Annelerin Güncesi

Maşallah bi haftada çok iyi.allahım inşallah bizimkiler de bi haftada olmasa bile kolay ve çabuk öğrenirler :)açtım bezini baglamadim lazimligi çıkarttım ortaya sevdi oturdu falan.anlattım oğlum bezimiz bitti çiş buraya yapıcaz diye.halıları da kaldircam şimdi daha rahat oluruz.
Sende basliyomusunuz canım bugün.
Bir paket 40 li bezimiz var canim onu bitirdikten sonra baslayacagim inşallah
canım çok geçmiş olsun neyseki büyük bişi olmamış zaten o oyuncağı çocuk için tasarlayanlar neyin kafasını yaşıyo anlamıyourm ben o minik toplar değdiği yeri yakıyo resmen

çok üzüldüm allah yardımcıları olsun

teşekkürler canım perşembe günü sonuçları çıkacak asıl ondan sonrası nasıl olacağı önemli şuan ameliyatla ilgili bir ağrı sızı yok şükür
benimn kız herşeyi konuşuyor maşallah ama çişe gelince konu hiç oralı bile değil bende henüz hazır değil diye düşünüyorum ve benimde önceliğim pütürlü yeme ama onuda başaramayacağız gibi geliyo pirinçten küçük bi taneyi bile ağzında çevirip çevirip tükürüyo nasıl yapıcam sen hangi yollatı izliyosun profesyonel bir destek nerden alabilirim acaba
Sağol canım çok tehlikeli ama satıyorlar:KK43:
biten tatilin ardından sendromun babasıyla karşınızdayım ne ara geçti anlamadım cumartesi akşam annem geldi pazar sabah 7 gibi kızımı yanına bıraktım bari son tatil günü biraz uyuyayım diye ki hanım erkenden uyandı anne nerde annecimm diye ağlıyo anane nütfeynnnn diyo bide o kdr kötü oldum ki şuan aramaya cesaretim yok anlaşılan o da aynı sendromu yaşıcak bugün :KK43:
bir de dün böcek soktu sanırım nerde nasıl oldu anlamadım ayak bişleği kızardı kocaman şişti hafifi uç var ama içinde bişi yok krem sürdüm alerjisi olduğu için şurup verdim sabah kızarıklık azalmıştı bugün ki durumuna göre doktora götürecek annem inşallah iileşmeye geçmiştir
Geçmiş olsun canım inşallah iyileşir
E Esinn10 geçmiş olsun Allah korumuş
@ekskkalmym kuzuya geçmiş olsun insanlar ne kadar umursamaz ya balkondan atılır mı kuzu nasıl oldu :KK12:
Sagol canim
benimkisinin açlık süreleri zaten nerdeyse öyle sabah bi lokma akşam üzeri bi lokma emzirmeyi önce gündüz kesmeyi düşünüyorum ben ve bugün ilk olarak yatana kdr vermicem ona da dokuz günlük tatil boyunca söyledim bunu umarım yer etmiştir aklında geceyi birden bıraktıramam o kdr uykusuz kalamıycam bir iki hafta gündüz sonra gece sonra tatile gidicez zaten kesmiş oluruz diye düşünüyorum
tatil dönüşü tuvalet eğitimi düşünüyorum tabi korkmazsa
ama pütürlüye bir zamanım yok şu gün başlarım diye zaten enrden ve nasıl başlayacağımıda bilmiyorum :KK43:

