Allah aşkına beni yönlendirin psikolojik olarak yerlerdeyim

Valla deniz, tatil bilmem ne konu değil gibi. Eşinizin size ve sizinle alakalı şeylere tahammülü yok sanki. Üzgünüm ama sizi sevmiyor gibi. Çünkü konu siz dışındaki kendi ailesi olunca koşuyor diyorsunuz.

Eşiniz ailenizle konuşmayacak mıydı? Boşanma lafı geçmişti sanki. Ne oldu?
Belki yazdınız ben kaçırdım.

Eşiniz size ve çocuğunuza değer vermiyor gibi geldi ne yalan söyleyeyim. Ailecek konuşmaları aşırı itici. Senede bir kere gidilen tatili burundan getirmesi, sizden annesine bu diye bahsetmesi, hastaliginizdan yediğinize ictiginize kadar laf söylemesi ve kavgadan sonra ille de araya aileleri sokmak istemesi.. sanki eşi değil de savaşta yenmesi gerektigi biriymişsiniz gibi onun için. Annesi de haklısın oğlum haklısın paşam tavrında olduğundan daha da coşuyor muhtemelen. Mutlu bir evlilik göremedim ilerisinde.

Dedim zaten pzrtesi adliyeye git dedim. Çekilmiyor zaten artık çekemiyorum soğudum. Ailemle ne konuşacağım Allah aşkına? Boşanmak istiyorsa niye aileme söylüyor ilk
Genelde ilk gidip konusan hakli gorulur ya, esin de ailene gidio bosanacagini gerekceleriyle konusursa kendisine hak verilecegini dusundugunden ailenle konusmayi dusunmus muhtemelen. Aslinda bal gibi suclu ama kendi once olayi nasil saptirarak anlatacaksa artik. Koskoca adam ya, bosanacaksan bosanirsin, ilkokul cocugu gibi sikayete gitmek nedir Allah aşkına...

Genelde ilk gidip konusan hakli gorulur ya, esin de ailene gidio bosanacagini gerekceleriyle konusursa kendisine hak verilecegini dusundugunden ailenle konusmayi dusunmus muhtemelen. Aslinda bal gibi suclu ama kendi once olayi nasil saptirarak anlatacaksa artik. Koskoca adam ya, bosanacaksan bosanirsin, ilkokul cocugu gibi sikayete gitmek nedir Allah aşkına...
Aynısını diyorum ailenden mi korkuyorsun diyor . Bilmiyorum konuşmuyor 4 gündür bakalım nereye kadar böyle gidecek

Eşim hala konuşmuyor benimle eve çok geç geliyor trip yiyorum hala haftasonu yakın akrabamın düğünü var kesin orda yalnız bırakacak beni

8. Günden bildiriyorum eşim hala benimle konuşmuyor.. ama ailesiyle her gün konuşuyor Whatsapp tan hep yazışıyorlar. Kayınvalidmde aramadı beni bende onu aramadım

8. Günden bildiriyorum eşim hala benimle konuşmuyor.. ama ailesiyle her gün konuşuyor Whatsapp tan hep yazışıyorlar. Kayınvalidmde aramadı beni bende onu aramadım
Eşinizin kordonunu kesmeyi unutmuşlar.Bence ilk onu halledin.Hem de ekonomik özgürlüğü de olan kadınların kendilerini eşlerine ezdirmelerine anlam veremiyorum.Tatil falan çok sonraki meseleler .Sizin asıl sorununuz eşinizin sizi değerli görmemesiFakat siz farkına varın ki siz DEĞERLİSİNİZ.İşte bunu siz fark ederseniz onlara da farkettirmiş olursunuz.

Okurken nefesim sıkıştı.Hayat sizin hayatınız, ama kendinize yazık etmeyin.Ne bu heriften koca ne de bunlardan aile olur.Evladiniz bunlarin size davranışlarini farkedince kendinizi daha da değersiz hissedeceksiniz.

Eşinizin kordonunu kesmeyi unutmuşlar.Bence ilk onu halledin.Hem de ekonomik özgürlüğü de olan kadınların kendilerini eşlerine ezdirmelerine anlam veremiyorum.Tatil falan çok sonraki meseleler .Sizin asıl sorununuz eşinizin sizi değerli görmemesiFakat siz farkına varın ki siz DEĞERLİSİNİZ.İşte bunu siz fark ederseniz onlara da farkettirmiş olursunuz.
Yorumunuz için teşekkür ederim. O yüzden ben gitmiyorum hiç birinin üzerine düşmüyorum yani gittiği yere kadar. Umrumda değil. Eski ben olsaydım ama kendi kendimi affettirme işlerine girerdim

