Anlaşmalı mı çekişmeli mi; boşanma aşaması

Eşin narsist. Anlaşmalı istiyorsanız bir an önce boşan. Sen hiç muhatap olma avukat halletsin. Düğün altınların sendeyse uğraşma. Çekişmeli boşanma yıllar sürer. Böyle birinin karşısına 10 tane mahkeme de kursan derdini anlatamazsın. Yıprandığınla kalacaksın..belki o süre zarfında başka birini hayatına alacaksın. Gerek yok ki 1,5 sene evli kalıp 3 sene biriyle boşanmaya uğraşmaya.
Çok haklısın gerçekten, sürecin uzaması en son isteyeceğim şey.
Temennim çekismeli başlayıp 1 yılı doldurmadan kaybedeceğini anlayıp benim sartlarimda anlasmaliya yanaşmasi ama buna hiç emin olamıyorum ki.

Kesinlikle anlaşmalı boşanma davasını tavsiye ediyorum. Bi işe girseniz ayda 5 bin lira kazansanız yıl da 60 bin lira eder. 3 yılda 180 bin lira. Degmez 3 yilinizi adi bir serseri icin sinir krizleri ve ofke nobetleriyle gecirmeye.

Ben de boşandım. Aldatıldım ve 2 ay içinde boşandım. Ama çekişmeli dava açıp anasından emdiği sütü burnundan getirirdim. O o...u ile de evlenemezdi ama ben arkama bile bakmadım. Ne kadar erken biter boşanma o çabuk başlarsınız iyileşmeye. Ben hep bu bakış acısindayim.

Beni yaktı başkalarını da yakmasın diye de düsünmeyin. Dünyayı siz kurtarmayacaksiniz

Çok haklısın gerçekten, sürecin uzaması en son isteyeceğim şey.
Temennim çekismeli başlayıp 1 yılı doldurmadan kaybedeceğini anlayıp benim sartlarimda anlasmaliya yanaşmasi ama buna hiç emin olamıyorum ki.
Bebeğim karşındaki narsist. Her zaman daha fazlasını yapmak isteyecek. Sürecin uzaması onun işine gelir hala soyadımı taşıyorsun karımsın der çirkefleşir. İlişkiye başlamak istesen başlayamazsın, bir erkek arkadaşınla dostunla oturup kahve içeyim desen içemezsin. Mantıklı bir davranış beklemeyeceksin. Haa bu arada şöyle sömürecek seni, bakın ben iyi bir eşim, neler neler yapıyorum ama kıymet bilmiyor, yuvamı kurtarmak için elimden geleni yaptım ama ilk günden beri boşanalım diye tutturdu. Öyle güzel oynar ki etrafa kendi aklından şüphe edersin. Bak bunların hepsini yaşayınca yaz bana 😉 kendi tatlı canını sıktığına o stresi yaşamana değmez. İnanki alacağın 20.000 sen alana kadar pul değerinde olacak zaten. Altınları kâr say. En kısa yoldan boşan.

Bebeğim karşındaki narsist. Her zaman daha fazlasını yapmak isteyecek. Sürecin uzaması onun işine gelir hala soyadımı taşıyorsun karımsın der çirkefleşir. İlişkiye başlamak istesen başlayamazsın, bir erkek arkadaşınla dostunla oturup kahve içeyim desen içemezsin. Mantıklı bir davranış beklemeyeceksin. Haa bu arada şöyle sömürecek seni, bakın ben iyi bir eşim, neler neler yapıyorum ama kıymet bilmiyor, yuvamı kurtarmak için elimden geleni yaptım ama ilk günden beri boşanalım diye tutturdu. Öyle güzel oynar ki etrafa kendi aklından şüphe edersin. Bak bunların hepsini yaşayınca yaz bana 😉 kendi tatlı canını sıktığına o stresi yaşamana değmez. İnanki alacağın 20.000 sen alana kadar pul değerinde olacak zaten. Altınları kâr say. En kısa yoldan boşan.
Çevreye, ailesine istediğini desin, umrumda olmaz! Hayatıma da bakarım, kimle kahve içerken görürse görsün, napabilir, artık etkilenmiyorum onun hiçbi söylediğinden, yaptığından; böcek gibi oldu benim için ne biliyim :)

zaten ortak çevremiz kalmadı. İşlerin çirkinleşebileceğini tahmin ediyorum ama mahkemede deliller konuşacak, benim elimde de fazlasıyla mevcut.

