Altın mevzusu için tartıştık kocam dedi ki çocuk olmasa seni kesin boşardım. Ne yapmalı şimdi fikirleriniz lazım.

eşim biraz lükse düşkün birisi ama har vurup harman savurmaz hakkını yiyemem parası kadar lüksü sever. örneğin cebi biraz dolsun arabasını değiştirir aslında her erkek gibi özetle. ben daha çok tipik erkek olabileceğinden ve parayı geri vermeyeceğinden korktum çünkü ben de o birikimle çocuklara nasıl bir gelecek sunabilirim onun hesabını yapıyordum ve geri dönüşünün olmayacağından korkup kocamında parayı eritmesinden korktum o kadar.
İyi de kız kardeşinize vermiş parayı hem de misliyle. Ben Eşiniz adına üzüldüm açıkçası. 12 yılı aşkındır evliyim ilk araba için verdim altınları küçücük bir kısmını geri yaptı. Durumumuz o kadar di çünkü ki ben hic altın takmam sevmiyorum sırf yatırım lık diye tutarım. 5-6 yildir da esnaf islerimiz iyi çok şükür şimdi daha rahat alabiliyor özel günlerde hediye altın falan ama yine hic sevmiyorum altını ve esnafın mali durumu çok inişli çıkışlı oluyor gecen de verdim mesela su tarihte geri odeyecegim dedi vereceğine de eminim ama vermese de önemli değil eşim ailesini darda koymayacak bir insan çünkü. Ayrıca ben çalışmıyorum ve eşime altın verecek olsam ne annemi ilgilendirir bu konu ne de arkadaşımı.

Konunun benimle alakası yok. Ben bu konularda eşi bırakın herkese fazla fazla yaparım. Adamı yalvartamam. Hiçbir şey olmasa karşımdaki insanın o duruma düşmesini istemem. Evlilik içi problemleri de kimseye anlatmam. Bu konuda annemin kizmisligi da vardir. Hiç açık değilsin diye. Konu sahibi ile taban tabana zittiz yani. Hiç işimi bilen biri de degilim.
Bu iş işten geçmiş yorumuna karşıyım. Kadınlarda bunun 10 katı iş işten geçmiş olan durumlarda esneklik varken. Pişman olduğunu söyleyen, affettirmeye çalışan, konu kıyafete gelince hatasının farkına varan o esnada kocanın reddettigi kadına evet haksızsin ama şöyle mi yapsan yerine iş işten geçmiş demek, çıkışın yok tavrı çok erkek gözünden bakmak gibi geliyor. Erkek formuna yazsa kadın bu kadar cikissiz bırakılır miydi bilmiyorum.
Ama bak ben seni kadının yerine koymadım ki erkeğin yerine koydum sen yine kadınla empati yapıp ben olsam verirdim diyorsun ama eşim bana vermese bu kadar umursamazdım diyemiyorsun, çünkü bence sen de olsan dar günde imkanı varken seni başkalarına muhtaç eden, en az yarısı sana ait olan birikimin üstüne yatıp seni kıyafetlerini satmak zorunda bırakan, kötü günde başının çaresine bak diyen işler düzelince keşke yapmasaydım diyen adamdan soğurdun. Belki boşanmazdın ama bi daha güvenir miydin? Soğumaz mıydın? Aslında parayı veren taraf değil de isteyen tarafla empati yaparsan konu çözülecek.

Başka konularda da takılar kadınındır diye linçlemişlerdi beni şimdi hatırladım.😀😀 ben de niye kadının oluyormuş, zaten evlendiği için takılmış bu takılar, iki kişi evleniyor neden kadının oluyor demiştim de, kadınlar maddi açıdan evliliklerde çok sömürülüyor, erkekler herşeye göz dikiyor, o takılar kadının güvencesi, göz diken isteyen adam adam değildir demişlerdi.😀😀 hiçbir kadın vermemeli demişlerdi.isteyen adamları gömmüşlerdi.kendi işini kendi görsün, hep bir bahane demişlerdi.😀😀. Ayy bazen sürü psikolojisine kurban gidiyormuşuz gibi geliyor.
Arada farklar var ama yine de.tamamen düğün takısı değilmiş ki.adam arada yapıp yapıp koyuyormuş, kadın hakkı olmadan üstüne yatmış benim diye.ben öyle anladım yani.eee bir de ev, araba alacağım dememiş.
E başka konuda kadın yarısını vermeli ya da kadının takısı değil sadece diyerek linçlenmişsin de burda niye vermesin kadının hakkı diyorsun madem? Ha pardon sen ferhansin, illa çoğunluğa zıt yorum yapacaksın, illa Bi dikkat çekeceksin Bi muhalefet olacaksın yoksa rahatlayamıyorsun.

