Altın takı miktarı uygun mu

Benim ailem bana en hafifi 10gr olacak şekilde 7 bilezik 1 kolye 1 bileklik taktı karşı taraf durumları iyi olmasına rağmen annemin taktığı 2 bileziğe eş değer set ve akraba kısmı da toplam 17 gr bilezik takti biz problem etmedik ben ettim ama ailem çok oralı olmadı napalım seviyoruz yani sonuçta 2 bilezik az taktılar diye eşimle aramı mı bozsaydım🤷🏻‍♀️Eşim kendi zaten bana şuan beğendiğim altın takıları alıyor sağolsun varsın ailesi almamış olsun çok umursamayın... ❤️

düğünümden bir kare. Kıskançlar bakmasın

547bcf71857b4e443c4d5db94413d280.jpg

Bibi ben altın istemedim ama ne kadar çok alırsan senin için karlı dedim çünkü düğünden sonra o para ile ya araba alacaktı ya ev peşinatı. sonuç araba aldık ve kullanıyor :KK70: ama biz o altınları borç ile almadık
Ben sanki birsey istermisim gibi annem beni tembihledi bide sakın birsey isteme diye 🤣 32 yaşında koca kadın ben ne isteyecem utanmiyorlarda bana şu kadar altın al demeye dini nikahta ben birsey istemiyorum dedim hoca kabul etmedi 10 gr olsun dedi 🤣

Her gün ayrı bir konu benimde bu ülkeden umidim falan kalmadı :işsiz: pandemi de dügün yapan yapana mi dersin altın ev araba yüzünden evlensem mi muhabbetleri yapanlar mi dersin kocasınin yediklerini sayanlar mı 🤦🏼‍♀️

ben artık burada problem anlatan çoğu kişinin samimiyetine inanamıyorum. yani o kadar abuk subuk taleplerle yoruyorlar ki eş ve eş ailesini, artık hakettiler de bu muameleleri görüyorlar diyorum.
zaten çoğunun eski konularından belli oluyor.
burda da öyle.
insan evlenirken ayakları yerden kesilmeli ya. oturup altın hesabı yapmak bana çok tuhaf geliyor.

Ben sanki birsey istermisim gibi annem beni tembihledi bide sakın birsey isteme diye 🤣 32 yaşında koca kadın ben ne isteyecem utanmiyorlarda bana şu kadar altın al demeye dini nikahta ben birsey istemiyorum dedim hoca kabul etmedi 10 gr olsun dedi 🤣
Vallahi benim altindan dolayi tramvam var :KK43:
Hemde nikahdan.
Altindan nefret etmem icin bir sebep daha
Anneniz gibi kadinlar sayesinde de azalir altin isteyen kesim.

ben artık burada problem anlatan çoğu kişinin samimiyetine inanamıyorum. yani o kadar abuk subuk taleplerle yoruyorlar ki eş ve eş ailesini, artık hakettiler de bu muameleleri görüyorlar diyorum.
zaten çoğunun eski konularından belli oluyor.
burda da öyle.
insan evlenirken ayakları yerden kesilmeli ya. oturup altın hesabı yapmak bana çok tuhaf geliyor.
100 gr altın alsa fena olmaz aslında :KK70:
Şaka bir yana da bana da ayıp geliyor. biz evlenirken eşim sürekli sordu. Dedim istediğin kadar al istersen hiç alma. Kenara 10bin TL para koymuş dedi bunu senin için ayırdım alacağım. O zaman 100gr altın aldı. Tabi altın o zaman 98 TL .Vay be ne kara geçmişiz yalnız :KK70:
Borç ile alınan altına karşıyım. Yatırım için maddi imkan varsa alınabilir

geleneklerımızde ınsanları zor duruma sokmamak, yardımcı olmak var dıye bılıyorum ben
sıze kendı butcelerıne gore bır hedıye alacaklar bunun ustune sunu ısterım bunu ısterım demek ne bıleyım tuhaf degıl mı
herkesın gonlunden ne kopuyorsa neye gucu yetıyorsa onu -o kadarını yapar
eger bırseyler bekleyen taraflar olacaksanız sızler ıcın evlılık sozlesmesı en dogru sey olur sımdıden herseyı maddeye dokun tum maddıyatı konusun hatta olası ayrılıgı bıle degerlendırın derım yanı garantı ve net her seyı konusan ınsanlar maddıyatı boyle degerlendıren ınsanlar evlılık sozlesmesı yapmalı

bırde bıze uygun mu dıye sormussunuz ya
kıme gore neye gore
gozu gonlu tok bırının verdıgı cevapla ac gozlu bırının verdıgı cevap bambaska hangısıne gore degerlendıreceksınız ?

