Boşanma ve çocuklar

Bırakın aldatmayı boşandıktan sonra bile hayatınıza biri girse eski eşiniz sizi asla kabul etmezdi. Siz neden bu kadar rahatsınız? Adam sizi aldatmış ve aldatmaya devam ediyor. Sizi sevmiyor, değer vermiyor. Onun gözünde siz evini temizleyen hizmetçisi, yemeğini yapan aşçısı, çocuklarına bakan bakıcısı gibisiniz. Neden bunları kendinize layık görüyorsunuz?
Madem iyi bir baba o zaman siz ayrıyken de iyi olsun. Çocukları dışarı çıkarsın, ihtiyaçlarını karşılaşın, doğru düzgün nafaka ödesin.
malesef nafaka konusunu açtım konu çok taze olduğu için çirkinleşmeye başladı ev tuttum kira vericem nafakaya ayırıcak bütçem yok diyip açıkça demesede başının çaresine bak diyo.önceki belirlenmiş nafaka 1000 tl ve şuanda mümkünmü onla geçinmek.bana diyorki ben ihtiyaçları alır getiririm sürekli bi ayağı burda olcak böyle bişey olabilirmi.kabul etmiyorum şimdi beni çocuklarla tehtit ediyor daha sık görmek için mahkeme açıcam diyo iki haftada 1 belirlenmiş süre.burda devleti tanımıyor ama 5 sene önce belirlenmiş 1000 tl için devleti tanıyor devlet ne belirlediyse o diyor.avukatta tüfe yi eklememiş para sabit.anlaşmalı boşanmada nafaka arttırma talebinde bulunabilirmiyim bilmiyorum.şuan para konusunda yan çiziyo o çok bilmiş ailen baksın diyor

Herkes içim çocuğu çok kıymetlidir.anormal hastalıklı beyinleri haricindeki.
Canım feda yavrularıma ama ben de boşandım. Tam bir aile olamıyorsun maalesef ama burda tercih yapman gerekiyor. Ya evde baba figürü olacak öyle ya da böyle. Ya da babasız ama daha sakin, daha planlı, daha düzenli bir aile olarak yaşayacaksınız.
Benim çocuklarımın babası bana iltifat ederdi. Bir kere ayrı uyumadık. Dışarıda hep elimden tutardı. Ama o da beni aldattı, maddi olarak dolandırdı. Böyle biriyle aynı evde yaşayamazdım. Psikolog bana dedi ki çocuklarını sen babasız koymadın o babasız koydu. Sen çocuklarının annesini bataktan çıkardın(borçlar aldatmalar falan. Aldattığı kadınlarda evliydi. Eşleri duyan da varmış) dedi. Ben de artık olaya böyle bakıyorum

Helal olsun size. Bende 1 yıl oldu boşanalı. Konu sahibi ile benzer şeyleri yaşadım. Ama büyük konuşmayım ben asla barışmayı düşünmedim.Çünkü insanların değişeceğine inanmıyorum. Ben bugün barışsam belki 1 yıl iyi oluruz. Sonra yine aynı. O yüzden hiç gerek yok. Çocuklara daha çok yazık.
Bence daha da kötü olur. Çünkü özgüvenleri yerine geliyor. Ben de büyük konuşmayım tekrar olmaz. Aynı şeyleri tekrar yaşamayı kaldıramam

Konu sahibinin çocukları düşündüğü yok gibi anlaşılıyor yazdıklarından. Çünkü çocuklardan çok kocasını kendisine olan davranışlarına üzülüyor. Beğenmiyormuş ya kocası o na üzülüyor. Tek sorun o zaten.
bu kadar acımasız olmayın ben çocuklarımı düşünüyorum onların yaşadığı paikolojiyi tek tek anlatayımmı tahmin edermisiniz? benim çocuğum baba diye ağlıyodu babalarıyla oynayan çocukları görünce benimde babam niye yanımızda değil diyodu ağlayarak eve kaçıyodu.birazda eski eşimden de süreklidüzekdim diyip affetmemi istiyordu bi şans vermek istedim çocuklarım için ve tekrardan çocuklarım için ayrıldım çocuğuma ders çalışma ne var okuyan ne yapmışki sen yapıcan demesibardağı taşıran son damla oldu.eleştirinizi yaparken birazdaha ılımlı olun lütfen.ben eğer eş kişisi için kararlarımı veriyor olsaydım çocuklar umrumda olmaz her yaptığına göz yumar devam ederdim

bu kadar acımasız olmayın ben çocuklarımı düşünüyorum onların yaşadığı paikolojiyi tek tek anlatayımmı tahmin edermisiniz? benim çocuğum baba diye ağlıyodu babalarıyla oynayan çocukları görünce benimde babam niye yanımızda değil diyodu ağlayarak eve kaçıyodu.birazda eski eşimden de süreklidüzekdim diyip affetmemi istiyordu bi şans vermek istedim çocuklarım için ve tekrardan çocuklarım için ayrıldım çocuğuma ders çalışma ne var okuyan ne yapmışki sen yapıcan demesibardağı taşıran son damla oldu.eleştirinizi yaparken birazdaha ılımlı olun lütfen.ben eğer eş kişisi için kararlarımı veriyor olsaydım çocuklar umrumda olmaz her yaptığına göz yumar devam ederdim

