Altın biriktirmeye başlıyoruzz

Bu arada esimin kardesi ve eltim vize aldilar, Kurban bayraminda bizi ziyarete geleceler insallah, biz de Agustos sonu Turkiye`ye gitmek istiyoruz ama is durumlarina bagli. Gecen esimin sirketinden yuzde onbes kuculmeye gittiler, esimin grubundan da isci cikardilar, faizler boyle artmaya devam ederse onumuzdeki sene buradaki sirketler icin kotu gececek demek oluyor, bir cok sirket kuculmeye gidecek ya da kapanacak. Benim sirketin de devam edebilmesi icin yatirim almasi gerek, hayirlisi insallah. Bu yuzden bizim de adimlarimizi dikkatli atmamiz gerek, ev kredisi icin ara odeme yapariz diyorduk ama onumuzu gorene kadar sadece birikim yapmaya karar verdik, olasi bir is kaybinda nakite ihtiyacimiz olur.

Tesekkur ederim canim

Selam kizlar,

gecen hafta esim hastaydi, bu haftada ben kaptim. Doktora gitdim, antibiotik yazdi. Rapor almam gerek cumaya kadar dedim, kadin haftaya carsambaya kadar rapor yazdi. Hic itiraz etmedim
Ilk iki gün baya kötüydüm. Bugün daha iyi his ediyorum kendi mi.
Esimde ders calismaya devam ediyor. Dedim ona, bu sinav gecsin ayni motivationla almanca calisacaksin arkadas Arkadasi kar isi aldi, bugünde baya yagiyor. Iscisi gelmemis, iki gün gece gidip ona yardim etcek. Birine borc vermisti esim toplam 700€. Umarim bir iki günde geri getirir.
Bende maasimdan 250€ bugün kenara atdim, sy basi yapmasam birikim yapamiyacagiz biz belli. Her ay 250€ cocuk parasini kenara atmaya calisacagim. Yazin nerdese 2000€ arabanin sigortasi ve vergisi ödencek. Anca kenara atarim. Sükür martda son maas yükselmem gerceklesecek ordanda 250€ aylik fazla alcam. Ondan sonra gercek bi zam olmuyacak birdaha emeklilige kadar. Anca grev mrev olursa biraz yükselme olur. Daha fazlasini istersemde sadece karyer konusunda yükselip fazlasini kazana bilirim, ki ilgimi ceken hic bir posisyon yok belediyede. Isim rahat ve insanlarla calismayi seviyorum.
Benden bukadar simdilik. Sizde ne var ne yok?

bende büyük bir holding de sevgilimle çalışıyorum. burada muhasebe departmanındayım. o sebeple çoğunlukla yoğun oluyorum. hiç maddi olarak sıkıntım yok ama ne kadar param varsa olduğu gibi uçuyor sanki. bazen ay sonuna param bitiyor cüzdanımda. mecburen dairede yemek yapmak zorunda kalıyorum. her ay 45bin lira puuf oluyor. nereye ne vermişim ne almışım. hiç belli olmuyor. sevgilimden para istemek istemediğim için stresli ve gergin oluyorum. olmadık sebeplerden sinir krizleri geçiriyorum. her ay günlük bu kadar harcarım diye hesap yapıyorum, 3 yıldır hiç denk düşmedi. üç aydır hiç kredi kartlarım düşmedi. bana sorsanız fuzuli hiç bir harcamam yok. bir de muhasebe departmanındayım, hesabımım bir türlü denk düşüremiyorum. birisine birşey anlatsam sevgilimin kulağına gider diye çekiniyorum. aslında oturduğum dairenin kirasını holding karşılıyor. elektrik su doğal gazı ben veriyorum.üç ay önce beyaz eşyaları değiştirmek zorunda kaldım. bu beyaz eşyaların faturasını iş yerine vermelimiyim ( normalde verirdim ama sevgilimin işi olunca çekiniyorum.) sizce 45bin az mı maaş. ben niye hiç para artıramıyorum

45 bin nerdese iki memurun birlikte kazandigi. Misal neye gidiyor bu para kira bile vermiyorsaniz?

Günaydin canlar,

kaldigim bölge bildiginiz iptal. Okadar cok kar yagdiki, ne tren, ne otobüs hic birsey gitmiyor su an. 40 cm kar yagmis resmen. Sokaklar kaygin, kimse arabayla cikamiyor.
Cocuklara cennet oldu evin önü
Esimde bu durumda gece arkadasina yardima gidemedi tabi. 30 km yol gitmeliydi arabayla, mümkünati yok.
Komsumla bugün kizlara evde sinema keyfi yapalim dedik. Misir patlatcaz aksama filim acacaz ki eminim kizlar yarim saatden fazla filim seyretmezler
Bu ay cok dikat etmeliyim harcamalara ki bi toparlanalim artik. Umarim extradan birsey cikmaz.