100 gr altın alsa fena olmaz aslında :KK70:
Şaka bir yana da bana da ayıp geliyor. biz evlenirken eşim sürekli sordu. Dedim istediğin kadar al istersen hiç alma. Kenara 10bin TL para koymuş dedi bunu senin için ayırdım alacağım. O zaman 100gr altın aldı. Tabi altın o zaman 98 TL .Vay be ne kara geçmişiz yalnız :KK70:
Borç ile alınan altına karşıyım. Yatırım için maddi imkan varsa alınabilir

ya bi de bu işler tamamen tarafların şartlarına göre değişir. doğru mu az mı çok mu soruları bana yanlış geliyor.
150 gr altın alır parasını evlendikten sonra sen ödersin, ee ? mantıksız yani bu derece irdelemek.
yada fazlasını istiyorsun ama adam veremiyorsa o zaman ayrılman lazım. belli ki hep başına kakacaksın.
bu soruların sorulması bile abes geliyor bana.

30 gramcık mı

ev eşyası, gelinlik vs, düğün masrafı kim karşılayacak

kına kıyafetini kendin al da diyecekler mi

böyle evlilik mi olur

kv oğlan doğduğu andan itibaren yemeyip içmeyip para biriktirmemiş demek ki

bu nedenle bu ilişkinin sonu gelmez, saygı sevgi vs ne gerek, en az 100 gr altın olmalı

konuşmayın siz en iyisi

(ağır ironi içerir)

30 gramcık mı

böyle evlilik mi olur

bu nedenle bu ilişkinin sonu gelmez, saygı sevgi vs ne gerek, en az 100 gr altın olmalı

konuşmayın siz en iyisi

(ağır ironi içerir)
Limoncu sen misin :KK53: bide neydi 1 sene yeni evlilerin faturalarına kadar odemeliymiş aile :KK70:

30 gramcık mı

böyle evlilik mi olur

konuşmayın siz en iyisi

(ağır ironi içerir)
Sizin yorumları bilmesem inanacaktım 🤭hatta şaşıracaktım az daha ❤️

bu kuyumculuk sektoru uyuyor mu alooo bu damatlara saatten alyanstan baska takilacak bir sey yok mu? burda taki tasarimi okuyan biri vardi lutfen yardim etsin damatlara yapilan bu zulum son bulsun. yeni duzende artik damatlar da GERDANLIK taksin.

adama 2 bin liralik saat, 2 bin liralik damatlik, bin liralik alyans alip totalde 5 bine isi kapatip insanlarin canini isteyen gelinleri kinama dernegi baskaniyim bundan sonra.

Sizin yorumları bilmesem inanacaktım 🤭hatta şaşıracaktım az daha ❤️

o nedenle bilmeyen olur diye altına açıklama yazdım

şimdi dedim topa tutulmayayım

ben bir de altını kimden isteyeceğiz onu da anlayamadım

eşten mi ailesinden mi

kv ben set alamam dedi biz ona set al dememiştik oysa

kendi maaşım ile aldım setimi, taktım

Bizde dügünden önce ne kadar takilicagi konusulmadi. Herkes maddi gücü neye yetiyorsa onu yapsin denildi sadece. Bilmiyorum bana ne takilsa kabul edecektim. Ama ben kendim de calisiyordum ve meslegim var. O yüzden önemsemedim de. 30 gram kime göre az. Kime göre cok

Yeterli mi bilmiyorum ama karşı taraf ne kadar takarsa sizin ailenizde o kadar taksın.

Onlar size gelinlik, alyans, saat, bileklik, kolye alacak mı? Eğer alacaklarsa ailenizde damada bunları alsın, yoksa aileniz sadece 3 bilezik taksın düğünde, damatlık, saat, alyans almasınlar damada. Bileklik ve kolyeyide düğünden sonra size versinler yada sizin adınıza saklasınlar.

Ben her şeyin karşılıklı olduğunu düşünüyorum, ne bir eksik ne bir fazla her şey eşit olmalı

bu kuyumculuk sektoru uyuyor mu alooo bu damatlara saatten alyanstan baska takilacak bir sey yok mu? burda taki tasarimi okuyan biri vardi lutfen yardim etsin damatlara yapilan bu zulum son bulsun. yeni duzende artik damatlar da GERDANLIK taksin.

adama 2 bin liralik saat, 2 bin liralik damatlik, bin liralik alyans alip totalde 5 bine isi kapatip insanlarin canini isteyen gelinleri kinama dernegi baskaniyim bundan sonra.

kızzz, o okulu bıraktı

bırakmasaydı belki de en zengin kişi olacaktı senin fikirler ile birleşip :KK49::KK49:

ben taktım valla :KK70: yuzuk, ıyısınden saat,degerlı taslardan yapılmıs mucevher kol dugmesı ve gardılobunu yenıledım :KK70:
kupe kolye takan adam olsa onlardan da alırdım takmıyorkı herıfcan taksa alırdım :KK70:

ben taktım valla :KK70: yuzuk, ıyısınden saat,degerlı taslardan yapılmıs mucevher kol dugmesı ve gardılobunu yenıledım :KK70:
kupe kolye takan adam olsa onlardan da alırdım takmıyorkı herıfcan taksa alırdım :KK70:
hah soyle yaaa valla ben damatlara uzuluyorum onlarin da cani var belki onlar da besi bi yerde istiyor adam 2 binlik saat takmak zorunda mi :KK70: helal olsun valla size. :KK50:

damatlara ozgurluk, onlar da taki alisverisine cikarilsin, onlarin da ceyizi olsun. bitsin bu eziyet. :KK53:

X