Altın takı miktarı uygun mu

Yeterlilik kişilerin bütçesine göre değişir. İnsanları zora sokmayacak şeyler isteyin. Bu insanların çok parası varsa az, asgari ücretle hayatını devam ettiren bir aileyse çok fazla.

Ben değerinizi altınla mı ölçüyorsunuz diyenlere katılmıyorum. Altın takmak hem bir gelenek hem de allah korusun ama boşanma durumunda kadına destektir. İstenmelidir.

Bu görüşe de katılıyorum. Tek taşımı ben aldım diyenlerin kıymeti bilinmiyor bu toplumda.

Konu sahibi bu forumun cevap aralığı bebek altınından başlar burmaya kadar gider. Herkesin geliri farklı.

Sizin ne kadar paranız var?

toplam da 30 gram tutan 3 bilezik sizce düğün için yeterli mi . Konuştuğunuz erkek bunu demiş olsa
Sadece alyansla evlendim , bir daha olsa yine öyle evlenirdim. Eşimde kv dem de sordular, istemiyorum dedim. Zulümdür bu, 30 gr dediğiniz 15 bin TL civarı tutuyor, etmeyin, takıyla altınla yuva olmaz... Bunlar bir kadının değerini ölçemez

Benim 80 gr aldı dediğim sadece nişanlım. O da mehir için. Ailesi de ayrı olarak 40 Gr taktı. Şov peşinde olsalar biz ısrarla kendinizi zora sokmayın gidin kuyumcudan istediğiniz kadar altın kiralayın getirin millete taktı deriz dememize rağmen onu kabul etmeyip kendilerini zora sokup almazlardi bir şeyler.

Başta "BENİMKİLER" 80 gram aldi borcunu da esim hala oduyor dediniz.

Simdi esim 80 grami ayri takti, ailesi 40 grami ayri taktı oldu.
Muge anli meselesi gibi karisik bu. Ben anlamadigimdan daha fazla yazmicam. 😁

Kesinlikle ben istemedim yanlış anlaşılmasın. Ben ve ailem düğünde millet konuşmasın diye ödünç bilezik alın getirin takayım düğünden sonra geri götürelim dedik ama onlar kabul etmedi mehir için altın almalıyız dediler.
Ama o borcun altına girmesine göz yummuşsunuz. Yazık günah değil mi? durumları da iyi değil diyorsunuz

Altinlarin borcunu hala esiniz oduyormuş. Bisey yapilip edilmemiş yani, yapilan şey bankaya gidip kredi cekmekse evet cekmisler ama onu kendiniz de yapardiniz. 🙄
Esimin odedigi şeye ben ailesi aldi yapti demezdim.
ha eşim ödemiş ha ben ödemişim ne fark ediyor :KK70:
yapılanın akıl dışı olduğunu söylemiştim :KK70:

Kendi kendinize altın takmişsıniz yani 🤣
tumblr_inline_npp17lyJK91qe47ym_500.gifv

Simdi gercekci olmak lazim. Biz de altin icin pazarlik yapmadik gucunuz neye yeterse dedik. Ama sizin tercihiniz bu konuyu konusmak yanlis degil bence.herkes beklentisini, istegini soyler yapilabildigi kadar yapilir. Az altin isteyen gözütok kadinlarin da kiymeti bilinmiyor sonucta.

toplam da 30 gram tutan 3 bilezik sizce düğün için yeterli mi . Konuştuğunuz erkek bunu demiş olsa
Durumu buna elveriyorsa yeterli. He kural da yok yani durumu iyi daha çok taksın falan. Düğün yapmak zaten yeterince masraflı bir iş. Bir de yetmez daha fazla olsun demek haksızlık olur.

Başta "BENİMKİLER" 80 gram aldi borcunu da esim hala oduyor dediniz.

Simdi esim 80 grami ayri takti, ailesi 40 grami ayri taktı oldu.
Muge anli meselesi gibi karisik bu. Ben anlamadigimdan daha fazla yazmicam. 😁
Mesajları tekrar okuyun. Benimkilerin maddi durumu çok kötü ama kredi çekip 80 gr ALDI dedim. Konu sahibi sevgilisinden bahsediyor. Dolayısıyla ben de eşimden bahsediyorum. Buradan anlamanızı beklediğim nişanlımın 80 gr aldığı olmuştu. Ailece durumlarının kötü olduğunu belirtmemin sebebi babadan kalan evi arabası yok demekti