işte o durumda böyle düşünemedim. kocam iş konusunda çok hırslı birisi olduğu için bir risk alacak sandım. öyle hırslı birisi ki bir keresinde beni gece uyandırıp şöyle şöyle yatırsam böyle kazansam onu da böyle yapsam sence nasıl olurdu diye sormuşluğu var kaç kere yaptı bunu hemde, bir keresinde dediğime bakmayın. gerçekten kötü durumda mı yoksa risk mi alıyor diye ayırt etmek istedim. çevreme danıştım çevremde maalesef buradaki gibi düşünen, ne olursa olsun ver gitsin diyen tek tük kişi çıktı. ilk verecektim zaten ama hemen adım atmak istemedim. sonra vermedim, en son iş kendi kıyafetlerini satmaya gidince durumun önemini anlayıp vermek istedim ama ölsem de senden bir şey istemem dedi. şimdi ise yalnız kaldım ne yapacağımı bilmiyorum. buradan yine hırsa çıkıyoruz, işimi öyle büyütüyorum böyle büyüyorum çok seviyorum işimi, az daha senin yüzünden hepsi gidecekti falan diyor. hırsı ve kini birleşmiş adam beni düşman olarak görüyor artık evin içinde
Hırs falan diyorsunuz ama esnaflık zaten hep bir risk değil midir. Sonuçta bir risk e girip dükkânı aciyorsun sonra bir riske daha girip malzeme alıyorsun ve ya is alıyorsun ama riske girmezsen kazanamiyorsun ki. Tabii herkes nasibi kadar kazanıyor. Mesela benim kız kardeşim kari koca çalışıyorlar ve kocası çok büyük borçlara girip birkaç yıl sonra çok büyük kar etmiştir. Kardeşime kalsa istemez ama adam elini neye atsa kazanıyor gerçekten

E başka konuda kadın yarısını vermeli ya da kadının takısı değil sadece diyerek linçlenmişsin de burda niye vermesin kadının hakkı diyorsun madem? Ha pardon sen ferhansin, illa çoğunluğa zıt yorum yapacaksın, illa Bi dikkat çekeceksin Bi muhalefet olacaksın yoksa rahatlayamıyorsun.
Bayılırlar çünkü güçsüzü ezim ezim ezmeye. Güçleri ona yeter. İki burması olanın boğazına çökülür, çil çil altını olan kollanır.

Siz bana cevap vermeye devam ettiğiniz için gitmiyorum hanımefendi. Sen bıraksan cevap vermeyi ben de bırakırım merak etme. Bu arada adil olmayan insanları sevmem merak etme 🤣
Sana göre adil değil. Bu doğal. Çünkü kadının linci erkeği alttan alta üst cinsiyet olarak gördüğün için gizli bir keyif veriyor. Adamın gururunu kırmış, hadi şimdi görsün gününü ilkelliginde yaklasiyorsun.

eşim biraz lükse düşkün birisi ama har vurup harman savurmaz hakkını yiyemem parası kadar lüksü sever. örneğin cebi biraz dolsun arabasını değiştirir aslında her erkek gibi özetle. ben daha çok tipik erkek olabileceğinden ve parayı geri vermeyeceğinden korktum çünkü ben de o birikimle çocuklara nasıl bir gelecek sunabilirim onun hesabını yapıyordum ve geri dönüşünün olmayacağından korkup kocamında parayı eritmesinden korktum o kadar.
Emin ol borcu sana olsaydı odemezdi
Sırf bacisi diye bir de sana nispet olsun diyedir o

Sana göre adil değil. Bu doğal. Çünkü kadının linci erkeği alttan alta üst cinsiyet olarak gördüğün için gizli bir keyif veriyor. Adamın gururunu kırmış, hadi şimdi görsün gününü ilkelliginde yaklasiyorsun.
Sizden başka “erkek gururu” diyen yok. Herkes eşit bakıyor. Adamın kendi birikimini vermemesi adamın güvenini kırmış. Güven bittiyse biter. Bunun ama başka erkekler gibi bir savunması yok.
Bu dediğiniz kocasını aldatıp yakalanan kadına e erkekler daha çok aldatıyor seninki de affetsin demek. Aldatan bir kadına da bu aklı verecek miydiniz?
O evlilik tanımına uymuyorsa bu da uymuyor.
Kocası kadının birikimini en ihtiyaç anında vermese kadın giysi satmak kardeşinden istemek zorunda kalsa da ben boşan böyle evlilik olmaz derim.

