Allah aşkına beni yönlendirin psikolojik olarak yerlerdeyim

açıkçası bu sen oteller çok pahalı. bende eşime yaptım benzerini. birde denize havuza giremeyecek olsam evet bencilce ama bu fiyatlara hiç gitmeyelim derdim galiba :KK70:

ama genel anlamda kv-oğul zor ikili. her dediklerine takılmayın

Neden illa tatili eşinizle birlikte ayarlıyorsunuz ki? Karşınızdakinin huyunu bilip ona göre davranmanız lazım. Siz oturun bakın beğenin. İlla eşimin de yorumunu olsun diyorsun son iki seçenek arasından birini seçtirin olsun bitsin. Zaten denize bile girmeyecekmiş ben yerinizde olsam alır çoçuğumu giderim. Hevesi yok madem gelip tatilinize limon sıkmasın. Eşiniz çekilir dert değil o da ayrı bir konu. Üslubu çok kk

Merhabalar

Akşam eşimle birlikte tatilplanı yapacaktık. Kendisine yaklaşık olarak 2-3 aydık bakalım diyorum zamanım yok diyordu. Gecelere kadar çalışıyordu çünkü. Ama evde haftasonları sürekli telefona bakar o ayrı:) Bayramda dedim ailesiyleydik orda da zamanı olmadı. Bayramda ailesinin yanına giderken de sen al tatili bak kartımda burda dedi. Bi yandan da söyleniyor o kadar para verilir biz kimiz ki sanki bilmem ne (eşim tedavi oldu 2-3 ay Deniz yasak ) ben zaten orda boş boş oturucam al nerden istiyorsan dedi. bende çocuk için bi yer arıyorum neden öyle diyorsun beraber bakalım işte dedim. Neyse dün akşam bakacaktık kv geldi ( aynı apartmandayız ama arada gelir evine)
İşte o da ayarlamadınız mı dedi bende *mehmet bakmıyor kendi kendime de almak istemiyorum dedim. İşte bulduğum yerleri gösteriyordum eşime sonra arkadan bir maaş gidecek dedi eşim. Ben zaten onu bi duydum delirdim. 2 aydır tatili planlayalım diyorum zamanın yoktu dedim şimdi ettiğin lafa bak dedim. stresli bi ortamda çalışıyorum napim gitsin dedim. O zaman kendi maaaşına göre bi yer bak dedi eşim ben kaldım böyle . Eşim benden 3-4 kat maaş alıyo çünkü. Ucuz otellere bak diyor oralarada içim sinmedi gerçekten ve artık yerde kalmamış otellerde . Sen dedim bişeye karar veremiyorsun arkasındanda hep laf soktuğu için bende de heves bırakmıyorsun . Eve bi eşya almamız lazım kaç aydır almadık eşim pahalı buldu bi kaç yerde bakarız ederiz dedi . Geçen kv ile gezerken almak istediğimiz eşyayı gösterdi kv. Bende baktım öyle ama pahalı geldi bana . Neyse dün bende dedim en basitinden eşyaya karar vermiyorsun dedim. Vay efendim kv ordan çıktı oğlum alsa beğenecekmisin dedi kocam alıyor herhalde beğenirim dedim. Şok geçirdim ama ilk defa kv den böyle bişey duydum ve yüzüne kırıldığımı söyledim. Çünkü onun aldığı her şeye teşekkür ederim beğenirim kendi de anlatır her yerde çeyiz zamanı ne aldıysa kabul ettim hiç bişey talep etmedim . Anne dedim ben ne zaman bişeyi beğenmedim. İşte benim oğlum ucuz alır sende beğenmezsin ondan biliyorum dedi.

Bi tatil konusu böyle büyüdü de büyüdü. Benim kızdığım şey eşimin üslubu çok kaba. Geçen gezmeye gittik en basitinden bana diyor ki karnını doyur sonra yolda acıktım diyorsun vs vs .

Ailesiyle ilgili bişey araştırılacaksa eşim herkesten önce koşar iş ben ve çocuğuma geldi ki kararsız. Ben niye durumum varken iyi bi yere tatile gitmiyim ki?

Eşim görümcemleri örnek gösteriyor bak Ayşe ne dedi ben söylenirim söylenirim sonra kahve içeriz dedi. Ben de ama eşi ona cevap vermiyor dedim. Terslemiyor sürekli bebek gibi hassas davranıyor dedim.

