Altın mevzusu için tartıştık kocam dedi ki çocuk olmasa seni kesin boşardım. Ne yapmalı şimdi fikirleriniz lazım.

Allah askina vermemissin arkasinda dur.egilip bukulme bence.vermemene mantikli gerekceler bul ve arkasinda dur.cunku pisman oldu olarak gormeyecek en azindan hakli olabilir desin

Yoo adam durumu toparlayınca yine her ay kasaya altın alıp koyuyormuş, ama şifresini artık vermiyormuş tabi, kendine yapıyormuş birikimi. Yani kadın verseydi de fazlasıyla geri gelecekti.

Adam her ay mücevher ve altın alan bir adammış yalnız.
Kadının vermem de vermem dediği kendi birikimi değil.
Detaylı okumadım
Ortak kasa var birikim sürekli yapılıyorsa verelibilirdi

sevgili arkadaşlar merhaba ben 33 eşim 37 yaşında biz 8 yıldır evliyiz. ellerinizden öper iki tane bebem var.

eşim yurtdışına kumaş satıyor ama bir dönem işleri çakıldı. benden altınlarımı istedi söz veriyorum işlerimi düzelteceğim yoluna koyacağım dedi, ilk verecektim ama anneme ve arkadaşlarıma danışmak istedim. annem de arkadaşlarım da sakın verme, hangi erkek geri vermiş ki falan dediler. ben de onların lafı sözüyle altınlarımı (daha doğrusu altınlarla yaptığım yatırım ve birikmişler) kesinlikle vermedim. bir ara resmen yalvardı lütfen çok ihtiyacım var bu iş geleceğimiz dedi ama yinede veremedim annemin etkisinde kaldım. eşim iyi madem sen vermeyeceksin bir yoluna bakıcam artık dedi. kendi kıyafetlerinden falan sattı ve kız kardeşinden kardeşinin altınlarını aldı. ben durumun o şekilde ilerlediğini görünce yardımcı olmak istedim ama bana dediki öleceğimi bilsem bir daha da senden bir şey istemem.

çok şükür eşim işlerini düzeltti ama suratıma bakmıyor. bugün sudan sebepten tartıştık ve bu konu açıldı, eşim bu konuda çok dolmuş ve her fırsatta yüzüme vuruyor ben zaten çok pişmanım ama ne yapayım nerden bilebilirdim ki. tartışırken bana dedi ki eğer çocuklar olmasa seni kesin boşardım sen ailesini değil kendi cebini düşünen birisin. ben çok üzüldüm kilitlendim orada ve kocam gönlümü almak için hiç çabalamadı. altını verme konusuna tekrar değinecek olursam çevremde kimle konuşsam kime danışsam o altınlar hiçbir zaman geri dönmemiş ben de geleceğimizi düşündüm kocamın gereksiz harcayacağını düşündüm o parayı iki tane çocuğumuzu ve geleceğimizi düşünerek bu adımı attım. bunu ona izah ettim ama dinlemiyor artık fiziksel olarak da çok uzak benden.

bende çalışan bir kadınım ama eşimin piyasasından sektöründen hiç anlamam o yüzden ona görede yorum yapamadım yani alakası var mı bilmiyorum şuan doğrusu biraz içimi boşaltmaya çalışıyorum hem kırgınım hem pişmanım. kız kardeşinden aldığı altınları misliyle geri verdi banada imalı imalı iyi günde kötü gündeydi güya dedi. her fırsatta yüzüme vuruyor tamam hatalıyım kabul ediyorum ama kocam işini güçlendirdikçe bunu yüzüme vuruyor artık çok rahatsız oluyorum hem de çok üzülüyorum iki çocuğum babasız büyüsün istemiyorum.

kız kardeşiyle aram gerçekten iyi onunla samimi şekilde konuşuruz bu mevzuyu onla konuştuğumda tamam abimin ağzını yoklarım dedi. yokladıktan sonra bana dedi ki sana ciddi anlamda çok dolmuş ve gözünü iş hırsı bürümüş seni işine çocuklarına engel olarak görüyor ama merak etme aranızı düzeltmede bende yardımcı olurum dedi. ne yapacağım hiç bilmiyorum

konuda yazım hatası veya düşünce akışını bozan bir cümle olduysa özür dilerim keza iy ibir ruh haliyle yazmıyorum.

