Alkolle çok içli dışlı olan sevgili…

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

gittikçe bambaşka detaylar veriyorsunuz. ilk yazdığınızda özen göstermeye karar vermiş ama sonra annesine göre kötü biriyle kampa gidip içmiş biri vardı. size yalan söylemesi sorundu.
sizi davet ettiklerinde de iyi eğlenceler diyip gitmemiştiniz.

şimdiyse sizi zorlayan bir karakter olduğunu anlatıyorsunuz. bence aldığınız tepkilerden dolayı kendi hatalı tavrınızı kapatma derdindesiniz.

sayfalarca size yalan söylemesi hoş değil ama zorlamamışsınız birbirinizi dedik. bir anda bu yazınızla adam canavara dönüştü.

hikaye tuhaflaştı bana göre.

ve hala o alıntıladığım kısma cevabınız yok :) başta sorun etmemişsiniz işte :) sonra gelip burada hemen ayrılırım dedim diyorsunuz. bu kadar dalga geçmeyin buradaki kadınların aklı ile.

Ben çocukken genç kizken evimizin karşısında oturan adam sürekli içerdi sürekli kavga şiddet kadın çalışır adam yatar polisler kapıya gelir o çocuklar perişan oldular içki deyince o adam geliyo aklıma hep dayım da çok çalışkan emekçi çocukları için çırpınan bir baba her akşam bir kutu bira içerdi yorgunluk atıyorum derdi ama o bira iki olmazdi sen çok iciyo diyorsan benim gibi içkiden tiksiniyosan ayrilmakla iyi yapmışsın

hala aynı şeyi söylüyorum. Rahatsız olduğum için kendi isteğiyle alkolü bıraktı. Sadece arada bir ailesiyle kuzenleriyle içeceğini söyledi ben de sorun etmedim. Ancak sözünde durmadı. En ufak tartışmada gitti bulaşmadığı pislik kalmayan adamla alkol kullandı. Orada alkol kullanması değil sorun olan. Uyuşturucu da dahil bir sürü pisliğe bulaşmış bir adamla böyle bir ortamda yalnız olması ve alkol kullanması. Adam güvenilir değil. Alkol almış kafa Çakır. Yanında başka kimse yok. Her şey olabilir. Annesinin bile çok korktuğu tehlikeli bir adam bu çünkü. Ve bana haber verme zahmetine dahi girmeden. Ailesine yalan söyleyip beni de o yalana dahil ederek. Benim ona söylediğim iki şey vardı 1- O çocukla mesafeli olması. Çünkü ona fazlasıyla zararı olmuş bir adam ve zarar vermeye de devam ediyor. Ailesiyle ilişkisi de dahil. Onunla ne zaman beraber olsa bambaşka birine dönüyor. Bunu ailesi de söylüyor.

2- Alkol kullanmasında sorun yok böyle saçma sapan uyuşturucu bile satan tiplerle değil normal insanlarla beni dahil etmeden içebilir saygı duyarım. Ama bu çocukla içmiş olması üstüne annesine yalan söyleyip beni de dahil etmesi beni rahatsız etti. Bunu belirttim onun verdiği cevap “sen sevmiyosun gelmiyosun böyle ortamlara gelsen senle olurdum.” Ne yani ben sevmiyorum alkollü ortamlara girmiyorum diye her türlü pisliğe bulaşmış adamlarla alkol mü alacak dağ başlarında? Ailesiyle içseydi kendi başına içseydi niye illa bu adam ve niye herkese yalan söyleyerek? Ben kendisine dedim ki bana verdiğin sözü tutmadın. Çünkü bana arada bir abartmadan ailemle akrabalarımda alkol alırım dedi. Belli arkadaşları var benim de tanıdığım düzgün insanlar. Onlarla da alsa sorun etmem. Ama verdiği sözü tutmayıp gidip de o adamla alkol alması sorundur benim için. Zira tehlikeli bir adam. Her yöne sürükleyebilecek bi adam. Kendisine zamanında çok yanlış yerlere sürüklemiş bi adam. Benim o adamla alkol almasından rahatsız olmamı ASLA ALKOL ALMA olarak algılıyor ve gidip alkol masasında fotoğrafını inadına profil yapıyor. Sonra da bana SEN GELSEN ONLA GİTMEZDİM diyerek tavır yapıyor beni alkollü ortamlarına dahil olmadığım için suçluyor. Devamında da ne var gelseydin sen kahveni içseydin ben biramı diyor. Ben de bunun hep böyle olacağını alkollü ortam sevmediğimi O malum arkadaşı hariç kendi arkadaşları akrabası ile arada bir tükettiğinde, konu aileme ve bana yansımadıkça sorun etmeyeceğimi belirttim. Ama ileride evimde alkol masası kurdurmam. Kendin dışarda takılırsın normal iyi insanlarla olduğu sürece sorun değil dedim. Ama adam beni de dahil etmek istiyor. Gelsen ne var sensiz keyif almıyorum diyor. Sorun adamın en ufak tartışmamızda bilinçli bir şekilde kendini hoşlanmadığım o tehlikeli bulduğum adamın yanına atması, alkol masasını gözüme sokarak paylaşması. Ben böyle şeyleri anlamıyorum. İçebilir okey seviyordur anlarım ama alkolĞ hayatın merkezine koymayı, ortamlarının %99 unu alkollü ortamlar yapıp hayatına dahil olan insanı da o ortamlara girmeye zorlamayı ve ayrılmak isteyince bırakmamayı anlamıyorum.

