Altın mevzusu için tartıştık kocam dedi ki çocuk olmasa seni kesin boşardım. Ne yapmalı şimdi fikirleriniz lazım.

Evlilik ne demek sizin için?
Yol arkadaşlığı, destek, dayanak?
Siz bunları yapmamışsınız, ihtiyacı olduğunda adamı başkasına muhtaç etmişsiniz ve hala eşim diyorsunuz.
Üzüldüm ben adama.
Bana da aynısı yapılsa ben de bu adamın yaptığını yapardım. Size güvenmedikten sonra nasıl eşim diye davransın ki zaten.
Yatırımlarınızla mutluluklar.

Adam aileniz için istemiş şimdi utanmadan düzelttigi işlerin ekmeğini nasıl yiyeceksiniz.
nasıl vicdansız merhametsizsiniz. kocNizdan altın değerli miydi? şimdi sarılın oturun altınlarınıza kocayla işiniz ne ki !!!!
Tabi damat tanismaya gittiğinde mesleği sorulunca yurt dışına kumaş ihracati dendi.
O gün o dakika "aman kızım bunu kaçırma" diyenler,şimdi altınlarını alırsa vermez demeye basladilar. 🤔
Çok itici yahu,nasıl canım sıkıldı sabah sabah.

Pismansiniz ,belli ediyorsunuz kabul etmiyor.
Ben olsam : "insan hata yapar, çocuklarımı düşündüm, riski göze alamadım, ozur diledim, ama senin bana verdiğin tepki son bulmayacaksa ayrılalım."derdim.
Yani eşiniz kırılmakta çok haklı , ama hepimiz bazı şeylere kırılıp kızıyoruz, affedilebilecek şeyleri affediyoruz.

Pismansiniz ,belli ediyorsunuz kabul etmiyor.
Ben olsam : "insan hata yapar, çocuklarımı düşündüm, riski göze alamadım, ozur diledim, ama senin bana verdiğin tepki son bulmayacaksa ayrılalım."derdim.
Yani eşiniz kırılmakta çok haklı , ama hepimiz bazı şeylere kırılıp kızıyoruz, affedilebilecek şeyleri affediyoruz.
Kesinlikle bazı seylerin affı yok.
İnsan ne kadar affettim he tamam tamam desede o yara kalıyor bir yerde.
Arada kanıyor ve karşı tarafa bunu belli ediyorsun.
Benim de çok kırgınlıklarim affettim, unuttum desem de hala içimde affedemedigim insanlar var.

Ben eşinizi baştan sona haklı buldum. İşi tehlikeye girmiş. Kendisinin de katkı yaptığı mücevherlerden istemiş. Ağlamış vermemişsiniz. Gururunu kırmışsınız. Ben harcar sandım vs demenize hiç inanmadım işi için istediğini belirtmiş. Zor zamanında destek vermek istememişsiniz. Eşiniz iflas etse bence siz boşanırdınız. Burada para için evlenmedim diyorsunuz ama hiç inanmadım. O zaman eşiniz işimi kaybediyorum diye ağlarken altınları kesin verirdiniz. En azından onun yaptığı mücevherleri verirdiniz.
Açıkçası artik düzelmesi çok zor.
Başta sizin normal bir işte çalıştığınızı, sadece evlilikte takılan altınlar ve bir maaşınız olduğunu sandım. O altınlar olmasa başka güvenceniz olmuyor sandım. O durumda gene sizi haksız bulurdum ama neden vermediğinizi anlardım. Bu kadar mal mülk içinde eşinize neden yardım etmediğinizi asla anlamıyorum. Ki o mücevherleri eşiniz yapmış. Güvenip size teslim etmiş. Yani o mücevherlerde onun da hakkı var. Yatırım için alıp size veriyormuş.
İs yeriniz var. Belki pasif geliriniz/ gelirleriniz var. Altınlar da sadece size takılan değil, eşinizin sürekli mücevher alıp koyduğu altınlar. Değeri tahminen milyonluk birikim.
İşyeriniz olmasına rağmen altınlar tek birikim olmamasına rağmen eşiniz karşınızda ağlamasına rağmen vermemişsiniz. Bu onun size güvenini tamamen bitirmiş.
Ben sizin yerinizde olsam eşimin o altın stoğuna eklediği tüm mücevherleri verirdim. Alternatif olarak sende kalsın derdim. Paraci olmadığınızı sözle değil davranışla göstermeniz lazım. Yoksa evlilik biter. Öyle iki yemek yapmakla bu konu çözülmez. Eşinizin güvenini yeniden kazanmanız lazım.
Evliliğiniz düzelse bile artik eşiniz size tahminen mücevher almayacak, üstünüze bir mal mülk yapmayacak. Artik size güveni bitti. Eğer buna laf ederseniz de evlilik bitecek. Bundan sonra hiç para konusu konuşmamanız lazım. Hiç maddi bir konuya girmemeniz lazım. Aldığı mücevherlerin hepsini vermeniz lazım. Güveni tekrar yerine gelene kadar çok temkinli olmanız lazım. İşiniz çok zor ama deneyebilirsiniz. Tekrar size karşı biten güvenini oluşturmanız lazım. Bunu da davranışla yapmanız lazım sözle değil.

