Altın mevzusu için tartıştık kocam dedi ki çocuk olmasa seni kesin boşardım. Ne yapmalı şimdi fikirleriniz lazım.

Sen ver değer gorursen haber edersin. Verip eden bulup buluşturan asla değer görmez. Hatta adam size baktıkça ne iyi karım var demez sadece sizden aldığı paradan dolayı zayıflığını hatırlar ve sizden soğur. Onun güçsüzlüğünu gormemis yeni kadinlara gider. Sizi de her daim kaynak olarak gormeye baslar. Erkek psikolojisi bu şekilde işliyor malesef. Her Ilişkinin evliliğin başında siniri koymak gerekiyor bu nedenle
Ben geldim, yeter mi? Eşim sıfırdan iş kuracaktı, kredi çektik ama olmadı. 2 yıl g.tümüzü toplamaya çalıştık. Konudaki adamın hiç yoktan kurulu düzeni varmış, riski azmış, bir miktar sıcak para ile kurtulabilir düzeyde imiş sıkıntısı. Konu sahibi zamanında destek olsa şimdi keyfi beyde yoktu. Bu adam vefasız birine de benzemiyor, öyle olsa neyi var yoksa karısının eline saymaz, hadi saydı o sıkıntı anda burnundan getirirdi verene kadar. Ama sessizce başka çıkar yol aramış.

Ben geldim, yeter mi? Eşim sıfırdan iş kuracaktı, kredi çektik ama olmadı. 2 yıl g.tümüzü toplamaya çalıştık. Konudaki adamın hiç yoktan kurulu düzeni varmış, riski azmış, bir miktar sıcak para ile kurtulabilir düzeyde imiş sıkıntısı. Konu sahibi zamanında destek olsa şimdi keyfi beyde yoktu. Bu adam vefasız birine de benzemiyor, öyle olsa neyi var yoksa karısının eline saymaz, hadi saydı o sıkıntı anda burnundan getirirdi verene kadar. Ama sessizce başka çıkar yol aramış.
Sizinki istisna şanslısınız o zaman benim çevremde gördüğüm çoğu kadın eşleri için arabalarını sattı kredi çekti altınları verdi hepsi de en sonunda terk edildi tek başlarına kaldılar.

Sizinki istisna şanslısınız o zaman benim çevremde gördüğüm çoğu kadın eşleri için arabalarını sattı kredi çekti altınları verdi hepsi de en sonunda terk edildi tek başlarına kaldılar.
Sizin çevrenizi istisna bence. Kendi çevrenize göre genelleme yapıyorsunuz. Hayat szin çevrenzden ibaret değil

Bu adam da gayet istisna, konu sahibinin yalancısıyız. Uydum aklı ile mahvetmiş evliliğini. Kaç yıllık kocasını elaleme rezil etmiş üstüne, önüne gelene napim diye sorarak. Kadın burda varını yoğunu versin de denmedi. Altınlardan mehrini ayırıp verse yeterdi, kalan adam koymuş zaten.

Sizin çevrenizi istisna bence. Kendi çevrenize göre genelleme yapıyorsunuz. Hayat szin çevrenzden ibaret değil
Herkes kendi düşüncesini söyler kimin çevresine bakıp laf edecektim ? Bu dediklerinin arasında çok üst düzey yerlerde çalışmis insanlar da var. Hayır bu baskı nedir anlamadım. Benim düşüncem bu şekilde. Siz yedirin icirin banane.

Herkes kendi düşüncesini söyler kimin çevresine bakıp laf edecektim ? Bu dediklerinin arasında çok üst düzey yerlerde çalışmis insanlar da var. Hayır bu baskı nedir anlamadım. Benim düşüncem bu şekilde. Siz yedirin icirin banane.
Kocam değil mi tabi yedireceğim. Aslan kocam ohh sefası olsun

Altınları istemeyen erkek duymadım,
Çoğu kadın altınlarını verdikten sonra çoğu eş almıyor , adam sana kinlenmiş kötü gününde destek olmadın diye otur bu durumu eşinle konuş gerekirse özür dile ki kini hafiflesin

Bence siz haksız değilsiniz. Eşinizi en iyi siz bilirsiniz. Hırsı ve tavırları normal gelmemiş ki size düşünmeden bir şey yapmamış olsun istemişsiniz gayet doğal.