Saçma sapan muhabbetler oldu içinde bulunduğum için çok üzgünüm.

Tek sorun eşimin sürekli sert kaba hareketleri aslında

Kvde de ben ölürsem ne olacak bilmem ne demeye başladı eşimde sürekli öyle diyor.
Dedem rahatsız benim. Eşim annesine doğru döndü bu da dedesi gibi her ay hastalanıyor(beni göstererek) 🙄

Bende tutamadım kendimi ya dedim ya ben ölürsem ne olacak herkes kendini böyle savunuyor dedm.

Neyse kv gitti. Eşim, çocuğum uyanmıştı ona diyor ki yarın sen ben babannen kahvaltıya gidelim mi. (Gönlünü alıcam annemin diyor karşıdan bana)Bak dedim hala benim gönlümü almaya çalışmıyorsun.

** bu arada eşim sürekli mesela bi yere gidiyoruz diyelim herkesten fazla sen geziyorsun sen yiyorsun bilmem ne der durur. Bende o laflarına aşırı sinir oluyorum.
Allahtan dedim hazır ev araba üstüne konmadım. Öyle olsaydı hergün başıma kakardın dedim. Kv de ordan diyor ki bende yaptım iyi kötü kümes 😳
Kpederden kalan eski evde oturuyoruz ama yeni eve geçeceğiz kendi evimize.

Bana yol gösterin ne yapabilirim?
Herkes çok negatf ve keskin yorumlar yapmış eşimle gitme kendin git falan olurmu öyle şey ozaman neden evleniyoruz aile oluyoruz..belliki eşiniz denize girmeyeceği için canı istememiş.ozaman sizde turlara katılıp gezi planı yapabilirsiniz yada doğayla içiçe bi yeri terch edebilirsiniz.bence burda ki olumsuz yorumları okuyupta eşinize bilenmeyin..tatlı dil yılanı bile deliğinden çıkarır demişler.siz kendinizi güzelce eşinize anlatın bunaldığınızı vs sizi anlıcaktır.eşinizin içinde ki çocuğa seslenin ordan beslenin

Herkes çok negatf ve keskin yorumlar yapmış eşimle gitme kendin git falan olurmu öyle şey ozaman neden evleniyoruz aile oluyoruz..belliki eşiniz denize girmeyeceği için canı istememiş.ozaman sizde turlara katılıp gezi planı yapabilirsiniz yada doğayla içiçe bi yeri terch edebilirsiniz.bence burda ki olumsuz yorumları okuyupta eşinize bilenmeyin..tatlı dil yılanı bile deliğinden çıkarır demişler.siz kendinizi güzelce eşinize anlatın bunaldığınızı vs sizi anlıcaktır.eşinizin içinde ki çocuğa seslenin ordan beslenin

Konu sahibi ne yapıp ne yapmayacağımı gelen yorumları mantık süzgecinden geçirerek karar verecektir. Eşten ayrı tatil yapılınca nikah düşmüyor, ördek ailesi gibi her yere birlikte gidilmek mecburiyeti yok evlilikte. Biz negatif ve keskin yazdık siz pozitif ve daha yumuşak yazabilirsiniz, herkes istediği şekilde yazmakta özgür neticede.

Otel tatili neredeyse birçok kişi için lüks hatta maalesef iş yaşamında izin alabilmek bile zor. Ailenin maddi durumunu bilmiyorum ama o kadar para var zaman harcayıp otel odasından çıkamayacağı bir tatile para bağlamak mantıklı değil. Başka bir çözüm bulunmalı bence.