bir de şu yemiyo lafını geçtim bizde direk safinaz ay kemikleri ay ne kadar küçük sen hiç büyümiycen mi delirdim vallahi evde ya da kimseyi görmediğim günlerde keyifliydim bi tek
Benimde büyük oğluma hâlâ zayıf diyorlar dayım bayramda küçükler iyi ama büyük hâlâ zayıf dedi:))
bu arada biz de minikten tatil alışverişine başladık geçen yıl sebamedden memnun kalmama rağmen bu yıl güneş kremini değiştirdik niveanınkini aldık 35 liraya düşmüş uyguna gelince alalım dedik huggies little swimmers 10 liraya düşmüştü onu da aldık geçen yılki mayoları oluyo küçük hanıma bi tane de kendi bayaca bi öncelerde mağazada bırakmayınca alınmıştı abimin eşide doğum gününde bikini almış onun işlem tamam
bende boynerden bir tane bikini aldım kendime aslında genelde penti tercih ediyorum hem uygun hem de modelleri güzel oluyo ama bu yıl değişiklik yapmış oldum zaten geçen yılkilerde var başka almam
haftasonu tatillikleri çıkarıcam bakalım neler kaldı eksik bir aydan az zaman kaldı bu kez son ana bırakmıcam hiçbişiyi gerisayımın tadını çıkarıcam
sabahtan beri yazıyorum uzun uzun günlerin acısı :p
bende pentiden bikini baktım çok kalabalıktı bir kişi ilgileniyordu magazayla dakikalarca bekledim sonra bikini altının bedeni kalmamış ama kalıbı dar bu olur size dedi üstünün de bedeni kalmamış yeşil vereyim onun bedeni var onu vereyim dedi sinir oldum kizimda durmuyordu bırakıp çıktım başka bir mağazadan bakcam artık

Son düzenleme:
Ayy bende cok heyecanliyim tatil icin 3 sene oldu neredeyse gitmeyeli. Minik kusuma mayosunu aldim. Gecen seneki de hala oluyo altli ustluydu o zaten. Havuz patigi 20 numaraydi gecen sene buyuktu zaten simdi tam olur. Sandalet tarzi bisey almam lazim kuzuma.

Benim bikiniler olacak mi bakalim uzerime. Onlari giydigimde 42 kiloydum simdi 52yim. Insallah olur. Bi tane daha alirim yeter.

2 ay var daha cabucak gecsin amin:dua:

Bizmde iki ay var tatile sabirsizlaniyorum nekdar yazliga falan gtsekte hotel tatili baska oluyo.
Gecen seneki mayosu oluyo bitanede bikini alcam kucuk hanim oyle istiyomus :)
Gecen seneki deniz ayakkabilari olmuyodu baska aldim.
Gecen sene nivea gunes kremi kullanmistik bu sene garnier aldim gecen hafta kullandik memnun kaldik hic yanmadi gunesin altinda cok durmasina ragmen. (Tavsiye ediyorum )
Kendime pentiden bikini aldim baskada bisey almam bi cekmece dolusu mayo bikini var.
Haftasonu bi avm ye gdip pareo ve terlik elbise falan bakcam. İki ay hemen gecsin yaa :dua:

Bir paket 40 li bezimiz var canim onu bitirdikten sonra baslayacagim inşallah

Sağol canım çok tehlikeli ama satıyorlar:KK43:

Geçmiş olsun canım inşallah iyileşir

Sagol canim

Benimde büyük oğluma hâlâ zayıf diyorlar dayım bayramda küçükler iyi ama büyük hâlâ zayıf dedi:))
bende pentiden bikini baktım çok kalabalıktı bir kişi ilgileniyordu magazayla dakikalarca bekledim sonra bikini altının bedeni kalmamış ama kalıbı dar bu olur size dedi üstünün de bedeni kalmamış yeşil vereyim onun bedeni var onu vereyim dedi sinir oldum kizimda durmuyordu bırakıp çıktım başka bir mağazadan bakcam artık
ya bende sana büyük oğlun için maşallah diyecektim boyu posu daha ne olsun aslan gibi delikanlı artık

Ayy bende cok heyecanliyim tatil icin 3 sene oldu neredeyse gitmeyeli. Minik kusuma mayosunu aldim. Gecen seneki de hala oluyo altli ustluydu o zaten. Havuz patigi 20 numaraydi gecen sene buyuktu zaten simdi tam olur. Sandalet tarzi bisey almam lazim kuzuma.

Benim bikiniler olacak mi bakalim uzerime. Onlari giydigimde 42 kiloydum simdi 52yim. Insallah olur. Bi tane daha alirim yeter.

