Altın biriktirmeye başlıyoruzz

günaydın canlarrrrr, herkes iyidir umarımmm,:KK54::KK54::KK54::KK54:
keyifli,huzurlu ve lütfen Allahım lütfen artık tasarruflu bir gün olsunnnnnn:dua::dua::dua:

dün akşam tabi ki beklenen sonu yaşadık gittik ve 2 adet ayakkabı alarak evimize döndük, pantolon beğenemedi, haftasonu uzun uzun arayışa girecekmişiz, dar vakitte seçemiyormuş beyim :p

çok şükür ki sanırım sezon sonuna denk geldik, oldukça indirimliydi, %64 mü ne indirime girmiş bazı ayakkabılar, polodan 2 adet ayakkabıyı 220 tl ye aldık..biri deri, diğeri bez gibi olan sneakers ayakkabı.. aman, sanki ayakkabısı hiç yok, çocuk gibi mutlu oldu, sabah altını sildirdi evde gezdi :KK66: o mutlu olsun da, ne yapayım...çalışınca aynen böyle oluyor, almadan duramıyor insan..lakin akşam eve gelince çektim eşimi ayakkabı dolabının önüne, bana dedim 2 adet ayakkabı seçiyorsun ve ben onları atıyorum...kavga dövüş bu yaz hiç giymediği biri sıkıyor, biri de modası geçti diyerek tüm yaz dokunmadığı 2 ayakkabıyı ayırttım, sabah uyanınca da bi güzel sildim temizledim, birinin bağcıkları vardı,yıkadım, ikisini de boyayıp parlattım, yanına da yine sıkıyor diye giymediği bir kot ve gömlek ile paketledim, akşamüstü gibi çıkıp biraz uzakta bulunan bir semtte çöpün kenarına bırakacağım, bayram önü belki bi ihtiyacı olan vardır düşüncesi ile...

çok severek giydiği bi gömleği vardı oldukça da pahalıya almıştık, yakası sakalı sürtünce biraz deforme olmuş, giymeyeceğim at dedi, kıyamadım, onu da terziye vermeye karar verdim ters yüz yapsın yakasını diye...sonuçta yepyeni gömlek...

bende bugün durumlar bunlar.... sözde ev hanımıyım, iş, koşturma hiç bitmiyor vallahi..çalışırken daha az yoruluyordum :KK66:

Offf kızlar Asaf babasının parfümünü kırdı biraz önce :KK43:( daha yeni almıştı.

Babası da havuzda yüzüyor. Geldiğinde bakalım ne diyecek.

Gitti 400 lira offf

oyyyy bir yandı ciğer vakkası daha..çok geçmiş olsun tatlım, neyse ki kızmamış, lakin 400 tl de iyi bi fiyat parfüm için, benim içim sızladı burada :KK66:

günaydın tatlış, pazara gidiyor musun bugün?

Günaydın kızlar :KK66:
karamelli_turta karamelli_turta vaktm olsa ben de yapabilirim yaptığını ne olacak hem yürüyüş hem tasarruf :KK66: tebrik ediyorum seni :KK9:
no_name_ no_name_ canım sen elinden geleni yapmışsın ama sonuç istediğimiz gibi olmamış :KK34: sen böyle yazınca aklıma geldi benim bir halam var her şeyden kısar düşün sigara içer ama beleş bulursa içer o derece beleş mezar bulsa atlar yani :KK31: eniştem de alkol filan herşeye harcar hep kızarım halama adam içki alsın diye mi harcamıyor diye ama bazen kendimi dediğin gibi pedin fiyatına bakarken buluyorum sonra gidip eşime 200 tl ye ayakkabı alıyoruz(şükür tabi 200 tl ile kurtulduk bu defa) :KK34:
msf2407 msf2407 canım biz de aynısını yaptık 2 ay önce diş fırçasına uzanırken babasının Yen'i aldığı parfümü kırdı kızım :confused: ve tabiki babası birşey demedi sonra 1 ay deo ile idare etti biz de ona hediye aldık aynısından tekrar :KK75:

hiç sorma tatlım yaa, el mecbur kalktık gittik, neyse ki kendi başına alış veriş yapmıyor yoksa gerçekten batmıştık,kimse toparlayamazdı beni..neyseki ucuz atlattık biz de...

