Altın biriktirmeye başlıyoruzz

ben hayatımı daha detaylı anlatayım ,belki yardımcı olursunuz. sabah altı otuzda kalkarım, kaldığım plazada spor salonu var. bir saat orada spor yaparım. sonra gelir duşumu alır. iki yumurta haşlarım kahvaltıda iki yumurta ve yeşilliklerimi yerim. tere, maydonoz .nane , kuzukulağı... giyinirim eğer saçlarım hoşuma gitmezse plaza da koför var çıkmadan orada düzleştiririm. sonra arabaya atlar işe giderim. mesela bu ay arabanın lastiği patladı, gittim tamirciye yeni lastik almak zorunda kaldım. bu ay üç arkadaşın doğum günüydü, onlara hediye parası topladılar, pasta ve ortak hediye için para verdim. öğlen sevgilimin işi olduğu için ben arkadaşlarımla takıldım cafeye gititk, ben bir şey yemedim küçük bir ceescake ile kahve içtim, ama onlardan biri herkes ayrı ödemesin masanın tüm borcu ne ise kişi başına bölelim dedi. herkes yemek yedi tatlı yedi kahve içti. tıkabasa doydular, bekledim. sen hesabını ayrı gör demelerini yapmadılar mecburen verdim. onların yemek paralarını, onbeş kişiydik siz düşünün benim ödediğimi,
yine hatada iki gün üç buçuk çayı için dışardan tatlı söylüyorlar. yemesemde katılmak zorunda kalıyorum. sonra akşam iş çıkışı sevgilimle çıkmazsak (onun işi olmazsa) arkadaşlarla hadi yemeğe oluyor ailesiyle bile oturan bizimle yemeğe geliyor ben tek çeşit yerim ama onlar bir daha yemeyeceklermiş gibi çorbası ayrı ara sıcağı ayrı ana yemeği ayrı salata malata en az on kişi , hemen birisi çıkıyor getir hesabı garson deyip toplam yemek bedelini kişi başına bölüyorlar. beş kişi ile yemek yediğimi hatırlamıyorum , yedi sekiz on onbeş. sonra arabası olmayan en az iki kızı evlerine bırakıp evime dönüyorum. saat dokuz buçuk gibi oluyor. annemle ya da babamla konuşup , biraz oturup yatıyorum.
ortalama böyle geçiyor. ben şimdi burada neyi fazla harcadım
Her ay kiyafet alinmaz, sacinizi kendinizde düzlestire bilirsiniz. Siz kücük birsey yiyorsaniz kendi hesabinizi sadece ödeyin. Arkadaslarinizsa söyleyin harcamalarima dikat etmeliyim diye. Ifise tatli ismarlaniyorsa, sizde yemiyekcekseniz niye para ödüyorsunuz ki? Disarda yemek yemegi azaltin. Saydiginiz seylerin 100de 90ni gereksiz masraflar. Bunlar kesmedende para birikmez malesef.
Hayat bu yarin ne olacagimiz belli degil. Bu kadar para kazanipta birikim yapmamak büyük bir hata bence.

Her ay kiyafet alinmaz, sacinizi kendinizde düzlestire bilirsiniz. Siz kücük birsey yiyorsaniz kendi hesabinizi sadece ödeyin. Arkadaslarinizsa söyleyin harcamalarima dikat etmeliyim diye. Ifise tatli ismarlaniyorsa, sizde yemiyekcekseniz niye para ödüyorsunuz ki? Disarda yemek yemegi azaltin. Saydiginiz seylerin 100de 90ni gereksiz masraflar. Bunlar kesmedende para birikmez malesef.
Hayat bu yarin ne olacagimiz belli degil. Bu kadar para kazanipta birikim yapmamak büyük bir hata bence.
benim ninem işten artmaz dişten artar derdi, hep aklıma gelir ; ama bu yemektatlı olayını söyleyince nasıl olacakbilmiyorum.

Selam kizlar,

burda bir kac gün önce 45 cm kar yagdigi icin halen trenler calismiyor. Persembe günü yine ise baslamam gerek umarim yollar yine acilir.
kars doubeazıt mı orası 45 cm bayağı varmış. kış bitene kadar iki metre olur. allah gönlüne göre versin canım, yine de sen tedbirli ol başka yollar aramaya başla bence

Selam kızlar,

bugün evde son günümdü. Yarın trenler giderse işe gitcem ve süpriiiiz yarın aksamda trenciler cuma akksama kadar greve giriyorlar saka gibi 😂 yani cumada evden çalışacagım.
Bugün kızıma pide yaptim buzluga atdim. Rahat oluyor isden gelince hazir birsey olmasi.
Hesap kitap yaptim bu ay özel bir durum cikmazsa sifira sifir ayi bitircez.
Verdigimiz borc geri geldi, onu kenara atdim. Artikda her ay basi 200€ kenara atmaya calisacagim. Hesapta kalinca harcaniyor.

