Annelerin Güncesi

Bende musti kullanıyorum ama bize hiç hediye falan vermediler. Hatta bitti alcam yine acaba bizede bi musti verirlermi ki:110:

Bi mucize olsada ikimizinde şu kusma problemi ortadan kalksa:KK43: yalnız bikaç gündür sanki çiğneme hareketi yapıyor. Çikolatayı çiğneyerek yedi çubukkrakeri de hatta az önce kurufasülye yedirdim arada pütürlüler vardı baktım onlarıda çiğnedi. Uyuyo şimdi uyansın meyveleri minik minik yedirmeye çalışıcam. Bakalım yiyecek mi.
keşke :dua:
neyseki sendekiler güzel gelişmeler meyveyide öyle yer umarım ben o levele geçsem şükredecek haldeyim

Benim kizimda bez istemiyor ama tuvalete götürünce de yapmıyor dün defalarca altına kaçırdı ben hazır değilim henüz yani tuvalet eğitimine motive olmam lazım henüz olamadın kızım bayramdan beri huy değiştirdi herşeye ağlıyor sürekli birşeyler istiyor sakız çikolata dondurma vs bayramda fena alıştı önce kızımın normale dönmesi gerek bazen çaresiz kalıyorum sadece uyuduğu zamanlar rahatim geri kalan zamanda sürekli onunla istekleriyle mücadele ediyorum:KK43:

Ay bizi anlatmışsın ben zaten gün içinde şeker çikokata yemesine izin veriyodum ama bayramda cılkı çıktı çok fazla yedi iki gündür günde 1 kere şeker yedi
Aynen bende uyurken rahatım bi yoksa sürekli anne anne anne diye peşimde bi de elini tutayım istiyo sürekli evin içinde

Eki Görüntüle 1857480 Bide kızlar oğlum çikolanın bisküvinin sadece kenarlarını yiyor ısırdığı bi yeri bidaha ısırmıyor. Sizinkiler de varmı bu durum ?
Bi ara yapıyodu şimdi de kremalı bisküvi yese içini açıp kremayı yiyo bisküviyi bize veriyo

Benim kizimda aynı canım alışverişe gittiğimizde kesinlikle durmuyor ben kendime hiçbir şey bakamiyorum bir bayrama bluz aldım o kadar onu da hemen apar topar kabinler dolu oluyor o yüzden hiç bakamiyorum

Kızım uyudu biraz kafa dinlemek istiyorum iki saat babasının arkasından ağladı bende işe gitcem diye o yüzden geç uyudu

Çıldırdım resmen dün ben dikişe gidiyodum ya orda yarım gün kreş var 3 yaşından sonra çişini söylüyosa alıyolarmış müdür de tanıdık kp in ben haftada iki gün gidiyorum benim gittiğim günler onu da götürmeyi düşünüyorum en azında başka insanlarla bi arada dursun benden uzaklaşsın biraz kimseyi istemiyo sürekli yapışık haldeyiz
Kış sezonunda soracam bi müdüre kabul ederlerse yarım gün zaten öğleden 4 e kadar

Doktra gttik bugn istahi icn surup vermedi ama ben alicam.
Dediki aburcbur cikolata vs vermiyosun kesinlikle verdirmiyosun kmseye. Yemegide zorlama rahat birak dedi. Benm kiz dunden merakli ac birakilmaya.
Benimki de bayramda çikolataya alıştı evde de vardı sürekli istiyor abileri yiyiyor görüyor ve istiyordu yemek yemiyordu bu yüzden şükür bitti evdekiler abur cubur da almayacagiz bir süre bakalım inşallah düzelirler

keşke :dua:
neyseki sendekiler güzel gelişmeler meyveyide öyle yer umarım ben o levele geçsem şükredecek haldeyim
Kuzenleriyle ya da yaşıtı gibi bikaç çocukla bi arada onlar yerken senin kızda kendi yemeğe çalışsa filan almaz mı acaba hiç ağzına
Genelde çocuklr başka çocuklarla yer ya bilemedim ki

