Anlaşılmaya ihtiyacım var,lütfen yanımda olun

Lohusalığın verdiği gereksiz tepkileri bir güzel dışa vurmuşsunuz. Üzüldüm aslında ortada bir şey yok. Kv’niz bebeğe ve size bakmaya gelmiş bende sezaryenle doğum yaptım 15 gün yattığım yerden kalkamadım değil bebeğe bakmak. Kadın sizi düşünmüş. Biraz ayıp olmuş kv’ye.
Eşinizde baba olmaya yeni başladı onlar biz gibi değil ki henüz ne yapacağını bilmiyor belki bocaladı??? Bebek bi hareketlensin baba demeye başlasın o zaman anlıyorlar tam baba olduklarını. Ama tabiki Dilekçe vererek hata yapmış...
Ben lohusayken eşim işinden dolayı başka yerde kalıyordu Eve sadece 3 saatliğine geliyordu onda da duş al yemek ye bitti gitti oluyordu sizin gibi tepki göstermedim.
Üzüldüm yaşadıklarınıza sakin kafayla bir daha düşünün.

senin için dua edeceğim hayırlısı olsun. Lütfen yanımda olun demişsin içim titredi.
Allah yardımcın olsun. Geçicek merak etme neler geçmiyor ki bu da geçicek Allah hayırlı kararlar almayı nasip etsin kalbine ilham etsin

Aynen öyle düşünüyorum bende,ne garip ki burda da çoğu kişi şımarıklık olarak algilamis tavrımı,ne alakası var simariklikla hastanede sancılar icin de kivranirken karşı oda da da kadın doğum yaptı sesi çıkmıyor dediler annesiyle birlikte,saçma sapan kırıcı bi kıyaslama değil mi herkesin acı eşiği aynı değil neticede,kayinvalidem yardımcı oldu ben hakkını yemiyorum ama herşeye müdehale etmesi sınır bozucu,hergun istisnasiz habersiz cat kapı gelmeleri yorgunum uykusuzum tam zar zor kollarım kopa kopa çocuğu uyutuyorum kendimde birsz uzanayim derken pat geliyorlar zorla uyuttugun cocugu uyandiriyorlar beni uyuyacagim 10dk uykumdan ediyorlar,annemler yanimdayken türlü çeşitli yemekler yaptı onlar gitti 1 kap yemegini gormedim gosteris icin miydi hepsi yani gercekten cok zor kotu bir surecten geciyorim beni biraz olsun anladigin icin cok tesekkur ederim arkadasim

Allahım şu hormonlar yüzünden böylesiniz dikisler için yanınızda eşinizin gelmesine gerek bile yok ben eşimi sağlık ocağının kapısından bile sokmuyordum velim gelmiş gibi o ne öyle hiç sevmem ayrıca kaynanan herşeyi görmüş seni yormamis buna da pek takılma bende lohusayken eşimle her akşam kavga ederdim şimdi aklıma geldikçe gülüyorum biraz kafanı dinle bebeğini babasiz büyütme rabbim çok mutlu etsin sizi

Canim biraz iyi yönden bakmaya ve yorumlamaya calis olaylari.
Mesela annemler yanimdayken birsuru yemekler yapti, kesin gosteris icin yapti diye itham ediyorsun.
Sonucta annenler uzaktan gelmis, sende ugrasmayasin onlari agirlamakla yemeklerle lohusa halinle diye yardim etmis diye dusunsene bu yönden.
Inan icin daha rahat olur.
Esini anlatirken gözüme ne yapacagini bilmeyen dalgin dusunceli biri olarak canlandi. Kadinlar anne olmaya daha bebek karindayken hazirlaniyor. Ama erkekler kucagina aliyor birden o yavruyu ve baba oldugunu ancak ozamandan sonra idrak ediyor.
Iyi yorumla olaylari canim. Esinin kafasi doludur..simdi sorumluluklari da arttigi icin..

Tek sacmaligi bosanma dilekcesiymis yani... onuda blöf icin yapmis bence.

Veli değil ki o hayat arkadaşı. Elbette birlikte gidecekler hastaneye.

Sizde tüm yükü sirtlamaya çalışan kadinlardansiniz. Benim de çok farklı değil :)

Çok güçlü görünmeye çalışan , her işi kendi yapan kadınlar yorulur , ruhu yıpranır , yıllar geçer göz böyle alıştığı için ufak sendelediginizde tutulmazsiniz.

Bence logusaligin verdigi duygusallikla fazla tepki vermissiniz maalesef sizi haklı bulamadim eşiniz daha haklı geldi bana geri dönüp güzellikle daha fazla ilgi istediğinizi söyleyip sizde herşeyi bu kadar büyütmeden evliliginize bir şans daha verin derim bebeğinizin hatrina.ortada yuva yikicak çocuğu ana baba ayrı büyüyecek bir sebep yok yillar sonra çocuğunuza ne diyeceksiniz babanem hep senle ilgilenmeye geliyordu baban hep senle ilgileniyordu benle az vakit geçiriyordu bosadim mı ??

Türlü türlü yemekler yapmış anneniz buradayken , buna teşekkür edeceğinize gösteriş olarak görüyorsunuz.

Benim ailemi bu şekilde ağırlayan birine sadece minnet duyarım.

Sizi üzen taraftarla , iyiliğiniz için yapılanları karıştırmayın. Haksızlık olur.

Hastanede bile yanınızda kalmış. Bu da bir destek. Basaramamissa bile en azından cabalamis.

