Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Arkadaşlar merhaba pko lu olup ovulasyon testi kullanan var mı yoks gerçekten pko lularda LH sürekli yükseldiğinden işe yaramıyo mu

Ovulasyon testi en çok da pko’lularda işe yarıyo çünkü adet düzensizliği söz konusu ise yumurtlamayı en iyi testte yakalamak mümkün. Belki pko’dan dolayı ikinci çizgi çok koyulaşmayabilir ama takip ederseniz ve o günleri değerlendirirseniz faydasını görürsünüz. Hipotiroid için de ilaç kullanıyorsunuzdur muhtemelen, gebelik olduğu takdirde dozunu ayarlarlar yeniden.
Allah şifa versin Gönlünüze göre olsun.

Kız bende polikistiğim bnmde mi koyulasmayacak

Amin arkadaşım inşallah evet hem de yıllardır kullanıyorum troid ilacını ayrılmaz bir parçam oldu artık ilaç sürekli yanımda. Kızıma hamileyken sürekli kontrol altındaydım ayda bir endokrindeydim nerdeyse dediğin gibi hamilelikte birden yükseliyor ve mecburi doz arttırılıyor.
Teşekkür ederim cnm cevabın için testleri aldım ama aldıktan sonra okuduklarım canımı sıktı pko da kronik lh yüksekliği olduğundan işe yaramıyor yazmış çoğu kişi

Pco da lh yüksek evet ama en fazla 11 15 olsun yine pik göstermez ki pik gösterdiği sayılar çok çok yüksek pco da yumurtlama takibi şart tek sıkıntı yumurtlama 2 3 gün sürebiliyor çatlamayı görmek biraz uzun sürebiliyor onun bir de yumurtlama gününü tespit etmek zor ne zaman regl olacağını bilmediğin için

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…