Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Geçmiş olsun inşallah şifa olur bana progestanı fitil olarak verdi. Kullanması daha kolay

Merhaba arkadaşım önceki mesajların hepsini okuyamadım daha klomen kullanmış mıydın bu ay ben klomen kullandım ve bende de bu ay 4cm lik kist görüldü büyüyüp çatlayamayan yumurta kist olmuş ama doktor bu engel olur hamileliğe demedi hatta ben sordum bu kistle hamile kalsam sıkıntı olur mu dedim hayır kesinlikle hatta hamile kalsan çok iyi olur kist daha kolay kaybolur dedi bu arada sen de galiba benim gibi ikinci için uğraşıyordun yanlış okumadıysam

Kuzumm şimdi pik ayrı çatlama ayrı şey mi ben o ayrımı yapamıyorum, yani daha var demi çatlamasına
Canım şimdi önceliğimiz Ovülasyon testinde iki çizgininde aynı koyulukta olması ilk foto gibi, o koyuluğa pik diyoruz yani yumurtan olgunlaşmış tüplere salınmaya hazır hale gelmiş demek oluyor. Daha sonra ertesi gün yaptığın testte daha silik bi görüntü olmalı bu da yumurtan çatladı demek yani artık yumurtan tüplere salındı ve hamile kalma olasılığının en yüksek olduğu zaman bu zaman

Eklentiler

• PhotoGrid_1600679261396.jpg
    146 KB · Görüntüleme: 55
Yani tam koyuluğu yakaladığımız günü ve ertesi günü mü değerlendirmek lazım, eşimde sperm azlığı var sence ne yapmalı

Yani tam koyuluğu yakaladığımız günü ve ertesi günü mü değerlendirmek lazım, eşimde sperm azlığı var sence ne yapmalı
Kuzum piki de değerlendirebilirsiniz çatlamayı da 2 gün yapmak şart değil zaten sperm azlığı varsa üst üste değerlendirmeyin çatlamayı değerlendirmen daha iyi olur bence

En iyisini yapıyorsun, tabi ki kimsenin dediği gibi yaşamıyoruz ama kaçınılmaz olan bu akraba terörünü fırsata çevir diye dedim, hatta biraz da muzip tonla söyledim . Amacım kalbini kırmak ya da seni üzmek kesinlikle değil, lütfen yanlış anlama.
Annelik hepimizin hayali Allah herkese nasip etsin

Maşallah bu arada canım çok sevindim bu koyuluğu yakalanama buda önemli inşallah bundan sonrası bebek olur ben macunu yemedim yemeye karar verdim artık

Merhabalar, benim de batım 29’u. Yaklaşık 1 buçuk yıl önce erken doğumla bebeğimi kaybetmiştim. Tekrar istemeye başladık.Korunmayı daha bu ay bıraktık ve bazı ilaçlar kullanacağım için gebelik varsa erken yakalamalıydım. Bu yüzden kendimde gariplik hissettiğim için erken gebelik testi yapmıştım. Çok silik ikinci çizgiyi gördüm ve dün akşam kan verdim. Hcg değerim 10,16. Pozitif ama çok yeni dediler. Daha bat’a yaklaşık 6 gün olduğu için çok tedirgin hissediyorum, önemli olan bu değerin artması ama.. Allah isteyen hepimize sağlıkla yavrularımızı kucağımıza almayı nasip etsin

Yok yok kırılmam niye kırılayım ya ben herkese öneri de bulundum bir eğitimci olarak, tek amacımızın ahlaklı nesiller yetiştirmek, kimse kimseyi tanımıyor burda faydamız olsun birbirmize

Ya hiç bir zaman çok koyu olmuyor bu testler pko olduğu için mi ama ben ağrı çekiyorum akıntı var hangisine güvenmeliyim teste mi vücuduma mı
Canım belki sana fikir olur bende bu testten kullanıyorum yumurtalama problemim yok bu testin en koyusu bu şekil oluyo ,gecen ayki pik im

Eklentiler

• C0A1BD9B-B5B1-4ED4-90D1-B68D7A079E97.jpeg
    317,9 KB · Görüntüleme: 57
Kuzum piki de değerlendirebilirsiniz çatlamayı da 2 gün yapmak şart değil zaten sperm azlığı varsa üst üste değerlendirmeyin çatlamayı değerlendirmen daha iyi olur bence
Tamam o zaman canım, yarından sonra belii olur demi inşallah koyuluğu artar çok panil oldum

Maşallah bu arada canım çok sevindim bu koyuluğu yakalanama buda önemli inşallah bundan sonrası bebek olur ben macunu yemedim yemeye karar verdim artık
Valla kuzu ben şok oldum benim testlerim hep silik çıkıyordu ilk kez böyle bi pik çok şükür işe yaradı ben hamilelik olmasa bile düzenli yemeye devam etcem bana çok fayda etti

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…