Merhabalar

Akşam eşimle birlikte tatilplanı yapacaktık. Kendisine yaklaşık olarak 2-3 aydık bakalım diyorum zamanım yok diyordu. Gecelere kadar çalışıyordu çünkü. Ama evde haftasonları sürekli telefona bakar o ayrı:) Bayramda dedim ailesiyleydik orda da zamanı olmadı. Bayramda ailesinin yanına giderken de sen al tatili bak kartımda burda dedi. Bi yandan da söyleniyor o kadar para verilir biz kimiz ki sanki bilmem ne (eşim tedavi oldu 2-3 ay Deniz yasak ) ben zaten orda boş boş oturucam al nerden istiyorsan dedi. bende çocuk için bi yer arıyorum neden öyle diyorsun beraber bakalım işte dedim. Neyse dün akşam bakacaktık kv geldi ( aynı apartmandayız ama arada gelir evine)
İşte o da ayarlamadınız mı dedi bende *mehmet bakmıyor kendi kendime de almak istemiyorum dedim. İşte bulduğum yerleri gösteriyordum eşime sonra arkadan bir maaş gidecek dedi eşim. Ben zaten onu bi duydum delirdim. 2 aydır tatili planlayalım diyorum zamanın yoktu dedim şimdi ettiğin lafa bak dedim. stresli bi ortamda çalışıyorum napim gitsin dedim. O zaman kendi maaaşına göre bi yer bak dedi eşim ben kaldım böyle . Eşim benden 3-4 kat maaş alıyo çünkü. Ucuz otellere bak diyor oralarada içim sinmedi gerçekten ve artık yerde kalmamış otellerde . Sen dedim bişeye karar veremiyorsun arkasındanda hep laf soktuğu için bende de heves bırakmıyorsun . Eve bi eşya almamız lazım kaç aydır almadık eşim pahalı buldu bi kaç yerde bakarız ederiz dedi . Geçen kv ile gezerken almak istediğimiz eşyayı gösterdi kv. Bende baktım öyle ama pahalı geldi bana . Neyse dün bende dedim en basitinden eşyaya karar vermiyorsun dedim. Vay efendim kv ordan çıktı oğlum alsa beğenecekmisin dedi kocam alıyor herhalde beğenirim dedim. Şok geçirdim ama ilk defa kv den böyle bişey duydum ve yüzüne kırıldığımı söyledim. Çünkü onun aldığı her şeye teşekkür ederim beğenirim kendi de anlatır her yerde çeyiz zamanı ne aldıysa kabul ettim hiç bişey talep etmedim . Anne dedim ben ne zaman bişeyi beğenmedim. İşte benim oğlum ucuz alır sende beğenmezsin ondan biliyorum dedi.

Bi tatil konusu böyle büyüdü de büyüdü. Benim kızdığım şey eşimin üslubu çok kaba. Geçen gezmeye gittik en basitinden bana diyor ki karnını doyur sonra yolda acıktım diyorsun vs vs .

Ailesiyle ilgili bişey araştırılacaksa eşim herkesten önce koşar iş ben ve çocuğuma geldi ki kararsız. Ben niye durumum varken iyi bi yere tatile gitmiyim ki?

Eşim görümcemleri örnek gösteriyor bak Ayşe ne dedi ben söylenirim söylenirim sonra kahve içeriz dedi. Ben de ama eşi ona cevap vermiyor dedim. Terslemiyor sürekli bebek gibi hassas davranıyor dedim.

Saçma sapan muhabbetler oldu içinde bulunduğum için çok üzgünüm.

Tek sorun eşimin sürekli sert kaba hareketleri aslında

Kvde de ben ölürsem ne olacak bilmem ne demeye başladı eşimde sürekli öyle diyor.
Dedem rahatsız benim. Eşim annesine doğru döndü bu da dedesi gibi her ay hastalanıyor(beni göstererek) 🙄

Bende tutamadım kendimi ya dedim ya ben ölürsem ne olacak herkes kendini böyle savunuyor dedm.

Neyse kv gitti. Eşim, çocuğum uyanmıştı ona diyor ki yarın sen ben babannen kahvaltıya gidelim mi. (Gönlünü alıcam annemin diyor karşıdan bana)Bak dedim hala benim gönlümü almaya çalışmıyorsun.

** bu arada eşim sürekli mesela bi yere gidiyoruz diyelim herkesten fazla sen geziyorsun sen yiyorsun bilmem ne der durur. Bende o laflarına aşırı sinir oluyorum.
Allahtan dedim hazır ev araba üstüne konmadım. Öyle olsaydı hergün başıma kakardın dedim. Kv de ordan diyor ki bende yaptım iyi kötü kümes 😳
Kpederden kalan eski evde oturuyoruz ama yeni eve geçeceğiz kendi evimize.

Bana yol gösterin ne yapabilirim?
Eşiniz evlenmeden öncede bu kadar kaba mıydı?

Evdeki huzuru bozan bir eşin var ...surat asıp sessizlessen acaba kendisi ayarlar mi gönlünü almak için...trip yapmadan sessizles uzaklara felan dal

Çok açık söyleyeyim ben eşimden bu kadar yiyorsun geziyorsun harcıyorsun laflarına maruz kalsam Bi daha adamın ekmeğini bile yemem, bırak tatile gitmeyi ekmek al gel demem. Kendime şu lafları dedirteceğime pahalısını bırak ucuzuna bile bakmam. Siz ısrarla konforunuzdan da vazgeçmiyorsunuz. Çok ilginç bana çok uzak Bi ilişki şekli.

X