Herşeye rağmen,bütün duygusal süreci içinizde yaşıyorsunuz yanına yattığınız adam arkasını dönüyor,yasayan bilir ne anlatayım daha sadece çok zor bi süreçten geçtiğim biliyorum şuan bende bebeğimde boşanma dilekçesini verecek kadar 1 aylik bebekle beni baska bir sehire gonderecek kadar birşey yapmadık

Anlıyorum. Çok takılmayın burda yazılan yorumlar bazen çok kırıcı olabiliyor. Yeni anne olan bir insana bana göre daha şefkatli yaklaşmal lazım mesala . Ama hem yargılanıyor. Benim kayınvalidem de aynısını yaptı. 40 gün boyunca altı üstlüyüz. Sabah gelirrdi akşama kadar. İşleri vardı inerdi. Kapıyı tıklatırdı. Dinlenmek isterdim açmazdım açana kadar tıklatırdı. Coçuk uyuyo demezdi. Lohusalık bitince artık yalnız kalabilirim korkacak birşey yok diye kırmadan söyledim . Yoo ben ondan gelmiyorım ki dedi. Çoçuk uyuor derdim gene de içeri girerdi. Kırıcı bir insan değilim ama en son olaylar olunca kapıda dursa bile nabıonuz dese bile hemen lafı kesip kapatıyorum kapımı. Her güm sabak akşam görüyorum zaten. Parka gideriz çıkarlar. Kapıya çıkarım çıkarlar. Parktan döneriz kapılar açılır onlara girilir. Biraz boğucu bir durum . Ki o dönemde ben 40 gün kapıma gelenş kovarım . İnanmassanız diye direk söylüyorum gelsinler 2 dkk bile deseniz Kovarım bebek görmeye geleni dedim. Getiremediler allahtan kimseyi korktular. Lohusa bellimi olur normalde alttan alıo ama yapar mı yapar demişler o zaman eşime.

Ya esim bana yardımcıdir ama öyle çok ilgiyi de sevmiyorum doktorun yanına oda gelmek ister ben sokmam sezeryan doğum yaptım ayaklandigimda elimi tutar ben tutmam yapmacık geliyor sanırım bunlar bana sanirim ben anormalim ama her isi kendim yuklenmem eşime fazla yüklenirim

canım benim çok hassassın şu an.
hepimiz seni anlıyoruz, çoğumuz benzer şeyleri yaşadık çünkü.
ilk doğum yapan ve kocası kendinden önce lohusa depresyonuna giren kadın sen değilsin.
eşinin davranışı yanlış ama erkekler de farklı ruh hallerine bürünebiliyorlar baba olduklarında.
hem eşin belki hava değişimi iyi gelir diye teklif etmiştir annenin yanına gitmeni.

bu süreç geçici. yalnız değilsin onu bil sadece

Son düzenleme:
Kadin hastanede çocuğu bile kucağıma vermedi emziriken bile kendi tuttu,bari yatağını yanınma getirin dedim onu bile getirmediler,eve geldiğimizde ailem bir işimi falan yapmaya kalksa arkasından bir daha siliyor temizliyor falan bunlar insanin zoruna gitmez mi Allah aşkına kendi ailem elin evine gelmiş gibi hissetti birseye ellerini sürmeye korktular .Yaptı etti yemekler ama ailem 3-4gun kaldı zaten ondan sonra niye sadece bebek sevmeye geldiler 1 kap yemek ne getirdi ne yaptı tabi ki de gösteriş olarak algılarım 3-4gunde ben ayaklandim mi sanki yine ihtiyacım vardı

Bu arada esiniz yontulmamis bir oduncuk olabilir biraz onu inkar edemem. Cunki doguran bir kadin klasik el tutusunu bekliyor esinden..destek amacli
Sizinkisi yapmamis. Ama esinizi en iyi siz taniyorsunuz. Daha önceler böylemiydi hep mi böyledir? Belki aynen dedigim gibi akli okadar doludur ki kendisi bile saskina dönmüs olabilir. Siz anne olduysaniz o da baba oldu sonucta.
Daha önceler size iyi davrandiysa ozaman baba olmasinin stresine, heyecanina ve sapsalligina verin.
Ailenize sizi istemediginden degil de daha cok kafanizi dinleyin diye yollamistir.
Taze anne baba olmanin verdigi sacmaliklari yasiyorsunuz ikiniz de ..

Iyi niyetle yapılıyor belki herşey ama dediginiz gibi fazlası boğuyor hele de herseye müdehale edilmesi daha da sinir bozuyor

Haklisiniz boşanma dilekçesini elime tutuşturup 1 aylık bebekle kafa dinlemeye gönderdi beni !

Normalde ben bu gibi konularda hep gelinleri haklı bulurum ama siz sanki biraz dramatize mi ediyorsunuz ne ?

Yani ortada ağlayıp dertlenecek şeyler yok hadi esinizin ilgisizligine kafayi taktınız diyelim o da daha yeni baba dünyası şaşmıştır adamın.

Kv ilgilenmese,eve gelip hizmet beklese haklisiniz dicem ama kadın iş yapıyor diyorsunuz orada da sıkıntılı bir durum yok.

Ben bosanilacak bir aksiyon görmedim belki yanlış değerlendiriyorum bilmiyorum ama iyice düşünün derim.

valla ben de sizi haksız buldum.lohusalığı şımarıklığa bahane etmiş gibisiniz.incir çekirdeğinin çeyreğini doldurmayan sebepler.

Evliliğiniz zaten sorunluymuş neden boşanmak yerine çocuk yaptınız ki ?
Mutsuzsanız eşiniz arkanızda değilse boşanın ,ne diyelim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…