Aklıma annemin yaptığı geldi.Eşim çalışırken hep biriktirmiş,altın yapmış.Üstüne de bir kısım ailesi koymuş.Tam hatırlamıyorum ama 200 grama yakın bilezik takmışlardı ve annecim bari 200 grama tamamlasalardı demişti..Yani bu takı meselesi beni çok geriyor.Eşim ve ailesi borçsuz takmışlardı ama düğünden sonra ben ödeyeceksem asla altın maltın istemez ne yapabiliyorsa onu isterdim.Yani durumu buna müsaitse hiç önemli değil ne kadar olduğu.Ve asla dışardan gelen lafları duymayın.Sonra yıllarca unutamıyor üzülen siz oluyorsunuz..

Bu arada ben de evlenmeden önce para biriktirip 50 gr bilezik almıştım. Annem ve babama aldırmadım altınlarımı kendim aldım.

Son düzenleme:
Bu tamamen karşı tarafın maddi gücüne bağlı.
Durumları buna yetiyorsa güzel günlerde kullanın
Ama durumları iyi de cimrilik yapılıyorsa o hoş değil bence

Mesajları tekrar okuyun. Benimkilerin maddi durumu çok kötü ama kredi çekip 80 gr ALDI dedim. Konu sahibi sevgilisinden bahsediyor. Dolayısıyla ben de eşimden bahsediyorum. Buradan anlamanızı beklediğim nişanlımın 80 gr aldığı olmuştu. Ailece durumlarının kötü olduğunu belirtmemin sebebi babadan kalan evi arabası yok demekti
mesajları tekrar okusa ne olacak?
sizin kurduğunuz cümle sorunlu dil bilgisi bakımından.
Benimkilerin maddi durumu çok kötü ama ona rağmen 80 gram altın aldı kredi çekip
cümlenizde özne eksikliği var. doğrusu şöyle olmalıydı:
benimkilerin maddi durumu çok kötü ama ona rağmen NİŞANLIM 80 gram altın aldı kredi çekip.
cümleyi eksik yazıp insanların anlamasını beklemeniz garip.

eksik yazarsanız doğru anlaşılmaz.
doğru ifade çok önemli.

mesajları tekrar okusa ne olacak?
sizin kurduğunuz cümle sorunlu dil bilgisi bakımından.

cümlenizde özne eksikliği var. doğrusu şöyle olmalıydı:
benimkilerin maddi durumu çok kötü ama ona rağmen NİŞANLIM 80 gram altın aldı kredi çekip.
cümleyi eksik yazıp insanların anlamasını beklemeniz garip.

eksik yazarsanız doğru anlaşılmaz.
doğru ifade çok önemli.
Arkadaşım foruma mesaj mi yaziyorum Üni de ödev teslimi mi yapıyorum? Kusura bakmayın buradaki ortalamanın çok üstünde yazıyorum. Cümlenin sonuna nokta koymayı bilmeyenlerle dolu buralar ya da cümleye küçük harfle başlayanlarla.

Arkadaşım foruma mesaj mi yaziyorum Üni de ödev teslimi mi yapıyorum? Kusura bakmayın buradaki ortalamanın çok üstünde yazıyorum. Cümlenin sonuna nokta koymayı bilmeyenlerle dolu buralar ya da cümleye küçük harfle başlayanlarla.
kesinlikle ortalamanın çoook üstünde yazıyorsunuz :KK70: :KK70:

Şanslısınız valla bize hic birşey takmadılar eşim kendi aldı misafir gibi 1 bilezik kayınvalide taktı 1 tane abisi:)

Aklıma annemin yaptığı geldi.Eşim çalışırken hep biriktirmiş,altın yapmış.Üstüne de bir kısım ailesi koymuş.Tam hatırlamıyorum ama 200 grama yakın bilezik takmışlardı ve annecim bari 200 grama tamamlasalardı demişti..Yani bu takı meselesi beni çok geriyor.Eşim ve ailesi borçsuz takmışlardı ama düğünden sonra ben ödeyeceksem asla altın maltın istemez ne yapabiliyorsa onu isterdim.Yani durumu buna müsaitse hiç önemli değil ne kadar olduğu.Ve asla dışardan gelen lafları duymayın.Sonra yıllarca unutamıyor üzülen siz oluyorsunuz..

Şunu söylemek zorundayım, kimse artık bu devirde 200 gram falan beklemesin 100 bin yapıyor. 😨

O para verilecekse eş ailesi altını bırakıp daire için kredi falan çeker.

X