Altın biriktirmeye başlıyoruzz

Hayır canım hamur işi ile kilo verilmez. Sizinki vücuda şok etkisi yapmak. Aslında diyette çok sık başvurduğum bir yöntem.

Uzun süre diyet yapan, tek tip beslenen, düşük kalorili diyetler yapan kişilerde, böyle artırma yaptığında, vücut; artik bana kısıtlı besin gelmiyor rahat rahat harcama yapabilirim msjı alıyor ve kısa bir süreliğine fazla fazla enerji harcıyor. Kısıtlı beslendiğinde kendini olağanüstü hal durumuna sokup aslında gelen o kısıtlı besini bile harcamak yerine yaşamsal faaliyetler için saklıyor.

Ama uzun süreli karbonhidrat ve kaloriden zengin beslenirsen bu sefer işte yine kilo almaya başlıyorsun.

Aslında ben diyetlerde hiçbir zaman sıfır ekmek vermiyorum. Zaten hiçbir diyetisyen vermez. Ekmek veya ekmek yerine geçen besinler dediğimiz grup vardır. Yetişkin bireylerde yaklaşık 2-3 değişim bu gruptan almak gerekir.

Sebze bu gruba dahil değil.

Bilimseli en anlaşılır düzeyde anlatmaya çalıştım ama umarım açıklayıcı olmuştur :)

@tobosoludulcinea bizim tanıdıklarımız da kredi çekip vadeli hesaba yatırıp biriktiriyorlardı borç ödemeyince birikim yapamayanlar için iyi bir çözüm olabilir ayrıca faiz boyutunu düşünmeyenler için.. altın alınabilir mi bence riskli bir de o krediyi çekenler bir durum olursa kapatabilirim borcumu diye düşünüyorlar altın alınırsa böyle bir imkanı kaldırmış oluyorlar.bu arada 25 bin tl biriktirdiklerini duyunca ben de düşünmedim değil

Günaydın Hanımlar,
Kardeşim bayramda Bodruma tatile gidecekti yalnız başına. Eşim, istersen sen de git hem sana değişiklik olur hem de kardeşin yalnız kalmaz, ben de kızla birlikte memlekette giderim dedi. Teklif çok cazip geldi. Dün gidiş dönüş uçak bileti aldım Bodruma. Toplam 380 lira ödedim. Kalacak yere para ödemeyeceğim.

ayy midem gurulduyor çok acıktım. kahvaltı koyayım kendime. buyrun beraber yiyelim:)

afiyet olsun kuzuuu...

hakkaten güzel fikir aslında, belki 25 bin değil ama 10 bin falan çekip bankaya atıp ufak ufak ödenebilir..bi düşünmeli bunu..gerçi hep düşünüyorum ama..karşılıklı faiz oranlarına bakmak lazım..vadelinin getirisi ile kredinin faizi karşılar mı ki birbirini...

Haber yok canım

yaaa, hazırlık da yapmıştın değil mi? iptal olmasa bari..

ne güzel taze taze. afiyetle yiyin canım eline sağlık
teşekkür ederim..

canım bence biberleri doğra, tüm koyacaklarını da en azından ikiye böl, dolmalık koyacaksan üst kısmından kapak aç içini gör, özellikle biberlerde kurt olma ihtimali var.. yani ben içini görmeden rahat edemiyorum, böyle içini boşaltarak dondurucuya atınca içim rahat ve düşünmedn kullanabiliyorum..

Sadece alışveriş yaptım canım
Haber gelmeyince yapmadım bişey

canım süpper açıklamışsın, Allah razı olsun senden...lakin şu an yıkılmış bulunmaktayım, pek sevinmiştik ohhhh böyle yiyip yiyip kilo vereceğiz diye...

ekmek yemiyoruz biz, ödem yapıyor şişiriyor bizi... bi dönem diyetisyene başlamıştım, hiç ekmek yemiyorum demiştim, olmaz öyle dedi bana günde 8 dilim ekmek yazdı, ben de madem başladık o kadar uyalım listeye dedim ve yedim...fakat 10 günde 3 kilo aldımmm, hayal kırıklığı olmuştu o dönem...2 ay falan devam ettim, sonrasında da hiç kilo düşmedi, bıraktım ben de... karatay diyeti ile çok güzel kilolar veriyoruz biz, ama onun için de sağlam irade gerekli..hala tam konsantre olamıyorum, üzgünüm

biliyor musun dün ben de bunu düşündüm, hatta size soracaktım, kredi kartıyla altın alınabilir mi?? yani fiziki altın benim dediğim. kuyumcuya gidip örnek veriyorum 5 tane tam altın alınıp taksit yapılır mı ?? bilgisi olan var mı ?? bi de tabi taksitlenince fiyat farkı da çıkar sanırm...

ayyy o biber kurdu feci, ben de temizleyip, suda bekletip kurutup kaldırıyorum..bi gün çalıştığım işyerinde tabldotta biber dolma vardı ve arkadaşa piyango vurmuştu o gün bugündür biberin içini açıp didiklemeden yemem...

var canım ben alıyorum , 4 taksit yapabiliyor kuyumcular kanun gereği, bana 4 taksit için tam altında 80 tl fark koymuştu...

no_name_ ben bi küçük hesap yaptım diyelim 20.000 tl çektin 4 yıllık kredi banka senden 7600 tl gibi faiz ödemesi alıyor vadeliye aynı bankaya yatırdığımı farzedersek 3800 gibi faiz geliyor yarı yarıya neredeyse ama şöyle de bir durum var sen bunu 4 yıl içinde 26000 tl yaparsan 9600 getirisi var yani karda bile oluyorsun çektiğin miktarın üzerine biraz koyabilmek önemli..
zelalke canım no_name_ öyle yapıyor yapılıyor yani cevap vermiş o da zaten :)

aynen canım baktım şimdi ben de, sen yazınca... aylık da 600 tl ye yakın ödemesi var.4 yıl da çook uzun bi süre, bence uzak durulmalı gibi...4 yılda kim öle kim kala... ben yine kredi kartı ile devam edeyim bence.. en azından 4 aylık ödeme planı bana daha ulaşılır görülüyor...

strese sokar beni bu durum, düşündüm de... çünkü bazı ay 2000 atabilirken bazı ay -2000 de olabiliyor insan..biz o bankaya attığımız 20 binden de tırtıklarız gibime geliyor

birikim yaşam şekline psikolojiye bağlı bir durum canım bence :) mesela bizim hali hazırda kredilerimiz olduğu için yapılabilir geliyor 600 ödeyebilecek duruma gelince aylık sonuçta dediğim gibi bizim kenarda 4000 tl kadar acil durum paramız var onu da üzerine ekleyip biriktirebiliriz. altına yatırmadığın sürece ekle çıkar yapılabiliyor paraya aylık esnemeler olabiliyor (ki bizim acil durum paramız bir bakmışsın 4000 bir bakmışsın 6000) burda konuşuruz herkes uyarsa yapar önemli olan hepimiz kendimize uygun stilde birikim yapalım borçlarımızdan kurtulalım

aynen öyle tatlım, çok seviyorum burada bu konular hakkında bilinçlenmeyi..haklısın ödeme gücü ve ödeme alışkanlığı ile de alakalı...bizim şu an ödediğimiz bi kredi ya da sabit bir şey yok çok şükür..o sebeple o dengeyi ayarlayabilir miyim, ya da 4 yıl daha girebilir miyim emin olamadım... bi de 3 yıl falan kenara biraz atabilirsem o zaman kredi çekip ufak bi yatırımlık ev almayı istiyorum bir yandan da...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…