Allah rızası için yardımmm. Yuvam için susmalı mıyım? Kendim için konuşmalı mı ? 😭

Geçmiş olsun. Ben büyütme ameliyatını gereksiz görmüyorum sanırım buradaki çoğunlukta öyle. Üstelik sizin hiç göğüs yokmuş anladığım kadarıyla, iyi yapmışsınız ameliyat olmakla. Ama herkese söylenmesi bana göre gereksiz. Bu sadece eşiniz ve sizin bilmeniz gereken bir konu, tabi kayınvalideniz bakacağı için onada söylenmesi lazım. Ama başka kimsenin bilmesine gerek yoktu. Bana bir şey olursa ailemden birileri bilsin niyetiyle söyledim diyorsunuz ama zaten aksi bir durumda öğrenirlerdi.

Başlığıda anlamadım. Kimle konuşacaksınız, niye susacaksınız? Kastettiğiniz eşinizse konuşun tabi.

Neyse geçmiş olsun, umarım çabucak iyileşirsiniz.

Büyüklerimizin olayları abartmaları bu kadar ne değişik olmuşsan ameliyat kime ne şu durumda size yardımcı olması gerekir eşinizin de aynı şekilde değişik Allah yardımcın olsun canım konuşsan da çok anlayacak kimse yok gibi herkes bildiğini okuyor

Hayat bana ne yapabilir mesela ? Umarım bunu zamanla anlamazsınız. Her neyse çok teşekkürler kıymetli fikirleriniz için
Umarim anlamam da, sizin yanlış zamanda estetik ameliyat olmanızı eleştirdim diye hayat bana ne yapacak onu sordum? Ben de mi göğüs büyütme ameliyatı olacağım?

çok geçmiş olsun . iyileşene kadar bence durumu idare edin kendinizi üzmeyin bende oldum bir hafta zor geçiyor ondan sonrası daha rahat ama altı ay çok dikkat etmeniz gerekir ev işlerinde uzanmayın kendinizi zorlamayın ondan dolayı kayınvalidenize biraz daha sabır etmeye çalışın aile huzurunuzu kimsenin kaçırmasına izin vermeyin

estetik yaptıran sizsiniz esiniz yada annesi degil. oyuzden kimin haberi olup olmayacagina siz karar verirsiniz .
amcam basur ameliyati olmus kimseye soylememis mesala bence utanilacak bir durum degil meme estetigide oyle .
onların karismaya hakkı yok .ustelik erkeklere degil kadinlara bahsetmissiniz gayet dogal.

İyileşene kadar ayıya dayindiyeceksiniz mecbur. Ama bu olay da size ders olsun. Hasta kadına trip yapacağım diye bir tas çorba vermeyene bu kadar verici olmayın. Anlıyorum annenizin kaybından sonra kayinvalideyle iyi olmak istemissiniz ama her anne "ana" değildir. Koyun mesafenizi ve hissettirin. Demiyorum ki kötü davranın. Ama gelini olun kızı değil.

Bu arada halaniz ve kızını da bol bol çağırın evinize. Ben bu tip aileler çok gördüm. Ailesi ana-babasi olmayan kizcagizlari iyice yalnizlastiriyor kendilerine bağımlı ediyorlar. Eşiniz de maalesef bilinçli yada bilinçsiz bu işin içinde. Aldırmayın ve aranızı daha da iyi tutun kalan ailenizle.

Bir de kime NE?! ameliyatımı istersem resmi gazeteden duyururum. Yeri gelince "benim bedenim benim kararım" yeri gelince ama bu "mahrem"... Bizim millet çifte standart yaşamayı pek seviyor.

İstediğinize söyler istemediğinize söylemezsiniz. 2 tabak yemek yapacak diye kimseye tapunuzu vermediniz. Zaten halanız ve kızı size bakacakmış. Gidecek yerinizin olmadığının fazlasıyla farkında bu ana oğul. İlla kariyer olması şart değil, markete girin, bir ofiste çay-temizlik yapın ama 3 kuruş da olsa kendi paranızı kazanın. Emekliliğiniz olur, şu insancıklara muhtaçlığınız olmaz.

Yemin ediyorum bu kadar saattir anlatmak istediğimi yazmışsınız. Allah bin kere razı olsun Ailemdeki eksikliğim sebebiyle bu tavırlar çok ağır geldi. Yada şöyle düşündüm annem hayatta olsaydı annene de söyleme diyebilir miydi hayır ! E anne yerine halamı kuzenimi koymuş olabilirim. Ve yahutta herkese duyurmam da benim kendi sorunum tercihim. Ha vallahi sonradan geliyor aklıma eşimin kuzeni aradı beni kayınvalidemin yeğeni yani. Yaşı da benden küçük onunla bu konuyu konuşmuştuk. Kayınvalidem gayet gülerek karşıladı. Güldük eğlendik espri yaptık üçümüz birlikte. Şimdi sorun benim halamın kızında başlaması ağrıma gitti. Sizin de dediğiniz gibi küçük yaşta ailesinden eksik olan kızlar alınıp bir de kalanlardan destek görmüyorsa gelini iyice tapulu mal sanıyorlar.