Bikaç ay oldu biz odaları ayıralı bizim odada beşikte yatıyodu komple beşiği çıkarttım evden tek kişilik yatağın yanına düşmemesi için bi aparat aldık döne döne yatıyo
Gece uyanmıyo uyansada odalarımızın kapıları karşılıklı açık bırakıyorum yanımıza geliyo

odayı değil yatağı ayırsam razıyım ama kesinlikle tek yatmıyo illa ben olucam yanında bir de bu dönem çok üst üste bişiler var yok çiş yok emzirme bırakma pütürlü alıştırma fln bir de bunu denersem iki yaşla sendromuyla birlikte bunalıma girer çocuğum o yüzden ben bi süre daha yanımda tutacağım büyüdüğünü söylediğimde anlayacak bir kaç sonra diye düşünüyorum öyle hissediyorum

Ben korkuyorum odasini ayirmaktan uykum cok agirdir. Bu ara yanimda uyaninca bile duymadigim oluyo. :KK43:
Gunduzleri odasina alistirip geceyi zamana birakmaya karar verdim :KK43:

Simdi aklima gelen bir konu var ki bizim bi de emzigi birakmamiz lazim. Sadece uyurken emiyo ama sanirim o da basli basina bir sorun. Uykusu geldiginde emmik nerdesin musti nerdesin cabuk gel diyo. Bunlar olmadan uyumaz. Biraktirmak konusunda felaket ümitsizim.

Bu arada uyku arkadasimiz musti mizin cani cikmisti yikanmaktan ordan oraya surunmekten. Kolu bacagi inceldi azocik ceksen kopacak. Mustelanin parfumunun hediyesiydi. Ha deyince de bulamiyoruz. Kardesim eski calistigi eczaneye sordu bi tane buldu. Bizim musti bildiginiz zayiflamis rengi atmis. Pofuduk cok tatli biseymis. 2. Yi de gorunce ikisiyle dolasti tum gun. Unutturdum bi sekilde sakladim.
Kardesime soyledim bulabildigi kadar getircek. Esimin arkadasina da soyleyecegiz. Ona bisey olursa mahfoluruz cildiriyo. Ne kadar yedek bulursak o kadar iyi.

Resmen eve gidesim yok. Tuvalet meme emzik ayri o da cigneme kafami duvarlara vurasim var. Bu zamana kadar hic bi konuda bu kadar zorlanmamistim
Kızlar bir söyle bin ah işit durumu varya herkes farklı konularda dertli anladığım kadarıyla. Çiğneme olayı önemli bir sorun gerçekten. Allahtan bu sorunumuz yok. Sadece çorbalarını blendırdan geçirmemi istiyor onun dışında makarna pilav ekmek kek her türlü çiğ sebze ve meyveyi kütür kütür yiyor maşallah. Benim kız çiğnemeyi geç öğrendi yanlış hatırlamıyorsam yaşındaydı zamanla geliştirdi kendini. Belki işinize yarar ben başlangıçta ekmeği çorbasına doğradım öğürdü hep. Sonra baktım olmuyor nohut kadar ekmek parçalarını ağzının yan tarafına bıraktım ve çiğnemeye başladı. Sonra aynı şekilde pilav ve makarnaları küçük küçük verdim ve bir gün bir çay kaşığı yedirdiysem ikinci gün iki çay kaşığı olarak artırdım miktarları. Öğürmelerinde panik olmadım ve yutuyordu ama babası yedirirken öğürdüğünde babasının yüzünde korkuyu görünce kusuyordu. Hani yanlış anlamayın sizler farkında olmadan panik yapıyor olabilirmisiniz. Bazen kusmasına yinede engel olamadığım zamanlar oluyordu ama yine sakindim yüzüm gülüyordu. Tamam kızım olabilir önemli bişey değil buraları temizleriz sonra kaldığımız yerden devam ederiz yemek yemeğe derdim ve devam ederdik.

