Altın biriktirmeye başlıyoruzz

canım süpper açıklamışsın, Allah razı olsun senden...lakin şu an yıkılmış bulunmaktayım, pek sevinmiştik ohhhh böyle yiyip yiyip kilo vereceğiz diye...

ekmek yemiyoruz biz, ödem yapıyor şişiriyor bizi... bi dönem diyetisyene başlamıştım, hiç ekmek yemiyorum demiştim, olmaz öyle dedi bana günde 8 dilim ekmek yazdı, ben de madem başladık o kadar uyalım listeye dedim ve yedim...fakat 10 günde 3 kilo aldımmm, hayal kırıklığı olmuştu o dönem...2 ay falan devam ettim, sonrasında da hiç kilo düşmedi, bıraktım ben de... :KK43: karatay diyeti ile çok güzel kilolar veriyoruz biz, ama onun için de sağlam irade gerekli..hala tam konsantre olamıyorum, üzgünüm :KK43:

Yok canım 8 çok fazla zaten. Ekmek grubu dediğim şey, örnek verecek olursam: 1 avuç leblebi, 1 orta boy patates, 1 su bardağı mısır, 2-3 adet galeta, 3 kaşık pilav/makarna, 1/8 yufka, 1/4 hamburger ekmeği, 1 kase çorba, gibi bunların hepsi 1 dilim ekmeğe eşit.

Yok canım 8 çok fazla zaten. Ekmek grubu dediğim şey, örnek verecek olursam: 1 avuç leblebi, 1 orta boy patates, 1 su bardağı mısır, 2-3 adet galeta, 3 kaşık pilav/makarna, 1/8 yufka, 1/4 hamburger ekmeği, 1 kase çorba, gibi bunların hepsi 1 dilim ekmeğe eşit.
evet vermişti o tarz bi liste, çorba yersen ekmeği 1 dilime düşür, vs gibi muadilleri bulunuyordu, ama ben o kadar sistemli beslenmeye ayak uyduramıyorum sanırım..bi de az az yiyerek kilo veremiyorum..ben de ya siyah ya beyaz gri yok..ya yiyecem ya da yemeyeceğim :KK66: sanırım 2 öğünlük karatay o sebeple kilo verdiriyor..ara öğün ile kilo alıyorum maalesef :KK43: zor işler bunlar..gidip yüzeyim bari ben, hareket olmuş olur...

@tobosoludulcinea canım msjları tam okuyamadım ama söylediğin şey çok mantıksız değil.

Çoğu banka 1-2 yıllık kredilerde faiz 0 oluyor. Sadece masrafları ödüyorsun. O yüzden yapılabilir :))) ben daha evli değilken buna benzer birşey yapmıştım. Annem burma bilezik çok seviyordu. İhtiyaç kredisi çekip, 2 yıl geri ödemeli, bilezik almıştım anneme. Sıfır faiz :)

Üstünden seneler geçti, annem o bilezikleri bozdurup, ev peşinatı yapıp ev aldı. Hep dua eder bana sağolsun. :)

evet vermişti o tarz bi liste, çorba yersen ekmeği 1 dilime düşür, vs gibi muadilleri bulunuyordu, ama ben o kadar sistemli beslenmeye ayak uyduramıyorum sanırım..bi de az az yiyerek kilo veremiyorum..ben de ya siyah ya beyaz gri yok..ya yiyecem ya da yemeyeceğim :KK66: sanırım 2 öğünlük karatay o sebeple kilo verdiriyor..ara öğün ile kilo alıyorum maalesef :KK43: zor işler bunlar..gidip yüzeyim bari ben, hareket olmuş olur...

Canım iki öğünle metabolizmanı yavaşlatıyorsun. En azından o iki öğüne ek olarak arada süt yoğurt tüket :)

Bir de inülin içeren probiyotik takviyesi kullanmanı tavsiye ederim :KK66:

aynen öyle tatlım, çok seviyorum burada bu konular hakkında bilinçlenmeyi..haklısın ödeme gücü ve ödeme alışkanlığı ile de alakalı...bizim şu an ödediğimiz bi kredi ya da sabit bir şey yok çok şükür..o sebeple o dengeyi ayarlayabilir miyim, ya da 4 yıl daha girebilir miyim emin olamadım... bi de 3 yıl falan kenara biraz atabilirsem o zaman kredi çekip ufak bi yatırımlık ev almayı istiyorum bir yandan da...
ben de canım bugün senden gömlek yakasının değişebileceğini öğrendim gerçi eşimin gömleğini sırf yakası eskidiği için çoktan atmıştım ama bundan sonra atmam :KK66: bence senin böyle kredili bir sisteme ihtiyacın yok sen zaten eline geçen miktarla altın alıyorsun bu 3 yıl sonrası için (bozdurmaya kıyabilirsen :lülülü:) peşinat olabilir :KK200: inşallah alabilirsin canım :dua:

Canım iki öğünle metabolizmanı yavaşlatıyorsun. En azından o iki öğüne ek olarak arada süt yoğurt tüket :)

Bir de inülin içeren probiyotik takviyesi kullanmanı tavsiye ederim :KK66:
aa arada ayran süt içiyorum tabi ki, leblebi hurma vs gibi şeyler yiyemiyorum sadece, ağzıma sürünce gerisi geliyor, duramıyorum :KK48::olamaz::olamaz::olamaz::olamaz::KK48:

evet rpobiyotik ekle demiştin, o konunun üzerine eğileceğim..ah bi başlayabilsem

ben de canım bugün senden gömlek yakasının değişebileceğini öğrendim gerçi eşimin gömleğini sırf yakası eskidiği için çoktan atmıştım ama bundan sonra atmam :KK66: bence senin böyle kredili bir sisteme ihtiyacın yok sen zaten eline geçen miktarla altın alıyorsun bu 3 yıl sonrası için (bozdurmaya kıyabilirsen :lülülü:) peşinat olabilir :KK200: inşallah alabilirsin canım :dua:
inşallah hepimiz hedeflerimize ulaşabiliriz tatlım..

ben de nasıl bozduracağım derdindeyim şimdiden, kıyılır mı ki o altıncıklara :KK48::KK48::KK48::KK48:

tv2'de çok gezenti diye bi program var.. adam bütün dünyayı karısıyla geziyor üstüne para alıyor işe bak yaa :mad: şimdi de kuşadası, ayvalık derken türkiyenin tatil cenneti yerlerini geziyor. adı da program yapmak:) hey allahım.
bu yiye yiye gezenlere de bayılıyorum, hem tüm türkiye yi geziyor hem de yemek yiyor...oyyy dünyada en sevdiğim 2 şey, yemek ve gezmekkkkk

ben ilerde hurma diyeti yapacağım. hurmada (bağdat hurması) heeer türlü besin var, sadece hurmayla yaşayabilirsin yani o derece.
ama işte pek sağlıksız..bu arada onu da yaptım,yoğurt ve hurma ile yapılıyordu benimki..o hurmanın delisi olan ben, 3.gün hurmadan tiksinmiştim...

Günaydın kızlar
Çok yorgun sinir bozucu bir geceydi
Neyseki brttı gözlerim açılmıyor uykusuzluktan

Hayırdır canım? Şimdi iyi misin?

Günaydın Hanımlar,
Kardeşim bayramda Bodruma tatile gidecekti yalnız başına. Eşim, istersen sen de git hem sana değişiklik olur hem de kardeşin yalnız kalmaz, ben de kızla birlikte memlekette giderim dedi. Teklif çok cazip geldi. :KK76:Dün gidiş dönüş uçak bileti aldım Bodruma. Toplam 380 lira ödedim. Kalacak yere para ödemeyeceğim.
.

Harika bir teklif, süper tatil :) iyi eğlenceler :KK66:

bu yiye yiye gezenlere de bayılıyorum, hem tüm türkiye yi geziyor hem de yemek yiyor...oyyy dünyada en sevdiğim 2 şey, yemek ve gezmekkkkk
aynen benim de :)) kız elimize kamera alıp program çekiyoruz bahanesiyle türkiyeyi gezip yemek mi yesek:)

Kızlar tlc kanalında kupon bagımlıları ile ilgili program izlediniz mi hiç
Gazete kuponuyla yiyecek deterjan vs alıyorlar
Türkiye'de olsa deli gibi biriktirirdik bizlerde heralde dimi:KK45:
evet ben izliyorum çok seviyorum
o yurt dışındaki kupon sistemine bayıldım ya her şeyin kuponu var
burada olsa kesin biriktirir market alışverişine para vermezdim
bir bölümde kadın binlerce dolarlık alışverişi kuponla bedavaya getirdi bir de kuponlar sayesinde eksi bakiyeye düşüp üstüne marketten para aldı

X