İşte buradaki büyük sorun ise ben her yerde her koşulda çalışırım ancak eşimin durumu çok çok iyi. Bulunduğum yerde “zengin” diye tabir ediliriz. (Lütfen yanlış anlamayın). Bu nedenle benim böyle birşeyi talep etme durumum 0 . Hele faaliyete geçirmem artık mümkün değil siz anlayın .

Madem zengin, kendinize bir yer açtırın. Ev yemeği olur, kuaför olur, butik olur… Önce işi bulun sonra ya işe giriyorum ya da bana işyeri açıyorsun diyin.

İyi de çalışmanın tek amacı ve faydası maddi getiri değil ki ? Bugün devlet başkanlarının eşleri kendi çaplarında çalışıyorlar. Fakir oldukları için değil yani. Maddi olarak düzgünsünüz ama ben çalışacağım diyemiyorsunuz da "talep" ediyorsunuz. Oysaki bu sizin hakkınız.

Öncelikle cok geçmiş olsun. Kayınvalidenin tepkisi fazla olsa da düşüncesinde hakli buluyorum.Bu çok mahrem bir konu.Eşin ve senin disinda hadi kayinvalide çocuklara ve sana bakacak diye söyledin ama diger aile bireylerinin duymasini gerektirecek bir konu değil.Eşleriyle bu durumu paylasmayacaklarini bilemezsiniz veya en ufak herhangi bir sorunda bunu size karsi kullanip dedikodunuzu yapmayacaklarını da her ne kadar insanlar yüzümüze gülüp bize karsi iyi olduklarını da sansak bazen gerçekten oyle olmuyor.Bence kayinvaliden ve eşin seni düşündükleri icin kimseyle paylasmamani istemislerdir.Yoksa vücut senin karar senin.Bence Kayinvaliden guzellikle anlatsaydi aklina yatabilirdi.Bir de bu açidan bakip kayınvalidenin gönlünü alabilirsin.Yoksa ilişkileriniz böyle basit bir sebepten dolayı hep kötü gider.Sonucta pek tasvip etmese de gelip sana ve cocuklarina bakmayi kabul etmis.Tepkisi asiri olmus uzatmış ama bence konuşup gönlünü alabilirsiniz

Kv ve eşiniz çok problemli , ben olsam önce acil iyi olmal için kendime bakardım ve yardım edenlerin yardımını kabul ederdim, iyileşince eşim ve kv nin canına okurdum o kimmiş de ben kimle konuşacağım vb karışıyor, koy mesafeni kafan rahat etsin..

Önünuze çıkan herkese meme ameliyatı olacaginizi soylemeniz çok gereksiz bu dünya da tek birşey dogrudur ölüm dışında sirrini bilen özelini bilen herkes bunu gün gelir sana karşı kullanır.

Ozelliklede içinde bulundugunuz durum bunu gerektiriryormus belliki.

Gecmis olsun kaynananizla atismayi birakin duymazdan gelin.

Demi ya ise ilk olarak o memelere elletmemekle baslamali

Ozaman keşke eve hegün gelecek bir yada iki kişi ayarlasaydınız iyileşene kadar.
Yakın zamanda ameliyat geçirdim annem ve kv bana dönüşümlü bakmaya geldiği halde ben öyle yapmıştım
Yemek, temizlik çocuk bakımını üstlenirlerdi
Sizde dinlenir çabuk toplanırdınız
Kv dede çok istiyorsa gene gelip gider baş köşede oturur rahat rahat suratını asardı. En azından onunla muhatap olmazdınız
Böyle durumda halam gelsin, kızı gitsin, kv dem çamaşır yıkasın gereksiz

Boşanmama on ay ayrı yatan adamla devam ediyor olma kaynanaya katlanma sebebiniz

eşinizin köklü ve meme ameliyatı yaptıracak maddi güçte olmasından ötürü galiba ?

Herkese duyurmanıza bencede gerek yoktu. Eşinizin tavrı belliyken yoldan geçene söyleyecek hale gelmişsiniz farkında değilsiniz.
Şu gerginlikleri yaşamaya değmezdi. Pandemi zamanı bencede acil bir operasyon değil bu arada.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…