Rezervasyonumuzu yaptırdık kızlar ağustos eylül başı yüksek fiyat vermişlerdi bayramı sorduk henüz bayrama rezervasyon fazla yapılmadığı için fiyatı düştü birde eylül ortası o yüzden sanırım 750 lira düştü fiyat iyi oldu Allah nasip ederse bayramın 3. günü gitcez

Eki Görüntüle 1857480 Bide kızlar oğlum çikolanın bisküvinin sadece kenarlarını yiyor ısırdığı bi yeri bidaha ısırmıyor. Sizinkiler de varmı bu durum ?
Çocuk yediği şeylerin şekline önem veriyor demekki. Blendırdan geçtiği için birçok yiyeceği sert olan şeyleri böyle seviyordur belki diye düşünüyorum. Naçizane tavsiyem canım pilav makarnadan şekiller yapsan heves edip yer hem çiğnemesi gelişir belki

Kuzenleriyle ya da yaşıtı gibi bikaç çocukla bi arada onlar yerken senin kızda kendi yemeğe çalışsa filan almaz mı acaba hiç ağzına
Genelde çocuklr başka çocuklarla yer ya bilemedim ki
denemezmiyim hele bende yeğen kuzen bolluk var ama nafileanne bak hakan yedi anne bak murat içti sen yalandan ağzına değdirme yalama bile olmuyo o kdr bizimle masaya oturtturdum eline kaşığı verdim börek çörek çikolata aklına gelebilecek herşey sanırım kendi aklı ermeden evvel düzelmeyecek bizdeki sorun

Kızlar bir söyle bin ah işit durumu varya herkes farklı konularda dertli anladığım kadarıyla. Çiğneme olayı önemli bir sorun gerçekten. Allahtan bu sorunumuz yok. Sadece çorbalarını blendırdan geçirmemi istiyor onun dışında makarna pilav ekmek kek her türlü çiğ sebze ve meyveyi kütür kütür yiyor maşallah. Benim kız çiğnemeyi geç öğrendi yanlış hatırlamıyorsam yaşındaydı zamanla geliştirdi kendini. Belki işinize yarar ben başlangıçta ekmeği çorbasına doğradım öğürdü hep. Sonra baktım olmuyor nohut kadar ekmek parçalarını ağzının yan tarafına bıraktım ve çiğnemeye başladı. Sonra aynı şekilde pilav ve makarnaları küçük küçük verdim ve bir gün bir çay kaşığı yedirdiysem ikinci gün iki çay kaşığı olarak artırdım miktarları. Öğürmelerinde panik olmadım ve yutuyordu ama babası yedirirken öğürdüğünde babasının yüzünde korkuyu görünce kusuyordu. Hani yanlış anlamayın sizler farkında olmadan panik yapıyor olabilirmisiniz. Bazen kusmasına yinede engel olamadığım zamanlar oluyordu ama yine sakindim yüzüm gülüyordu. Tamam kızım olabilir önemli bişey değil buraları temizleriz sonra kaldığımız yerden devam ederiz yemek yemeğe derdim ve devam ederdik.
bir kusma iki kusma üç kusma beş on kusma nereye kdr gülebilir ki insan ben kızım doğduğundan beri kusmayla uğraşıyorum bu yüzden camdan dahi bakmadığım günler oldu bugüne yine şükür
iyi niyetli olduğunu biliyorum hepinizin iyi niyetini görüyorum önerilerinizden farklı bişi çıkar belki diye umduğum için yazıyorum bazen de sadece içimi dökmek için
kimin neye iştahsız yazdığını görünce istemsiz gülüyorum bazen tabi herkesin derdi kendine büyük ama yaşamayan gerçekten bazı şeyleri anlayamazmış bunu annelikle öğrendim ve eminim daha çok şey öğrenicem
ne diyim benimde hatalarım oldu tabi tecbüresizliklerim beraber bu durumdayız kızımla beraber aşıcaz inşallah
umarım hepimiz sorunlarımızı aşıcaz çocuklarımızla

doluyorum bazen böyle bi vesile arıyorum dökülecek şişirdiycem içinizi affola biraz pozitifliğimden uzağım şu sıralar zira zaman lazım bana biraz da iyi haberler...