Gecmis olsun canim cocuga geçmez insallah
45 bin benim 2 aylık maaşım
Ben o maasla 2 cocuk okutup (ev kendimin borcum yok) birde her ay çeyrek günüm için çeyrek alıp 3gr kadarda kenara atıyorum.
Bi yerlerde hata yapıyorsunuz demekki
Bir gelir gider defteri tutun aldiklarinizi 1tl olsa bile not alın ay sonunda bakın nerelere gerekli gereksiz harcama yapılmış daha net gorursunuz.

sagol canim. Umarim gecmez, ama cok daha iyiyim gercekten

45 bin nerdese iki memurun birlikte kazandigi. Misal neye gidiyor bu para kira bile vermiyorsaniz?
sabit gider olarak pek bir şey diyemem.
kahvaltıyı evde yapıyorum genelde , öğle yemeklerini de çoğu zaman geçiştiririm ama akşam yemeği dışarda, kuru temizleme , bakımmım için, giyim alış verişi, derken maaş bitiyor. bende onu diyorum nasıl yapmam lazım. nereyi kısmalıyım , ne kadar kısmalıyım. bilmiyorum. bazı şeylerden ödün verilmiyor kızlar .lütfen bunu da göz önünde bulundurun.

Birseyler degistirmek istiyorsan, bazi seylerden mecbur ödün vereceksin. Baska türlü nasil olurki?

Birseyler degistirmek istiyorsan, bazi seylerden mecbur ödün vereceksin. Baska türlü nasil olurki?
ama ben harcarken sanki mecburmuşum gibi geliyor. mesela her ay bir takım yeni kıyafet almalıyım. mesela öyle çok çantam yok almıyorum .üç tane çantam var dönüşümlü onlarıkullanıyorum. her ay saçlarımı boyatmam lazım ondan ödün veremem. zaten mecbur hissetmesem dışarda da yemem.

ben hayatımı daha detaylı anlatayım ,belki yardımcı olursunuz. sabah altı otuzda kalkarım, kaldığım plazada spor salonu var. bir saat orada spor yaparım. sonra gelir duşumu alır. iki yumurta haşlarım kahvaltıda iki yumurta ve yeşilliklerimi yerim. tere, maydonoz .nane , kuzukulağı... giyinirim eğer saçlarım hoşuma gitmezse plaza da koför var çıkmadan orada düzleştiririm. sonra arabaya atlar işe giderim. mesela bu ay arabanın lastiği patladı, gittim tamirciye yeni lastik almak zorunda kaldım. bu ay üç arkadaşın doğum günüydü, onlara hediye parası topladılar, pasta ve ortak hediye için para verdim. öğlen sevgilimin işi olduğu için ben arkadaşlarımla takıldım cafeye gititk, ben bir şey yemedim küçük bir ceescake ile kahve içtim, ama onlardan biri herkes ayrı ödemesin masanın tüm borcu ne ise kişi başına bölelim dedi. herkes yemek yedi tatlı yedi kahve içti. tıkabasa doydular, bekledim. sen hesabını ayrı gör demelerini yapmadılar mecburen verdim. onların yemek paralarını, onbeş kişiydik siz düşünün benim ödediğimi,
yine hatada iki gün üç buçuk çayı için dışardan tatlı söylüyorlar. yemesemde katılmak zorunda kalıyorum. sonra akşam iş çıkışı sevgilimle çıkmazsak (onun işi olmazsa) arkadaşlarla hadi yemeğe oluyor ailesiyle bile oturan bizimle yemeğe geliyor ben tek çeşit yerim ama onlar bir daha yemeyeceklermiş gibi çorbası ayrı ara sıcağı ayrı ana yemeği ayrı salata malata en az on kişi , hemen birisi çıkıyor getir hesabı garson deyip toplam yemek bedelini kişi başına bölüyorlar. beş kişi ile yemek yediğimi hatırlamıyorum , yedi sekiz on onbeş. sonra arabası olmayan en az iki kızı evlerine bırakıp evime dönüyorum. saat dokuz buçuk gibi oluyor. annemle ya da babamla konuşup , biraz oturup yatıyorum.
ortalama böyle geçiyor. ben şimdi burada neyi fazla harcadım

Acik açık söyleyeceksiniz arkadaşlarınaza ödemek istemediginizi herkesin kendi yemeğini ödemesini. Yoksa yol alamazsınız uzgunum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…