Hödük bir adam çalıştığınız halde bu lafları etmesine izin veriyorsunuz..Kendi denize girmeyeceği için sizin tatilinize gidecek paraya içi gidiyor..işte bu kadar değeriniz .Yediğiniz lokmada bile gözü olan adama neden şaşırıyorsunuz_

Adamın lafları değil bizim yazdıklarımız ağarına gidiyorsa lafları çok ağır demek çünkü anlattıklarını ona iletiyoruz

Pardon son mesajları okumamışım adam bir de trip atmış küsmüş 8 gündür kayınvalidesinden özür dilettiği halde. Kendine güven çalışan kadınsın ezdirme kendini karaktersiz adam senin çocuğunla sana hava atıp trip mi atıyor watsaplarda..yok artık sen adım atma

Ben sizi haksız gördüm , kayınavalide de pek bişey dememiş açıkçası . Adam yüzlemeyecekse illa tatil planı yapmanın ne anlamı var anlamadım . Ucuz bir otel de bakabilirsiniz ayrıca siz de karşılaşabilirsiniz . Bu birbirinize laf sokmalarınız da son bulmazsa daha kırıcı olur. Eşinizin üslubu yanında kendi üslubunuz da hoş değil

Kusura bakmayin ama bunlar eğitilmez.
Boşanmayi dusunmez misiniz?
Baska oluru yok bu isin çünkü

Eşiniz gibi bir ayıdan ilgi beklemeniz çok hoş doğrusu.
Siz de bir tuhafsınız yanlış anlamayın ama konforunuz için gururunuzu ayaklar altına alıyormuşsunuz gibi görünüyor yazdıklarınızdan. Sizden 4 kat fazla kazanması mı bunun sebebi? Değmez...
Konu açılalı da 1 ay olmuş, ne oldu son durum merak ettim. O dağ ayısıyla tatile falan gitmemişsinizdir umarım. Zira hiç şüphem yok tatilde en çok sen yedin verdiğimiz parayı çıkardık falan diyecektir.

Merhabalar

Akşam eşimle birlikte tatilplanı yapacaktık. Kendisine yaklaşık olarak 2-3 aydık bakalım diyorum zamanım yok diyordu. Gecelere kadar çalışıyordu çünkü. Ama evde haftasonları sürekli telefona bakar o ayrı:) Bayramda dedim ailesiyleydik orda da zamanı olmadı. Bayramda ailesinin yanına giderken de sen al tatili bak kartımda burda dedi. Bi yandan da söyleniyor o kadar para verilir biz kimiz ki sanki bilmem ne (eşim tedavi oldu 2-3 ay Deniz yasak ) ben zaten orda boş boş oturucam al nerden istiyorsan dedi. bende çocuk için bi yer arıyorum neden öyle diyorsun beraber bakalım işte dedim. Neyse dün akşam bakacaktık kv geldi ( aynı apartmandayız ama arada gelir evine)
İşte o da ayarlamadınız mı dedi bende *mehmet bakmıyor kendi kendime de almak istemiyorum dedim. İşte bulduğum yerleri gösteriyordum eşime sonra arkadan bir maaş gidecek dedi eşim. Ben zaten onu bi duydum delirdim. 2 aydır tatili planlayalım diyorum zamanın yoktu dedim şimdi ettiğin lafa bak dedim. stresli bi ortamda çalışıyorum napim gitsin dedim. O zaman kendi maaaşına göre bi yer bak dedi eşim ben kaldım böyle . Eşim benden 3-4 kat maaş alıyo çünkü. Ucuz otellere bak diyor oralarada içim sinmedi gerçekten ve artık yerde kalmamış otellerde . Sen dedim bişeye karar veremiyorsun arkasındanda hep laf soktuğu için bende de heves bırakmıyorsun . Eve bi eşya almamız lazım kaç aydır almadık eşim pahalı buldu bi kaç yerde bakarız ederiz dedi . Geçen kv ile gezerken almak istediğimiz eşyayı gösterdi kv. Bende baktım öyle ama pahalı geldi bana . Neyse dün bende dedim en basitinden eşyaya karar vermiyorsun dedim. Vay efendim kv ordan çıktı oğlum alsa beğenecekmisin dedi kocam alıyor herhalde beğenirim dedim. Şok geçirdim ama ilk defa kv den böyle bişey duydum ve yüzüne kırıldığımı söyledim. Çünkü onun aldığı her şeye teşekkür ederim beğenirim kendi de anlatır her yerde çeyiz zamanı ne aldıysa kabul ettim hiç bişey talep etmedim . Anne dedim ben ne zaman bişeyi beğenmedim. İşte benim oğlum ucuz alır sende beğenmezsin ondan biliyorum dedi.

Bi tatil konusu böyle büyüdü de büyüdü. Benim kızdığım şey eşimin üslubu çok kaba. Geçen gezmeye gittik en basitinden bana diyor ki karnını doyur sonra yolda acıktım diyorsun vs vs .

