Altın mevzusu için tartıştık kocam dedi ki çocuk olmasa seni kesin boşardım. Ne yapmalı şimdi fikirleriniz lazım.

Eşiniz size kirilmakta çok ama çok haklı.

Evlenirken iyi günde kötü günde diye evlenilmiyor mu hani kötü gün desteği nerede.

Kendi işini yapan insanlarin hemen hemen hepsinin başından gecmistir işlerin kötüye gitmesi olayı.

Benim babamda kendi işini yapıyor 30 küsur yıldır babamda yıllar önce işleri durma noktasına geldi ben çocukken o zaman ki şartlar ile bu esnada annem devreye girdi altınlarını verdi,babam arabasını vs sattı sonra işler rayına oturdu verilen satılan ne varsa alındı yerine koyuldu.

Eşinizin işinden hiç anlamadığınizi söylemişsiniz hiç sormuyor musunuz işler nasıl ne yaptın bugun nasıl geçti diye bilemiyorum insan anlamasada sorar en azından.

Eşiniz eve kasa almış şifresini vermemiş sizin yaptığınızi oda size yapıyor işte siz altinlarinizi kötü günde saklarsaniz oda sizden saklar.

Dediğin gibi bazı insanlar var . Olay kine dönüşmüş zaten , affettirmeye çalışmanın anlamı kalmamış.
Ben hata yaptığımda özgür dilemesini bilirim. Karşımdaki de samimiyetle özür dilerse, ilk defa olan bir şeyse affedebilirim( olaya göre degisir)
Boyle bir durumda , madem esi affetmiyor, uzatmanın manası yok , hoscakal demesini bilmeli.
Seviyorsa geri dönecektir, sözü burda yerini bulacaktır.

kuzu sanırım altınları bozdurmak daha mantıklı gelmiş.
Mücevherim olmadıgı için satarken zarar ettirir mi bilmiyorum
jkhdjfhjsff
Fakirliğimden öpüyorum kendimi
Böyle bir durum varsa ben de acırdım, kocam kolay mı kazanıyor parayı derdim, verirdim, kasanın anahtarını da alırdım fkfjfjg, ya bazı kadın gerçekten emeğe acımıyor, bunlar mı çok akıllı biz mi malız anlamadım. 2 saat internette çöp kovası bakan biriyim ben, al geç de mi ama olmuyor ya benden o çıkmıyor.

Yavrum aynı bensin yeminle.
Çöp alacak olsam iki saat ucuzunu arar tararım hemen alamam.
Ama ben kocaman bir APTALIM.
Elimde avucumda ne varsa ticaret kafası olmayan batma sevdalısı eşime mecburen verdim :)
Bu konuyu okuyup sakın verme diyen taraf olmalıyım ama konu sahibesinin eşine acıdım gerçekten.
Kendi eşime bile bu kadar merhametim yok ahahskadhadd

Kendinizi eşinizin yerine koyun ve öyle düşünün. Bende dara düştüğüm zaman ilk gideceğim onun kapısı olurdu. Eşim bile bana parasını vermiyorsa onunla evli kalmama sebep yok diye düşünür ve bu düşünce beni ondan soğumama neden olurdu. Eşiniz sonuna kadar haklı üzgünüm.

İnsan neden altın biriktirir, neden yatırım yapar? Ya işi daha büyütmek için kullanır, ya zor günler olduğunda kullanmak için kenarda dursun diye ayırır. Ev alırken verilmez, araba alırken verilmez, iş batarken verilmezse ne yapcaz bu altınları. Mezara mı götürcez? Hadi başta tereddüt ettiniz diyelim, işin ciddiyetini anlamadınız. Adam kıyafetlerini satmaya başladığında durumu düzeltmeniz gerekirdi. Verdim ama almadı diyorsunuz. Israrcı oldunuz mu? Ben dururken neden kardeşinden alıyorsun, ben hırsına yenik düştüğünü sanmıştım, bu kadar zor durumda olduğunu bilmiyordum deyip ordan çevirmeniz gerekiyordu. Hatta dinlemeyip yine de kıyafetlerini sattıysa ben satın alırdım, kardeşinden altın aldıysa gider kardeşinin altınlarını verirdim. Adam zaten çocuklarının geleceğini düşünüyormuş ve birikim yapıyormuş, savurgan da değilmiş. Kendi biriktirdiği parayı zor zamanında kullanamayacaksa niye birikim yapıyor