Günaydın kızlarrr
şu sıcakta grip oldum iyimi
boğazımda kötü
sanırım odada hep cereyan ettirmekten oluyor bunlar hep:kızgın:

geçmiş olsun tatlım, dikkat et kendine, sıcak bir şeyler iç, ıhlamur, bitki çayı gibi...

Günaydın herkeseeee.

Hepimizin olduğu gibi, bizim de maaşın yatması ve bitmesi bir oldu :))

Hatta bu ay eksideyiz yaklaşık 2 bin civarı.

Ama ben yine de dün altın hesabı açıp 1 gr altın aldım. 145 liradan :oha::KK57:

çok iyi yapmışsın canım, bereketli olsun...

Günaydın kızlar :KK52: nasılsınız bakiim herşey yolunda keyifler yerinde mi :KK52: yeni gelen arkadaşlar olmuş hepsi hoşgelmisler birikimleri kazançları bol bereketli olsun hepinizin kızlar :KK68:

günaydın tatlımmm, çok şükür iyiyim, sen nasılsın? yoğun mu işler?

Günaydın herkeseeee.

Hepimizin olduğu gibi, bizim de maaşın yatması ve bitmesi bir oldu :))

Hatta bu ay eksideyiz yaklaşık 2 bin civarı.

Ama ben yine de dün altın hesabı açıp 1 gr altın aldım. 145 liradan :oha::KK57:
Hayırlı bereketli olsun canım altın hesabin :KK9: siftah yamışsın en azından inşallah tez zamanda eksi hesabı da kapatırsınız :KK52:benimde dün 2 krediden biri bitti ya malum eşime diyorum ki tekrar bi kredi mi çeksem şoyle 12 ay geri ödemeli 25-30bin kadar hepsinide altın hesabına yatırsak diyorum korkuyo benden :KK53: sen yakında benide satıp yerime altın alcan gibi geliyo diyo :KK70:

Hayırlı bereketli olsun canım altın hesabin :KK9: siftah yamışsın en azından inşallah tez zamanda eksi hesabı da kapatırsınız :KK52:benimde dün 2 krediden biri bitti ya malum eşime diyorum ki tekrar bi kredi mi çeksem şoyle 12 ay geri ödemeli 25-30bin kadar hepsinide altın hesabına yatırsak diyorum korkuyo benden :KK53: sen yakında benide satıp yerime altın alcan gibi geliyo diyo :KK70:
ben bunu çok düşündüm tatlım, hatta çok araştırdım ama hiç tavsiye etmiyor uzmanlar, altına bu kadar güven olmaz bi anda düşer, rezil olursunuz diyorlar...ayrıca borç ile alma, neticede o kredi borç, olmayan bi para diyorlra...
ben de şöyle buldum çözümü, kredi kartı ile alıp 4 taksit yaptırıyorum, kk mecbur ödeniyor... belki böyle olabilir, 4 ayda bir gidip bi daha alacağım falan...

keyifli,huzurlu ve lütfen Allahım lütfen artık tasarruflu bir gün olsunnnnnn:dua::dua::dua:

dün akşam tabi ki beklenen sonu yaşadık gittik ve 2 adet ayakkabı alarak evimize döndük, pantolon beğenemedi, haftasonu uzun uzun arayışa girecekmişiz, dar vakitte seçemiyormuş beyim :p

çok şükür ki sanırım sezon sonuna denk geldik, oldukça indirimliydi, %64 mü ne indirime girmiş bazı ayakkabılar, polodan 2 adet ayakkabıyı 220 tl ye aldık..biri deri, diğeri bez gibi olan sneakers ayakkabı.. aman, sanki ayakkabısı hiç yok, çocuk gibi mutlu oldu, sabah altını sildirdi evde gezdi :KK66: o mutlu olsun da, ne yapayım...çalışınca aynen böyle oluyor, almadan duramıyor insan..lakin akşam eve gelince çektim eşimi ayakkabı dolabının önüne, bana dedim 2 adet ayakkabı seçiyorsun ve ben onları atıyorum...kavga dövüş bu yaz hiç giymediği biri sıkıyor, biri de modası geçti diyerek tüm yaz dokunmadığı 2 ayakkabıyı ayırttım, sabah uyanınca da bi güzel sildim temizledim, birinin bağcıkları vardı,yıkadım, ikisini de boyayıp parlattım, yanına da yine sıkıyor diye giymediği bir kot ve gömlek ile paketledim, akşamüstü gibi çıkıp biraz uzakta bulunan bir semtte çöpün kenarına bırakacağım, bayram önü belki bi ihtiyacı olan vardır düşüncesi ile...