2 ay var daha cabucak gecsin amin:dua:

benim bir aydan az kaldı yine de o kdr hızlı geçsin istiyorum ki uzaklaşmaya nefes almaya ihtiyacım var tabi abimin durumu ii yönde olur inşallah da anlarım bişiler yoksa sadece bedenim uzakta olur bayram bile öyle eğlenerek geçmedi sadece güne adapte olmaya çalıştım tabi ona yansımasın diye hepimiz rutin hayatımıza döndük ona da hasta değil ya da çabucak iileşecek şeklinde davranıyoruz ama içim başka

bende boynerden slipstop aldım kaydırmaz 20-23 numara azıcık büyük oldu ama 18-20 nin de kenar lastiği sıktı gibi sandalet almam lazım benimde bakalım inşallah bulurum gönlüme göre belki yine geçen seneki gibi eltimden isterim 5 gün için çok uygun bişi bulmadığım sürece alasım yok

ya bende sana büyük oğlun için maşallah diyecektim boyu posu daha ne olsun aslan gibi delikanlı artık

benim bir aydan az kaldı yine de o kdr hızlı geçsin istiyorum ki uzaklaşmaya nefes almaya ihtiyacım var tabi abimin durumu ii yönde olur inşallah da anlarım bişiler yoksa sadece bedenim uzakta olur bayram bile öyle eğlenerek geçmedi sadece güne adapte olmaya çalıştım tabi ona yansımasın diye hepimiz rutin hayatımıza döndük ona da hasta değil ya da çabucak iileşecek şeklinde davranıyoruz ama içim başka

bende boynerden slipstop aldım kaydırmaz 20-23 numara azıcık büyük oldu ama 18-20 nin de kenar lastiği sıktı gibi sandalet almam lazım benimde bakalım inşallah bulurum gönlüme göre belki yine geçen seneki gibi eltimden isterim 5 gün için çok uygun bişi bulmadığım sürece alasım yok
insallah temiz cikar canim ya dua ediyorum hep aklima geldikce.

Slipstoptu sahi bizimki de boynerden almistim bende. 20 diye hatirliyorum numarasini. Ama dedigin gibidir muhtemelen. Tabani baya buyuktu ama bilek kismi sikarmi acaba bizimkininde. Hic aklima gelmemisti. Iyi oldu dedigin. Eve gidince bi deneyeyim.

insallah temiz cikar canim ya dua ediyorum hep aklima geldikce.

Slipstoptu sahi bizimki de boynerden almistim bende. 20 diye hatirliyorum numarasini. Ama dedigin gibidir muhtemelen. Tabani baya buyuktu ama bilek kismi sikarmi acaba bizimkininde. Hic aklima gelmemisti. Iyi oldu dedigin. Eve gidince bi deneyeyim.
allah razı olsun hepinizden dua herşeyin şifası :dua:
18-20 olan boyu tam ama kenar kısmı baya sıkıydı diğeri boydan büyük ama ayaktan çıkacak bişi değil sonuçta tatil öncesi herşeyi kontrol etmek lazım son günlere sadece bavuk hazırlama kalsın yoksa çok stresli oluyorum ben

Yiğit sabahtan beri bütün cisini altına yaptı ama kakayi hiç uğraştirmadan lazimliga yaptı.alkisladik falan ablalariyla gaza gelsin diye :)))cisini de altına yapıyo yaptıktan sonra lazimliga oturuyo önce gitmesi gerektiğini tam cozemedi sanırım daha :KK70:

Sağol canım evet uzun boylu oğlum beni ve babasını geçti:)

Bu sipa beni cok gulduruyo bu ara.
Biseyden korkunca krndi kendine korkma ben yanindayim diyo:KK70:
aglarken aglama bitanem aglama diyo :KK70:
Benim ona soyledigim herseyi kendi kendine soyluyo acaip komik oluyo :KK70:
Surekli kendi kendine sarki soyluyo.
Biz evde cok tatlisin guzelsin sekercimi baban senin diye soyleriz hep. Onu da ezbetlrmis meger. Kim cok tatlisin dese direk guzelsin sekerci mi baban senin. Kasin karagozun kara sekerci mi baban senin diyo :KK70:

