Altın takı miktarı uygun mu

Kayınvalidem bana sağolsun 20 gram bilezik taktı sadece😅 Önemli olan senin eşinle arandaki ilişki inan bana 100 gram da taksalar sen mutsuzsan hiç bir anlamı olmaz

Şunu söylemek zorundayım, kimse artık bu devirde 200 gram falan beklemesin 100 bin yapıyor. 😨

O para verilecekse eş ailesi altını bırakıp daire için kredi falan çeker.
Tabiki öyle.Yani maddi durumları çok çok iyi olmadığı sürece mümkün değil.Biz evlenirken altın düşüktü.Bir de tek seferde alınmamış.Yıllarca eline geçtikçe atmış eşim.Yoksa borçla alınacaksa hiç alınmasın derdim.

önemli olan sizin razı olmanız hiç 1 tane çeyreğe razıysanız o da olur bunun bir kuralı yoktur ki eşiniz iyi bir insan ise durumu bu kadarsa siz bunlara takmayın ve başkalarına da laf açmayın herkes herşey der kimiside sahte altın takıyor :)

Bence evleneceğin insanın mesleği iyiyse, garantili bir işi varsa, altını hiç dert etme. Bana sorduklarında ben altın takmam zaten, siz bilirsiniz dedim, bir kaç bilezik taktılar, ama eşimin işi sürekli olmadığı için hepsi gitti. Mesleği iyiyse üstüne koyarak gidersin, hiç düşünme.

Bunları mı konuşuyorsunuz oturup??
Bana kaç gram altın takacaksın falan??
Yetmediğini düşünüyorsunuz demek ki buraya konu açmışsınız,yetmez biraz daha arttır mı diyeceksiniz??
Nasıl konuşuyorsunuz bu konuları ,ya da daha doğrusu nasıl istiyorsunuz karşı taraftan hiçbir zaman anlayamadım😳

Bunları mı konuşuyorsunuz oturup??
Bana kaç gram altın takacaksın falan??
Yetmediğini düşünüyorsunuz demek ki buraya konu açmışsınız,yetmez biraz daha arttır mı diyeceksiniz??
Nasıl konuşuyorsunuz bu konuları ,ya da daha doğrusu nasıl istiyorsunuz karşı taraftan hiçbir zaman anlayamadım😳
Konu açılalı altın daha da arttı😅

herkes içinden geleni takar asla istemeyin,bana da 2 bilezik takılmıştı böyle şeyler gelir geçer önemli olan mutluluğunuz eşinize olan sevginiz

Yetip yetmeme duruma göre değişir. Maddi durumları iyi mi bu önemli mesela. Bu konuları aileler konuşsa daha iyi ..

Herkesin bütçesi ne ise onu alır. Yani biz istemedik mesela karşı taraf nasıl istediyse onu aldı. Yeter ki gönüller bir olsun.

toplamda 30 gr dediğin 3 bilezikse tanesi 10 gr a denk gelir oda hediye bilezikler oluyo yani yanlışlamaya kolun çarpsa yamulur maddi durumları yetmiyorsa 30 gr bilezik yapcana bi beşibirlik yapsın

X