Annelerin Güncesi

Maşallah herkes tuvalet eğitimine başlamış. Kızım on gündür kabız günde iki kere keçi pisliği gibi kaka yapıyor bu durum düzelince tuvalet eğitimine başlayacağım. Bu arada uyku eğitimi vereyim dedim ama ferber yöntemini uygulayamıyorum çok dirençli. Sadece odasında yatıyor olmasını sağladım ama zor oluyor gece 3-4 kere uyanıyor ve her seferinde koşarak odasına gidip uyutup odamıza dönüyorum. 1.5 ay sonra işe başlayacağım uykusuz nasıl olacak bilmiyorum. Sizler ne zaman odasını ayırmayı düşünüyorsunuz kızlar

Bikaç ay oldu biz odaları ayıralı bizim odada beşikte yatıyodu komple beşiği çıkarttım evden tek kişilik yatağın yanına düşmemesi için bi aparat aldık döne döne yatıyo
Gece uyanmıyo uyansada odalarımızın kapıları karşılıklı açık bırakıyorum yanımıza geliyo

odayı değil yatağı ayırsam razıyım ama kesinlikle tek yatmıyo illa ben olucam yanında bir de bu dönem çok üst üste bişiler var yok çiş yok emzirme bırakma pütürlü alıştırma fln bir de bunu denersem iki yaşla sendromuyla birlikte bunalıma girer çocuğum o yüzden ben bi süre daha yanımda tutacağım büyüdüğünü söylediğimde anlayacak bir kaç sonra diye düşünüyorum öyle hissediyorum

Uzuuun bi aradan sonra eşim olmadan ablamla bi kaç mağaza gezeyim dedim sadece 3 yere girebildik betül çıldırmış gibiydi sürekli anne anne ağladı kabinlerde bırakmadı tüm elbiseleri çekeleyip durdu en sonunda pes ettik o hengamede bi pantolon almıştım onu da eve gelince bepenmedim bugün gidip değişecem betülü eşime bırakıp

Ben korkuyorum odasini ayirmaktan uykum cok agirdir. Bu ara yanimda uyaninca bile duymadigim oluyo.
Gunduzleri odasina alistirip geceyi zamana birakmaya karar verdim

Simdi aklima gelen bir konu var ki bizim bi de emzigi birakmamiz lazim. Sadece uyurken emiyo ama sanirim o da basli basina bir sorun. Uykusu geldiginde emmik nerdesin musti nerdesin cabuk gel diyo. Bunlar olmadan uyumaz. Biraktirmak konusunda felaket ümitsizim.

Bu arada uyku arkadasimiz musti mizin cani cikmisti yikanmaktan ordan oraya surunmekten. Kolu bacagi inceldi azocik ceksen kopacak. Mustelanin parfumunun hediyesiydi. Ha deyince de bulamiyoruz. Kardesim eski calistigi eczaneye sordu bi tane buldu. Bizim musti bildiginiz zayiflamis rengi atmis. Pofuduk cok tatli biseymis. 2. Yi de gorunce ikisiyle dolasti tum gun. Unutturdum bi sekilde sakladim.
Kardesime soyledim bulabildigi kadar getircek. Esimin arkadasina da soyleyecegiz. Ona bisey olursa mahfoluruz cildiriyo. Ne kadar yedek bulursak o kadar iyi.

Resmen eve gidesim yok. Tuvalet meme emzik ayri o da cigneme kafami duvarlara vurasim var. Bu zamana kadar hic bi konuda bu kadar zorlanmamistim

Canim hic bez baglamadan nasıl alistiriyorlar ki? Gunduz halı, gece yatak yorgan cis olur gibi geliyor bana

dün eve gidince bi yerden başlamak lazım şeklinde çorbasına kattığım ekmeği azıcık daha büyük koydum ama yani pirinçten biraz büyük ve sonuçta sıcak çorbada yumuşuyo bizimki ikinci kaşıkta bir öğürme gün boyu yediğini çıkardı resmen yani öyle bir iki lokma çıkarmıyo artık saf su geliyo mideden o kdr kusuyo tabi o kusmadan sonra bişi yemesi daha büyük olay öyle çaresizimki bir de gerçekten herşeyin üst üste geldiği dönem olması onlarında psikolojisi bozuluyordur alışkanlıklarının dışına çıkmaya çalışıyoruz
bütün gün emmeyince dün gece yapıştı bana resmen sabaha kdr emdi diyebilirim geceyi bıraktırmak büyük kaos olacak korkmaya başladım

Sanirim ben once memeyi biraktircam. Istahi acilir birakinca diyolar ya. Yemek konusunda hani belki daha verimli olur o zaman. Simdi yemek istemezse direk memeye sariyo.