teşekkür ederim
Aynı konu bizdede oldu altın mevzusu yüzünden şuan boşanma davamız devam ediyor sizin durumunuzdan tek tek farki eşiniz iş için istemiş benimki ev alicam diyerek bütün düğün takılarını istedi mantıksız geldiği için vermicegimi söyledim oda senin hiç hakkın yok hepsi benim demesi üzerine vermemekte direnince vermiyosan bosaniriz dedi kabul ettim annesi ile birlikte düğün takılarını almak için bana saldırdılar karakolluk olduk bu arada benim eşim 8 senedir hiç bir işte çalışmayan ve kripto para işi ile uğraşan birisi olduğu için düğün takılarını vermek istememiştim sizin eş iş için istemiş adam çalışıyor sonuçta batar çıkar ama huzurunuz olurdu belki

2 çocuk sahibi koca kadınsınız ailevi meseleniz için sağdan soldan akıl almak nedir ya kendi aklınız yokmuş gibi bi de baskı yaptılar diyorsunuz ne münasebet baskı yapıyor başkası benim kocamla olan para alışverişi için. Adam yalvar mış bir de bu kadar da yapılır mı yani eşsiniz siz bu kadar denin paran benim param kafası çok yanlış

Annenizin verdiği akıl malesef tutmamış. Ciddi olarak zor bir dönem yaşamış ve ihtiyaç varmış. Evet yerine göre vermeyebilirsiniz ev yenileme araba yükseltme olsa tamam vermeyin. Eşiniz kendini çok yalnız hissetmiş zor gününde ve bence evlilikte bu en büyük ihtiyaçtır. Nasıl yaparsınız bilmem ama tüm samimiyetinizle özür dileyin pişman olduğunuzu ifade edin.

Eşimi, böyle bir durumda, yardım etme imkanım var iken, kardeşlerinden yardım istemeye itmezdim kesinlikle.. Kırılmakta haksız değil..
Altınlar kalmış size ama huzur, birlik, mutluluk gitmiş yuvanızdan.. Kötü olmuş sonuç..
Bazı insanlar biraz kindardır. Eşiniz de öyle sanırım..(Ben de öyleyim, çok çirkin bir huy ama elimde değil) Bana yapılsa, cook uzun zaman alırdı çözülmem ve belki hiç çözülemezdim bile, bilmiyorum.. ama ömrümce de unutmazdım yani..
Belki zamanla affeder.. Bilemedim..

Son düzenleme:
sevgili arkadaşlar merhaba ben 33 eşim 37 yaşında biz 8 yıldır evliyiz. ellerinizden öper iki tane bebem var.

eşim yurtdışına kumaş satıyor ama bir dönem işleri çakıldı. benden altınlarımı istedi söz veriyorum işlerimi düzelteceğim yoluna koyacağım dedi, ilk verecektim ama anneme ve arkadaşlarıma danışmak istedim. annem de arkadaşlarım da sakın verme, hangi erkek geri vermiş ki falan dediler. ben de onların lafı sözüyle altınlarımı (daha doğrusu altınlarla yaptığım yatırım ve birikmişler) kesinlikle vermedim. bir ara resmen yalvardı lütfen çok ihtiyacım var bu iş geleceğimiz dedi ama yinede veremedim annemin etkisinde kaldım. eşim iyi madem sen vermeyeceksin bir yoluna bakıcam artık dedi. kendi kıyafetlerinden falan sattı ve kız kardeşinden kardeşinin altınlarını aldı. ben durumun o şekilde ilerlediğini görünce yardımcı olmak istedim ama bana dediki öleceğimi bilsem bir daha da senden bir şey istemem.

çok şükür eşim işlerini düzeltti ama suratıma bakmıyor. bugün sudan sebepten tartıştık ve bu konu açıldı, eşim bu konuda çok dolmuş ve her fırsatta yüzüme vuruyor ben zaten çok pişmanım ama ne yapayım nerden bilebilirdim ki. tartışırken bana dedi ki eğer çocuklar olmasa seni kesin boşardım sen ailesini değil kendi cebini düşünen birisin. ben çok üzüldüm kilitlendim orada ve kocam gönlümü almak için hiç çabalamadı. altını verme konusuna tekrar değinecek olursam çevremde kimle konuşsam kime danışsam o altınlar hiçbir zaman geri dönmemiş ben de geleceğimizi düşündüm kocamın gereksiz harcayacağını düşündüm o parayı iki tane çocuğumuzu ve geleceğimizi düşünerek bu adımı attım. bunu ona izah ettim ama dinlemiyor artık fiziksel olarak da çok uzak benden.