Son düzenleme:
Bana deseniz ki eşim salaktır, iş bilmez.
Daha önce bizi söyle zorda bıraktı o sebepten vermedim.
Cok iyi yaptın derdim.

Ama bir hatası olmamış yol arkadaşına insan şöyle bir vakitte destek olmayacaksa kusura bakmayın olsa ne olmasa ne..
Boşuna kitlenmeyin adam yerden göğe haklı. Nasıl düzeltirsiniz bilemem.
Cok zor bir durum doğrusu:/

ben bu açıdan bakamadım. eşim işinde aşırı hırslı birisi, risk almak istiyor sandım, durumun ciddiyetini kavrayamadim. çevremde buna benzer çok şey duyduğum için korktum, başıma gelecek sandım. kendi ailesinin durumu iyi, kız kardeşine altınları misliyle geri verdi ve ona araba hediye etti, hatta bir tane daire alacağına söz verdi. beni zor günümde kurtardın küçükken de hep arkamı sen toplardın gerçekten kız kardeş başka şey dedi telefonda duydum. ilk etapta vermek istedim ama sonra "ya öyle değilse?" diye sordum. akabinde çevreye danıştım, bu işi yaşamış insanlarla konuştuğumda sakın verme, başına öyle gelir, böyle gelir dediler korktum. bana farklı bir bakış açısı kazandırdınız teşekkür ederim size. en sonunda bana yalvarmıştı neredeyse ağladı, hırsından korktum. burada yazınca belki anlaşılır gelmeyebilir ama kocam aşırı aşırı hırslı birisi. durumun ciddiyetini anladığımda zaten bana bir daha da ölsem senden yardım istemem dedi ve öyle kaldı.
Danistiginiz çevreniz vermemeniz durumunda bir b planı da söylemiş miydi? Şu an ne diyorlar mesela merak ettim. Ben kimseye baskı yapamam. sakin verme diyemem. İnsanlar bir nevi vebal alıyor. Ama tüm sorumlusu sizsiniz. Sonuçta gününün sonunda o eve ikiniz giriyorsunuz.Aynı yatağa arkadaşınız anneniz ile değil eşiniz ile giriyorsunuz. Bir de eşiniz birkaç kez ısrar edip bırakmamis resmen yalvarmis iki çocuğunuzun babası o.
Su saatten sonra yalvarmayi bırakın akışına bırakın. Onun düşünmesine izin verin. Kafasını toparlasin. Israrcı davranışınız daha da itebilir. Hakkınizda hayırlısı olsun.

merhaba, peki ne yapmalıyım? özür diliyorum görmezden geliyor yaklaşmaya çalışıyorum canım istemiyor diyor. sofra kuruyorum en sevdiği şeyleri yapıyorum yedim öyle geldim diyor. ki bende çalışıyorum bütün gün evde de değilim. daha pişman olduğumu nasıl gösterebilirim bilmiyorum. isterse altınları alsın hiç geri vermesin gitsin istediği gibi harcasın hiç umrumda değil yeterki bana geri dönsün tekrar beni sevsin onunla evliliği özledim. suratıma bakmıyor.
Üzgünüm ,"isterse alsın, istediği gibi harcasin,geri bile vermesin " diye gözünüzde hiç değeri kalmamış altınları başta vetecektiniz.Evlilik güven işidir.Esiniz bu ,çocuklarınızın babası,sevgili değil, nişanlı değil,evliliğin ilk ayları değil,nadil guvenemediniz? Adamı en iyi siz tanırdiniz .Demekki ya güvenilir değil,ya da siz yeterince sevip inanmadiniz.Kardesine misliyle vermiş ,sizi vermezmiydi ?
Bu işi düzeltmek çok zor,bende zor günümde yanımda olmayanı ,iyi günde istemem.......