ben hayatımı daha detaylı anlatayım ,belki yardımcı olursunuz. sabah altı otuzda kalkarım, kaldığım plazada spor salonu var. bir saat orada spor yaparım. sonra gelir duşumu alır. iki yumurta haşlarım kahvaltıda iki yumurta ve yeşilliklerimi yerim. tere, maydonoz .nane , kuzukulağı... giyinirim eğer saçlarım hoşuma gitmezse plaza da koför var çıkmadan orada düzleştiririm. sonra arabaya atlar işe giderim. mesela bu ay arabanın lastiği patladı, gittim tamirciye yeni lastik almak zorunda kaldım. bu ay üç arkadaşın doğum günüydü, onlara hediye parası topladılar, pasta ve ortak hediye için para verdim. öğlen sevgilimin işi olduğu için ben arkadaşlarımla takıldım cafeye gititk, ben bir şey yemedim küçük bir ceescake ile kahve içtim, ama onlardan biri herkes ayrı ödemesin masanın tüm borcu ne ise kişi başına bölelim dedi. herkes yemek yedi tatlı yedi kahve içti. tıkabasa doydular, bekledim. sen hesabını ayrı gör demelerini yapmadılar mecburen verdim. onların yemek paralarını, onbeş kişiydik siz düşünün benim ödediğimi,
yine hatada iki gün üç buçuk çayı için dışardan tatlı söylüyorlar. yemesemde katılmak zorunda kalıyorum. sonra akşam iş çıkışı sevgilimle çıkmazsak (onun işi olmazsa) arkadaşlarla hadi yemeğe oluyor ailesiyle bile oturan bizimle yemeğe geliyor ben tek çeşit yerim ama onlar bir daha yemeyeceklermiş gibi çorbası ayrı ara sıcağı ayrı ana yemeği ayrı salata malata en az on kişi , hemen birisi çıkıyor getir hesabı garson deyip toplam yemek bedelini kişi başına bölüyorlar. beş kişi ile yemek yediğimi hatırlamıyorum , yedi sekiz on onbeş. sonra arabası olmayan en az iki kızı evlerine bırakıp evime dönüyorum. saat dokuz buçuk gibi oluyor. annemle ya da babamla konuşup , biraz oturup yatıyorum.
ortalama böyle geçiyor. ben şimdi burada neyi fazla harcadım

Garson bey tatlı ve kahveyi buradan alabilir mısınız teşekkürler gülümseme

Arkadaşlar Ben tatliya katilmayacagim siz 6 kişi alın teşekkürler gülümseme

Bunları hayatınıza katin

Selam arkadaslar, son hafta sirket kapali olacak, dort gozle bekliyorum tatili, neredeyse 10 gun evde olacagim, cocuklar da Christmas tatilinde olacaklar, esim de izin aldi, gidersek yakin bir yerlere gunubirlik gitmeyi dusunuyoruz, havalar sogudu bugun sabah ilk karimiz yagdi ama tutmadi. Evde de islerim var, ne zamandir mutfagi derin temizlemedim, bir gun sirf mutfaga ayiracagim gibi.
Gecen hafta sirketin yeni yil partisi vardi, guzel gecti. Yetistirmemiz gereken projeleri yetistirdik ekip olarak, ama Ocakta da cok yogun olacagiz gibi. Simdi yil sonu performans degerlendirmeleri basladi, ekiple tek tek gorusme yapmam gerekiyor, ayrica 2024 hedeflerini belirlememiz gerek.

Selâm kızlar 🙋🏻‍♀️
Epey oldu dimi.
Biraz zor zamanlardan geçtik kabullendik ama gerçekten acı.
Eksiklik hissediyoruz.
Yapacak birşey yok hayat devam ediyor ve rutinler de öyle.

Hepinizi özledim ne var ne yok ben yokken çok altin aldınız mı 😌
Ben alım yapamadım bu ara ama borçlar azaliyor bir taraftan.
Canimm Hosgeldin
Daha iyimisin? Zordur tabi ama alisiyor insan da herseye
Bizde seni özledik gözlerimiz yollarda kaldı

Selâm kızlar 🙋🏻‍♀️
Epey oldu dimi.
Eksiklik hissediyoruz.

Bizde seni özledik canim 😘

Dur ben sana özet gecegim canim.
T Thewitcher hep ama hep alisveriste dermisim. Bense hep ama hep birikim yapiyorum dermisim öhö öhö 😂

Gel bizi yine toparla bence 😘

Selam kızlar
Ben telefonumu değiştirince bir daha giremedim neyse ki şifreyi deftere yazmışım da buldum.
karamelli_turta karamelli_turta canım başınız sağolsun.
Herkes iyi mi çok geriye doğru okuyamadım.

Ben sizden uzakken birikim yapamadığımı da gördüm, artık daha aktif olmaya niyet ettim.
Bu arada güzel bir haber ile geldim. Dün evin kalan borcunu kapattık, Rabbime binlerce şükür artık borçsuz bir evim var. Krediyi çekmeye gittiğim gün geldi aklıma bankadayken, nasıl da tedirgindim. Kiramın 3 katı krediyi nasıl ödeyeceğim derken bitti, gitti. Hafta sonu da kurban keseceğim inşallah.
Şimdi niyetim bu evi satıp daha düzgün bir yerden ev almak. Fiyatlar da epey uçuk nasıl yapacağız bilmiyorum ama niyetine girdim bakalım

Selam kızlar
Ben telefonumu değiştirince bir daha giremedim neyse ki şifreyi deftere yazmışım da buldum.

Ben sizden uzakken birikim yapamadığımı da gördüm, artık daha aktif olmaya niyet ettim.
Bu arada güzel bir haber ile geldim. Dün evin kalan borcunu kapattık, Rabbime binlerce şükür artık borçsuz bir evim var. Krediyi çekmeye gittiğim gün geldi aklıma bankadayken, nasıl da tedirgindim. Kiramın 3 katı krediyi nasıl ödeyeceğim derken bitti, gitti. Hafta sonu da kurban keseceğim inşallah.
Şimdi niyetim bu evi satıp daha düzgün bir yerden ev almak. Fiyatlar da epey uçuk nasıl yapacağız bilmiyorum ama niyetine girdim bakalım
Canim hosgeldin çok özledik yaaa
Borcsuz hayatında yeni evin hayırla gelsin

Selam kızlar

cik biz küstük sana 😔 unutdun gitdin bizi 😡

Selâm kızlar 🙋🏻‍♀️
Epey oldu dimi.
Eksiklik hissediyoruz.

Başınız sağolsun .Allah mekanını cennet eylesin.

X