çok severek giydiği bi gömleği vardı oldukça da pahalıya almıştık, yakası sakalı sürtünce biraz deforme olmuş, giymeyeceğim at dedi, kıyamadım, onu da terziye vermeye karar verdim ters yüz yapsın yakasını diye...sonuçta yepyeni gömlek...

bende bugün durumlar bunlar.... sözde ev hanımıyım, iş, koşturma hiç bitmiyor vallahi..çalışırken daha az yoruluyordum :KK66:

geçmiş olsun tatlım, dikkat et kendine, sıcak bir şeyler iç, ıhlamur, bitki çayı gibi...
teşekkür ederim canım iş yerinde yok sanırım onlardan eve gidince içerim artık

annem babamın gömleklerinin yakası eskidiğinde kendi ters düz ederdi o geldi aklıma

teşekkür ederim canım iş yerinde yok sanırım onlardan eve gidince içerim artık

annem babamın gömleklerinin yakası eskidiğinde kendi ters düz ederdi o geldi aklıma
vallahi ben de bi yerde mi görmüştüm aklıma geldi birden, gömlek yepyeni, atmaya kıyamadım, neden olmasın dedim...

günaydın kızlar.. dün eşim civar köylerde görevli olduğu için sebze getirdi, domates, salatalıki biber ve patlıcan, baya tazeydi güzeldi.. dün akşam domateslerin bi kısmını rondodan geçirdim kalıplara döktüm dondurucuya attım, bu akşam kalıplardan çıkarır poşete koyarım artık, bi kısmını da ufak ufak doğradım poşetledim.. bunları çiğden yaptım.. salatalık da rendeledim 5 poşet yaptım, poşete incecik yaydım üstüste koydum poşetleri, biber de ince ince doğradım bi poşet dolu çıktı, onu ayırmadım zaten biber kolay ayrılıyor lazım oldukça ihtiyac kadar kullanırım.. iki poşet de ikiye bölüp çekirdeklerini çıkarıp koydum.. akşam bunları anca yapabildim, yoruldum.. patlıcanlar duruyor daha.. bakalım bu akşamki enerjime bağlı.. biraz daha biber koymam gerek, bi de kırmızı biberden bol bol oyacam inşallah..

Benimkide öyle biz 10 yılı bitirdik değişen birşey yok canım. olan benim huzuruma oldu. kendisindende anasındanda soğudum buz gibiyim. ama parasal konudua çok yardım etttiğini görmedim çünkü ne zaman sorsan parası yoktur.

teşekkür ederim canım kasık fıtığı

çok geçmiş olsun yapacak bişey yok malesef
ne dedi kızdımı

ben altın almıyorum kuyumcudan. maaş aldığım bankadan gram altın alıyorum. Kuveyt türkte hesap ücreti kesmiyorlarmış diye duydum bi sorun isterseniz
ben altın almıyorum kuyumcudan. maaş aldığım bankadan gram altın alıyorum. Kuveyt türkte hesap ücreti kesmiyorlarmış diye duydum bi sorun isterseniz
Garanti bankasini düşünmüştüm kredi kartım ordan tek bankayla devam etmek istedim

çok iyi yapmışsın canım, bereketli olsun...

günaydın tatlımmm, çok şükür iyiyim, sen nasılsın? yoğun mu işler?
Sağol kuzum daha önce demiş miydim bilmiyorum ama bizim işler ayın 2. Yarısı yogun oluyor arada göz ucuyla okumaya çalısıyorum yazdıklarınızı valla hiçde çalışasım yok bugün üstümde bi tembellik bi uyuşukluk :işsiz:
ben bunu çok düşündüm tatlım, hatta çok araştırdım ama hiç tavsiye etmiyor uzmanlar, altına bu kadar güven olmaz bi anda düşer, rezil olursunuz diyorlar...ayrıca borç ile alma, neticede o kredi borç, olmayan bi para diyorlra...
ben de şöyle buldum çözümü, kredi kartı ile alıp 4 taksit yaptırıyorum, kk mecbur ödeniyor... belki böyle olabilir, 4 ayda bir gidip bi daha alacağım falan...
Sağol canımcım çok teşekkür ederim tavsiyen için :KK52: altına güven olmaz buna bende katılıyorum o yüzden dediğimi yapma ihtimalim %1 bile değil sanırim :KK48: ben sadece eşime takılüyorum malum biraz borç azalınca bana biraz rahat battı galiba şaşkınlügım üstümde :KK66:

Sağol kuzum daha önce demiş miydim bilmiyorum ama bizim işler ayın 2. Yarısı yogun oluyor arada göz ucuyla okumaya çalısıyorum yazdıklarınızı valla hiçde çalışasım yok bugün üstümde bi tembellik bi uyuşukluk :işsiz:

Sağol canımcım çok teşekkür ederim tavsiyen için :KK52: altına güven olmaz buna bende katılıyorum o yüzden dediğimi yapma ihtimalim %1 bile değil sanırim :KK48: ben sadece eşime takılüyorum malum biraz borç azalınca bana biraz rahat battı galiba şaşkınlügım üstümde :KK66:
:KK200::KK200::KK200::KK200:Allah kolaylık versin işlerinde tatlım...

ama borca girip birikim yapma fikri bana da çok cazip geliyor, çünkü borç olunca mecbur ödeniyor..belki çok yüksek meblağlarda değil de , 3-5 bin gibi 2-4 aylık borç, sonra yine piyasayı takip edip yine ufak bi borca girme gibi ....
daha verimli olur sanki..bilemedim ki...

oyyyy bir yandı ciğer vakkası daha..çok geçmiş olsun tatlım, neyse ki kızmamış, lakin 400 tl de iyi bi fiyat parfüm için, benim içim sızladı burada :KK66:

günaydın tatlış, pazara gidiyor musun bugün?

hiç sorma tatlım yaa, el mecbur kalktık gittik, neyse ki kendi başına alış veriş yapmıyor yoksa gerçekten batmıştık,kimse toparlayamazdı beni..neyseki ucuz atlattık biz de...

günaydın canım nasılsın bugün.
iyi yine ucuz atlatmışsın, 2 ayakkabı için 220 lira iyi fiyat. ayakkabı-gömlek paketlemene bayıldım birisi nasiplenir bayram ağzı. gömlek yakası fikri de çok iyi:)
pazara gidecem canım ama akşam üstü. kışlık bişeyler bakacam.

Son düzenleme:
günaydın canım nasılsın bugün.
iyi yine ucuz atlatmışsın, 2 ayakkabı için 220 lira iyi fiyat. ayakkabı-gömlek paketlemenr bayıldım birisi nasiplenir bayram ağzı.
pazara gidecem canım ama akşam üstü. kışlık bişeyler bakacam.
günaydın fıstığım, iyiyim çok şükür, biraz ev işleri ile uğraşıyorum, sonra biraz havuza inerim, daha sonra da terzi vs işlere bakarım..hep bi telaş...
ben de evde dolap bekleyeceğine birinin işine yarar belki dedim..kısmet, inşallah ihtiyacı olan birine denk gelir...

akşamüstü pazara gitme fikri sabah gitmekten daha iyi, haklısın canım, hem biraz fiyatlar düşer, hem de sıcak bunaltmaz...

günaydın kızlar.. dün eşim civar köylerde görevli olduğu için sebze getirdi, domates, salatalıki biber ve patlıcan, baya tazeydi güzeldi.. dün akşam domateslerin bi kısmını rondodan geçirdim kalıplara döktüm dondurucuya attım, bu akşam kalıplardan çıkarır poşete koyarım artık, bi kısmını da ufak ufak doğradım poşetledim.. bunları çiğden yaptım.. salatalık da rendeledim 5 poşet yaptım, poşete incecik yaydım üstüste koydum poşetleri, biber de ince ince doğradım bi poşet dolu çıktı, onu ayırmadım zaten biber kolay ayrılıyor lazım oldukça ihtiyac kadar kullanırım.. iki poşet de ikiye bölüp çekirdeklerini çıkarıp koydum.. akşam bunları anca yapabildim, yoruldum.. patlıcanlar duruyor daha.. bakalım bu akşamki enerjime bağlı.. biraz daha biber koymam gerek, bi de kırmızı biberden bol bol oyacam inşallah..
ne güzel taze taze. afiyetle yiyin canım eline sağlık