Kendimden emin olmadığım hiçbişey yok, tazminatı yüklü isteyip gözünü korkutayım ki onlar yanaşsın anlaşmalıya.
Belki biraz uzun sürer ilk etapta ama sonradan mahkeme masraflarını vs de ödiceğini anlayınca bence altından kalkamaz ve anlaşmalıya yanaşır o da istemez 3 sene sürsün.. Benden kurtulmaya bakıyor; başından beri boşancam allah boşancam.

Diyelim 2 yıl sonra biriyle görüşmeye karar verdim; düzgün biriyse çekişmeli davamın devam ettiğini bir şekilde anlatırım.
Kendi şartlarımda beni olduğu gibi kabul etmesini isterim, süreç tamamlanana kadar tanımaya çalışırım.
Evliliğimde o kadar çok kendim olamadım ki artık bana sorun çıkaran, beni olduğum gibi kabul etmeyen Narsistlere benden.. Goodbye.!

Cidden bunları nerden buluyoruz ya nasıl renklerini belli etmiyorlar, benimki tam gizli narsistti o kadar zor fark ettim ki..
Kendi ablam bile bana emin misin esracaheleyan sen sanki ona kötü davranıyorsun çok sakin diyordu, Allah bunlardan kurtarsın hepimizi, yolumuza çıkmasınlar artık ezer geçerim :KK70:

Kesinlikle anlaşmalı boşanma davasını tavsiye ediyorum. Bi işe girseniz ayda 5 bin lira kazansanız yıl da 60 bin lira eder. 3 yılda 180 bin lira. Degmez 3 yilinizi adi bir serseri icin sinir krizleri ve ofke nobetleriyle gecirmeye.

Ben de boşandım. Aldatıldım ve 2 ay içinde boşandım. Ama çekişmeli dava açıp anasından emdiği sütü burnundan getirirdim. O o...u ile de evlenemezdi ama ben arkama bile bakmadım. Ne kadar erken biter boşanma o çabuk başlarsınız iyileşmeye. Ben hep bu bakış acısindayim.

Beni yaktı başkalarını da yakmasın diye de düsünmeyin. Dünyayı siz kurtarmayacaksiniz
Onun parasına ihtiyacım yok, haklısın..
Kısa süre içerisinde zor bir karar olmuştur senin için eminim ama sana bunu yapan ona da yapar. Asla şaşmaz.!

Ben sinirlerimi aldırdım gibi ne bileyim artık etkilenmiyorum fazla, eski neşeme kavuşmaya başladım sanki. Kafamda bitti ya ondan rahatladım galiba sanki biz resmı olarak boşanmışız ama sadece hukuki süreç sürüyormuş artık ben bekarmışım gibi hissediyorum.

Olayın üstünden 1 ay geçti; avukatım takip etsin dursun kafasındayım. Sinirlerimi artık yıpratmayacagım. Karsıdakıler kusurlarına ragmen bu kadar rahat olabiliyosa bizim onlardan daha rahat olmamız lazım, bu ne kendine güven yahu!

Dilekçemi henuz adliyeye vermedik, eşya rejimini değiştirip (elektronik ve beyaz eşyaları ben alacağım şekilde), mehirden vazgeçip tekrar anlaşmalıya ikna etmesini isteyebilirim. Bunun dışında 20.000 TL de tazmınat isteyeceğim.
Böylece mehirin yerine geçmiş olur ama karşı taraf kabul eder mi bilmiyorum :KK43:
Çaresiz kaldım açıkçası..
20000 TL tazminat çok çok az. Gözünü korkutmak için 200.000 - 250.000 yazdırın avukata. Zaten mahkeme sonuçlanana kadar erir gider. Sakın acımayın

Diyelim 2 yıl sonra biriyle görüşmeye karar verdim; düzgün biriyse çekişmeli davamın devam ettiğini bir şekilde anlatırım.
Kendi şartlarımda beni olduğu gibi kabul etmesini isterim, süreç tamamlanana kadar tanımaya çalışırım.
Evliliğimde o kadar çok kendim olamadım ki artık bana sorun çıkaran, beni olduğum gibi kabul etmeyen Narsistlere benden.. Goodbye.!