Bi de bina kapisindan tabaga catala tokaya pencereden perdeye kadar herseye bu bizim diyo. Neyi sahiplenecegini sasirdi resmen

Bizde rezervasyon için ugrasiyoruz kararsız kaldık her sene gittiğimiz otel var ama değişik olsun istiyoruz bu sene o yüzden yine marmariste başka bir otel var kaydirakli falan çok güzel ama daha pahalı beş yıldızlı olduğu için eşimin arkadaşı var marmariste günlüğü 800 e dusurmus aile odasını normalde 1.150 liraymis kararsız kaldık biraz butcemizin üzerinde ama çok güzel çocuklu ailelere uygun bir otel şu an dusunuyoruz ne yapsak diye

Bizde rezervasyon için ugrasiyoruz kararsız kaldık her sene gittiğimiz otel var ama değişik olsun istiyoruz bu sene o yüzden yine marmariste başka bir otel var kaydirakli falan çok güzel ama daha pahalı beş yıldızlı olduğu için eşimin arkadaşı var marmariste günlüğü 800 e dusurmus aile odasını normalde 1.150 liraymis kararsız kaldık biraz butcemizin üzerinde ama çok güzel çocuklu ailelere uygun bir otel şu an dusunuyoruz ne yapsak diye
biz aslında bi arkadaşımızla gidecektik tatile ama onlar oldukça uygun yerler bakıyorlardı pek takılmadılar bebk dostu o bu tabi bütçelerine göre olsun istediler bende eşime dedim ki koca sene çalışıyoruz hepi topu 6 günlük bir tatilimiz var mümknse o da iisi olsun sağolsun o da kırmadı azıcık bütçemizide zorlayarak gönlüme göre bir yer ayarladı
yani eğer aşırı zorlamayacaksa sizi neden olmasın değişiklik :)

Bu sipa beni cok gulduruyo bu ara.
Biseyden korkunca krndi kendine korkma ben yanindayim diyo:KK70:
aglarken aglama bitanem aglama diyo :KK70:
Benim ona soyledigim herseyi kendi kendine soyluyo acaip komik oluyo :KK70:
Surekli kendi kendine sarki soyluyo.
Biz evde cok tatlisin guzelsin sekercimi baban senin diye soyleriz hep. Onu da ezbetlrmis meger. Kim cok tatlisin dese direk guzelsin sekerci mi baban senin. Kasin karagozun kara sekerci mi baban senin diyo :KK70:

Bi de bina kapisindan tabaga catala tokaya pencereden perdeye kadar herseye bu bizim diyo. Neyi sahiplenecegini sasirdi resmen
Allahım ya çok tatlı ama:)))bizimkide sahiplenme konusunda aynı dün mağazada arabasında oturuyor bir tane kadında tişört bakıyor bizimki kendini yırttı benim diye her yerde yapıyor bunu:))
Bende bugün çok guldum balkondaydik kızım ben abisi oğlum balkonda ayağını panjura koymuş sabit olan bir yer var oraya koymuş dışarıya bakıyordu semman dusersin diye bağırmaya başladı çünkü kızım oraya ayağını koyunca biz dusersin diyoruz hep o da abisine söylüyor:)))

biz aslında bi arkadaşımızla gidecektik tatile ama onlar oldukça uygun yerler bakıyorlardı pek takılmadılar bebk dostu o bu tabi bütçelerine göre olsun istediler bende eşime dedim ki koca sene çalışıyoruz hepi topu 6 günlük bir tatilimiz var mümknse o da iisi olsun sağolsun o da kırmadı azıcık bütçemizide zorlayarak gönlüme göre bir yer ayarladı
yani eğer aşırı zorlamayacaksa sizi neden olmasın değişiklik :)
Aynen canım çocuklar kaydirakli olsun istiyor daha önce gittiğimiz otelde kaydırak yok orada da keyif aliyorduk ama bende sıkıldım her sene aynı yerden benim esimde yeniliklere kapalı böyle konularda bir yeri begendimi tamam hep oraya gider ama o da hak verdi bize kararı bana bıraktı aslında sanırım oraya gitcez bu sene değişiklik olur

