ama kendisi maaşlı olduğu halde doğum günümüzde bile eli boş geldi, bu yüzden hediye fikrinden soğudum biraz. Siz olsaydınız napardınız

Madem adetmiş al istersen, doğum gününe hediye alamamıştır belki, fırsatı olmamıştır, gerçi harçlık verebilirdi alamadım diye, daha yeni aileye girdiği için çekinmiş olabilir, bunlar iyi niyetle düşünceler.
Alayım diye sormuş nişanlısı da alma demiş olabilir.
Ya da almak aklına gelmemiş olabilir.

A Akaibu canim 3 gun gecmezse ates ozaman antibiyotik kullanmak zorunda olur ama inşallah gerek kalmaz dr larada guvenemiyoruzki artık

Geçmiş olsun canım kuzucuk iyileşir umarım. Ankarada iki aydır bi salgın var bitmedi bi türlü. Kime sorsam çocuğu hasta yüksek ateş ve kusmuş var.
Sagolun kizlar. Bi kac saattir yoktu simdi uyuttum ama yukseliyo sanki 37 bucuk olmus. Evi de serin tutuyorum. Uyuyacaktim guya uyutunca. Ogrencilikte ki gibi kola kahve ikilisiylr ayakta duruyorum
sagol canim. Malesef esim gibi bi adamla o cok mumkun olmuyo. 37 yi gordugu an atesi cikti ilac verelim mi diye basliyo. Biraz bekliyelim sabah duzgunce bakarlar acil bastansavma oluyo diyorum ama dinlemiyo.
Dunden beri kavga ediyoruz. Bana cocugu umursamiyosun diyo. Cocuk atesli yatiyomus ben tv izliyomusum. (Atesi 37.5 uyuyakalmayim diye tv de geziniyorum.) Bu gun de izin almis ise gitmicem diyo. Ben havale gecirtirmisim cocuga. Kavga dovus gonderdim evden. Yarim saatte bir de atesi kac diye ariyo.
Zaten uykusuzum sinirim bozuldu. Agliyorum suan dusundukce. Adam mutasyona ugruyo cocuga bisey olunca. Cocuktan cok o yoruyo beni

Canım madem yorgunsun neden gönderdin evden, geç odaya yat dinlen o ilgilensin ateşi ile, gece yine ayakta olacaksın zaten, bir anlık uyku gafleti ile ateşi yükselir allah korusun yine sen suçlu olursun.
1 1h1r dediği gibi düzenli gittiğiniz bir doktorunuz olsun, onun söylediği içinize sinmezse başka doktora da görünürsünüz.

Uyutmaz ki. O kadar panik ki surekli atesini olcuyo. Evde 3 tane ates olcer var 3 uyle ayri ayri hemde. Birine de guvenmiyo. Dun gece yarim saat kestireyim dedim en az 5 kez kaldirdi. Bi baksana sende alnindan operek bunlar bozulmus olabilir diye. Cocuk uyuyo atesi dusmu kulagina cihazi sokuyo uyandiriyo. Uzaktan olcen var alindan olcen var ama yok ille kulakta da olcecek. Ne cocuga rahat veriyo ne bana.
Sen git uyu ben dayanamazsam seni kaldirayim dedim sabaha kadar ikimizde uyanik bekledik. Birimiz uyuyakalabilir misiz ama ikimiz uyanik olursak o olmazmis.
Hastaneye yatmasi lazim normal degil bu adam.
Ise de gonderemiyodum da fabrikanin doktorunu aradi konustu. Gunduz cok yukselmez atesi gece olur dedi diye ise gitti.

Allah yardımcın olsun ya çocukla mı ilgileneceksin onunla mı
Benim kocamda abartıyor bazen ama bu kadar da değil

Canım hepsi geçecek unutacak sana daha da çok bağlanacak buna emin ol böyle davranması normal iki yıllık bir alışkanlık var kolay değil onun açısından da sen kararlı tutumunu bırakma devam et
Canım bencede doğum günü hediyesini dusunememis ya da vakti olmamış olabilir daha yolun basindasiniz sen de birkaç eksiğini alabilirsin bence hem denemiş olursun ilerleyen zamanda aynı şekilde davranirsa sen de ona gore davranirsin
canım esin konusunda Allah sabır versin bende çocuklar hasta olunca elimin altında isime sürekli karışan biri olsun istemiyorum insan daha çok bunaliyor ama ona böyle davranmasinin seni daha çok yordugunu ve kızını en az onun kadar dusundugunu anlat anlamazsa tekrarla erkekler genelde daha evhamlı oluyorlar ama ikinci çocukta rahat oluyorlar biraz daha
Kızının ateşi de yükselmez bir an önce iyileşir insallah

Büyük oğlumun tercih işlemleri başladı lise için istediğimiz okulların puanının biraz altında puanı kac gündür araştırma peşindeyiz tercih yapıp kontenjanları zorlayacagiz
Küçük oğlum ortaokula başlayacak adrese bağlı otomatik kayıt oluyor her sene başka bir ortaokula gönderiyorlardı bizim buradaki çocukları bizim sansimiza bu sene değiştirmişler bizim hiç dusunmedigimiz bir okula vermişler oğlumu esimde gitsin biraz nasıl olsa tasincaz buradan çok gitmeyecek diyor
İnanin çok bunaldim kızlar hayırlısı olsun haklarında

Kac kere konustum ama degisen bisey yok.
Genel olarak evhamli zaten hasta olunca fekalet bi boyuta geciyo.
Cocuk annesinin yaninda koltukta oturuyo 2 yasini gecmis cocuk icin anne dikkatet dusmesin diyo. Hem kendi ailesi hem ben defalarca soyluyoruz ama ona gore biz rahatiz onunki normal.

Cocuk hasta agliyo guluyorum guldurmeye calisiyorum. Bu durumda nasil guluyosun benim icim parcalaniyo diyo.
Amma dolmusum gitti de rahat nefes aldik biraz

Dediğiniz gibi ben üstüme düşeni yapayım bir daha aynı şeyler olursa ona göre davranırım bende

Allah kolaylık versin canım zor hem kızın hem senin için. Ama alışacak elbet kendini suçlama. Hem gündüz yanında olsan seni daha çok zorlar sanki.

Sen şimdi çok duygusalsın, üzme kendini hepimiz aynı yoldan geçtik, artık zamanı geldi prensesin tepkileri de senin duygusallığında gayet olağan azıcık daha sık dişini

sağolun kızlar destek oldunuz yok caymıycam zaten yoksa iyice sarpa sarıcak asıl mühim olan haftasonu onu verimli geçirirsem toparlarız ikimizde sanırım

bende olsam alırdım ama öyle abartmadan küçük bişi hem düşündüm hem gelenek işteyi anımsatacak

inşallah en hayırlısı en içinize sineni olsun

Sağol canım inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…