bende çalışan bir kadınım ama eşimin piyasasından sektöründen hiç anlamam o yüzden ona görede yorum yapamadım yani alakası var mı bilmiyorum şuan doğrusu biraz içimi boşaltmaya çalışıyorum hem kırgınım hem pişmanım. kız kardeşinden aldığı altınları misliyle geri verdi banada imalı imalı iyi günde kötü gündeydi güya dedi. her fırsatta yüzüme vuruyor tamam hatalıyım kabul ediyorum ama kocam işini güçlendirdikçe bunu yüzüme vuruyor artık çok rahatsız oluyorum hem de çok üzülüyorum iki çocuğum babasız büyüsün istemiyorum.

kız kardeşiyle aram gerçekten iyi onunla samimi şekilde konuşuruz bu mevzuyu onla konuştuğumda tamam abimin ağzını yoklarım dedi. yokladıktan sonra bana dedi ki sana ciddi anlamda çok dolmuş ve gözünü iş hırsı bürümüş seni işine çocuklarına engel olarak görüyor ama merak etme aranızı düzeltmede bende yardımcı olurum dedi. ne yapacağım hiç bilmiyorum

konuda yazım hatası veya düşünce akışını bozan bir cümle olduysa özür dilerim keza iy ibir ruh haliyle yazmıyorum.

teşekkür ederim
Evet eşiniz haklı altınları vermeliydiniz adam zor duruma girmiş. İnsan zor gününde anlıyor yanındaki yol arkadaşını.

Aynı şekilde sizin durumunuz olabilirdi. Eşinizin annesinin ağzıyla size destek vermediğini düşünün.
Malesef eşiniz haklı.
Burda bir çok kadın eşşne destek oluyor veriyor zaten verirken gelmeyeceğini bir çoğu düşünüyor. En azından bir kısmında destek olabilirsiniz.
Batarken yanında olmadığınız için çıkarkende yanında olmanıza gerek yok bence. Adam haklı.

kırgın olmasını anlarım ama insan eşine kin güder mi. ben onun çocuklarının annesiyim bunu ona da söylüyorum kesinlikle kabul etmiyor kafasında bitirmiş beni ne dersem diyeyim bana iğrenç davranıyor. gerçekten üzgün ve pişmanım, eşime maddi konularda güvenim vardı tabi ama çevremin baskısında kaldım para geri gelmez çocuklara bir gelecek inşa edemeyiz diye korktum. savurgan biri değil parası kadar harcar genelde çok şükür öyle kötü bir ynaı yok. maalesef beni çevre baskısı bitirdi
İyi de iş sizin altınlarınızla gelecek inşa edecek hale gelmişse zaten ya boşanmış olursunuz ya da çok ağır bir iflas olmuş olur. Adam da zaten bunlar olmasın diye istemiş o altınları. Bir de altınların ne kadarını eşiniz yapmıştı? Ben olsam altınlarımı verirdim açıkçası. Yani bu durumda kuyruğu dik tutup üste çıkmaktan başka çareniz yok. Artık özür dilemeyin bence. Altınlar benimdi ne dinen ne de hukuken vermek zorunda değildim deyin. Çok da yüz vermeyin. Olmuşa çare yok. Uzatmasın o da. Ama eşinizin yerinde olsam ben de çok kırılırdım.

Altınlar benimdi ne dinen ne de hukuken vermek zorunda değildim deyin
Altınların konu sahibinin olmaması dışında sorun yok. Düğün takıları yada Kendi birikimi değil, 8 yıldır adamın " dara düşeriz, kötü günümüz olur, kimseye muhtaç olmayalım " diyerek alıp eşine verdiği, biriktirdiği altınlar hatta mücevher de alıyormuş adam. Yani bana göre tamamı, kanunen yarısı adamın olan altınları vermemiş konu sahibi...

Gözden kaçmış sanırım ( yada yazıldı ben kaçırdım) . Konu sahibi iş yerim var, eşimin verdiği birikimin bir kısmını kullanıyor, işletiyorum, bir kısmını biriktiriyorum tarzı bir şey yazmıştı ( yanlışsam düzeltsin konu sahibi, eğer uğrarsa konusuna ). Adam sıkıntıya girip istediğinde, verilmeme sebebi bu da olabilir. Muhtemel adamdan gizli yapıyor ne yapıyorsa...