Bakmayın buradakilere, çok komik geldi tavırlar. Sizin ilk düşündüğünüz gibi sadece gereksiz bir hamle yapmış olsa ve batsaydi eşiniz herkes bu sefer de altınlar senindi neden verdin? Yargıtay bile altın kadınındır diyor :)) şeklinde cevaplar yağardı. Eşiniz tesadüfen işleri düzeltti diye hem kendini kahraman ilan etmiş hem de burdakiler, çok ilginç.

Size bu derece kinlenen ve evet haklısın is hayati aynı zamanda risk alma işi demektir, kaybededebilirdim birisinin de mantıklı olup ailemizi düşünmesi gerekiyor demesi gerekirken size bilenmesi aslında ne kadar doğru yaptığınızı gösteriyor bence.

Bu adamın ipiyle kuyuya inilmez. Bu kadar hırslı ve kindar insanlara güvenilmez.
Yargıtay düğün altınları kadının diyor. Ortak birikim için aldıkları altınlar demiyor. Adam kadına biriktir bunları kötü günler için diye altın alıyormuş.

bunu ben de doğum yaptıktan sonra kocam kişisine söyleyeyim 🤣 ama beraber karar verip altınlarla araba alıp 21 gün tatile gitmiştik ve orada arabayı bozmuştuk 🙈 eve döndüğümüzde altınsız arabasız ve borçluyduk 🤌 unutmuşum 🤣🤣

Yalniz burada kredi ve borsa işi yok bunu konu sahibi de biliyor ve söylüyor eşi ticaret yapıyormuş yurtdışına ürün satıyormuş işleri ters gitmiş ve esinden altın istemiş(düğün takıları hariç kocası birikim olsun diye altın almış işleri iyiyken) konu sahibi ailesinin ve arkadaşlarının dolduruşana gelmiş vermemiş eşide kendi kardesinden almış ve eşyalarını satmis ve iş için kullanmis adam işlerini yoluna koymuş ve düzeltmiş.

Konu sahibine eşi haklı olarak kırılmış bence ki haklida adam.
O zaman versin bende tum takıları degil sadece bilezikleri verdim hobi bahcesi alalım diye sonucta biz yasiyoruz altında ustunde gözüm yok . Borsa isi olmasında cok sahit oldum

Ya ille bi yediren varsa bi yiyen mi var? Arada değişmiyor mu bu? Ya da değişmemeli mi?
Kafalar öyle çalışıyor katip. Evlilik demek koca parası yemek demek bazılarına göre .
Benimde onlara verecek en iyi cevabım bu😁

sevgili arkadaşlar merhaba ben 33 eşim 37 yaşında biz 8 yıldır evliyiz. ellerinizden öper iki tane bebem var.

eşim yurtdışına kumaş satıyor ama bir dönem işleri çakıldı. benden altınlarımı istedi söz veriyorum işlerimi düzelteceğim yoluna koyacağım dedi, ilk verecektim ama anneme ve arkadaşlarıma danışmak istedim. annem de arkadaşlarım da sakın verme, hangi erkek geri vermiş ki falan dediler. ben de onların lafı sözüyle altınlarımı (daha doğrusu altınlarla yaptığım yatırım ve birikmişler) kesinlikle vermedim. bir ara resmen yalvardı lütfen çok ihtiyacım var bu iş geleceğimiz dedi ama yinede veremedim annemin etkisinde kaldım. eşim iyi madem sen vermeyeceksin bir yoluna bakıcam artık dedi. kendi kıyafetlerinden falan sattı ve kız kardeşinden kardeşinin altınlarını aldı. ben durumun o şekilde ilerlediğini görünce yardımcı olmak istedim ama bana dediki öleceğimi bilsem bir daha da senden bir şey istemem.