ben pes ettim :)
hala alıntıladığım şeye değil bambaşka şeylere yorum yapıyorsunuz.

yanlış anlamayın ama eski sevgiliniz sanki köprüyü geçene kadar olayı yapacakmış gibi

yıllarca içki içen kuzenlerimin büyüklerimin arasında büyüdüm
bir kuzenim hariç biri de afedersiniz ağzı ile içmezdi
içerler evde çıngar çıkarırlar bağırış çağırış
evin ortasına işeyen bile oldu afedersiniz

evlenirken bende katı idim bu konuda eşim de yıllar önce içkiyi bırakmış biriydi zaten
içerken de öyle ahım şahım içmeyen biriymiş

şart koşmuştum bende o da kabul etmişti bundan 18 yıl önce
eşimi iyice tanıdıktan sonra şimdiki aklım olsa şart koşmazdım herhalde diyorum
artık nasıl etkilendiysem oda ailemdeki içenler gibi olur diye korktum herhalde :)

En güzelini yapmışsın.

İşte ben de bunlardan korkuyorum ben hiç görmedim. Hiç alışkın değilim. Ortamlarına girdiğimde hiç görmediğim şeylere şahit olursam mutsuz olurum. Çünkü öyle uzağım ki olaya sarhoş bi insanla hiç bulunmadım bir arada sarhoşluk kavramına dahi alışkın değilim önüme şişeleri koysalar hangisi bira hangisi vodka ayırt dahi edemem yani benim ailemde sülalem de yok. Üniversitede de arkadaş grubum kullanmazdı. Sadece bir tanesi kullanırdı o da kendisi ayrı takılırdı. Üniversite de bile öyle ortamlarda bulunmadım ben. İçkiyi bırakırım dedi ama bırakmaz inanmıyorum. Başta inanmıştım gördüm. Tamam bırakmasın ona da okey ama ben o ortamlarda da bulunamam e bu adamın da hayatı bu. Sizin dediğiniz gibi bi ortama denk gelsem ben kalkar kaçar giderim boşarım adamı bunu bildiğimden yol yakınken dönelim dedim kendisine

Doğru olanı yapmışsın yaşam tarzları farklıysa zor

Iyilik yapmissin cocuga ayrilmakla.

Bu sizin bakış açınız. Ben alkol kullanmıyorım o ortamları da sevmiyorum. Kokusundan dahi rahatsız oluyorum. Bu da benim bakış açım

Ben anlayamadım sizi. Dinle alakası yok diyorsunuz peki iyi güzel de benim dinden bağımsız olarak alkol tüketmeyen arkadaşlarım var. Sağlık vb sebeplerden dolayı alkole karşılar. Ancak bizim alkollü sofralarımıza otururlar biz içki içeriz onlar kola içer mesela. Çünkü onlar başka sebeplerden dolayı alkole karşılar, din sebebiyle değil. Din sebebiyle karşı olmayan bir insan alkollü masaya da oturur, kendisi alır alkolsüz içeceğini içer. Din sebebiyle karşı olan biri ise alkollü olan sofraya oturmaz çünkü ona göre o sofrada oturmak da günahtır. Bilmem anlatabildim mi? Yani siz kendinize itiraf etmeseniz de alkole olan karşıtlığınızın altında dini sebepler yatıyor. Muhtemelen dindar bir ailede yetiştiniz. Başka benzer konularda da aynı şeyleri yaşarsınız.