Benim kizimda bez istemiyor ama tuvalete götürünce de yapmıyor dün defalarca altına kaçırdı ben hazır değilim henüz yani tuvalet eğitimine motive olmam lazım henüz olamadın kızım bayramdan beri huy değiştirdi herşeye ağlıyor sürekli birşeyler istiyor sakız çikolata dondurma vs bayramda fena alıştı önce kızımın normale dönmesi gerek bazen çaresiz kalıyorum sadece uyuduğu zamanlar rahatim geri kalan zamanda sürekli onunla istekleriyle mücadele ediyorum:KK43:
Zaten o mızmızlanması beni benden alıyor. Oğlumu gören herkes Allah yardımcın olsun bu Nasıl çocuk diyor. Eskiden hiç böyle değildi. Tuvalet eğitimini de saldım gitti. isilik ve pişik oluyor diye bez bağlamıyorum zaten. O altına yapıyor ben temizliyorum. Yoruluyorum ama elbet alışacak. Halılarım leş gibi zaten bir süre daha yıkamaya vermiycem. Bu süreçte tuvalete yapmaya başlar diye umut ediyorum.

Zaten o mızmızlanması beni benden alıyor. Oğlumu gören herkes Allah yardımcın olsun bu Nasıl çocuk diyor. Eskiden hiç böyle değildi. Tuvalet eğitimini de saldım gitti. isilik ve pişik oluyor diye bez bağlamıyorum zaten. O altına yapıyor ben temizliyorum. Yoruluyorum ama elbet alışacak. Halılarım leş gibi zaten bir süre daha yıkamaya vermiycem. Bu süreçte tuvalete yapmaya başlar diye umut ediyorum.

denemezmiyim hele bende yeğen kuzen bolluk var ama nafileanne bak hakan yedi anne bak murat içti sen yalandan ağzına değdirme yalama bile olmuyo o kdr bizimle masaya oturtturdum eline kaşığı verdim börek çörek çikolata aklına gelebilecek herşey sanırım kendi aklı ermeden evvel düzelmeyecek bizdeki sorun

bir kusma iki kusma üç kusma beş on kusma nereye kdr gülebilir ki insan ben kızım doğduğundan beri kusmayla uğraşıyorum bu yüzden camdan dahi bakmadığım günler oldu bugüne yine şükür
iyi niyetli olduğunu biliyorum hepinizin iyi niyetini görüyorum önerilerinizden farklı bişi çıkar belki diye umduğum için yazıyorum bazen de sadece içimi dökmek için
kimin neye iştahsız yazdığını görünce istemsiz gülüyorum bazen tabi herkesin derdi kendine büyük ama yaşamayan gerçekten bazı şeyleri anlayamazmış bunu annelikle öğrendim ve eminim daha çok şey öğrenicem
ne diyim benimde hatalarım oldu tabi tecbüresizliklerim beraber bu durumdayız kızımla beraber aşıcaz inşallah

doluyorum bazen böyle bi vesile arıyorum dökülecek şişirdiycem içinizi affola biraz pozitifliğimden uzağım şu sıralar zira zaman lazım bana biraz da iyi haberler...
Tabiki içini dök anlat canım niye içimiz sissin ki dediğin gibi hepimiz farklı sıkıntıları oluyor bizlerde yazıyoruz annelik zor zanaat üç çocuğumun üçünde de farklı zorluklar sorunlar yaşadım ama hepsi geçiyor buyuyorlar ve herşey normale dönüyor bazen aklıma geliyor gülüyorum kendime oğluma diyorum ki inadin banamiydi ömrümü yedin bir bardak sütü icircem diye maymunluk yapıyordum sana o da gülüyor sıkma canını Allah dermansız dert vermesin bu sorunlar geçici

Herşey bir yana da yemeyen çocuk gerçekten zor. Üstünü bir de kusma olunca. Biz de alerji durumu çıkınca her türlü abur cubur yasaklandı. Aman aman olmasa da iştahında biraz artma oldu. Bir de çiğnemeye heveslendirmek için Nuh'un hayvan şekilli sebzeli makarnalarını mı deneseniz. Oğlum hiç birşey yemek istemediğinde onları severek yiyor tek tek.