Ailesiyle ilgili bişey araştırılacaksa eşim herkesten önce koşar iş ben ve çocuğuma geldi ki kararsız. Ben niye durumum varken iyi bi yere tatile gitmiyim ki?

Eşim görümcemleri örnek gösteriyor bak Ayşe ne dedi ben söylenirim söylenirim sonra kahve içeriz dedi. Ben de ama eşi ona cevap vermiyor dedim. Terslemiyor sürekli bebek gibi hassas davranıyor dedim.

Saçma sapan muhabbetler oldu içinde bulunduğum için çok üzgünüm.

Tek sorun eşimin sürekli sert kaba hareketleri aslında

Kvde de ben ölürsem ne olacak bilmem ne demeye başladı eşimde sürekli öyle diyor.
Dedem rahatsız benim. Eşim annesine doğru döndü bu da dedesi gibi her ay hastalanıyor(beni göstererek) 🙄

Bende tutamadım kendimi ya dedim ya ben ölürsem ne olacak herkes kendini böyle savunuyor dedm.

Neyse kv gitti. Eşim, çocuğum uyanmıştı ona diyor ki yarın sen ben babannen kahvaltıya gidelim mi. (Gönlünü alıcam annemin diyor karşıdan bana)Bak dedim hala benim gönlümü almaya çalışmıyorsun.

** bu arada eşim sürekli mesela bi yere gidiyoruz diyelim herkesten fazla sen geziyorsun sen yiyorsun bilmem ne der durur. Bende o laflarına aşırı sinir oluyorum.
Allahtan dedim hazır ev araba üstüne konmadım. Öyle olsaydı hergün başıma kakardın dedim. Kv de ordan diyor ki bende yaptım iyi kötü kümes 😳
Kpederden kalan eski evde oturuyoruz ama yeni eve geçeceğiz kendi evimize.

Bana yol gösterin ne yapabilirim?
Valla ben kendi paramı kendim kazanıyorum.Bir de kızımı okutuyorum. Kızımla gezmeye gitmeden karnımı doyurup çıkıyorum. Çok para harcamamayayım diye. Mesela kendime kitaplık almak istiyorum 10 senedir. Gereksiz para harcamayayım diye ancak aldım tek başıma ikea dan getirdim. Üstüne para harcamayayım diye dolabı tek başıma kurup ağır olduğu için pas pas ile yerine çekip kaldırdım dolabı. Sonrada oturdum ağladım. Bende bana destek olacak bir erkek gücü yok diye.
Senin eşin var yanında o senden daha tutumlu olabilir belki o yüzden rahatsız oluyordur. Seni de anlıyorum. Bence orta yolu bulabilirsiniz. Evde karınını doyurup çıkabilirsin. Tatile gitmek yerine günü birlik yaşadığınız çevrede gezebilirsiniz yada günü birlik yakın ise yüzmeye gidebilirsiniz.
Benzin olmul 21.Tl senin anlttığına göre eşin endişe ediyor tatil sonrası para kalmayacak diye. Çocuğun kısa gezmelerden de mutlu olur. Başka insanları özenme. Gösteriş insanı mutusuz eder. Ailenle mutlu ve huzurlu olmaya bak. Sağlıcakla kal

Ne demek en çok sen yiyorsun en çok sen geziyorsun falan terbiyesiz ya
Zaten kayinvalideler ogluslarina kıyamaz ona ne olmjs

Bu adam haksız çok haksız ama adamdan bağımsız bakarsak denize giremeyeceksem havuza hiç giremem niye öyle tatil isteyeyim.
Denize de giremeyeceksem o sıcakta odadan da çıkmam herhalde klimayı açar otururum napayım o tatili.
Başka türlü bir tatil ayarlanabilirdi.
Ama bunu da düzgünce söylemeli hoş durumumu bilerek karşımda hadi otel ayarlayalım diye söyleyip dursa birisi düzgün söyleme olasılığım azalır. Karşımdaki düşünsün isterim.
Her türlü eşiniz haksız ama siz de haklı değilsiniz aslında.
Bu konuda haklı yok aslında.
Kayınvalide de haksız bir sus ya konunun senle ilgisi yok kiiii.

X