evi ilaçlatmaya karar verdik bi firmayla görüştük anlaştık 200 liraya iki kez yapacaklar ilki yarın akşam 6 buçukta diğeri de 15 gün sonra kardeşimde kalıcaz yarın işe gelip gitmek azıcık zor olcak ama çocuğumu ne yiyosa baya kabardı geciktirmeden çözmem lazımdı

Ooo tatil telaşı sarmış
Bizde ağustosta düşünüyoruz 3 sene olcak bu cadıyla nasıl olcak meraktayım
Ben bu fırsat sitelerinden bakıyorum güzel yerler var hd 70-80 kişi başı şimdilik 3-4 gün düşünüyoruz bakalım inş 5-6 ya çıkar :)

Kızlar bugün yazdım evde 40 li paket bez var o bitince kızıma tuvalet eğitimi vercem diye
Ama kızım sabahtan beri bezini çıkartıyor çiş var diyor goturuyorum yapmıyor öğle uykusundan kalkınca yatakta hemen bezini çıkartmış külot giydirdim abileriyle oturuyordu oğlum anne koş cisim geldi diyor dedi gittim azıcık koltuğa kaçırmış yine azıcık kulodunda vardı tuvalete yine yapmadı sanırım biraz ilgilenmem gerek tuvalete yapması açısından ama bez istemiyor kesinlikle

bi yere gidiyodum. Yasli bi anca rica etti marketten bi koli yumurta alir misin diye. Getirdim eline verirken dustu :işsiz: baktim cogu gitmis yumurtalarin. Ben yenisini getircem diye cekiyorum. Adam gerek yok kizim diye cekiyo. Sonra ikna ettim yenisini aldim verdim. Oburunu de eve getirdim. Kolinin yarisi catlak:işsiz: toplasan 4-5 tane saglam. Gerisi de hep kirilmis akmis.
2 tepsi kek bi tepsi borek yaptik hala catlak yumurta var :işsiz:

Herkese merhaba. Bir ayı geçmiştir ne okuyabildim ne yazabildim. Oğlum o kadar huysuz ve inatçı ki çok yoruluyorum. Kısaca özetleyecek olursak. Meme olayı bizde 8 hazirandan beri yok. Tuvalet eğitimi de eskiden kakasını da da ara ara çişini de tuvalete yapardı. Memeyi bıraktığımızdan beri tuvalete yapmayı reddediyor. ben de üstelemiyorum. Zaten evde de duramadık. Şimdi de 20 günlüğüne filan kv ler gelecek yine işten güçten fırsat olmayacak. Konuşmayı bu aralar ilerletti. B12 iğnelerine ve Demir'e başlamıştık.bırakmak zorunda kaldık. Oğlumu sinek yedi sanırken alerjiye bağlı üritiker olduğu ortaya çıktı. İçinde katkı maddesi ve boya olan herşey yasak. Tamamlayıcı sağlık sigortası yapıp çocuk alerji bölümüne gideceğiz. Bu arada kreş ve bakıcı arayışım var malesef iki yılım bitti iş Zaman'ı. Arabayı değiştirdik ben manuel kullanamadığım için bu nedenle bu sene herşey dahil otele gidemeyeceğiz. çünkü ev kredimiz de devam ediyor. Bodrum da butik otel tarzı düşünüyoruz. koyları gezeriz belki Didim tarafına da geçeriz diye. Oğlum boyu bir yıldır neredeyse hiç uzamadı ve kilosu da düşük. tahlillerde bir şey çıkmadı sanırım kp çekmiş kısa olacak . biz de durumlar bu artık buralardayım kuzuları öpün yerime

X