Bereketli sun canım allah ağızla tadıyla yemeyi nasip etsin :KK68: bende dün 5 kg patlıcan aldım közleyip poşetleyip atıcam kışın ceşit ceşit yemegini mezesini zrytinyağlısını yapicam inşallah :KK28: domatesi hic denemedim daha önce canım rondodan cekip kalıplara koyarak dondurmayı onu deniycem iyi fikir verdin kücük küçük doğrayip poşetlemeyi düsünüyodum zaten peki biberi doğramak gerekiyo mu sizce kızlar yoksa bütün mü koysam hani kızartma için filanda iyi olur diyorum ne dersiniz :KK64:

günaydın fıstığım, iyiyim çok şükür, biraz ev işleri ile uğraşıyorum, sonra biraz havuza inerim, daha sonra da terzi vs işlere bakarım..hep bi telaş...
ben de evde dolap bekleyeceğine birinin işine yarar belki dedim..kısmet, inşallah ihtiyacı olan birine denk gelir...

akşamüstü pazara gitme fikri sabah gitmekten daha iyi, haklısın canım, hem biraz fiyatlar düşer, hem de sıcak bunaltmaz...
kolay gelsin:) sabah kek soğumuştu, eşime kahvaltıya koydum bide yanına verdim. beğendi, ben de beğendim:) poğaçadan daha pratik oldu misafirlere de yaparım ben bundan.

Sağol canım.

Eşinin cevaba da çok güldüm hahahaha :) seni satıp senin daha az harcayıp daha çok biriktiren versiyonundan alacağım hehehe :KK70:

ya çok acayip bir şey farkettik ve danışmadan edemeyeceğim, msf2407 msf2407 tatlım bizde bi gariplik var sanırım, uzun zamandır sebze ve protein ağırlıklı besleniriz, ekmek yemeyiz, diyet dönemlerinde hele hiç hamurişi, şeker vs sokmayız ağzımıza fakat çok zor kilo veriyoruz artık eşim ve ben..son 4-5 gündür eşime uydum bende ve yemek falan yemedik hep hamur işi yedik, börek,kek vs ve ben 2 eşim 3 kilo vermişiz..ve çok hafif hissediyoruz kendimizi ...ikimizde şoktayız..bunun bi bilimsel açıklaması var mıdır? farklı bünyeler farklı beslenme ile kilo verebilir mi? biz yıllarca yanlış mı yaptık acaba?hamurişi ile kilo verilir mi?

altın elimizdeki tüm para birimlerinin değerli maden karşılığı.
Aslında bi tek altına güven olur, altın aslında hiç değer kazanmaz, elimizdekini sabit tutar, değişimleri bizim alım gücümüzle oranla değişir. Biraz daha karıısık bir konu. Bence 5 bin lik bir miktar olabilir. Bende bir ara düşünmüştüm ama, çok masrafım var diye yapmadım. Belki kışa yapabilirim. Yaşadığım yerde karta komisyon almayan bir kuyumcu duydum, bir deneme yapacağım.

Bereketli sun canım allah ağızla tadıyla yemeyi nasip etsin :KK68: bende dün 5 kg patlıcan aldım közleyip poşetleyip atıcam kışın ceşit ceşit yemegini mezesini zrytinyağlısını yapicam inşallah :KK28: domatesi hic denemedim daha önce canım rondodan cekip kalıplara koyarak dondurmayı onu deniycem iyi fikir verdin kücük küçük doğrayip poşetlemeyi düsünüyodum zaten peki biberi doğramak gerekiyo mu sizce kızlar yoksa bütün mü koysam hani kızartma için filanda iyi olur diyorum ne dersiniz :KK64:
bütün olur tabi niye olmasın. ben dolmalık biber oyup koydum mesela.

canım ben yemeklikleri doğrayıp koyuyorum, ama dolmalık biberleri bütün tabi ki...bütün de konulur, neden konmasın, hiç bir şey olmaz..bu arada ben derin dondurucudan çıkan biberi kullanmayı daha çok seviyorum çünkü inanılmaz kolay pişiyor, yazın aldığım dolmalık biberleri bile 1 gece dondurup ertesi gün kullanıyorum, normalde 45 dakikada pişen dolma, 20 dakikada mis gibi oluyor :KK66:

kolay gelsin:) sabah kek soğumuştu, eşime kahvaltıya koydum bide yanına verdim. beğendi, ben de beğendim:) poğaçadan daha pratik oldu misafirlere de yaparım ben bundan.

ohh misss, afiyet olsun tatlım, hakkaten lezzetli ve pratik bi tarif, iyi oldu bunu bulduğumuz, ben de yaparım misafire...

X