Annelerin Güncesi

Kizlar bizde tuvalet egitimine basladik 3 haftayi gecti ama hala cis demiyor goturursem yapiyo giturmezsem altina yapiyo kakasini 3 gune kadar tutuyor hergün zeytinyagi icirdigim halde sonrada aglaya aglaya yapiyor kendine tutamadigi icin kizip vuruyor ama bezede yapmak istemiyor lazimliga oturmadi alafrangadan korkuyor alaturka tuvaletee gidiyoruz ondada suyla oynarken yapiyor once baya ayakta yapti korktu simdi yeni yeni cokmeye basladi bazen hala ayakta yapiyo 2 haftada ogrenebilenler olmus ya valla bravo biz daha cis bile demiyoruz heleki kaka nasil olcak sastim kaldim oyle bir agliyoki yaparken napacagimi sasiriyorum

Kaka konusunda deneyimimi paylaşabilirim ama çiş konusunda biz daha başlamadık o yüzden yorum yapamayacağım, ilk öğretirken kv ıhh ıhh dedi onun yanında, konuşamadığı için ıh deyince götürüyorduk, bizimki hiç oturmadı lazımlığa oyuncak niyetine kullandı, biz de klozete aparat aldık onunla oturttuk, ıhh diyerek devam ettik, şimdi kakam geldi diyor hemen tuvalete koşuyoruz, bazen yapmıyor götürünce aa gazla karıştırdın herhalde diyoruz şimdi bazen kabız oluyor, o zaman karnını ovarak hadi yine ıhh yap diyorum öyle yapıyor.
Çiş ile kakanın farklı yerlerden geldiğini biliyor ve kendi söylüyor artık fakat başlamadık çişe çünkü çok sık yapıyor ve günde belki 30 defa tuvalete taşınmamız gerekebilir

Neler yaptim canim ama yok cok korkuyor ve okadar zeytinyagina ragmen nasil tutuyor hic anlamiyorum anne cok aciyo diyo boyle devam ederse dr goturmek.zorunda kalicam

Kizlar kizimin kan degerlerine bayadir baktirmiyoduk yarin baktirayim diyorum saglik ocaginda bakiliyormu bilginiz varmi

iyi olur canim olcusu varsa fikirolur banada.
Bende gecen sene yaptigimin icine yesil mercimekle nohut koydum. Zaten oncelik kucuk hanim oldugu icin besleyici olsun dedim. Ama alismisim annemlerinkinin tadina o daha lezzetli geliyo. Ikisinin ortasi bisey yapicam bakalim bu sefer.

aslinda surekli soyluyorum ama uyku icin sartmis gibi yer etti sanki kafasinda. Annemlerdeyken gec vakitlere kadar ayakta kaldi. Cok gelen giden oluyodu. O seste de uyutamiyodum. En son dayanamayacak kivama geldiginde uykum geldi diyip yanima sokuluyodu. Sonra da emzik getir musti getir.
Uykusu geldiginde hep bu ikisini istedi.

Bakalim gunduz emzik istemedigi icin cok takmiyorum aslinda ama bi yerde onuda biraktirmam lazim zor da olsa

malesef hic bi fikrim yok denemeye bile korkuyorum. Ama bisey sorcam alaturka tuvalette normal bizim durdugumuz gibi mi durduruyosun. Yoksa kenarda mi comeliyo. Bacaklari yetisebilir mi ki denemedim hic de. Klozet lazimlik cok korkuyo bi de onu deneyeyim. Suyun bahanesine durur belki

Kizlar kizimin kan degerlerine bayadir baktirmiyoduk yarin baktirayim diyorum saglik ocaginda bakiliyormu bilginiz varmi
annemler sabah ilk acildiginda gidip kan veriyolar. Belli bir saate kadar aliniyomus sanirim. Kanlari alip lab. Goturup sonuclari ogleden sonra getiriyolarmis

Gordu canim hatta yigenimi falanda gordu cocuk gormesi daha iyi diye
Tamam canim oyle yapayim cok sagol
Hazır değildir canım belki korkarak yapıyorsa bir süre ertele istersen.
arada sorabilirsin kendi belki söylemeye başlar, sen her tuvalete gittiğinde kakam geldi tuvaletimi yapıp gelcem falan demeye devam et, muhtemelen diyorsundur zaten...

Yetişmezki canım onların ayakları, annemlerin tuvalet alaturka oraya gittiğimizde, kucağıma alıp bacaklarından tutup çömelterek yaptırıyorum çok zor oluyor ama, belim kopuyor bitene kadar

Yetişmezki canım onların ayakları, annemlerin tuvalet alaturka oraya gittiğimizde, bacaklarından tutup çömelterek yaptırıyorum çok zor oluyor ama, belim kopuyor bitene kadar
Ay ne biliyim bende oyle anladim bende bi an kenarina yapsa ona da raziyim aslinda.
Bi deneyeyim bakalim

Canim muslugun yanina cokuyor bazende orda ayakta yapiyor ben acikcasi kucagimda tutamam belim hemen agrir kizimda istemedi tutayim dedim korktu muslugun onunde tas var onla oynuyor.
Saglik ocaginida aradim hastaneye goturseniz daha iyi olur dedi oyle yapicaz

isin kotu yani artik bezde istemiyor

Ne kadar zaman oldu canım başlayalı. Bende lazımlığı istemeyince alaturkaya götürdüm klozetten tiksiniyorum hiç götürmedim oraya. Başlarda bende çok zorlandım dediğin gibi tasla suyla oynayacam diye yapmıyordu bi türlü. Defalarca kez sağa sola yaptı. Bi ara tuvalete yapması gerektiğini öğrendiği halde büyük tuvaletini altına yapıyordu. Haziranın başında başladım daha yeni yeni tamamen rahatladım şimdi tuvaleti gelince hemen sıkıştığını belli ediyor hareketleriyle çıkardığı seslerle. Eskisi kadar suyla da oynamıyor. Bir gece ıslak kalkıyorsa 3 gece kuru kalkıyor ama ben hiç hazır değilim şuanda düğünümüz var ve çok yoruluyorum. Belki yaz bitmeden geceyide keserim.

Geceye hic baslamadim canim gunduzu bi ogreteyimde gecede zatem emzirmedigim icin kaldiririm diyorum 3 hafta kadar oldu bizdede baslayali cisi goturmezsem altina yapiyor kakayi tutuyor yapmamak icin poposuna bile vuruyor inşallah bizde alisiriz canim

İnşallah canım

Birden mizmizlanmaya basladi. Biraz da sicaklamis gibiydi olcmedim gerci. Banyoya girdik oynadi suyla banyo yaptirdim. Yarim saat gecti baktim yine sicacik ayni mizmizlanma. Ates sanirim 38.2 cikiyo. Calpol vardi evde verdim agladigi icin bir olcek. Cikolata veriyim mi dedim ona bile sesini cikarmadi. Sonra emzirryim mi dedim sakinlessin diye emmedi de
Napsam ki. Esime desem direk acile gidelim der. Pedifen miydi iyi olan ates dusurucu. Ondan mi aldirsam ki bi de ne olur ne olmaz.

Hasta olmamistir insallah ya

inşallah değildir hasta pedifen iyi canım ama ben ibufen kullanıyorum bizde en ciddi işe yarayan ateş düşürücü

İnşallah hasta değildir,
Ağzını açtırmaya çalış, memeyi hiç mi almadı, yutkunmakta zorlanıyorsa diş ya da boğazında bir sıkıntı olabilir. Takip et bakalım

İnşallah sicramamistir ve bu sondur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…