Anlaşılmaya ihtiyacım var,lütfen yanımda olun

Bu kayınvalideler ne yapsın?

Gecen günde bir konu vardı. Kayinvalidem yanima zorla geldi her isi annem yaptı o yapmadı bir an once evine gitmek istedi diye.

Simdide kayinvalidem anneme iş yaptırmadı diyorsunuz.

Esinizde suçlu ama ne demek boşanma dilekcesi getirmek. Sız lohusasınız sizi alttan alması lazım.

Esiniz blöf yapiyor siz imzalayıncada tutuşmuş söz ver geri cekeyim demis.

Ailenizin yanına gitmeniz iyi olmuş biraz kafa dinleyin ama bişanavak bir durum yok ortada toparlarsınız bebekli hayata alışınca.

Ben sizi haklı buldum, heralde eşim 1 aylık bebeğimle beni yollayacak boşanma kağıdını eline alacak defol derdim, belli ki eşiniz size çok soğuk davranmış yoksa neden bunlar yaşansın, merak etmeyin gelir burnunu sürtün

Haklisiniz boşanma dilekçesini elime tutuşturup 1 aylık bebekle kafa dinlemeye gönderdi beni !
Bence bu babalık şaşkınlığını abartmamak lazım. Çünkü o durumda anne ki bende geçtim dönemden ; ne bilirseniz bilin yetersiz hissediyorsunuz. Karşınızda ki çocuk minicik. Tutmaya korkuyorsun. Derisi benim daha da ufaktı o kadar farklı geliyorki bezini bağlamaya korkuyor insan. Ve herşey size bakıyor. Üstüne bir de sezaryansa. Daha da fena insan 2 saatte bir 5 dkklık uykularla , birde dikişler veya ağrı bir aya yakın bu böyle devam eder. Ev temizlik toparlama ilaç , alternatif sunma herşey size bakar. Üstüne zılgıt yemekte öyle. Bazen uyucak an olur. Onda da ya göğüs dolar; Ya başınız agrır yorgunluktan. Birde ne zaman dolacak bu lohusalık sitemi vardır eşinizden. Bazısı cinsel ilişki nedeniyle gerilir. Annenizin dahi tek bir bakışı batabilir. Yorgunsunuz gecicek sakin ol. Herşey iyi gidiyor veya sen gerçekten iyi bir annesin diye bir destek bekliyor insan. Hani bir laf var altı üstü bir adam olacaksın onu da becer bir zahmet aynen öyle.

Şu kadına şımarıklık yapıyor diyenler olmuş.. Çok ilginç. Kadın doğuma girmiş, doğum yapmış, hastaneden çıkmış ama eşinin şefkatini görmemiş. Kayınvalide meselesi çok dert değilde eşin yaptıkları vicdansızca.Kadının istediği ne eşinin desteği. Doğum gibi bir olayda destek şefkat göstermeyecekse ne zaman gösterecek?

Aynen sacma bulana kadar kırgınlıklarımi ufacik dahi alttan alsaydı sessiz kalıp odasına çekilmek yerine beni yalniz birakmasaydi zatsn dogumdu sezaryandi annelkti hepsi başlı başına stres birde üzerine yalnız bırakılmak evinden gönderilmek dilekçe vermek bunlar çok fazla çok acımasızca ne istedim sanki ilgiden başka

Şımarıklık diyenleri Allah a havale ediyorum,destek ilgi bekledim sadece adam 1 aylik bebekle.gonderip dilekce tutsruruyor elime yazık çok yazık masum bebeğime yazık kendimi geçtim,o kadar bekledik ki bi bebeğimiz olsun diye daha doyamadan evladindan uzak kaldı kendisi istedi

Bende de çok fazla, resmen en önemli günlerinizde sizi yalnız bırakmış, bende cok kızardım, ama eşiniz işi boşanmaya kadar götürmüş belli ki akıl aldığı birileri var, hiç yüz vermeyin, dayanamaz çocuğunu görmeden

Allah analı babalı büyütsün kardeşim. Oluyor işte evliliklerde böyle kırılma noktaları. Biraz ayrı durun hele aklı başına gelsin. Boşanma dilekçesini eline tutuşturmak neymiş görsün. Ama geri adım atıp pişman olursa bir şans verin bu sebeplerle yuva yıkılmasın.