Adam nasıl zorla yarısını almamış ben hala oradayım. Ne sakin adammış kiyafetlerini falan satacak kadar zorda ama kendi yaptığı altınları çekip almıyor. Vallahi helal.

Olan olmuş artık bu olayın dönüşü yok.
Kendisinin sizi af etmesini bekleyeceksiniz.
Bu süre zarfında naif olmaya özen gösterin.
Yanında olduğunuzu hissetmesini sağlayın.
Bu bir evlilik ise senin benim diye birsey olmamalı.
Altınlar geri gelmese bile o kocanız.
Yuvanız için mücadele ediyor.

sonrasında o paralar altın fln geri dönmezdi yani çoğunlukla öyle oluyor ama 2 tane çocuğunuz ortak bir hayatınız var,adam yalvarmış yani nasıl kayıtsız kalınırki ben şahsen verirdim sonrasında vermezse vermesin nedir yani altı üstü para esimden dahamı değerli,sizde hata olduğunu anlamışsınız ama işte insan eşinden bile destek bulamayıp başkasından yardım alıyorsa o evliliğe bir insanın nasıl güveni,inancı kalırki,üzülerek söylüyorum tabi biz bilemeyiz neler olacağını ama sanki bitirmiş gibi eşiniz kafasında,eşinizi bir yemeğe çıkartın,özür dileyip neden veremediğinizi,dolduruşa geldiğinizi,çocuklarınız için biriktirdiğinizi,ne kadar üzgün olduğunuzu anlatın muhakkak anlicaktır.

Arkadaşım adam senden düğün sonrası şahin alıcam diye istememiş,anamların arsasına köy evi yapacağım da dememiş. İşi kötü gittiği için istemiş. İşten bahsediyoruz,iş. Tekstil bir iyidir bir kötü,ama tekstil işverenleri çabuk toparlar ve kat kat dazlasına ulaşırlar tekrar. Hiçbir kadın pat diye çıkarıp vermez demeyin,herkes siz değil. Ben bütün birikimimi eşime verdim. Üstelik sizinki gibi ortak değildi,sadece bana aitti.

Senet yerine bosanma dilekcesine imza atma garantili Yorumu yazanin bekar olduguna eminim ama ispatlayamam, evlilikte isler oyle yurumuyor.
Ya ben de bekarım ama mantıklı düşünebiliyorum çok şükür
Bir de adam konu sahibinin yüzüne bakmıyormuş ki bi daha borç mu ister Allah aşkına ne senedi ne çeki gkdkxmddm

Adam size her an dava açabilir

Adam kazandıkça konu sahibinde pişmanlık belirtileri başlamış. Ne kadar fazla para o kadar fazla pişmanlık djjdsjsns
Kocasının kasasına bakıp bakıp kaz gelecek yerden tavuk esirgediğine içi yanıyor belli ki
Bir de diyor ki "gönlümü almadı " Sjsjsjs
Ayol gönlünü almakta ne var, çıkarır verir biraz para al sana barışma. Ama adam onu bile yapmıyor.

Eşi durumu düzeltmeye başladığı an "al kocacığım altınlar sana feda" demiş ama adam yememiş bunu

Geri vermeyeceğine adım gibi eminim digeri kardeşi hadi ödemesin bakalım sadece söyleme üslubunuz nasıldı mesala gerçekten sıkıştı heralde siz çocuklarımız için falan deseydiniz ne bilim kurtarmak için

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…