Hah iste tam guzel ifade etmissiniz. Sorun alkol alan kisiye suc isliyormus muamelesi yapmak. Tam olarak. Daha guzel anlatilamazdi.

Bu sizin bakış açınız. Ben alkol kullanmıyorım o ortamları da sevmiyorum. Kokusundan dahi rahatsız oluyorum. Bu da benim bakış açım
Sizin anlamadığınız şey şu, alkolü seven bir insan için o çaydan kahveden farksızdır. Dolayısıyla ben alkollü ortama girmem diyen insanla zaten beraber olmamalı. Ben şahsen sürekli zevkimi törpüleyen oraya gelmem buraya gelmem diyen birini istemem. Zaten yürümezmiş. Tatile gitseniz her şey dahile adama şişt sen içme mi diyeceksiniz? Yada diyelim normal otele tatile gittiniz, adam plajda bi bardak bira içmek isteyecek şezlongu mu taşıyacaksınız başka alana? Olacak şey değilmiş. Ayrıca alkollü ortam kötü gibi yazıl duruyorsunuz ama o ortamım keyfini bilmediğinizden. Sanki alkollü ortamda sapkınlık oluyor gibi bir tavrınız var bu çirkin.

Ayrılmışsınız demi o kişiden öyle okudum sanki.
Bu saatten sonrada kendi hayat tarzınıza uygun birini bulun lütfen.
En azından bir insanı değiştirme taktiğine gitmezsiniz.

Kendimden örnek vermek istiyorum. Evlenmeden önce arkadaş ortamlarimda, kendi evinde şarabımi birami acip içen biriyimdim. Hiç unutmam mum ışığında, şarabımi içip,murathan mungan şiirlerini okurdum. Terapi gibi gelirdi o anlar. Nişanlım da içerdi. Evlendik. Hafta sonları güzel bir sofra kurar, sohbet edip arada içerdik. Rahatsız olmazdım. Taki içki içmeleri bensiz ve her aksama dökülene kadar. Her akşam bir arkadaşıyla icip 12 q de eve gelmeye basladi..Rahatsız olduğumu söyledim çünkü ben onun Çakır keyif kafasini her akşam çekmek zorunda değildim..Uzun vadede iğrenç bir hal aldı. İcince lafını sözünü edirgemez oldu. Evimize gelen insanların hepsi içer, ona göre içmeyen insanla yakınlık kurulmaz..sonuç olarak yaşadıklarımdan alkolden nefret eden bir insana dönüştüm. İçip dozunu ayarlamak, ne kadar sıklıkla bunu yapmak onemli..kaldı ki ben kimsenin kimseyi değiştireceğine inanmıyorum. Bir sure mış gibi yapar. Olan size olur. Kendi hayatınıza uygun olan biriyle evlenin..Her konuda ortak yönünüz olsun

Bir de ısrarla kendi alkol karşıtlığının dinle ilgisi olmadığını söylüyor. Bal gibi dinle ilgili işte. Dindar olmayıp da içkiye karşı olan insanlar da var, ama konu sahibi bu türe girmiyor. Benim kaç tane arkadaşım var öyle, sağlık nedenlerinden dolayı içkiye karşılar ama bizim içki soframızda oturup onlar kola içerler mesela yani. Dindar olmayan bir insan neden alkol içen insanlardan bu derece uzak olmak istesin ki zaten?

O ortamlar dediğin yerler insanların aileleriyle geldiği ortamlar olabilir
Bugün cafelerde bile alkol var
Yani sadece underground yerlerde alkol alınmıyor ki
Alkollü restaurant cafe vb de mi gitmiyorsunuz.
Alkol konusunda bu kadar tutucu olmanız dini hassasiyeti akıllara getiriyor
Dindar bir insan değilim diyorsunuz sonra
Gerçekten bir karar verin
Ailemde yok diyorsunuz hiç görmedim
Muhafazakar tipte bir ailede büyümüşsünüz çok açık bu.
Bunu niye kabul etmiyorsunuz ben onu anlamadım ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…