O süreçten geçmeyen anlamıyor işte,şaka gibi şuan yaşadıklarım inanamıyorum inanin

Siz ilk kez anne olmuşsunuz,eşinizin de ilk kez eşi doğum yapmış ve baba olmuş. Erkekler lohusalık falan,isim olarak bilsede, ne olduğunu bilmez ki. Açıklama yapmadan beklentiye girmissiniz. İlk önce nasıl bir ruh halinde olduğunuzu,neler hissettiginizi bir anlatın eşinize yine size aynı şekilde davranirsa o zaman karar verin bence

Ben anlamadım boşanma dilekçesini imzaladıktan sonra neden bebeği görsünler diye kv lere gittin? Boşanacak bir şey yokmuş ta ki dilekçe gelene kadar. klasik lohusalık halleri, anneliğe babalığa alışma süreci, bir de büyüklerle bir arada olunca o süreçte kaçınılmaz son olmuş. Ama eşinin dilekçe getirmesi ve seni ailenin yanına göndermesi kolay yenilir yutulur şeyler değil.

Allah razi olsun amin inşallah,O dilekçeyi elime tutusturmasi çok onur gurur kırıcı 1aylik ne anneye ne bebeğe yapılmaz,devam etse bile bunu nasıl hazmedeceğim bilmiyorum inanın çok kırgınım çok fazla

Farzedin doğum değil bi ameliyattan çıkıyorsunuz aynı şeylere yine maruz kalıyorsunuz ??

Zaten bardağı tasiran o dilekçe oldu,bunu hazmetmet çok zor

Bence olayları biraz gereksiz büyütmüşsünüz.

Ailenizle yalnız kalmak istemeniz bence böyle durumlarda erkek ailesi için onur kırıcı oluyor. Evet o bebeği siz dogurdunuz, sizin çocuğunuz, ama aile de böyle şeylerde dışlanmak istemez. Ben erkek kardeşimin bebeği oldugunda çağrılmadım. Abimin eşinin alakasız akrabaları varken bana haber bile verilmedi sırf "görümce" olduğum için ve bunu hatırladıkca hala üzülürüm. Hiç kimse kaynanasini sevmez öyle ama böyle günlerde anlayışlı olmak lazım.

Allah razi olsun amin inşallah,O dilekçeyi elime tutusturmasi çok onur gurur kırıcı 1aylik ne anneye ne bebeğe yapılmaz,devam etse bile bunu nasıl hazmedeceğim bilmiyorum inanın çok kırgınım çok fazla
Kırılmakta haklısın ama bebeğin için bir şans vermeye değer. İlerde keşke demezsin en azından. Hatalar bizler için yeterki hatasının farkına varsın o yaraları sarmaya çaba sarf etsin.

Farzedin doğum değil bi ameliyattan çıkıyorsunuz aynı şeylere yine maruz kalıyorsunuz ??
Erkekler kadınlar gibi olmuyor ne yazık ki. Öğrenmeleri gerekiyor, kadınların neler hissettiklerini. Sizin ki biraz kendi kendine küsmek gibi oluyor eşinizin gözünde. Hakliyken, alıngan duruma dusuyorsunuz yani

Canim benim esinle karsilikli oturun eteginizdeki butun taslari dokun. Birbirinizden beklentilerinizi, neyin seni yaraladigini, ne bekledigini bir bir anlat. Olmadi cift terapistini bir deneyin baktin olmadi bosanirsin.

Canim benim esinle karsilikli oturun eteginizdeki butun taslari dokun. Birbirinizden beklentilerinizi, neyin seni yaraladigini, ne bekledigini bir bir anlat. Olmadi cift terapistini bir deneyin baktin olmadi bosanirsin.
Şuan bebeğin fotoğrafını istiyor arada bi onun dışında kendimizle alakalı birşey konuşmadık yaşattıkları sindirmek çok zor,Allah hakkımızda hayırlısını versin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…