Annelerin Güncesi

Benim esimde ramazanda büyük paket bez almışti hesapladim bayramdan sonraya kadar gider bitince de tuvalete alistirirsin dedi:)))
Bir paketi kaldı bende başlayacağım başlayınca hiç bez baglamamak gerekiyormus tıpki meme biraktirma gibi geri dönmemek gerekiyormus daha yeni eşimin yigeni kızını alıştırdı bir haftada öğrendi gece de bez baglamiyorum yapmıyor dedi gerçi o büyük bizimkilerden 3 yaşına girecek bir ay sonra inşallah bizimki de öyle kolay olur

Selamlarr
Bizimde ilk deneme hüsran olmuştu bikaç güne kadar tekrar denicem inş
Kakaya da çiş diyo öykü ama onu tuvaletr veya lazımlığa yapıyo artık yapcağını anladım mı gel açayım diyorum açtırıyo hatta geçen gün kapının önündeydik eve gidelim tuvalete dedim koştu hmen :) ama bitti diyip kalkmak istiyo hemen iki defa tuvaletten kalktıktan sonra yaptı bırakcam bezi bakalım ama bu ara hiç uğraşasımda yok 1 paket bezimiz var daha nasılsa :)

Maşallah bi haftada çok iyi.allahım inşallah bizimkiler de bi haftada olmasa bile kolay ve çabuk öğrenirler :)açtım bezini baglamadim lazimligi çıkarttım ortaya sevdi oturdu falan.anlattım oğlum bezimiz bitti çiş buraya yapıcaz diye.halıları da kaldircam şimdi daha rahat oluruz.
Sende basliyomusunuz canım bugün.

canım çok geçmiş olsun neyseki büyük bişi olmamış zaten o oyuncağı çocuk için tasarlayanlar neyin kafasını yaşıyo anlamıyourm ben o minik toplar değdiği yeri yakıyo resmen

çok üzüldüm allah yardımcıları olsun

teşekkürler canım perşembe günü sonuçları çıkacak asıl ondan sonrası nasıl olacağı önemli şuan ameliyatla ilgili bir ağrı sızı yok şükür
benimn kız herşeyi konuşuyor maşallah ama çişe gelince konu hiç oralı bile değil bende henüz hazır değil diye düşünüyorum ve benimde önceliğim pütürlü yeme ama onuda başaramayacağız gibi geliyo pirinçten küçük bi taneyi bile ağzında çevirip çevirip tükürüyo nasıl yapıcam sen hangi yollatı izliyosun profesyonel bir destek nerden alabilirim acaba

biten tatilin ardından sendromun babasıyla karşınızdayım ne ara geçti anlamadım cumartesi akşam annem geldi pazar sabah 7 gibi kızımı yanına bıraktım bari son tatil günü biraz uyuyayım diye ki hanım erkenden uyandı anne nerde annecimm diye ağlıyo anane nütfeynnnn diyo bide o kdr kötü oldum ki şuan aramaya cesaretim yok anlaşılan o da aynı sendromu yaşıcak bugün
bir de dün böcek soktu sanırım nerde nasıl oldu anlamadım ayak bişleği kızardı kocaman şişti hafifi uç var ama içinde bişi yok krem sürdüm alerjisi olduğu için şurup verdim sabah kızarıklık azalmıştı bugün ki durumuna göre doktora götürecek annem inşallah iileşmeye geçmiştir

Biten tatilin ardından sendromun tepe noktasındayız oğlumla. Biraz kendime geleyim gelirim yine...

Kızlar tuvalet eğitimine basliyomusunuz tatil bitiyo yarın pazartesi basliycam ben lazimlik aldım.bakalım nasıl bi macera bekliyo bizi :))

Ya ne güzel bende istiyorum öğretmek ama bu bi iki hafta düğünler kuzenler buluşması filan var bi iki haftaya denicem inşallah ama hiç umudım yok istemiyo çünkü

Çok üzülüyorum hallerine rabbim yardımcıları olsun

İnş. perş. günü de sonuçlar çok iyi çıkar. Aren de keşke ağzında çevirse biz direk kusuyoruz. O gün kaşarı yaladı diye bi kustu. Çubuk kraker veriyorum her gün eskiden onuda kusuyordu şimdi bu aralar bi iki tanede olsa yiyor. Bisküviyi falan bunları çiğniyor ama kaşıkda pütürlüyü asla yemiyor. Daha doğrusu heves yok alıp bişeyi ağzına götürmüyor. Dr aç bırak dedi ama aç bıraksam aren dünden razı. Bende ne yapıcam tam olarak bilemiyorum.