Cidden bunları nerden buluyoruz ya nasıl renklerini belli etmiyorlar, benimki tam gizli narsistti o kadar zor fark ettim ki..
Kendi ablam bile bana emin misin esracaheleyan sen sanki ona kötü davranıyorsun çok sakin diyordu, Allah bunlardan kurtarsın hepimizi, yolumuza çıkmasınlar artık ezer geçerim :KK70:
Öyle olmayacak çünkü boşanmanın stresi seni tüketecek. Kısa yoldan kurtul.. Yani serce de garip değil mi 1,5 yıl evli kalıp 3 yılda boşanmak.. koy dötüne..

Çevreye, ailesine istediğini desin, umrumda olmaz! Hayatıma da bakarım, kimle kahve içerken görürse görsün, napabilir, artık etkilenmiyorum onun hiçbi söylediğinden, yaptığından; böcek gibi oldu benim için ne biliyim :)

zaten ortak çevremiz kalmadı. İşlerin çirkinleşebileceğini tahmin ediyorum ama mahkemede deliller konuşacak, benim elimde de fazlasıyla mevcut.

Kendimden emin olmadığım hiçbişey yok, tazminatı yüklü isteyip gözünü korkutayım ki onlar yanaşsın anlaşmalıya.
Belki biraz uzun sürer ilk etapta ama sonradan mahkeme masraflarını vs de ödiceğini anlayınca bence altından kalkamaz ve anlaşmalıya yanaşır o da istemez 3 sene sürsün.. Benden kurtulmaya bakıyor; başından beri boşancam allah boşancam.
Boşancam dese de boşanmak istemez.. Neyse bebişim hakkında hayırlısı olsun artık.

Onun parasına ihtiyacım yok, haklısın..
Kısa süre içerisinde zor bir karar olmuştur senin için eminim ama sana bunu yapan ona da yapar. Asla şaşmaz.!

Ben sinirlerimi aldırdım gibi ne bileyim artık etkilenmiyorum fazla, eski neşeme kavuşmaya başladım sanki. Kafamda bitti ya ondan rahatladım galiba sanki biz resmı olarak boşanmışız ama sadece hukuki süreç sürüyormuş artık ben bekarmışım gibi hissediyorum.

Olayın üstünden 1 ay geçti; avukatım takip etsin dursun kafasındayım. Sinirlerimi artık yıpratmayacagım. Karsıdakıler kusurlarına ragmen bu kadar rahat olabiliyosa bizim onlardan daha rahat olmamız lazım, bu ne kendine güven yahu!

Ben de ilk zamanlar şok yaşıyordum. belki de hala şoktasınız. Daha önce çok ağır acılar da çektim ben ama hayatımdaki en ağır acı bu aldstilma ve boşanma acısıydı. Hepsi geçmişte kaldı.

Bir an önce bitsin gitsin. Böyle sakin ve umursamaz kalmaya devam edebilirsiniz inşallah. Bi dönem geliyor öfke patlamaları yaşıyorsunuz. Bi donem geliyor cok ozluyorsunuz. Bi donem nefret ediyorsunuz falan. Cok inisli çıkışlı bir ruh haline hazır olun.

Ben de ilk zamanlar şok yaşıyordum. belki de hala şoktasınız. Daha önce çok ağır acılar da çektim ben ama hayatımdaki en ağır acı bu aldstilma ve boşanma acısıydı. Hepsi geçmişte kaldı.