çok şükür eşim işlerini düzeltti ama suratıma bakmıyor. bugün sudan sebepten tartıştık ve bu konu açıldı, eşim bu konuda çok dolmuş ve her fırsatta yüzüme vuruyor ben zaten çok pişmanım ama ne yapayım nerden bilebilirdim ki. tartışırken bana dedi ki eğer çocuklar olmasa seni kesin boşardım sen ailesini değil kendi cebini düşünen birisin. ben çok üzüldüm kilitlendim orada ve kocam gönlümü almak için hiç çabalamadı. altını verme konusuna tekrar değinecek olursam çevremde kimle konuşsam kime danışsam o altınlar hiçbir zaman geri dönmemiş ben de geleceğimizi düşündüm kocamın gereksiz harcayacağını düşündüm o parayı iki tane çocuğumuzu ve geleceğimizi düşünerek bu adımı attım. bunu ona izah ettim ama dinlemiyor artık fiziksel olarak da çok uzak benden.

bende çalışan bir kadınım ama eşimin piyasasından sektöründen hiç anlamam o yüzden ona görede yorum yapamadım yani alakası var mı bilmiyorum şuan doğrusu biraz içimi boşaltmaya çalışıyorum hem kırgınım hem pişmanım. kız kardeşinden aldığı altınları misliyle geri verdi banada imalı imalı iyi günde kötü gündeydi güya dedi. her fırsatta yüzüme vuruyor tamam hatalıyım kabul ediyorum ama kocam işini güçlendirdikçe bunu yüzüme vuruyor artık çok rahatsız oluyorum hem de çok üzülüyorum iki çocuğum babasız büyüsün istemiyorum.

kız kardeşiyle aram gerçekten iyi onunla samimi şekilde konuşuruz bu mevzuyu onla konuştuğumda tamam abimin ağzını yoklarım dedi. yokladıktan sonra bana dedi ki sana ciddi anlamda çok dolmuş ve gözünü iş hırsı bürümüş seni işine çocuklarına engel olarak görüyor ama merak etme aranızı düzeltmede bende yardımcı olurum dedi. ne yapacağım hiç bilmiyorum

konuda yazım hatası veya düşünce akışını bozan bir cümle olduysa özür dilerim keza iy ibir ruh haliyle yazmıyorum.

teşekkür ederim
Birikim zor günler için degilmi,ikinizin birikimi sonuçta adam zora düşmüş geri gelmeyeceğinden emin olsanız bile o durumda destek olmanız gerekirdi hatta destek bile değil onunda hakkı olan birikimden kullanacaktı.sogukluk duvarını siz dikmissiniz şimdi soğuk diye üzülmeyin. Anneniz ve arkadaşlarınız kocanizin yerini doldurmayacagini anlarsınız artık. Maalesef eşiniz sonuna kadar haklı, evinde Birikim varken başkasından borç almak çok aşağılayıcı olmuş ki ben kardeşinin yerinde olsam vermezdim ilerde karın sana güvenmiyor ben güvendim verdim dese nekadar ezilir eşiniz. Sağlam bir konuşmayla özür dileyin sonrası ona kalmış

Sen ver değer gorursen haber edersin. Verip eden bulup buluşturan asla değer görmez. Hatta adam size baktıkça ne iyi karım var demez sadece sizden aldığı paradan dolayı zayıflığını hatırlar ve sizden soğur. Onun güçsüzlüğünu gormemis yeni kadinlara gider. Sizi de her daim kaynak olarak gormeye baslar. Erkek psikolojisi bu şekilde işliyor malesef. Her Ilişkinin evliliğin başında siniri koymak gerekiyor bu nedenle
Evlilik bu demek değil yalnız.

Bu biraz sert olmadı mı ?ben ilk evlendiğimde zaten takılarımın hiçbirini takmıyordum ,sonra ev aldık biraz birikmişimiz kalmıştı,,
o dönem eşim sıfır arabaya çok heves ediyordu ben de kredi çekmesin diye ona bütün takılarımı verdim o istemedi ben verdim ...arkasından arabayı üzerime yaptı, kişiden kişiye değişiyor yani bütün erkekleri genelleyip haksızlık etmemek lazım.. şimdi ise bana yeniden takılarımı tek tek almaya çalışıyor...

X