Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Arkadaşlar merhaba pko lu olup ovulasyon testi kullanan var mı yoks gerçekten pko lularda LH sürekli yükseldiğinden işe yaramıyo mu ☹️

Merhaba arkadaşlar beni de ekler misiniz listeye bat 23 ekim diyelim ama daha öncesi de olabilir normalde 37 38 günde bir oluyordum bu ay klomen kullandım 35. Günde oldum o yüzden tam bilemiyorum. 31 yaşındayım 4 yaşında bi kızım var şuan ikinci için çalışmalar var pko insülin direnci ve hipotroid hastasıyım eşimde bir problem yok çok şükür . 3 aydır istiyoruz ilk ay tedavisiz denedik olmadı geçen ay hormon tahlillerim yapıldı bi sıkıntı yoktu klomene başladık ama ilaca rağmen yumurtalar büyümedi doktor amh testi istedi ama sonuç çıkmadı daha bu ay da maalesef 4 cm lik bi kist gördü bu yüzden bu ay ilaç vermedi yine tedavisiz deniyoruz yani. Ovulasyon testi aldım en azından yumurtlama olacak mı takip edeyim diye ama pko lularda işe yaramaz yazılmış forumlarda bilemedim yine de bi denemek lazım umarım herkes bir an önce mucizesine kavuşur Rabbim kimsenin kucağını boş bırakmasın 🤲 minseo minseo
Ovulasyon testi en çok da pko’lularda işe yarıyo çünkü adet düzensizliği söz konusu ise yumurtlamayı en iyi testte yakalamak mümkün. Belki pko’dan dolayı ikinci çizgi çok koyulaşmayabilir ama takip ederseniz ve o günleri değerlendirirseniz faydasını görürsünüz. Hipotiroid için de ilaç kullanıyorsunuzdur muhtemelen, gebelik olduğu takdirde dozunu ayarlarlar yeniden.
Allah şifa versin 🙏🏻 Gönlünüze göre olsun.

Merhaba sizin önceki mesajlarınızda da hep bu ağrıyı gördüm anladığım kadarıyla uzun süredir devam ediyor. Lütfen bebiş olsa da olmasa da ihmal etmeyin doktora görünün korona var evet ama önleminizi alıp çok dikkatli bir şekilde gidip görünebilirsiniz. Enfeksiyon veya farklı bir durumsa Allah korusun ilerlerse bunlar da hayati risk yaratabilir.. geçmiş olsun şimdiden.

Neler olmuş yahu hiç anlamadım ve çok üzüldüm

Bence gereksiz bir ban olmuş haksız diye düşünüyorum. Ne kadar sürüyor biliyor musunuz?

Canım bugün çatlamış gibi öncekine göre. Değerlendir 😊

Canım bu sıkkın güne en güzel haber senden geldi 😍 hayırlısıyla sağlıkla kucağına al inşallah tabi regl geçene kadar kesin hamilelik diyemeyiz ama erkenden öğrenmen iyi oldu senin için. Kontrollerini erkenden yapar ona göre önlem alırsın bu sefer her şey güzel olacak içini ferah tut 😊

Canım ben de laboquick kullanıyorum ama benim testlerim gayet koyu gösteriyor. Polikistik falan olanlarda yeterince koyulaşmıyor sanırım öyle bir durum mu var sende?
Kız bende polikistiğim bnmde mi koyulasmayacak

16009605756701052567129.jpg

Kızlar ben bu kadar gebelik testini ne yapacağım ... 😭

Ovulasyon testi en çok da pko’lularda işe yarıyo çünkü adet düzensizliği söz konusu ise yumurtlamayı en iyi testte yakalamak mümkün. Belki PKK’dan dolayı ikinci çizgi çok koyulaşmayabilir ama takip ederseniz ve o günleri değerlendirirseniz faydasını görürsünüz. Hipotiroid için de ilaç kullanıyorsunuzdur muhtemelen, gebelik olduğu takdirde dozunu ayarlarlar yeniden.
Allah şifa versin 🙏🏻 Gönlünüze göre olsun.
Amin arkadaşım inşallah evet hem de yıllardır kullanıyorum troid ilacını ayrılmaz bir parçam oldu artık ilaç sürekli yanımda. Kızıma hamileyken sürekli kontrol altındaydım ayda bir endokrindeydim nerdeyse dediğin gibi hamilelikte birden yükseliyor ve mecburi doz arttırılıyor.
Teşekkür ederim cnm cevabın için testleri aldım ama aldıktan sonra okuduklarım canımı sıktı pko da kronik lh yüksekliği olduğundan işe yaramıyor yazmış çoğu kişi

Amin arkadaşım inşallah evet hem de yıllardır kullanıyorum troid ilacını ayrılmaz bir parçam oldu artık ilaç sürekli yanımda. Kızıma hamileyken sürekli kontrol altındaydım ayda bir endokrindeydim nerdeyse dediğin gibi hamilelikte birden yükseliyor ve mecburi doz arttırılıyor.
Teşekkür ederim cnm cevabın için testleri aldım ama aldıktan sonra okuduklarım canımı sıktı pko da kronik lh yüksekliği olduğundan işe yaramıyor yazmış çoğu kişi
Pco da lh yüksek evet ama en fazla 11 15 olsun yine pik göstermez ki pik gösterdiği sayılar çok çok yüksek pco da yumurtlama takibi şart tek sıkıntı yumurtlama 2 3 gün sürebiliyor çatlamayı görmek biraz uzun sürebiliyor onun bir de yumurtlama gününü tespit etmek zor ne zaman regl olacağını bilmediğin için

X