Emin ol borcu sana olsaydı odemezdi
Sırf bacisi diye bir de sana nispet olsun diyedir o
Yoo adam durumu toparlayınca yine her ay kasaya altın alıp koyuyormuş, ama şifresini artık vermiyormuş tabi, kendine yapıyormuş birikimi. Yani kadın verseydi de fazlasıyla geri gelecekti.

Adam her ay mücevher ve altın alan bir adammış yalnız.
Kadının vermem de vermem dediği kendi birikimi değil.
Olsun, pozitif ayrımcılık. Çok ihtiyacı var çünkü kendi işi ve birikimi olan kadının buna. 😂

parayı gördü demesi saçma olur çünkü ben de çalışıyorum üstelik kendi aileme avuç açsam onların da durumu en az eşim kadar iyi.

aramızda güven kırıcı bir para mevzusu olmadı. kocam benle para konuşan biri değildi, işini gücünü anlatırdı ama büyük bir hırsla, etik nedir gözetmeden yükselme hayalleri kuruyordu. onu zaman zaman ben frenliyordum. hayalperest ve aşırı aşırı hırslı birisi. gece beni uyandırıp plan anlatmışlığı bile var. eşimin ilk etapta birikimi hırsları doğrultusunda harcayıp savunacağını düşündüm. o yüzden korktum. durumun ciddiyetini anlayınca vermek istedim ama almadı.

düzeltmeseydi ve batsaydı ihtimalini düşünmedim ama benim de işim var, bir süre benden geçinirdik. sonra eşim toparlardı zaten.
korkularını anlat ben sana hak veriyorum ailende geçmişte babanın yaptığı şeylerden güvensizlik hissettiğini vs çok güzel cümleler kurmuşsun diğer cevaplarda bunları anlat

Başka konularda da takılar kadınındır diye linçlemişlerdi beni şimdi hatırladım.😀😀 ben de niye kadının oluyormuş, zaten evlendiği için takılmış bu takılar, iki kişi evleniyor neden kadının oluyor demiştim de, kadınlar maddi açıdan evliliklerde çok sömürülüyor, erkekler herşeye göz dikiyor, o takılar kadının güvencesi, göz diken isteyen adam adam değildir demişlerdi.😀😀 hiçbir kadın vermemeli demişlerdi.isteyen adamları gömmüşlerdi.kendi işini kendi görsün, hep bir bahane demişlerdi.😀😀. Ayy bazen sürü psikolojisine kurban gidiyormuşuz gibi geliyor.
Arada farklar var ama yine de.tamamen düğün takısı değilmiş ki.adam arada yapıp yapıp koyuyormuş, kadın hakkı olmadan üstüne yatmış benim diye.ben öyle anladım yani.eee bir de ev, araba alacağım dememiş.
Ortak birikim yapıyorlarsa is degisir, o kismi simdi öğrendim. Ortak birikimse, karisindan niye izin aliyor. Benim payimi ver der ve alir,bu hikaye kafama oturmuyor. Adamin saglam kazanan bir is adami oldugunu da düşünmüyorum, elbisesini satacak duruma gelmis. Bu adamin tek birikimi,karisina emanet ettigi altin mi ? Borsada payini ayirmistir. Her ay 1 gram altin aliyorsa bilemem :) hangi adamin tek birikimi, yatirimi karisina emanet ettigi altındır ya... diger konuya gelince, biri altinimi geri vermediler diye konus acsa ki aciyorlar da neden verdin saf misin yazilir 🤦🏼‍♀️😀

Sizden başka “erkek gururu” diyen yok. Herkes eşit bakıyor. Adamın kendi birikimini vermemesi adamın güvenini kırmış. Güven bittiyse biter. Bunun ama başka erkekler gibi bir savunması yok.
Bu dediğiniz kocasını aldatıp yakalanan kadına e erkekler daha çok aldatıyor seninki de affetsin demek. Aldatan bir kadına da bu aklı verecek miydiniz?
O evlilik tanımına uymuyorsa bu da uymuyor.
Kocası kadının birikimini en ihtiyaç anında vermese kadın giysi satmak kardeşinden istemek zorunda kalsa da ben boşan böyle evlilik olmaz derim.
Bunu kesin biri sorar diyordum. Aldatma, fiziksel şiddet, şantaj, tehdit vb kategori dışı.

X