Yine acımasız olacağım. Çocuklarının annesine sürekli hakaret eden bir baba ve bunlara şahit olan çocuklar. Herkesin çocuğu özel, her çocuk özel. Ama siz çocukları bahane edip o adamı yeniden eve alıp sonra da yine ayrılarak çocuklarınızın daha çok psikolojilerinin kötü etkilenmesine sebep oluyorsunuz. Birşey yapıyorsunuz ama lütfen bunu o masumların sırtına yüklemeyin. Ay ben babanıza sizin için katlandım demeyin. Zaten adam sizi beğenmediği gibi şeyler söylediği zaman batmıştır gözünüze çocuğa dedikleri. Sizi iltifatlara boğsaydı eğer umursayacağınızı hiç sanmıyorum yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla.

Kucukken bizler cocugumuza kiyamazsak, hayat onlara ilerde kiyar..ayrica1 kez yapan hep yapacak kriz cikaracak birsey yok bence.. Huylu huyundan vazgecmez ..cocugada okuma nolacak diyen bir vizyonsuz 2. Sansi asla hak etmiyor.

malesef nafaka konusunu açtım konu çok taze olduğu için çirkinleşmeye başladı ev tuttum kira vericem nafakaya ayırıcak bütçem yok diyip açıkça demesede başının çaresine bak diyo.önceki belirlenmiş nafaka 1000 tl ve şuanda mümkünmü onla geçinmek.bana diyorki ben ihtiyaçları alır getiririm sürekli bi ayağı burda olcak böyle bişey olabilirmi.kabul etmiyorum şimdi beni çocuklarla tehtit ediyor daha sık görmek için mahkeme açıcam diyo iki haftada 1 belirlenmiş süre.burda devleti tanımıyor ama 5 sene önce belirlenmiş 1000 tl için devleti tanıyor devlet ne belirlediyse o diyor.avukatta tüfe yi eklememiş para sabit.anlaşmalı boşanmada nafaka arttırma talebinde bulunabilirmiyim bilmiyorum.şuan para konusunda yan çiziyo o çok bilmiş ailen baksın diyor

İşte bu da sizin hatanız. Ne güzel herkes yolunu çizmişken yine hayatınıza soktunuz. Bakın şimdi bir de daha ne sorunlar eklendi üzerine. Daha da çirkinleşiyor herşey. Herkes özellikle de çocuğu olan kadınlar atacakları adımları 2 değil sonsuzkere düşünmeli. Bı adamdan boşanma sebepleriniz ortadayken tekrar eve alarak aynı şeyleri yaşamayı da göze almışsınız demektir.

İşte bu da sizin hatanız. Ne güzel herkes yolunu çizmişken yine hayatınıza soktunuz. Bakın şimdi bir de daha ne sorunlar eklendi üzerine. Daha da çirkinleşiyor herşey. Herkes özellikle de çocuğu olan kadınlar atacakları adımları 2 değil sonsuzkere düşünmeli. Bı adamdan boşanma sebepleriniz ortadayken tekrar eve alarak aynı şeyleri yaşamayı da göze almışsınız demektir.
Aynen birde herseyine eyvallah demis oluyorsun tekrar sans vererek.. sanki duzeldide sans veriyor.. dahada siddetlenitir hersey bence

Boşanma elbet sancılı ama bu adamla evlilik olmaz.
Annem böyle bir adamı 14 yıl çekti kardeşim küçüktü babamı severdi,ben nefret ederdim büyüdükçe.
Şimdi annem niye gençliğimi vermişim diye giden yıllarına üzülüyor,ben öyle bir adamla büyümeme üzülüyorum.Annem bizi hiç doldurmadı da ama kardeşimde büyüdükçe babamı tanıdı şuan konuşmuyor bile.
Tabi ki içimizde eksiklik oluyor ama yanımızdaki o dimdik,çocukları için çırpınan anneleri görünce benim annem herşeye yeter diyoruz.Ve o huzursuz çatışmaları belli dönemden sonra o kadar hissediyor ki çocuk,niye daha önce boşanmadın diye annesini bile suçluyor.
Okumayı bile böyle kötü gören adamla çocuğumu aynı ortamda asla tutmam,sizde tutmayın sancılı olur ama sevgi iyileştirir.

X