Bir an önce bitsin gitsin. Böyle sakin ve umursamaz kalmaya devam edebilirsiniz inşallah. Bi dönem geliyor öfke patlamaları yaşıyorsunuz. Bi donem geliyor cok ozluyorsunuz. Bi donem nefret ediyorsunuz falan. Cok inisli çıkışlı bir ruh haline hazır olun.
Duygularım çok dalgalanıyor bir gün iyisem akşamına kasvet,karanlık hissediyorum. Ben bunlari hak etmedim sorgulamaları oluyor. Zormuş gerçekten. Narsiste maruz kaldığım için, kendime toparlanmak için zaman verdim hemen geçmeyeceğini anladım diğer ilişkiler gibi olmuyormuş, eminim beni aldatmistir da. Onu kafamdan sildim de yaşadıklarımı nasıl hazmedip unutabilirim acısını hafifletebilirim bilmiyorum. Zaman..

Kızlar merhaba,
Hem biraz içimi dökmek, hem de çekişmeliden mi devam etmeliyim yorumlarınızı almak istedim.

Eşimle 1.5 yıllık evliyiz, çocuğumuz yok. İkimiz de çalışıyoruz ve maddi gelirimiz aynı. Evlendiğimizde ben 29, o 33 yaşındaydı.

Flört dönemimiz 6 ay sürdü, kısa süre içerisinde benimle evlenmek istedi ben de anlaştığımız için uzatmadım. Nişanlılık dönemi vs derken 1 sene sonra evliydik.
Gayet sakin ve herşeye tamam diyen biriydi. (Ailesi doğulu fakat pek etliye sütlüye karışmayan tiplerdi; eşimin ailesi ile iletişimi mesafeliydi.) İlk evlenmek istediğini duydugunda ailesi çok şaşırmıştı, çünkü bugüne kadar hiç öyle bir düşüncesi olmamış.

Evlendikten sonra işler o kadar değişti ki resmen nikahın olmasını bekliyormuş, kendisini ispatlamak için evlenmiş dedirtti.

Nikahımız olduktan kısa süre sonra beni videom olmasıyla suçladı ve wp tan engelledi.(Evet video tam olarak düşündüğünüz gibi.)
Tabi bunu izlediği bir siteden görmüş ve ben sanmış, çok benziyormuşum gibi kendini haklı çıkarmaya çalıştı. Ben daha aynı eve girmediğimiz için olayı büyütmedim ve özrünü kabul ettim ama beni böyle bir seyle suçladığı için bir daha ona hiç güvenemedim ve ailemize bu olayı anlatmadım. Nikahtan 3 ay sonra düğünümüz oldu, bu süreçte aynı evde yaşamadık. Esyaların alınması vs, düzen kurduk.

2. olay düğün günü oldu. O arkadaşlarıyla düğünde oynarken neden erkeklerin içine oynamaya çıkmışım; eve geldiğimiz anda; ilk gecemizde benim boğazıma yapıştı. Bu arada KV ile altlı üstlü oturuyoruz; o gece özel bir gece olduğu için bu olayın da üstüne yattım. Ama bunu asla yapmamalıymışım bu sadece fragmanmış :KK43:

Eş kişisi evlendiğimiz günden beri boşanma lafını ağzından eksik etmedi ve bana sürekli psikolojik şiddet uyguladı. (Aşağılamalar, tartışmamızdan sonra ailesinin yanında küçük düşürmeler, yukarıya kaçmalar vs.) Bu olaylar beni çok etkiledi, defalarca konuşmaya çalıştım ama hep beni suçlu çıkardı. Düzelir diye ben kendimi sürekli özür dilerken buluyordum. Ona göre her konuda ben haksızdım, olayları sanki farklı yaşıyormuşuz gibi beni suçlayarak anlatıyordu. Bu kavgalar devam etti, arada iyi davrandığı oluyordu. Narsist olduğunu düşündüğüm için terapiye ikna etmeye çalıştım, çaresiz kalıp ailemi araya sokup aramızı bulmalarını istedim; daha kötü oldu.. Hiçbirine yanaşmadı çünkü ben suçluydum ona göre. Beni defalarca kez evden kovup, boşanmak istediğini söyledi..