Benimki de bu kadar değildi canım bazen su istiyor mesela onu bile aglayarak söylüyor neden agliyorsun annecim diyorum anlayamıyorum inşallah bir an önce duzelirler canim

Canim hic bez baglamadan nasıl alistiriyorlar ki? Gunduz halı, gece yatak yorgan cis olur gibi geliyor bana
Bende bezi kestim canım tamamen.ama halıları kaldırdım. Yatağında naylon serdim iki kat nevresim serdim ustunede.zaten dün başladık gecede hiç yapmadı oğlum sabah kuru kalkti gerçi.

Bende bezi kestim canım tamamen.ama halıları kaldırdım. Yatağında naylon serdim iki kat nevresim serdim ustunede.zaten dün başladık gecede hiç yapmadı oğlum sabah kuru kalkti gerçi.
Maşallah canım peki hiç tuvalete yaptimi bizimki cisim geldi diyor goturuyorum yapmıyor bende motive olamadim bir türlü kararlı şekilde başlayacağım uygun zamanda inşallah

Bende musti kullanıyorum ama bize hiç hediye falan vermediler. Hatta bitti alcam yine acaba bizede bi musti verirlermi ki:110:

Bi mucize olsada ikimizinde şu kusma problemi ortadan kalksa:KK43: yalnız bikaç gündür sanki çiğneme hareketi yapıyor. Çikolatayı çiğneyerek yedi çubukkrakeri de hatta az önce kurufasülye yedirdim arada pütürlüler vardı baktım onlarıda çiğnedi. Uyuyo şimdi uyansın meyveleri minik minik yedirmeye çalışıcam. Bakalım yiyecek mi.
bazen ikisi birlikte olarak satiyolar canim 2 cesit ayisi var biri tombik biri normal. Ikisininde pembeli ve mavilisi var.
Eczaneden aliyosan ayisi var mi diye sorabilirsin. Hatirli musterilere hediye veriyoruz demislerdi bize cunku.

ahaha ne guzel yemis :))
Benimki de bi isirdigi merveden bi daha isirmaz. Kirazi isirip gerisini bana verir ye diye. O isirdigini dayemeyip tukuruyo zaten.

masallah kutur kutur bisey yemesi hayal benim icin. Nasil ogretecegimi bilmiyorum. Hemen hemen her yolu denedim. Damagiyla ezemedigi hicbiseyi yutmuyo. Dislerini inatla kullanmiyo

Dun annem inat etti patatesli bezelye yemegi yapmosti. Bu cocuk bunu yer sen cok abartiyosu diye. Iyi dedim al yedir. Agzina bak bunlar yesil top diye diye bezelyeleri verdi. Her bezelye icin heralde 2dk boyunca bekledik. Boyle boyle 10 tane bezelye verdi annem. Bi de diyo ki bak yiyo sen beceremiyosun. Tabi ben mali mi biliyorum. Bekle anne sen dedim gulerek. Bi sure sonra annemin verdigi tum bezelyelerin kabuklarini cikartti. Bezelyeleri eziyo damagiyla zari agzinin bi kosesinde biriktirip topluca cikariyo dalga gecer gibi. Patatesini ezmezsen yemez dedim dinlemedi. Verip durdu agzina. Her seferinde tukurdu. En sonunda al sipani yedir dedi kalkti :))

Çok doğru soylemissin canım yaşamayan anlamaz.bazen sana bişeyler yazmak istiyorum kızının yeme konusunda.sonra vazgeciyorum çünki gerçekten seni tam anlamıyla anlayamam.eminimki denemedigin yol kalmamistir ne yazsam ne desem hepsi denenmistir zaten.ah vah tüh yazmak ta insanı daha kötü hissettiriyo onuda biliyorum.sen sorunlarınızı yazınca en icten şekilde içimden dua ediyorum bu yeme sorununuz en kisa zamanda bitsin diye ve sukrediyorum yinede çok sağlıklı evlatlarimiza olduğu için.

Ya kızlar ben bayram tatilinden sonra çok tembel oldum içimden hiçbir şey yapmak gelmiyor kiziminda katkısı var bunda tabi tatil boyunca ne iş yaptım ne yemek temizlik yapmam gerekiyor canım istemiyor:KK43:

Tatil sonrası oğlum beni sabah bırakmıyor, evden çıkmak istemiyor bunu nasıl aşacağım hiç bir fikrim yok.

X