düğünden kalanlar, kendi aldıklarım ve eşimin aldıkları. her ay ikimiz de alıp koyuyorduk. bazen ağırlık onda bazen bende oluyordu. ortak birikim özetle
Ay hem de ortak birikimmis. Bari yarısını verseydiniz. 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️

Kesinlikle bazı seylerin affı yok.
İnsan ne kadar affettim he tamam tamam desede o yara kalıyor bir yerde.
Arada kanıyor ve karşı tarafa bunu belli ediyorsun.
Benim de çok kırgınlıklarim affettim, unuttum desem de hala içimde affedemedigim insanlar var.
Aynen benim de var. Unutulmuyor, rafa kaldırıyoruz.

eşime sordum ama iş konusunda çok hırslı biri olduğu için işinin kötü olduğunu düşüneceğini gözünü hırsın bürüyebileceğini düşündüm. altınlar sadece üç çeyrek dört yarımdan ibaret değil, düzenli olarak üstüne mücevherler vs koyuyordu eşim. bunları bana veriyordu. ben de bir kısmını kendim için kullanıp çoğunluk kısmını çocuklar için ayırıyordum. biraz daha birikim yapıp hepsini nakde çevirip işletecektim, işletecektik. bunun dışında yine de şahsi bir birikimimin olmasını istedim, ne olursa olsun kendimi de düşünmek zorundayım. evet işim gücüm var ama yarın diğer gün ben de batabilirim. ilk etapta vermek istedim ama geri gelmez diye, planlar çöp olur diye korktum. kocamın gerçekten zor durumda olduğunu anlayınca vermek istedim tekrar, ama kabul etmedi gurur yaptı. sonuna kadar vermem vermem demedim ki. kararımı değiştirdiğimde benden almadı reddetti gitti kız kardeşinden aldı.
E siz batınca kullanacağınız altınlar heba olmayacak mıydi? Kardeşinden istedikten sonra vereyim demişsiniz o zaman da istememiş işte. iş işten çoktan geçmiş. Sakın ustelemeyin. Birakin kendi haline

merhaba, peki ne yapmalıyım? özür diliyorum görmezden geliyor yaklaşmaya çalışıyorum canım istemiyor diyor. sofra kuruyorum en sevdiği şeyleri yapıyorum yedim öyle geldim diyor. ki bende çalışıyorum bütün gün evde de değilim. daha pişman olduğumu nasıl gösterebilirim bilmiyorum. isterse altınları alsın hiç geri vermesin gitsin istediği gibi harcasın hiç umrumda değil yeterki bana geri dönsün tekrar beni sevsin onunla evliliği özledim. suratıma bakmıyor.
Yalvarmayi birakin olan oldu simdi burada bastan sorsaydiniz size verseydin diyenlerden bazilari kesinlikle verme diyecekti cevrenizde o sekilde sizi etkilemis ,fazla ozur dilemek iyi gelmemis nazlanmasina musade etmeyin ki daha da buyutemesin ,abartili sekilde davranmayin kibar olun kirici olmayin yeterli

Yalvarmayi birakin olan oldu simdi burada bastan sorsaydiniz size verseydin diyenlerden bazilari kesinlikle verme diyecekti cevrenizde o sekilde sizi etkilemis ,fazla ozur dilemek iyi gelmemis nazlanmasina musade etmeyin ki daha da buyutemesin ,abartili sekilde davranmayin kibar olun kirici olmayin yeterli
kiz nazlanma mi valla adam haklı. konudan ziyade yorumları da feci . 😔 adam kıyafetlerini satmış bu nasıl bir gurur kırıklığı 😔😔😔😔😔

X