Bir gün ben temizlik yapıyordum, bana ''15 dakkada biter temizlik, ben işe gittikten sonra yapsaydın, kahvaltıyı hazırlasaydın' dedi, ben zaten kahvaltıyı bitek o gün hazırlamadım. temizliğe çoktan başlamıştım, ona da laf anlatmakla ugraşmamak için cvp vermedim. vay efendim ona nasıl cvp vermezmişim. Beni yerlerde sürükledi, kendi babasını arayıp ''şunu alsınlar evden'' diye kriz geçirdi ve eşyalarımı atmaya başladı. Korkunçtu..

Şiddetinin gerekçesi benim onu delirtmemmiş. Yarım yamalak dilediği özrünü kabul etmedim ve o işe gider gitmez ailemin yanına gittim. Hiçbirşey olmamış gibi arayıp eve git dinlen uyu gibi saçma seyler söyledi, olayın üstüne yattı.
Bende ısrarla ona yaşadığım şeyin ağır olduğunu, özür dilemesini beklerken telefonda 2 dklık konuşmada tamam boşanma davasını yarın açıyorum dedi.

Bu son noktaydı.. Tamam dedim, aç.. 1 saat sonra mesajla özür diledi, bidaha asla beni evden kovmayacakmış.. gece beni almaya geldi, inmedim.

Ertesi günü darp raporumu ve uzaklaştırmamı aldım. Bunu benden beklemiyodu, aşırı bozuldu. İletişimi kesti. Bu sırada ben ailemin evinde kendimi toparlamaya çalışıyordum.

1 hafta kadar sonra avukatına vekalet vermiş avukatının beni aramasıyla haberim oldu; düşünün boşanma olayını bile bana sormadan direkt vekalet vermesiyle avukatından öğrendim. Kararımı verdim ve şimdi davayı açıyorum anlaşmalı için mehir hakkımı(yazılı), maddi, manevi tazminat ve esyaların bir kısmını istedim. Mehiri vermek istemedi.(50 gr altın)
Düğün takılarım bende.

Avukatım çekişmeliye gidelim, elimizde deliller var anlaşmalıya yanaşırlar dedi. (Mehiri de almak istediğim için. )
Ben artık bu insandan bir an önce kurtulmak istiyorum. Binbir hayallerle kurduğum evliliğimde o karenin içerisinde bana hiç layık bir adam olamadı.. Varsa yoksa acitasyon, hatalarına rağmen kusursuz biri imajı çizmeye çalıştı.

En kötüsü de beni hiçbir zaman sevmediğini anlamam oldu. Evliliğim boyunca psikolojik olarak çok yıprandım ve 3 aydır psikoloğa gidiyorum. Zaten boşanma kararını vermemde etkili olan da buydu. Özdeğer çalışmalarına ağırlık verip bu süreci en kısa yoldan atlatmak istiyorum. Yazamadığım o kadar çok haksızlığa, suçlanmaya maruz kaldım ki; çok şükür çoğu da delilli.

Kadınlara tavsiyem nolur evliliği kutsal olarak görseniz de kişiliğinize saygı duymayan adamlarla düzelir diye devam etmeyin. Yüzünü gördüğünüz anda, eşinizin de çaba yoksa bitirin. Benim gibi tek taraflı kürek çekip durmayın; sustukça daha fazlasına razı oluyorsunuz, karşımdaki bundan anlar demeyin. Anlamıyorlar..

Sevgiler :KK200:
Ah canım benim bende aynı durumdayım seninle bende çok şiddete maruz kaldım bendede darp raporu var savcılıkta ama ben anlaşmalı boşanmak istiyorum yıpranmak istemiyorum ama adam yanaşmıyor artık o kadar çok manipüle etti ki adam beni

Ah canım benim bende aynı durumdayım seninle bende çok şiddete maruz kaldım bendede darp raporu var savcılıkta ama ben anlaşmalı boşanmak istiyorum yıpranmak istemiyorum ama adam yanaşmıyor artık o kadar çok manipüle etti ki adam beni
merhaba, kaç yıllık evlisin, çocuk var mı?
anlaşmalı çok mantıklı eğer haklarını veriyorsa, ama eşin boşanmak istemiyor sanırım sen davayı açınca ikna olur. baktı kaçış yok.

korkma, sen kararlıysan dönmedikçe o da razı gelecektir. Üzüldüm senin adına :KK43: şiddet varsa saygı, sevgi yoktur. Bunu kabul etmelisin. Bana deselerdi bunları yaşayacaksın evlenince yürü git derdim, o derece beklemiyordum.