Altınların konu sahibinin olmaması dışında sorun yok. Düğün takıları yada Kendi birikimi değil, 8 yıldır adamın " dara düşeriz, kötü günümüz olur, kimseye muhtaç olmayalım " diyerek alıp eşine verdiği, biriktirdiği altınlar hatta mücevher de alıyormuş adam. Yani bana göre tamamı, kanunen yarısı adamın olan altınları vermemiş konu sahibi...

Gözden kaçmış sanırım ( yada yazıldı ben kaçırdım) . Konu sahibi iş yerim var, eşimin verdiği birikimin bir kısmını kullanıyor, işletiyorum, bir kısmını biriktiriyorum tarzı bir şey yazmıştı ( yanlışsam düzeltsin konu sahibi, eğer uğrarsa konusuna ). Adam sıkıntıya girip istediğinde, verilmeme sebebi bu da olabilir. Muhtemel adamdan gizli yapıyor ne yapıyorsa...
Aaaa bu hiç olmamış ya. Ben düğünde geline takılan altınlar diye düşünmüştüm kaldı ki öyle bile olsa eşin ihtiyacı varsa verilir. Yani ne denir bilemiyorum. Konu sahibinin eşinin yerinde olmak istemezdim açıkçası.

Kocan haklı. 2 tane altınla 2 tane çocuğun hayatı nasıl kurtulcaksa. Altı üstğ düğünde takılan altındır yani onda eşinizin hakkı yok mu sanki düğün yapmasanız öyle bi altınınız da olmıycaktı valla çok ayıp etmişsiniz. Ayrıca da başkaları altını vermemiştir belki ama eşinizi en iyi sizin tanımanız gerekirdi annenizi ablanızı dinleyerek iş yapmıycaktınız. Adam çok bilenmiş bilmiyorum kardeşinin konuşması daha da gıcıl eder bence. Alttan alın kuzu gibi olun üste çıkcam diye olay çıkarırsanız adan sizi kesin boşar benden söylemesi.

Bu altınlar kocanizin parasıyla mi yapildi ? Ee adam kendi kazanmış kim kullanacak
eşime sordum ama iş konusunda çok hırslı biri olduğu için işinin kötü olduğunu düşüneceğini gözünü hırsın bürüyebileceğini düşündüm. altınlar sadece üç çeyrek dört yarımdan ibaret değil, düzenli olarak üstüne mücevherler vs koyuyordu eşim. bunları bana veriyordu. ben de bir kısmını kendim için kullanıp çoğunluk kısmını çocuklar için ayırıyordum. biraz daha birikim yapıp hepsini nakde çevirip işletecektim, işletecektik. bunun dışında yine de şahsi bir birikimimin olmasını istedim, ne olursa olsun kendimi de düşünmek zorundayım. evet işim gücüm var ama yarın diğer gün ben de batabilirim. ilk etapta vermek istedim ama geri gelmez diye, planlar çöp olur diye korktum. kocamın gerçekten zor durumda olduğunu anlayınca vermek istedim tekrar, ama kabul etmedi gurur yaptı. sonuna kadar vermem vermem demedim ki. kararımı değiştirdiğimde benden almadı reddetti gitti kız kardeşinden aldı.

ben aile içinde senin benim olayına çok karşıyım birikmiş varsa ailenin birikmişidir gerekirse kullanılır iş batarsa da herkesin canı sağolsun yapacak bir şey yok. altınlar benim olayı daha pek doğru gelmiyor. adam baştan sona haklı net boşanma sebebi. barışırsa sizle dua edin.

teşekkür ederim
Agir konusmus.altin kadinindir o guveni vermemis ki veresiniz gelmemis.zaten altin vermediniz diye bosamayi akildan geciren birine guvenmemekte normal.

Agir konusmus.altin kadinindir o guveni vermemis ki veresiniz gelmemis.zaten altin vermediniz diye bosamayi akildan geciren birine guvenmemekte normal.
Dediğin aşırı doğru aynısını yaşadım düğün takılarını vermezsen bosanalim dedi boşanmayı kabul ettim darp edilip zorla almaya kalktı annesi ile birlikte çekişmeli davam devam ediyor konu sahibinin de vardır yaşadıkları bildikleri şuan koca madur gibi görünse de belkide tek birikimi olan altinlarda elden gidince ne yapacak bu kadın

X