inşallah canım
diliyle çevirme beni tatmin etmiyo onuda sadece kaşar ve patates kızartmasına yapıyo bide koparabildiği o minik parçalar sinirimi bozuyo ya o kdr minikki vallahi mikroskopla görülecek cinsten onu bile yutmuyo eskiden çubuk kraker yerdi bir iki tane şimdi onuda ısırıp tükürüyo ve evet şunuda alayım ağzıma atayım diye bişi yok aç bırakma neredeyse tüm makalelerde yazıyo ama bu bizde de işe yaramaz çünkü yemek yemek sevdiği bişi değil istemiyom istemiyom diye yırtınıyo ki azıcık kilosu olsa biraz vermesine razı olsam aç bırakırım ama zaten olması gerekenin çok altında kilosu bende nasıl çözücem bu sorunu bilmiyorum

Gunaydin herkese.
Ben tuvalet egitimi konusunda feci derecede umutsuzum. Hem tuvalete lazimliga oturmak konusunda korktugu icin. Hemde cok fazla su iciyo. Zirt pirt tuvalete gitmemiz lazim. Korkuyokende nasil olacak bilmiyorum.

Daha emzirmeyi biraktirma mevzusu var. Sagolsun tum bayram boyunca meme emdigini bilmeyen kalmadi. Her girdigimiz yerde memeyle ilgili bisey dedi mutlaka bagira cagira. Benim memem diyip yapismak gibi.

Cigneme isini nasil yapcam onu hic bilmiyorum. Damagiyla ezebildigi yumusatabildigi seyleri yiyo. Ama cignemek sifir. Sadece on disleri isirmak icin kullaniyo. Karsisina gecip nasil cignenir gosteriyorum. Erkek kardesim ne yapsa taklit ediyo. Ona yaptiriyorum. Yok umrunda degil. Cikariyo agzindan.

1. Olarak emzirmeyi biraktircam.
2. Olarak tuvalet
3. Cigneme mevzusu (artik ne zaman tamamlanir allah bilir )

Benim sipa sizinkilerden bi tik daha iyi yiyecek mevzusunda. En azindan kusmuyo. Koparip agzinda saatlerce evirip ceviriyo yutmasa bile.
Bayram icinde bi ara sabaha kadar hic uyanmadi su da icmedi. Kalkinca evde pilav vardi hemen onu koydum onune. Bir pirinc tanesi bile yutmamistir. 9 saat agzina hic bisey surmedigi halde yemedi. Daha fazla da ac birakmam mumkun degil heralde.

Bayramda iyice moralim bozuldu. Bu niye yemiyo lafindan tiksindim.

benimkisinin açlık süreleri zaten nerdeyse öyle sabah bi lokma akşam üzeri bi lokma emzirmeyi önce gündüz kesmeyi düşünüyorum ben ve bugün ilk olarak yatana kdr vermicem ona da dokuz günlük tatil boyunca söyledim bunu umarım yer etmiştir aklında geceyi birden bıraktıramam o kdr uykusuz kalamıycam bir iki hafta gündüz sonra gece sonra tatile gidicez zaten kesmiş oluruz diye düşünüyorum
tatil dönüşü tuvalet eğitimi düşünüyorum tabi korkmazsa
ama pütürlüye bir zamanım yok şu gün başlarım diye zaten enrden ve nasıl başlayacağımıda bilmiyorum

bir de şu yemiyo lafını geçtim bizde direk safinaz ay kemikleri ay ne kadar küçük sen hiç büyümiycen mi delirdim vallahi evde ya da kimseyi görmediğim günlerde keyifliydim bi tek

bu arada biz de minikten tatil alışverişine başladık geçen yıl sebamedden memnun kalmama rağmen bu yıl güneş kremini değiştirdik niveanınkini aldık 35 liraya düşmüş uyguna gelince alalım dedik huggies little swimmers 10 liraya düşmüştü onu da aldık geçen yılki mayoları oluyo küçük hanıma bi tane de kendi bayaca bi öncelerde mağazada bırakmayınca alınmıştı abimin eşide doğum gününde bikini almış onun işlem tamam
bende boynerden bir tane bikini aldım kendime aslında genelde penti tercih ediyorum hem uygun hem de modelleri güzel oluyo ama bu yıl değişiklik yapmış oldum zaten geçen yılkilerde var başka almam
haftasonu tatillikleri çıkarıcam bakalım neler kaldı eksik bir aydan az zaman kaldı bu kez son ana bırakmıcam hiçbişiyi gerisayımın tadını çıkarıcam
sabahtan beri yazıyorum uzun uzun günlerin acısı

Aynen bende tatilden once aldgim iki kiloyu vermeye karar verdim ozman senide alalim diger topige :) tatile kdar vermem sart
tamam ben yarın başlıcam kendimi öyle şartladım iki kiloyu veririz heralde diye umuyorum bide ig deki fotonda gayet fit duruyodun söliyim

Hira yemek teklifine hep yemicem yaniti veriyo bu durum beni cildirtiyodu bende dunden beri yemezsem yikicam seni diyorum herseyi yiyo. Yikanmaktan nefret ediyo. Bunu kullanarak yemek yedirmem cok yanlis bunun farkindayim ama bu sekilde her ogunu yiyo ara ogunleri bile.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…