Hakkında hayırlısı olsun

merhaba, kaç yıllık evlisin, çocuk var mı?
anlaşmalı çok mantıklı eğer haklarını veriyorsa, ama eşin boşanmak istemiyor sanırım sen davayı açınca ikna olur. baktı kaçış yok.

korkma, sen kararlıysan dönmedikçe o da razı gelecektir. Üzüldüm senin adına :KK43: şiddet varsa saygı, sevgi yoktur. Bunu kabul etmelisin. Bana deselerdi bunları yaşayacaksın evlenince yürü git derdim, o derece beklemiyordum.

Hakkında hayırlısı olsun
15 aylık evliyim çocuk yok şükür.. bir an kurtulmak istiyorum bu adamdan fiziksel ve ruhen büyük zararlar verdi bana

15 aylık evliyim çocuk yok şükür.. bir an kurtulmak istiyorum bu adamdan fiziksel ve ruhen büyük zararlar verdi bana
Yol yakınken dön derim, sonra daha çok üzüleceksin. Evliliğin 1 sene oturma süreci oluyor; uyuşmazlıklar kavgalar normal.

Ama kendini ifade etmenin şiddet, hakaret dışında yolları var. Bu kadar gözden çıkarmışlar ki bunu rahatlıkla yapabiliyorlar. Bilmiyorum ben bu insanların kendine de saygısı olduğunu düşünmüyorum, ben erkek olsam eşimi el üstünde tutardım, ona laf gelmesin diye ugrasırdım. Bunlar bildiğin kendine köle almış.

Kendini buna layık görebilir misin? Bunu iyi düşün, kendini onun gözunde bu kadar değersizleştirmeyin, kendi hakkınıza girmeyin. O alanı açtıkça aldatma da olur, nasılsa boşanmıyor deyip neler neler yapar..
Allah korusun 2 sene sonra daha büyük bir olayla gelirsin, bunu kendine layık görüyor musun?

Çift terapisi de bir seçenek eğer evliliğine gerçekten inancın varsa, bunu eşine sundun mu

Oncelikle tebrik ederim, ozdegerinizi dusuren adama daha fazla musade etmemeniz gerektigini fark edip, profesyonel bir destek de alarak bu karari verdiginiz icin.

Mumkun mertebe anlasmali bosanmaya calisin. Elinizde darp raporu oldugu icin isi cok fazla zora sokamaz karsi taraf zaten. Cekismeli acarsaniz, darp raporu aldiktan sonra esinizle yasadiginiz eve geri donmediyseniz o rapor gecerlidir. Boylece hakim baska bir seye bakmadan sizi hakli bulup davayi sonlandirir zaten ama tek celsede bile bitecek olsa, o dava acildiktan sonra dilekcelesme sureci var bir iki aydan daha fazla suren, sonra dava tarihi aliyorsunuz kimbilir ne zamana verilir. E bu dilekcelesme surecinde size ne iftiralar atacak, namusunuza neler diyecek psikolojiniz alt ust olacak.

Anlasmali bosanmakta direnin. Avukat gerekirse tehdit etsin. Cekismeliye gidersek sunu da isteriz tazminati bu kadar isteriz, ama anlasmaliya yanasirsaniz atiyorum mesela tazminat istemeyiz falan desin. Ben tazminat istemedim bir an once bosanalim diye. Benim icin de bir an once kurtulmakti onemli olan, parayi falan gozum gormuyordu yani. Ki kendi ailesinin taktigi altinlari ona biraktim almadim, tazminat almadim. Ama ic huzurumu kazandim.

X