Eve gidince ilk isim memeyi biraktirmak olucak. Ama onu biraktirmazsam tuvalet isi de sekteye ugrayacak. Cunku gece de cok emiyo bi de ustune su iciyo. Sabaha kadar kuru kalmasi mucize olur.
Bi yanim hala birak emsin demiyo da degil. Burda biraktiranlar yazmasalar muhtemelen ertelerdim de. Ama sanirim baslamam lazim artik.

Allah yardimcimiz olsun. Esimle de konuscam eve gidince bana destek olmasi icin. Bi yandan o da kostek olursa hic basaramam

Bizim emziği de dün gece kedi götürdü :) ani bi kararla vermeyeyim dedim biyerden başlamak lazım başta mızırdandı ama uyuyamadı tabi 10 da uyucaktı 12 de bayıldı artık sabaha kadar hiç sıkıntı yoktu sabah 6 da geldi yanıma meme dedi ah kedi yaa dedim süt istedi getirdim içti emzik olsa hemen uyurdu sırtını ovaladım falan uyuması yarım saati buldu inş böyle sıkıntısız unutur bu gece de biberonu bırakcam bardakla vercem sütü bakalım

Allah yardımcın olsun işin gerçekten zor inşallah sandıpından kolay geçer bu süreç

Bizde de tuvalet eğitimi oda ayırma sallamayı bırakma gibi ütopik olaylar zinciri var. Neyse en azından meme işi bitti diye şükrediyorum. üç saattir niloya sayesinde sadece kahve içecek kadar oturdum. hiç bir iş de yapmadım . peşinde koşup isteklerini yerine getireceğim diye helak oluyorum. şuan odasında ki salıncakta sallanıyor da bu vesileyle yazıyorum

Bende musti kullanıyorum ama bize hiç hediye falan vermediler. Hatta bitti alcam yine acaba bizede bi musti verirlermi ki
Bi mucize olsada ikimizinde şu kusma problemi ortadan kalksa yalnız bikaç gündür sanki çiğneme hareketi yapıyor. Çikolatayı çiğneyerek yedi çubukkrakeri de hatta az önce kurufasülye yedirdim arada pütürlüler vardı baktım onlarıda çiğnedi. Uyuyo şimdi uyansın meyveleri minik minik yedirmeye çalışıcam. Bakalım yiyecek mi.

Canim hic bez baglamadan nasıl alistiriyorlar ki? Gunduz halı, gece yatak yorgan cis olur gibi geliyor bana
Canım gündüz hiç baglamamak gerek halıları kaldircam bende en azından salon ve koridoru orayı kullanıyoruz daha çok gece için evet birkaç gün baglanmali bence gündüzü alışınca gece beze de yapmıyorlar genelde bez kuru oluyor zaten tabi yatağa alt açma ortulerinden sercem bende ustune çarşaf benim küçük oğlum gündüz alışınca gece hiç yapmadı ikisini bir bıraktı büyük oğlum maalesef gece islatmaya devam ettiği için 5 yaşına kadar bez bagladim çocuktan çocuğa değişiyor bırakıp bırakmaması da

Benim kizimda bez istemiyor ama tuvalete götürünce de yapmıyor dün defalarca altına kaçırdı ben hazır değilim henüz yani tuvalet eğitimine motive olmam lazım henüz olamadın kızım bayramdan beri huy değiştirdi herşeye ağlıyor sürekli birşeyler istiyor sakız çikolata dondurma vs bayramda fena alıştı önce kızımın normale dönmesi gerek bazen çaresiz kalıyorum sadece uyuduğu zamanlar rahatim geri kalan zamanda sürekli onunla istekleriyle mücadele ediyorum

Benim kizimda aynı canım alışverişe gittiğimizde kesinlikle durmuyor ben kendime hiçbir şey bakamiyorum bir bayrama bluz aldım o kadar onu da hemen apar topar kabinler dolu oluyor o yüzden hiç bakamiyorum

Kızım uyudu biraz kafa dinlemek istiyorum iki saat babasının arkasından ağladı bende işe gitcem diye o yüzden geç uyudu

Doktra gttik bugn istahi icn surup vermedi ama ben alicam.
Dediki aburcbur cikolata vs vermiyosun kesinlikle verdirmiyosun kmseye. Yemegide zorlama rahat birak dedi. Benm kiz dunden merakli ac birakilmaya.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…